Шампионът на Премиър лийг пречупи шампиона на Чемпиъншип в голово зрелище на "Анфийлд" (видео) 12 септември 2020 | 21:26
Ливърпул започна защитата  на титлата си в Премиър лийг с много труден, но зрелищен успех с 4:3 срещу шампиона на Чемпиъншип Лийдс. Отборът, който се завърна в елита след 16-годишно отсъствие, на три пъти изравняваше резултата на "Анфийлд", но в крайна сметка си тръгна с празни ръце. Големият герой за домакините бе Мохамед Салах (4'-д, 33', 88'-д), който записа хеттрик, като два от головете му бяха от дузпи. Вирджил ван Дайк също се разписа за шампионите. Джак Харисън (12'), Патрик Бамфорд (30') и Милош Клих (66') отбелязаха попаденията за храбрия отбор на Марсело Биелса.

Капитанът на мърсисайдци Джордан Хендерсън е напълно възстановен от контузията, заради която пропусна края на сезона, и стартира. Негови партньори в халфоваа линия бяха Жоржиньо Вайналдум и Наби Кейта. Юрген Клоп не предприе никакви изненади в избора си за първия мач. Познатото трио в атака също започна. Бившият играч на Лийдс Джеймс Милнър остана на пейката.

Новото попълнение на Лийдс Родриго остана сред резервите за началото, а в края провали усилията на съотборниците си с нелепа дузпа, която направи в 88-ата минута. Атаката на гостите се водеше от Патрик Бамфорд. Робин Кох дебютира за тима на Марсело Биелса. Германецът си партнираше в центъра на защитата с Паскал Струйк. Капитанът Лиъм Купър пропусна двубоя заради контузия.
Във втората минута Фирмино бе изведен добре, но реши да подава, вместо да стреля, пропускайки добра възможност. Минута след това дебютантът Кох пресече с ръка удар на Салах. Майкъл Оливър нямаше друг избор, освен да посочи бялата точка. Салах стреля мощно под гредата - 1:0.

В деветата минута Елдер Коща прати отблизо топката във вратата на Алисон, но попадението правилно бе отменено заради засада.
Това обаче бе знак за случилото се три минути по-късно. Тогава Филипс намери със страхотно подаване Джак Харисън отляво. Привлеченият под наем от Манчестър Сити играч проби на скорост, справи се с Александър-Арнолд и Джо Гомес и стреля в близкия ъгъл - изключително изпълнение, с което изравни резултата.

В 16-ата минута Гомес отправи дълго подаване напред, Робъртсън се опита да стигне до топката, но Мелие го изпревари и изчисти. Кълбото стигна до Мане, който с изключителен удар от 35 метра го прати във вратата. Голът обаче бе отменен заради засада на левия бек на Ливърпул.
Шампионите си върнаха аванса в 20-ата минута, когато Ван Дайк изпревари Кох и засече с глава страхотно центриране от корнер на Робъртсън.
Двубоят продължи да бъде динамичен и двуостър. Бамфорд бе изведен добре и опита да премине покрай Алисон, но не успя и избяга много встрани, пропускайки добър шанс. Мелие пък спаси с мъка много опасно центриране на Робъртсън, след което се получи рикошет.

В 30-ата минута Бамфорд изравни след груба грешка на Ван Дайк, който се опита по нелеп начин да изчисти едно дълбоко центриране на Харисън. Холандецът подари топката на нападателя, който стреля хладнокръвно в далечния ъгъл. Само три минути след това обаче шампионите си върнаха аванса за пореден път. Струйк изчисти лошо центриране от фаул на Робъртсън и сложи топката на крака на Салах, който със страхотен изстрел я прати във вратата за втори път.
Минута преди почивката гостите поискаха дузпа, след като Коща падна в наказателното поле след единоборство със Салах. Майкъл Оливър обаче подмина ситуация, а ВАР също не се намеси.
В 49-ата Вайналдум пропусна страхотен шанс, след като получи от Фирмино и стреля от около осем метра, но Мелие реагира блестящо и изби.
В 59-ата Харисън прехвърли Алисон, а в опита си да изчисти с глава Александър-Арнолд си отбеляза автогол. Флагът за засада обаче бе вдигнат, което спаси десния бек на Ливърпул.
Няколко минути след това в игра за своя дебют се появи и Родриго.
В 66-ата минута Лийдс изравни резултата за трети път. Коща центрира отдясно, а Матеуш Клих си пое добре и стреля прецизно в далечния ъгъл - 3:3.
В 75-ата минута Ван Дайк за втори път се разписа, но попадението бе отменено заради нарушение на Къртис Джоунс срещу Кох, което домакините бурно оспориха.
Три минути преди края Фирмино пропусна чудесен шанс. При последвалия корнер топката стигна до Фабиньо, който бе препънат по нелеп начин от Родриго. Това означаваше втора дузпа за Ливърпул в днешния двубой. Мохамед Салах отново бе точен от бялата точка, с което оформи своя хеттрик и донесе победата на шампионите.

Мохамед Салахдузпа Мохамед Салах  88'
81' Матеуш Клич  Матеуш Кличизлиза
Jamie Shackleton  Jamie Shackletonвлиза
Роберто Фирминожълт картон Роберто Фирмино  76'
Джордан Хендерсънизлиза Джордан Хендерсън  66' Матеуш Клич  Матеуш Кличгол
Къртис Джоунсвлиза Къртис Джоунс
62' Патрик Бамфорд  Патрик Бамфордизлиза
Родриго  Родриговлиза
Пабло Ернандес  Пабло Ернандесизлиза
Tyler Roberts  Tyler Robertsвлиза
Наби Кейтаизлиза Наби Кейта  58'
Фабиньовлиза Фабиньо
Мохамед Салахгол Мохамед Салах  33'
30' Патрик Бамфорд  Патрик Бамфордгол
Вирджил ван Дайкгол Вирджил ван Дайк  20'
12' Jack Harrison  Jack Harrisonгол
Мохамед Салах
4'
12'
Jack Harrison
Вирджил ван Дайк
20'
30'
Патрик Бамфорд
33'
66'
Матеуш Клич
88'

Добави коментар Коментари (126)

ERNETPARI (Гост) 126 отговор
13 септември 2020 | 15:47

СПЕ ЧЕЛЕЕТЕ ДО 699$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. -------------------------------------- B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 1

Иванов (Гост) 125 отговор
13 септември 2020 | 13:22

Ръководството на английския футбол е деградирало отдавна, корумпирани и арогантни типове, които живея в палати, но ни говорят за расизъм...вчеряшния мач беше подигравка с ЛИЙДС! Рейтинг: 5 14

... (Гост)
13 септември 2020 | 14:15

Дай пример. В какъв момент се подиграха с Лийдс? Защото ако смяташ, че 2тв дузпи не бяха дузпи, тогава сменяй спорта. Дори играчите на Лийдс осъзнаха на момента, че си имаше дузпи и не тръгнаха да протестират бурно. Аз ше ти кажа каква е истината..боли ви, че Пул е успешен и както правят слабохарактерните хора, предпочитате да си намерите оправдание. Рейтинг: 18 2

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

xaaxxaaxxaaxaax (Гост) 124 отговор
13 септември 2020 | 12:31

лиВАРпул така ли беше ахахахах после юнайтед били бутани. Пълни утайки новака едва не ви би тръгнали шампиони да стават Рейтинг: 2 17

.,., (Гост)
13 септември 2020 | 14:17

Не са тръгнали да стават шампиони.ТЕ СА ШАМПИОНИ! Рейтинг: 9 2

... (Гост)
13 септември 2020 | 15:16

Двата ми най-противни клуба в Англия са Ливърпул и Юнайтед. Обаче ако говорим за бутане, има само един клуб в Англия и това е Юнайтед. И да предположим, че Ливърпул са ги бутали в някои мачове в миналия сезон, то да им махнеш най-много 3-4 точки и пак са шампиони. На вас обаче, трябва да ви бъдат махнати най-малко 10 точки и си прави изводите на коя позиция отивате... Рейтинг: 7 0

Сори Сори Ман.Гов. (Гост) 123 отговор
13 септември 2020 | 10:26

Ей циркаджии,точно вие ли щяе ревете бе?Вие,които ви свирят по една дузпа средно на всеки два мача вече 25г.И над 2/3 несъществуващи.Как ви добутаха миналия сезон до топ 4?Тихо и следващите години само ще гледате как величието на Ливърпул отива на ниво,което ще е непосилно да наваксате.Никога не сте имали класа,блъскачи такива.Чао! Рейтинг: 12 6

Косача (Гост)
13 септември 2020 | 11:43

Между другото статистиката показва, че на твоето любимо отборче са давани най-много дузпи, лесно може да се провери. Но така ви изнася. Рейтинг: 2 6

Арсенал (Гост) 122 отговор
13 септември 2020 | 10:23

Какво пречупване, ако нямаше дузпи това си е загуба. Вижте как се играе футбол гледайте АРСЕНАЛ. НЕ. ЛУЗЪРПУЛ. Рейтинг: 5 19

Хахахаха (Гост)
13 септември 2020 | 10:28

Насралсенал,най-великия клуб! С цели колко европейски отличия,че не мога да ги преброя?Ще видиш какво ще ви се случи и на ас след 2 кръга.Тва не са последните два приятеслки мача. Рейтинг: 8 1

Arshitnal (Гост)
13 септември 2020 | 14:07

Тъпак ще ви видим,пак сте 6-8тази година,артелчик прост Рейтинг: 2 1

Добро утро (Гост) 121 отговор
13 септември 2020 | 10:20

Само Ливърпул.Приятен ден и успех на всички англисйки "грандове" в борбата за местата от 2 до 6! Рейтинг: 17 5

13 септември 2020 | 07:39

пак с мъка, клизма, ВАР и съдийско подпиране... пумяри бездарни ша са нахедрите на гиганта Атлети пак ХАХ Рейтинг: 10 26

13 септември 2020 | 03:17

гледах мача на skySport DE, всичко си беше легитимно с изкл. на това че гола на Ван Дайк не беше признат, при повторенията се вижда че не е в нарушение и коментаторите дори изразиха мнение... тоест можеше да бъде 5 на 3 а на 4 на 3..... Рейтинг: 26 11

/ (Гост)
13 септември 2020 | 07:30

Не отсъдиха нарушение на ВВД, а на Къртис Джоунс, който задържа с ръка играча тръгнал да покрива ВВД. Ако съдията не беше дал нарушение, ВАР са длъжни да го маркират, защото на повторението се вижда, че Джоунс хваща с ръка играча, който следва ВВД. Рейтинг: 15 5

Стига злоба де ! (Гост) 113 отговор
13 септември 2020 | 03:09

Свикнете вече с победите на Ливърпул ! Рейтинг: 22 13

Хаха (Гост) 112 отговор
13 септември 2020 | 02:05

Айде сега да видим кой го подпряха с дузпа в 88 Мин .... после съдиите свирили за МЮ . Начи можело и вие да биете с 2 дузпи на мач . Честита победа , и по - малко да плюете по гордоста на Англия - МЮ Рейтинг: 10 37

... (Гост)
13 септември 2020 | 02:33

ква гордост бе човече,трябва да те е срам от манчо на съра,бях неутрален,но заради всичко около юнайтед,ги намразих.Отвратителен отбор,подпиран хилядократно. Рейтинг: 32 7

Вижоще

Англия

Хакерите, които атакуваха Ман Юнайтед, изнудват клуба за милиони 27 ноември 2020 | 11:04
Късни голове донесоха успеха на Нюкасъл над Кристъл Палас (видео) 28 ноември 2020 | 00:09
Лампард: Формата на Тотнъм и Челси придава вкус на дербито, но е рано да се говори за титлата 27 ноември 2020 | 17:49
Целеше ли Уинкс гола от над 49 метра, или попадението бе случайност? Отговорът на халфа 27 ноември 2020 | 10:29
Бербатов: Тотнъм доказаха, че са сериозни претенденти за титлата 27 ноември 2020 | 15:52
Как Марадона се размина с трансфер в Шефилд Юнайтед и Арсенал 27 ноември 2020 | 18:25
Арсенал може да приюти Иско през зимата 27 ноември 2020 | 22:19
Лампард обяви, че Пулишич може да играе срещу Тотнъм 27 ноември 2020 | 19:14
Клоп смята, че връщането на феновете на малки групи e правилна стъпка 27 ноември 2020 | 17:56
Хаселбанк: Тотнъм изглежда по-сериозен фаворит за титлата от Челси 27 ноември 2020 | 17:25
Гуардиола: За Агуеро бе трудно да играе след вестта за Марадона 27 ноември 2020 | 17:00
Юнайтед без Погба и срещу Саутхамптън 27 ноември 2020 | 16:00
Клоп: Не съм изненадан от представянето на Тотнъм и Челси 27 ноември 2020 | 14:58
Клоп: Ако показвахме на Марадона любовта и уважението, които заслужава, докато беше жив, можехме да му помогнем 27 ноември 2020 | 14:45
Лескът подсили третодивизионен испански тим 27 ноември 2020 | 14:09
Мидтиланд все пак ще приеме Ливърпул на своя стадион 27 ноември 2020 | 14:02