Левски катастрофира още на старта - Берое си тръгна с победа от Герена (видео+снимки) 10 август 2020 | 21:52
Отборът на Левски започна по неуспешен начин новия сезон в efbet Лига. “Сините” загубиха с 0:2 от Берое като домакин в първи мач от надпреварата. Автогол на Симеон Славчев и попадение на Октавио бяха достатъчни за успеха на състава на Димитър Димитров.
Тимът от Стара Загора демонстрира много хладнокръвна игра и след като стигна до две попадения преднина преди почивката, през втората част действаше много премерено в отбрана и допусна само една ситуация пред вратата си. Левски от своя страна показа, че към момента едва ли ще има сериозни амбиции през новия сезон и макар след почивката да доминираше териториално над противника, нямаше много идеи как да стигне до обрат. Макар и офанзивната линия на "сините" да бе като цяло непроменена от миналия сезон, Левски така и не показа "зъби" в предни позиции. Освен това старши треньорът Георги Тодоров демонстрира, че няма много варианти в състава, след като направи една единствена смяна по време на срещата.
На вратата на Левски се завърна Николай Михайлов, който вече е капитан на отбора. Защитата бе коренно различна. Живко Миланов прекрати кариерата си и стана част от треньорския щаб, Холмар Ейолфсон е в Исландия и изглежда няма желание да се връща, Янис Каргас ще подпише с ПАС Янина в родината си, а Иван Горанов беше продаден на Шарлероа. Трима от новите в състава са бранители и днес бяха титуляри. Това са Орлин Старокин, Живко Атанасов и Тома Даске. Десен бек пък бе Ивайло Найденов. В средата на терена се разчиташе на Симеон Славчев, Илия Юруков и Стайн Спиерингс, а по крилата действаха Паулиньо и Станислав Иванов.

От новите в Берое титуляр бе вратарят Християн Василев. В центъра на защитата бяха Теди Мезаг и Георги Ангелов, а крайни бранители - Стив Фуртадо и Крум Стоянов. Александър Цветков и Октавио бяха двойка вътрешни халфове, пред тях игра Ибрахима Конте, а Гаюс Макута и друго ново попълнение - Димо Бакалов  имаха за задача да пробиват по фланговете и да доставят удобни центрирания за тарана Алюн Фол.
Гостите започнаха по-остро мача и в началото на срещата имаха две опасни влизания към наказателното поле на Михайлов. Първо Макута напредна на скорост, но Атанасов успя да се справи на два пъти. След това пък Бакалов нахлу отляво и стреля, но Михайлов отрази с крак удара му по земя.

В 34-ата минута гостите откриха резултата. Хубав пробив на Макута намери отдясно Бакалов, който центрира към наказателното поле. Подаването не вещаеше нищо кой знае колко опасно, но Славчев не се ориентира добре и топката рикошира в коляното му, за да влезе във вратата на Михайлов.

В 41-ата минута резултатът вече бе 2:0 в полза на гостите. Нова добра флангова комбинация - този път отляво позволи на Стоянов да намери в наказателното поле Октавио. Първият удар на халфа бе париран, но при добавката вече нямаше грешка - втори гол за старозагорци.
В началото на втората част Берое можеше да стигне до трети гол. Хубаво центриране на Бакалов намери Фал в наказателното поле, но ударът му с глава мина покрай вратата.

Постепенно Левски взе инициативата и наложи натиск спрямо съперника, но първата чиста ситуация за гол дойде чак в 68-ата минута. Грешка в половината на Берое позволи на Спиерингс да напредне към вратата сам срещу стража Василев, но вратарят показа отличен рефлекс и спаси старозагорци в този момент.
В последните 20 минути на срещата натискът на Левски спадна, а Берое продължаваше да действа хладнокръвно и организирано. Атаките на "сините" спряха своята интензивност и лека-полека стана ясно, че домакините едва ли ще можете стигне дори и до почетно попадение.

Така Левски започна по лош начин новия сезон в родния шампионат. Освен това “сините” продължават да са без победа на своя стадион “Георги Аспарухов” през 2020 година и ще е нужна коренна промяна в играта, за да има по-сериозни амбиции през този сезон.

Берое от своя страна показа, че има необходимата зрялост и обиграност да атакува горната част на класирането, но за целта ще трябва демонстрира постоянство в изявите си.

efbet Лига - 1 кръг:

ЛЕВСКИ 0:2 БЕРОЕ
0:1 Славчев (34-а)
0:2 Октавио (41)

Състави:

ЛЕВСКИ (4-2-3-1):13. Михайлов, 6. Найденов, 3. Атанасов, 28. Даске, 66. Старокин, 8. Славчев, 77. Юруков, 7. Паулиньо, 40. Спиерингс, 99. Иванов, 17. Робърта
Старши треньор: Г. Тодоров
БЕРОЕ (4-2-3-1): 1. Василиев, 27. Стоянов, 5. Мезаг, 25. Ангелов, 20. Перейра, 6. Цветков, 22. Мерло, 7. Бакалов, 17. Конте, 10. Макута, 11. Фал

Александър Василев19 Александър Василев
90' Алюн Фол  Алюн Фолжълт картон
Ибрахима Конте  Ибрахима Контеизлиза
  влиза
84' Стив Фуртадо  Стив Фуртадожълт картон
75' Октавио  Октавиоизлиза
Карлос Охене  Карлос Охеневлиза
74' Крум Стоянов  Крум Стояновизлиза
Александър Василев  Александър Василеввлиза
63' Димо Бакалов  Димо Бакаловизлиза
Иван Минчев  Иван Минчеввлиза
Симеон Славчевизлиза Симеон Славчев  46'
Здравко Димитроввлиза Здравко Димитров
41' Октавио  Октавиогол
34' Симеон Славчев  Симеон Славчевавтогол
28' Георги Ангелов  Георги Ангеловжълт картон
22' Крум Стоянов  Крум Стояновжълт картон
Симеон Славчев
34'
41'

11 август 2020 | 19:12

НАУЧЕТЕ КАК ДА ПЕ ЧЕЛИТЕ 999$ НА МЕСЕЦ ЧРЕЗ ИНТЕРНЕТ И ЗАПОЧНЕТЕ РАБОТА ОТ ВКЪЩИ. 100% РАБОТЕЩА СИСТЕМА. ВИЖТЕ ТУК. ----------------- P A R I N E O B U X L I V E Рейтинг: 0 0

фен (Гост) 978 отговор
11 август 2020 | 14:38

Славчев предател незнаеш ли пред коя врата си. Как ще посегнеш да я удариш така малоумник, ти си направо за окръжните гпупи. Приключил си с футбола отдавна май? Рейтинг: 5 1

11 август 2020 | 14:08

Тъй като Наско Фалита и Ревльо Папазов ще фалират дружеството, ще припознаем ЦСКА 1948. Така ще имаме спонсор, отбор в 1 лига и няма да има 2 ЦСКА там и нито един Клецки! Рейтинг: 7 0

11 август 2020 | 16:52

Аааа, не е само това ! И ДВА ПЪТИ по 6:0 ! Общо 20:1 за три мача! Комплексът при заар-чобанските държавни храненки е ЖЕСТОК ! Те във всички свои домакински мачове, бвз значение с кого играят, пеят жалките си песнички СРЕЩУ НАС ! Един файтон малоумници с маниакална историческа депресия... Рейтинг: 2 3

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Gigi Bekali (Гост) 974 отговор
11 август 2020 | 14:02

Лудогорец е виновееееееен,Лудогорец е виновеееен Киро Гела купи Симеон Славчев да си вкара автогол купи малката перука да пуска купи съдията купи купи купи купи 10 купи! Рейтинг: 4 4

Геренбахче (Гост) 973 отговор
11 август 2020 | 13:53

Синьо е небето ,синьо е морето ,зелено е на говедата дупето. Рейтинг: 10 4

Оранжев припок (Гост)
11 август 2020 | 13:56

Оранжево небето, оранжево морето, оранжева Армията, оранжево Панчарево. С оранжевите коври, оранжеви припоци, оранжеви дудуци, оранжево въртят. Рейтинг: 7 5

11 август 2020 | 13:50

да рекламират анонимни рекламодатели е като автогол от засада, при говъдата е възможно Рейтинг: 6 2

11 август 2020 | 13:59

Да викаш ЦСКА на Литекс е като да имаш оранжево сърце и люлякова душа, а да казваш, че си цесекар. Рейтинг: 8 5

боб (Гост) 970 отговор
11 август 2020 | 13:45

о Лески жиросан, а как щяха да мачкат с юношите и български футболисти... Рейтинг: 4 1

Black Lives Matter (Гост)
11 август 2020 | 14:00

Само ЦСКА на Гришата - Централен Спортен Клуб на Африка Тире София! Рейтинг: 8 3

джуджето от микре (Гост) 969 отговор
11 август 2020 | 13:23

Историята на преместеното в София ловешко тире за купата на България от преместването си първата година Софийското Локо ги нае-ба втората година Левски ги изна-сили третата Ботев брутално ги на-пори а четвъртата Пловдивското Локо ги довърши пък на петата числото ще вземе купа преди тях и тогава джуджето ще ги връща в Ловеч Рейтинг: 11 2