Роналдо подобри 94-годишен рекорд 08 август 2020 | 00:30
Звездата на Ювентус Кристиано Роналдо вкара два гола срещу Лион в реванша от осминафиналите на Шампионската лига, но отборът му не можа да продължи напред в турнира. Португалецът приключи сезона с общо 36 попадения във всички турнири и подобри "брадясалия" рекорд на Ференц Хирзер. Преди 94 години унгарецът реализира 35 гола в 25 мача и до днес беше най-резултатният футболист на "старата госпожа" в рамките на една кампания. Кристиано опита всичко, но и това не е годината на Юве (видео + галерия)
Впечатляващо е и друго постижение на Роналдо. Той има на сметката си 130 гола в Шампионската лига, което е точно колкото попаденията на Атлетико Мадрид в надпреварата. Повече голове от Кристиано в най-престижното клубно състезание са отбелязали само 22 отбора.
Преди година Ювентус елиминира именно Атлетико след хеттрик на CR7 в реванша за победата с 3:0. Днес грандът от Торино отново трябваше да наваксва пасив, а Роналдо се зае с тежката задача и вкара два гола за обрата с 2:1, но този резултат не беше достатъчен за крайния успех. Португалецът заби всеки от последните 7 гола за Юве в елиминациите на Шампионската лига - 3 срещу Атлетико, 2 срещу Лион и 2 срещу Аякс на четвъртфиналите миналия сезон. 35-годишният ас няма да играе във фазата на 1/4-финалите за първи път от 10 години. Интересното е, че през сезон 2009/10 той отново беше на губещата страна след сблъсъци с Лион, но тогава с екипа на Реал Мадрид.
Муса Дембеле9 Муса Дембеле
90' Лео Дюбоа  Лео Дюбоаизлиза
Кени Тете  Кени Тетевлиза
Усем Ауар  Усем Ауаризлиза
Тиаго Мендеш  Тиаго Мендешвлиза
89' Марсал  Марсалжълт картон
87' Максенс Какере  Максенс Какережълт картон
Пауло Дибалаизлиза Пауло Дибала  84'
Marco Olivieriвлиза Marco Olivieri
79' Максуел Корне  Максуел Корнежълт картон
76' Антони Лопеш  Антони Лопешжълт картон
Хуан Куадрадоизлиза Хуан Куадрадо  70'
Даниловлиза Данило
Федерико Бернардескиизлиза Федерико Бернардески
Пауло Дибалавлиза Пауло Дибала
67' Карл Токо-Екамби  Карл Токо-Екамбиизлиза
Джеф-Рене Аделаид  Джеф-Рене Аделаидвлиза
Мемфис Депай  Мемфис Депайизлиза
Муса Дембеле  Муса Дембелевлиза
61' Джейсън Денайър  Джейсън Денайъризлиза
Йоахим Андерсен  Йоахим Андерсенвлиза
Кристиано Роналдогол Кристиано Роналдо  60'
Миралем Пяничизлиза Миралем Пянич
Аарън Рамзивлиза Аарън Рамзи
Родриго Бентанкуржълт картон Родриго Бентанкур  44'
Кристиано Роналдодузпа Кристиано Роналдо  43'
42' Мемфис Депай  Мемфис Депайжълт картон
38' Лео Дюбоа  Лео Дюбоажълт картон
Хуан Куадрадожълт картон Хуан Куадрадо  31'
19' Усем Ауар  Усем Ауаржълт картон
12' Мемфис Депай  Мемфис Депайдузпа
0
12'
Мемфис Депай
Кристиано Роналдо
43'
60'

Добави коментар Коментари (12)

брадясалия (Гост) 12 отговор
08 август 2020 | 23:53

Роналдо да ми яде брадясалия кренвирш Рейтинг: 2 3

Alikante (Гост) 11 отговор
08 август 2020 | 19:11

Само че онзи човек ги вкарал в 25 мача, а Кристиана в 46, ама карай, кой ги брои. Рейтинг: 9 5

Аз (Гост) 10 отговор
08 август 2020 | 15:44

Има един друг рекорд, който Роналдо чупи абсолютно всеки мач от няколко години насам. Това е неговият собствен рекорд за най-много пропуски в историята на футбола. Рейтинг: 14 11

08 август 2020 | 12:51

СпИрталци, и един-два дудука що не му врътнете на гелосания метросексуален нарцис?!!??!!? Рейтинг: 6 5

3epo (Гост) 8 отговор
08 август 2020 | 10:22

на оня ако му бягха дали толкоз дузпи щеше да е 60 гола рекорда .. Рейтинг: 13 3

Цска-софия 1948 (Гост) 7 отговор
08 август 2020 | 10:21

То май и ние станахме евроидиоти Рейтинг: 2 7

Az_sam (Гост) 6 отговор
08 август 2020 | 10:08

Ако искате да спечелите ШЛ не става само да чакате на Пеналдо, дузпички и съдийска помощ! Айде малко по-сериозно! Пропуснахте още един загубен финал! Интер завинаги! Рейтинг: 9 14

Бероец (Гост)

Колкото и да харесвам повече меси, трябва да се признае атлетическото превъзходство на гела. Невероятни са и двамата, да видим меси дали ще направи нещо, обикновено ако е в дупка и край. Жалко, че това съперничество е към края си... Рейтинг: 11 1

Аз (Гост)
08 август 2020 | 15:42

Атлетично превъзходство на гела? Онзи ден гледах статистика за сезона в която Меси ТОТАЛНО ДОМИНИРА Роналдо по отношение на преса срещу противника, която е довела до загуба на топката, както и спечелени дуели. Ти изобщо футбол гледаш ли? Роналдо не е по-атлетичен, защото изглежда по-добре. Меси е много по-корав от него и трябва да му се качиш на гърба, да му направиш подсечка или да му скъсаш фланелката от дърпане за да го спреш. Гела пада от полъха на вятъра. Роналдо може да скача повече и е по-бърз на дълга дистанция защото има по-широка крачка. Меси е мнооооого по-корав и има по-добро ускорение. Рейтинг: 6 6

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

737:703 (Гост)
08 август 2020 | 17:24

737:703 Рейтинг: 3 1

Разбирача (Гост) 4 отговор
08 август 2020 | 08:39

Не знам... ама няма кой освен Ромалдо да вкара гол! Последните 7 гола както се вижда в елиминациите, само Ронадо ги е вкарал.. така не става! В Реал Мадрид вкарваха и други, не само той... ако искаме да спечелим ШЛ, просто трябва някой да се нагърбва като Роналдо, не можем само на него да чакаме в тоя турнир! Рейтинг: 29 5

Глистиано Аналдо (Гост) 3 отговор
08 август 2020 | 08:05

Ех тея Лион. Аз специално заради тях се подстригах, обезкосмих се навсякъде като гол охлюв, да не им боцкам на младите момчета от Лион докато се отърквам в тях, а те взеха че ме захвърлиха като куч.ка под наем. Сега хората като направят сравнение с това, че Меси миналия сезон в ШЛ вкара два гола и подаде за още два за победата му с 5:1 срещу Лион, ще разберат че аз си играя за моята статистика, и не съм длъжен да подавам на никого. Искам само аз да стрелям и да ми създават положенията, а другите да берат срам. Аз нали си вкарах редовната смешна дузпа и ми върза веднъж на 80 мача да вкарам малко по хубав гол, така че аз съм героя. Добре че Дибала се контузи, че пак щях да остана в сянката му. Отивам в ПСЖ, там с Мбапе и Неймар ще направим страхотна тройка, тоест трио. И там ще съм в тяхната сянка, но поне ще ги направя шампиони на Франция горките. Златната топка трябваше да е за мен, а сега ще получа само две мъхести топки от Бадр Хари. Утре пак ще поставя рекорд в Инстаграм за най-много селфита по гащи. Взимайте пример от мен деца. Рейтинг: 23 21

08 август 2020 | 02:16

По-големи евроидиоти от нас няма!Юве може само да ни дишат прахта.То не бяха Иртиш,Вадуц,Домжале,АЕК Ларнака... Рейтинг: 37 10

Франко Барези получи почетен пост в Милан 28 октомври 2020 | 15:51
Крило на Рома поднови тренировки преди мача с ЦСКА-София 28 октомври 2020 | 13:32
Потвърдено: Кристиано Роналдо няма да играе срещу Барселона 27 октомври 2020 | 22:07
Интер не си вкара положенията в Украйна и си усложни ситуацията (видео) 27 октомври 2020 | 21:50
Симоне Индзаги: Основният проблем е, че не мога да правя промени 27 октомври 2020 | 18:41
Глобиха шеф на Ювентус за нападки към съдия 27 октомври 2020 | 17:27
Пирло: Чакаме резултатите от теста на Роналдо 27 октомври 2020 | 16:33
Призоваха за спиране на калчото в определени райони 27 октомври 2020 | 15:27
Нещо става в Лацио: 8 футболисти не се явиха за тренировка 27 октомври 2020 | 14:12
Шефът на Серия "А" с притеснително разкритие 27 октомври 2020 | 11:51
Още двама нидерландци в сметките на Барса, битката ще е с Юве и Арсенал 27 октомври 2020 | 11:32