Борусия (Д) показа голова мощ в първия си мач (видео) 14 септември 2020 | 23:44
Борусия (Дортмунд) стартира участието си в турнира за Купата на Германия с разгромен успех. "Жълто-черните" не оставиха никакви шансове на Дуисбург и спечелиха гостуването си край Рейн с 5:0. Попаденията вкараха Джейдън Санчо, Джуд Белингам, Торган Азар, Джовани Рейна и Марко Ройс. Домакините пък играха с човек по-малко от 38-ата минута, когато беше изгонен Доминик Фолкмер.

Част от звездите на Люсиен Фавър останаха на пейката и влязоха след почивката, но още преди това интригата бе приключила. Преди червения картон на Фолкнер Борусия водеше с 2:0, а в края на полувремето вкара и трети гол, който съвсем отчая Дуисбург.
В 14-ата минута Аксел Витсел центрира, а футболист на "зебрите" игра с ръка в наказателното поле и Борусия получи дузпа, реализирана от Санчо. По този начин английският национал ознаменува с попадения стотния си двубой с екипа на дортмундци.

Новото попълнение Белингам покачи на 2:0 в 30-ата минута след подаване на Азар. Малко по-късно Фолкмер спъна откъсващия се фронтално Ерлинг Холанд и логично видя червения цвят. В 39-ата минута Торган Азар изпълни перфектен пряк свободен удар и прати топката в мрежата на домакините.
След статично положение падна и четвъртият гол. Той беше дело на Джовани Рейна, а вратарят на Дуисбург беше заблуден от лек рикошет във Витсел. В 58-ата минута Марко Ройс се отскубна зад защитата и хладнокръвно прати топката в мрежата.

В последния половин час гостите се смилиха над противника си и не вкараха нови голове, макар че имаха няколко възможности пред вратата на Леонардо Вайнкауф.

АЛТГЛИЙНИКЕ - КЬОЛН 0:6

МАЙНЕРЦАГЕН - ГРОЙТЕР ФЮРТ 1:6 (след продължения)

ВАЛДХОФ - ФРАЙБУРГ 1:2

МАГДЕБУРГ - ДАРМЩАТ 98 2:3 (след продължения)

15 септември 2020 | 10:42

Дортмунд запазиха отбора изглежда и тая година може и да килнат Байерн Рейтинг: 5 1

NN (Гост)
15 септември 2020 | 14:34

С този вратар за жалост няма как да се случи. Дано поне Хитц да го пускат. Рейтинг: 4 1

yorval-BMG! (Гост) 2 отговор
15 септември 2020 | 09:57

В съботното откриване на БЛ-сезон 20/21 предстои НОВА серия от ЕпопеЯ на заборавените с оспорвания мач м/у 2 Борусии на С-И-Парк. Там ще се наложи в гостуването си Мейн-ГЛАДБАХ бидейки осакатен откъм нападение /цели 5 титуляри полу и яко контузени!/ да повтори обичайния си подвиг с новите Опълченци на Шипка след загубата си от бай-ВАР-4етата с 1:2 от отминалия сезон. И това положение става бая горчиво болезнено, предвид ФАКта, че от 10-ина мача БМГ нема победа срещу светкавичното мълниеносно нападение на ДортмунДци. И отново очаквам блестящи прояви от целата защита на колективно действащите жребчета. Да видим сега дали нашто тренер Марко РОЗЕ ще може и ще съумее да надхитри старата лисица ФАВРЕ-то и да поизмъкне едно хиксче поне,ще бъде тежък двубой, да. Рейтинг: 2 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

yorval-BMG! (Гост)
15 септември 2020 | 12:54

И има неква вероятност, ако властите в провинцията Северен Рейн-Вестфалия дадат необходимото за мача разрешение срещата да се играе пред рекордната за вируса аудитория от близо 16 хиляди запалени зрители на С-И-ПАРК. Това ще стана ясно в близките 1-2 дни. Рейтинг: 2 0

Гише Информация (Гост) 1 отговор
15 септември 2020 | 02:23

Байерн пък показа полова мощ преди месец време. Р@згъзи Пръца Тръцова с 8:2. Макар да не и е за сефте р@згъзването, Пръца вече cepe кат самосвал и се ослушва за още през 2021... Рейтинг: 8 5