Байерн сложи край на приказката на Лион и за 11-и път ще спори за трофея в ШЛ (видео+галерия) 19 август 2020 | 23:51
Отборът на Байерн (Мюнхен) ще преследва своя шести трофей в Шампионската лига, след като надигра Лион с 3:0 на “Жозе Алваладе” в полуфиналната фаза на турнира. Над всички на терена беше отчелият се с два гола Серж Гнабри (18’, 33’), докато водещият реализатор в състезанието Роберт Левандовски (88’) също беше точен. Така баварците се класираха за 11-ия си финал в КЕШ/ШЛ, с което се изравниха с Милан на втората позиция в това отношение след Реал Мадрид (16). Те за втори път спряха "хлапетата" на крачка преди решителния двубой, като сториха това и през 2010 г. На финала в неделя Байерн ще се изправи срещу друг френски отбор - Пари Сен Жермен.

Както се очакваше, и двамата треньори заложиха на същите състави от четвъртфиналните и осминафиналните им мачове. Така Руди Гарсия отново бе подредил състава си в 3-5-2, като двамата в атака бяха Карл Токо-Екамби и Мемфис Депай, докато Муса Дембеле влезе в игра като резерва. Ханзи Флик бе разположил своя отбор в обичайната схема 4-2-3-1. По крилата действаха Гнабри и Иван Перишич, докато Томас Мюлер помагаше от по-задна позиция на голмайстора на турнира Левандовски.
Първата голяма възможност беше за Лион още в 4-ата минута. Тогава Мемфис Депай беше изведен с добър пас от Максенс Какере, като мина встрани от излезлия Мануел Нойер и отправи удар, но не успя да уцели вратата. В 11-ата Леон Горетцка не отправи добър изстрел, но все пак максимално затрудни Антони Лопеш, който едва успя да избие топката в корнер. Французите веднага отговориха с опасно центриране на Депай, но Токо-Екамби не съумя да го засече с глава.
В 17-ата минута именно камерунецът се справи с противниковата защита, но ударът му отблизо беше спрян от страничната греда. Баварците наказаха този пропуск още при следващата си атака. Тогава Гнабри проведе солова акция, която ознаменува с топовен шут от границата на наказателното поле, дал преднина на Байерн. В 25-ата той пробва нов далечен удар, но този път Лопеш го отрази. В 30-ата Левандовски осъществи двойно подаване с Перишич, но Лопеш се намеси навреме, за да се стигне до корнер.
Три минути по-късно двамата отново си взаймодействаха. Перишич центрира по земя, а Лопеш блокира изстрел на падналия Левандовски, но Гнабри беше там и добута топката във вратата за втория си гол в мача и общо деветия си за сезона в турнира, всички от тях далече от Мюнхен. В 35-ата Марсело удари Левандовски без топка, но получи само жълт картон за нарушението си. В 39-ата техничен шут на Гнабри профуча на сантиметри от гредата пред погледа на полския национал, който не успя да чукне топката.
В 51-ата минута пред Перишич се откри добра възможност да се разпише, но Лопеш спаси неговия удар по земя. В 55-ата Никлас Зюле изчисти топката в корнер, а играчите на Лион имаха претенции за игра с ръка, които не бяха уважени. При последвалото му изпълнение Нойер улови първия точен удар на "хлапетата" в мача, дело на Марсело. В 58-ата Токо-Екамби изскочи сам срещу стража, който обаче изби с крак неговия изстрел. В 68-ата Мюлер центрира за Левандовски, който беше затворен от двама противникови защитници.
В 78-ата появилият се от резервната скамейка Филипе Коутиньо стреля неточно, а две минути по-късно той все пак се разписа само за да види как попадението му е отменено заради негова засада. В 84-ата Усем Ауар пробва изстрел, озовал се в обятията на Нойер. В 88-ата Левандовски вкара дежурния си гол, след като се извиси при центриране от фаул и така оформи крайното 3:0 за германския първенец с 15-ото си попадение в турнира през тази кампания.

ЛИОН - БАЙЕРН 0:3

0:1 Гнабри (18')
0:2 Гнабри (33')
0:3 Левандовски (88')

Лион: Лопеш, Денайър, Марсело, Марсал, Дюбоа, Какере, Гимараеш, Ауар, Корне, Токо-Екамби, Депай

Байерн: Нойер, Кимих, Боатенг, Алаба, Дейвис, Тиаго, Горетцка, Гнабри, Мюлер, Перишич, Левандовски
Тиаго Мендеш Тиаго Мендеш12 Бенжамен Павар5 Бенжамен Павар
88' Роберт Левандовски  Роберт Левандовскигол
Тиаго Мендешжълт картон Тиаго Мендеш  86'
82' Леон Горетцка  Леон Горетцкаизлиза
Бенжамен Павар  Бенжамен Паварвлиза
Тиаго Алкантара  Тиаго Алкантараизлиза
Корентен Толисо  Корентен Толисовлиза
75' Серж Гнабри  Серж Гнабриизлиза
Кени Тетевлиза Кени Тете
63' Иван Перишич  Иван Перишичизлиза
Марселожълт картон Марсело  35'
33' Серж Гнабри  Серж Гнабригол
18' Серж Гнабри  Серж Гнабригол
0
18'
Серж Гнабри
33'
Серж Гнабри
88'
Роберт Левандовски

Добави коментар Коментари (180)

Ramos (Гост) 180 отговор
22 август 2020 | 23:57

Каквото и да говорим, никой не смее да каже дума за Реал. След като Лопетеги ни затри и още не можем да си стъпим на краката, ШЛ стана като женския тур в тениса, всеки път различно, на който му се усмихне късмета. Кралската доминация отмина и никой няма да е такъв хегемон както ние бяхме. Ама може би така е по-добре за футбола, че беше ми станало скучнnо да почелим а на феновете на другите, да не. Е, ще се завърнем, а за утре успех на Байрама! Рейтинг: 0 0

20 август 2020 | 11:37

Samo leon kakwi sa tiq biern biren munhen samo leon trqbvashe da bie bahti tapoto Da jivee brol strars Рейтинг: 1 7

20 август 2020 | 11:07

Ако Байерн дадат толкова възможности на ПСЖ, ще им трябват пак поне 3-4 гола, за да се надяват на победа. Рейтинг: 15 0

локо (Гост) 174 отговор
20 август 2020 | 10:41

Заслужена победа за Баерн. Респект за Лион, които имат 20 пъти по малък бюджет за играчи и заплати, но се бореха здраво и в началото даже и разкатаха по богатия си противник. Рейтинг: 18 1

20 август 2020 | 09:45

ПСЖ имат страхотна атака, а Байерн колеблива защита. Въобще не е сигурно в неделя Рейтинг: 8 7

Добри (Гост)
20 август 2020 | 09:48

И са в страхотна форма. 6-2, ще ги разцепят. Рейтинг: 5 4

Някой си (Гост) 168 отговор
20 август 2020 | 09:30

Хайде стига с този Байерн, дайте някой статийка за Пръца! Хората се интересуват Рейтинг: 11 5

някой (Гост) 167 отговор
20 август 2020 | 09:05

тази година трябваше да е нулев сезон за Европа и първенствата! това беше пълна пародия тази година... Рейтинг: 8 20