Евертън оглави Премиър лийг след шумна победа (видео) 19 септември 2020 | 16:25
Отборът на Евертън спечели с 5:2 над гостуващия Уест Бромич в мач от втория кръг на Премиър лийг. “Карамелите” временно се качиха на върха в таблицата след втората си поредна победа. Доминик Калвърт-Люин изпъкна с хеттрик, а новото попълнение Хамес Родригес започна да се проявява с важна роля, след като днес се отличи с гол, асистенция и изработен червен картон. Тимът на Карло Анчелоти игра цяло полувреме с човек повече.
Първото полувреме в Ливърпул беше изключително динамично с остри акции и към двете врати. В десетата минута гостите откриха резултата след скоростно нападение. Гради Диангана избяга 50 метра без съпротива и изстреля топката от 20 метра. Централният бранител на “карамелите” Йери Мина така и не спря пробива на футболиста. Секунди по-късно Ричарлисон пропусна да изравни при чудесна възможност от пет метра. Гостите дори можеха да удвоят, но след техен изстрел топката се чукна в гредата.
В 31-ата минута намесата на ВАР донесе изравнителен гол. Първоначално попадението не беше зачетено поради засада, но повторението показа, че топката идва от защитник на Уест Бромич. Доминик Калвърт-Люин вкара с пета от два метра за 1:1. В 45-ата Хамес Родригес вкара страхотен гол с удар от 20 метра. Колумбиецът изстреля топката отсечено към далечния ъгъл и хвана неподготвен вратаря. Секунди по-късно Хамес “изработи” и червен картон на съперник. Киърън Гибс действа детински и удари без топка Хамес. Наставникът Славен Билич също беше изгонен.

В 47-ата гостите от Бирмингам изравниха след статично положение. Матеус Перейра завъртя топката по страхотен начин над стената и от 23 метра я прати в горния ляв ъгъл на Джордан Пикфорд. Много бързо домакините взеха нещата в свои ръце. В 54-ата минута Мартин Кийн отново даде преднина на ливрпулци. След центриране вратарят спаси удар с глава, но Кийн вкара с добавка от шест метра. В 61-ата Ричарлисон се измъкна от защитата и пусна топката към далечната греда, където Калвърт-Люин се разписа след шпагат. Пет минути по-късно Калвърт-Люин оформи хеттрик след изпълнение с глава при корнер - 5:2.
Мойс Кийнвлиза Мойс Кийн
75' Ромейн Сойърс  Ромейн Сойърсизлиза
Сам Фийлд  Сам Фийлдвлиза
Доминик Калвърт-Люинизлиза Доминик Калвърт-Люин  71' Матеус Перейра  Матеус Перейраизлиза
Майкъл Кийнгол Майкъл Кийн  54'
47' Матеус Перейра  Матеус Перейрагол
Хамес Родригесгол Хамес Родригес  45' Киърън Гибс  Киърън Гибсчервен картон
Доминик Калвърт-Люингол Доминик Калвърт-Люин  31'
Абдулай Дукурежълт картон Абдулай Дукуре  16'
10' Grady Diangana  Grady Dianganaгол
0
10'
Grady Diangana
Доминик Калвърт-Люин
31'
Хамес Родригес
45'
47'
Матеус Перейра
Майкъл Кийн
54'
62'
66'

Добави коментар Коментари (8)

44 (Гост) 8 отговор
19 септември 2020 | 21:10

...с трима НЕНУЖНИ от Барса... Рейтинг: 1 1

жоро (Гост) 7 отговор
19 септември 2020 | 19:42

Аз като гледам в почти всеки гол е замесен Ричарлисон...за него нищо не казват! Рейтинг: 10 2

Крис (Гост) 6 отговор
19 септември 2020 | 19:13

Определено Евертън имат класа да са фактор. Особено с Хамес и Алан много им се вдигна класата. Това са доказани опитни футболисти. Рейтинг: 17 1

19 септември 2020 | 20:19

Диди смешкооо моли се да не те видя някде на този свая. Правя те александина на момента женчо. Рейтинг: 1 2

локо (Гост) 4 отговор
19 септември 2020 | 16:59

Анчелоти привлече правилните играчи и спретна борбен отбор който играе спокойно и със самочуствие. Ако имаха и някой топ реализатор можеха да се борят за първите места. Рейтинг: 24 1

ici (Гост) 3 отговор
19 септември 2020 | 16:39

Бая силни са ебъртън тая година може и да ебна лузъра у дома Рейтинг: 11 9

Slaven Bilic (Гост) 2 отговор
19 септември 2020 | 16:35

Toq Mina oshte minaliq sezon go razkriha kolko e slab.Dano se opravi burzo Holgate ili da vzimat drug,che samo tozi duni otbora.Inache za Everton taq godina liga evropa e minimuma!! Рейтинг: 9 2

Алкохоликът от Лудогорец (Гост) 1 отговор
19 септември 2020 | 16:32

Няма какво да се лъжем-Хамес ще е най-добрият трансфер за сезона във Висшата лига.Няма ван де Бийк,Жота или Тиаго,а Хамес Родригес!Който го е гледам Хамес знае на какво е способен.Следя Хамес още от Порто.Когато играха заедно в Монако с Бербо пък съвсем бях убеден,че този играч е висока класа.Жалко,че не му се получиха нещата в Реал Мадрид.Дано Евертън най-сетне оправдаят похарчените пари и се класират за топ 4 или поне спечелят някоя купа,че последно време бяха сочени като лош пример за това,че не парите носят успехите. Рейтинг: 21 3

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

локо (Гост)
19 септември 2020 | 17:01

Като се има в предвид и това, че го взеха за без пари определено изглежда трансфера на сезона, Рейтинг: 9 4

Някой (Гост)
19 септември 2020 | 17:07

Хамес Родригес бе голмайстор на световно първенство. Където неясно защо дадоха златната топка на Меси. Според мен трябваше да я вземе Нойер тогава, където Германия стана световен шампион 2014г. После можеше да е Хамес и така нататък. Меси игра добре само в групите и после никакъв го нямаше. Рейтинг: 18 4

емо (Гост)
19 септември 2020 | 20:09

ще има борба за 8-10 място, един отбор е в Ливърпул - Ливърпул. Рейтинг: 2 24

Англия

Уудуърд: Видяхме много върхове с Оле, ще продължим да го подкрепяме всяко лято 04 декември 2020 | 09:49
Артета и Клоп набелязали халф на Брайтън 04 декември 2020 | 10:57
Лестър допусна нова загуба (видео) 03 декември 2020 | 22:16
Груби грешки и 3:3 между ЛАСК и Тотнъм (видео) 03 декември 2020 | 21:52
Союнджу е получил усложнение на контузията си в мача на Лестър срещу Зоря 04 декември 2020 | 10:28
Саутхaмптън поднови договора на Ян Беднарек 04 декември 2020 | 11:46
Моуриньо: Срещу отбори като ЛАСК и Лудогорец някои играчи не се чувстват на място 04 декември 2020 | 02:54
Рашфорд под въпрос за гостуването на Ман Юнайтед на Уест Хам 03 декември 2020 | 17:11
За първи път от 266 дни: над 10 000 гледаха на живо футбол в Англия 03 декември 2020 | 17:00
Висшата лига подпомага клубовете от долните дивизии с 250 млн. паунда 03 декември 2020 | 15:56
Артета: Ще бъде странно да играем отново пред фенове 03 декември 2020 | 13:38
Вайналдум: В момента практически не тренираме 03 декември 2020 | 13:26
Тотнъм може да вземе Шкриняр, ако предложи 45 милиона 03 декември 2020 | 13:03
Хименес се възстановява бързо и може да бъде изписан през следващата седмица 03 декември 2020 | 12:05
Артета очаква много труден трансферен прозорец за Арсенал 03 декември 2020 | 11:06
Лампард: Оливие Жиру е пример за младите в Челси 03 декември 2020 | 10:50