Страховит Байерн още в първия мач - 8:0! (видео) 18 септември 2020 | 23:21
Новият сезон в Бундеслигата започна с унищожителна победа на европейския клубен шампион Байерн (Мюнхен) срещу Шалке 04. Баварците разгромиха безпомощния си съперник с  8:0 след хеттрик на Серж Гнабри, а другите попадения бяха дело на Леон Горетцка, Роберт Левандовски, Томас Мюлер, Льорой Сане и младока Джамал Мусиала.

Баварците са устремени към спечелването на девета поредна титла и показаха, че отново ще имат стряскащо надмощие над конкуренцията. Великолепен мач в официалния си дебют изигра Льорой Сане, който вкара един гол, но подаде за още два.
В Шалке едва ли са си правили илюзии, че могат да измъкнат нещо от "Алианц Арена", но не са очаквали и подобно унижение. "Кралскосините" бяха сред големите разочарования на предишната кампания, в края на която записаха 16 поредни срещи без победа, а сега отново изглеждат като разбита команда.

До момента Байерн направи само един сериозен трансфер с привличането на Сане от Манчестър Сити. Днес пък клубът се раздели с Тиаго Алкантара, който премина в Ливърпул. Дори да не вземе негов заместник, старши треньорът Ханзи Флик разполага с достатъчно опции в средата на терена, а надеждите са Корентен Толисо да се опази от контузии и най-после да покаже защо за него бяха платени 40 млн. евро на Лион преди три години. Тази вечер французинът остава на пейката, заедно с младата звезда Алфонсо Дейвис, но се появи след почивката. Извън групата бяха героят от финала на Шампионската лига срещу Пари Сен Жермен Кингсли Коман и Дейвид Алаба.
От първата минута дебютира Сане, който атакуваше по десния фланг срещу родния си клуб. Отляво бе Серж Гнабри, а зад голмайстора Роберт Левандовски действаше Томас Мюлер. Йошуа Кимих и Леон Горетцка бяха двойката вътрешни халфове, а бранителите пред Мануел Нойер бяха Бенжамен Павар, Жером Боатенг, Никлас Зюле и Люка Ернандес.

Треньорът на Шалке Дейвид Вагнер заложи на 4-4-2. Атаката водеха привлеченият под наем от Аайнтрахт (Франкфурт) Гонсало Пасиенсия и Марк Ут. Амине Арит и Раби Матондо играеха най-близо до тях, а с по-дефанзивни функции в средата на терена бяха Суат Сердар и Набил Бенталеб.
Заради травми визитата в Мюнхен пропуснаха Салиф Сане, Омар Маскарел и Матия Настасич.

Байерн вече е в серия от 22 мача без загуба срещу този съперник - 19 победи и 3 равенства.
Преди първия съдийски сигнал Ханзи Флик и Левандовски получиха наградите си, съответно за най-добър футболист и най-добър треньор на годината в Германия.

Началото беше според очакванията - мощен натиск на Байерн и ранен гол във вратата на Ралф Ферман. Негов автор стана Серж Гнабри в 4-ата минута след дълъг извеждащ пас на Кимих. Гнабри технично овладя подаването, финтира Бенжамен Стамбули и прати топката в мрежата.
Секунди по-късно Сане не успя да преодолее стража на Шалке, но пусна към непокрития Левандовски, който направи нетипичен за себе си пропуск. Полякът стреля с едно докосване, но ударът му беше блокиран от бранител на гостите.

След гола в редиците на домакините настъпи известно отпускане, но всеки път, когато отборът вдигаше темпото, Шалке нямаше отговор. В 19-ата минута Байерн разви хубава атака по десния фланг, топката стигна до Мюлер, който я отклони към Горетцка и халфът се разписа срещу бившия си отбор - 2:0.
Ферман постоянно беше под обстрел. В 24-ата минута баварците отново пробиха отдясно и Кимих можеше да направи резултата класически, но вратарят на Шалке спаси. Левандовски също пропиля чисто положение, като се забави и позволи топката да му бъде избита миг преди да шутира.

Попадението на Лева обаче не закъсня. В 30-ата минута той влезе в наказателното поле и беше повален от Суат Сердар. Реферът Феликс Цвайер веднага посочи бялата точка, а нападателят на Байерн прати Ферман в обратния ъгъл и откри головата си сметка за сезона.
Баварците изгледаха в плашеща форма, въпреки че не играха контроли преди началото на сезона заради кратката пауза. Второто полувреме отново стартира с гол на Гнабри. Той се възполва от пас на Сане, който му подаде на празна врата и покачи на 4:0.

Наказателната акция на Байерн не спря дотук, а Сане беше в основата на почти всичко интересно пред вратата на Шалке. В 59-ата минута той отново комбинира с Гнабри, който не пропусна да оформи хеттрика си.
Защитата на Шалке сякаш не съществуваше и домакините излизаха на голови позиции с изключителна лекота. В 69-ата минута Левандовски подходи малко несериозно в наказателното поле, но бързо се ориентира и отигра топката с "рабона" към Томас Мюлер, а той я прати във вратата за 6:0.

Беше време Сане да вкара първия си гол за Байерн и той го направи секунди след попадението на Мюлер. Отново Кимих демонстрира усет към извеждащия пас, а Сане надбяга бранителите на гостите и елеганто стреля покрай Ферман.
Бруталната саморазправа на Байерн с тима от Гелзенкирхен бе завършена в 81-ата минута от младока Джамал Мусиала. 17-годишният англичанин се разходи между няколко защитници в наказателното поле и с плътен шут направи резултата 8:0.

Във втория кръг баварците ще гостуват на Хофенхайм, а Шалке ще приеме на "Фелтинс Арена" Вердер (Бремен).

Джошуа Зиркзеевлиза Джошуа Зиркзее
Jamal Musialaгол Jamal Musiala  81' Бенжамен Стамбули  Бенжамен Стамбулижълт картон
79' Гонсало Пасиенсия  Гонсало Пасиенсияизлиза
Роберт Левандовскидузпа Роберт Левандовски  31'
30' Озан Кабак  Озан Кабакжълт картон
Серж Гнабри
4'
Леон Горетцка
19'
Роберт Левандовски
31'
Серж Гнабри
47'
Серж Гнабри
59'
Томас Мюлер
69'
Льорой Сане
71'
Jamal Musiala
81'

Добави коментар Коментари (73)

bravo (Гост) 73 отговор
21 септември 2020 | 00:56

Деца, препоръчвам ви Англия, Испания и Германия да гледате, а като отбор Байерн защото са с велика философия и традиции. Серия А е мн нагласена... Рейтинг: 2 0

ERNETPARI (Гост) 72 отговор
19 септември 2020 | 15:13

НАУЧЕТЕ КАК ДА ПЕ ЧЕЛИТЕ 999$ НА МЕСЕЦ ЧРЕЗ ИНТЕРНЕТ И ЗАПОЧНЕТЕ РАБОТА ОТ ВКЪЩИ. 100% РАБОТЕЩА СИСТЕМА. ВИЖТЕ ТУК. -----------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 1

do barsa fen (Гост) 71 отговор
19 септември 2020 | 12:34

не е лесно да си про/ст и т.ъп Рейтинг: 6 2

Митака (Гост) 70 отговор
19 септември 2020 | 11:54

За Байерн сьм от 87год,но втора Шамп.лига подред ще е трудно,има още 4 отбора които и те са фаворити,за първенството поне до януари ще се види,смятам че имаме най добьр отбор в Германия. Рейтинг: 10 2

До Барса Фен (Гост) 69 отговор
19 септември 2020 | 11:42

8-2 това е положението Рейтинг: 17 4

123 (Гост) 68 отговор
19 септември 2020 | 11:30

Някой, преди да напише тази статия, преброи ли колко мачове без победа има Шалке и че единствената причина да не изпаднат е авансът, натрупан есента на 2019? Рейтинг: 2 9

лол (Гост) 67 отговор
19 септември 2020 | 10:32

пластичните фенчета н Барса още ги боли Рейтинг: 14 3

Барса фен (Гост) 66 отговор
19 септември 2020 | 10:27

Какво е общото между л*йното Кимих и Варан? И двамата са г*йове хахаха Рейтинг: 5 23

Барса фен (Гост) 65 отговор
19 септември 2020 | 10:26

Какво е общото между Левандовски и Аналдо? И двамата са слабаци и консуматори хахахаха! Рейтинг: 6 21

Барса фен (Гост) 64 отговор
19 септември 2020 | 10:23

Да я закриват тая фермерска лига, няма смисъл! Байрям станаха държавното отборче на Германия, всеки отбор си дава най-добрите си играчи на тях. Вижте го Горецка, взеха го и веднага да го натъпчат с допинг! Смешни са просто! Рейтинг: 9 30

Ф (Гост)

ХУБАВО Е ДА СЕ ПОГЛЕДНЕШ В ОГЛЕДАЛОТО И ДА ОТИДЕШ ДА СЕ САМОУБИЕШ ОТ ЗЛОБА НЯКЪДЕ Рейтинг: 16 7

NN (Гост)

Да закриват и Примира тогава. Там очевидно не играят по-силни отбори. Или да пратят Шалке в Испания, като гледам ще станат шампиони веднага. Рейтинг: 18 2

До Барса (Гост)
19 септември 2020 | 12:53

Затова и вие отнесохте 8, като не ти се гледа Бундеслига никой не те кара насила. Остави всеки да гледа каквото иска, а ти си гледай Барсата, да не отнесете още някой резил скоро Рейтинг: 13 2

До Барса чикиджийчето (Гост)
19 септември 2020 | 21:36

Педалче то и в тъпата насрана Ла Лигла има два три отбора бе тъп. На нея кво да гледаш. Ейбар, Майорка, Лайнорка и кво друго. Рейтинг: 4 0

Германия

Филип Лаам за Льов: Още преди две години му казах нещо, но... 25 ноември 2020 | 17:33
В Дортмунд виждат Холанд "дълго време" в клуба 27 ноември 2020 | 16:43
Байерн и Ливърпул с най-много номинации за футболист на годината на ФИФА (гласувайте) 25 ноември 2020 | 11:56
Марко Розе: Още нищо не е решено 26 ноември 2020 | 11:13
Байерн отново наказа РБ Залцбург и влетя в 1/8-финалите (видео) 25 ноември 2020 | 23:59
Един от тези ще е "Вратар на годината" (гласувайте) 25 ноември 2020 | 12:17
Статистиката на Холанд, от която треперят всички вратари 25 ноември 2020 | 11:18
Борусия (Дортмунд) спасява Ериксен 25 ноември 2020 | 05:26
Минимална победа осигури важно предимство за ПСЖ спрямо Лайпциг (видео) 25 ноември 2020 | 00:39
Небрежно Ерлинг Холанд счупи нов рекорд и развинти пореден съперник (видео) 24 ноември 2020 | 23:59