Инфарктна първа победа за ЦСКА-София в първенството (видео+галерия) 16 август 2020 | 21:51
ЦСКА-София постигна първа победа в новото първенство, след като надигра с 2:1 Ботев (Пловдив) в мач от втория кръг на efbet Лига. Резултата откри Юнус Санкаре в 23-ата минута, реализирайки първото си попадение с червената фланелка. Мишел Еспиноса изравни за гостите след час игра. Стефано Белтраме отбеляза победното попадение 92-ата минута, разписвайки се от фаул не и без помощта на вратаря на канарчетата Янко Георгиев, който не се намеси по най-добрия начин след изстрела на италианеца.

Домакините започнаха без капитана Петър Занев, който остана на пейката, и Кристиян Малинов, който е пред трансфер в чужбина. Поради тази причина лентата сложи Валентин Антов. Сред титулярите се завърна Греъм Кери.

Непосредствено преди началото на двубоя ръководството на червените връчи букет на легендата на ЦСКА Димитър Якимов, който през седмицата навърши 79 години.

Срещата започна с минута мълчание в памет на починалата легенда на Левски Бисер Михайлов.

През първата част ЦСКА-София тотално надигра своя противник, вкара един гол, но имаше всички шансове да отбележи и още. Червените можеха да открият резултата още в 5-ата минута, но два поредни пропуска лишиха домакините от успех. Първо Тиаго изведе Соу сам срещу Георгиев, нападателят овладя добре, но се подхлъзна и падна. Въпреки това се изправи бързо и стреля от 9-10 метра, стражът на пловдивчани спаси, а при добавката Енрике направи по-трудното и от 4-5 метра изпрати топката в аут.

Четвърт час след началото на мача Соу още веднъж се справи с Работов и Генев при дълго подаване, топката стигна до непокрития Кери, който шутира фронтално от 12-13 метра, но покрай вратата.

В 21-ата минута и Ботев отправи удар по посока противниковата врата. Това стори Илиев с глава, засичайки центриране отдясно на Цикарски, но изстрелът му излезе над напречната греда.

По-добрата игра на ЦСКА-София даде резултат в 23-ата минута, когато Санкаре отбеляза дебютното си попадение с червения екип. Халфът се възползва от разбъркване в наказателното поле след центриране от фаул и опит за шут на Енрике, вкарвайки под гредата от границата на малкия пеналт.

Пет минути по-късно Санкаре за малко не отбеляза втори гол след шут на Тиаго от фаул и спасяване на Георгиев, но добавката на халфа бе спряна от бранител на гостите.

Ботев започна далеч по-добре в началото на втората част, изравни играта и на свой ред организира няколко опасни атаки в половината на домакините. При една от тях канарчетата спечелиха корнер. Неделев центрира от него към Еспиноса, който засече с глава за 1:1 в 60-ата минута.

Червените можеха отново да поведат след по-малко от 60 секунди, когато Тиаго изведе Соу фронтално сам срещу Георгиев, но стражът на Ботев изби шута на тарана.

Попадението обаче обърка футболистите на Стамен Белчев, които привидно владееха инициативата, но трудно стигаха до нещо по-интересно пред противниковата врата с изключение на два удара от дистанция на Тиаго.

Така се стигна до втората от триминутното продължение на мача, когато Работов изпусна Соу пред границата на наказателното поле и го фаулира. За топката застана Белтраме. Италианецът шутира силно в ъгъла на Георгиев, стражът, който до този момент бе безгрешен, не се намеси убедително и изби в собствената си врата - 2:1 за ЦСКА-София.

ЦСКА-СОФИЯ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:1

1:0
Юнус Санкаре 23
1:1 Мишел Еспиноса 60
2:1 Стефано Белтраме 92

ЦСКА-СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 28. Гълъбов, 26. Антов, 18. Мазику, 13. Санкаре, 21. Юга, 7. Енрике, 20. Тиаго, 8. Кери, 22. Соу

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 1. Георгиев, 11. Бандаловски, 25. Работов, 4. Генев, 26. Цикарски, 88. Шоколаров, 13. Еспиноса, 6. Педроса, 8. Неделев, 39. Вутов, 9. Илиев
Тиаго Родригесжълт картон Тиаго Родригес  89'
81' Лъчезар Балтанов  Лъчезар Балтановжълт картон
77' Маркиньос Педросо  Маркиньос Педросожълт картон
Амос Югаизлиза Амос Юга  76' Мишел Еспиноза  Мишел Еспинозаизлиза
Ахмед Ахмедоввлиза Ахмед Ахмедов  Лъчезар Балтанов  Лъчезар Балтановвлиза
65' Мите Цикарски  Мите Цикарскиизлиза
Джонатан  Джонатанвлиза
Юнус Санкареизлиза Юнус Санкаре  64'
влиза
Греъм Кериизлиза Греъм Кери  63'
Жул Кейтавлиза Жул Кейта
60' Мишел Еспиноза  Мишел Еспинозагол
48' Антонио Вутов  Антонио Вутовизлиза
Кристиан Добрев  Кристиан Добреввлиза
Валентин Антовжълт картон Валентин Антов  35'
27' Антонио Вутов  Антонио Вутовжълт картон
Юнус Санкарегол Юнус Санкаре  23'
12' Славчо Шоколаров  Славчо Шоколаровжълт картон
Юнус Санкаре
23'
60'
Мишел Еспиноза
90'

Добави коментар Коментари (542)

1912 (Гост) 542 отговор
17 август 2020 | 16:13

Супер е когато Тошо Полиглота и Чичо Венци ги боли. Т'ва са истинските празници. Трябва да ги направят национални... Рейтинг: 1 0

ПОП СТАВРИ (Гост) 541 отговор
17 август 2020 | 14:06

Ботяф Металик Сопот жа-лки смешни папагали! Рейтинг: 1 0

Клекшо (Гост) 540 отговор
17 август 2020 | 13:06

Никой ли не вижда че Бусато е трагичен! Всеки удар във вратата е гол. Трябва ни нов вратар! Рейтинг: 6 0

ХО (Гост) 539 отговор
17 август 2020 | 11:36

Докато има ЦСКА и Лудогорец ще има проблем със съдиите,справка мачовете от последния кръг. Рейтинг: 3 8

SS1 (Гост) 538 отговор
17 август 2020 | 11:34

Отличен мач на Тиаго. Соу не трябва да е на върха на атаката с тия перманентни пропуски. Рейтинг: 10 0