Арсенал се измъкна в лондонско дерби (видео) 19 септември 2020 | 23:52
Арсенал спечели второ поредно лондонско дерби. За разлика от успеха срещу Фулъм на старта, когато нямаше никакви проблеми, сега играчите на Микел Артета имаха далеч по-труден мач срещу Уест Хам. “Артилеристите” победиха с 2:1, но имаха и доста късмет, тъй като съперникът им имаше предимство в някои периоди и пропусна няколко добри възможности през второто полувреме.

Лаказет откри резултата в средата на първата част, но в нейния край Антонио изравни. Влезлият като резерва Нкетиа донесе победата на Арсенал с попадение пет минути преди края.

В първата част на двубоя и двата отбора не успяваха да намерят ритъма си и до положения не се стигаше. Една ситуация отвори мача. В 25-ата минута Обамеянг бе изведен в наказателното поле, а той центрира към Лаказат. Французинът откри резултата след удар с глава. Положението бе разгледано с ВАР поради съмнения за засада на Обамеянг, но попадението бе признато. За Лазазет това бе гол номер 50 с екипа на Арсенал.

Гостите не създаваха много проблеми на съперника и “артилеристите” спокойно контролираха събитията на терена, въпреки че не показваха обичайната си игра. Така Уест Хам се възползва от една от редките си възможности и изравни в самия край на първото полувреме. Боуен проби отляво, намери Фредерикс от другата страна, а той пусна остра топка към Антонио, който я засече в мрежата.

След почивката тимът на Дейвид Мойс бе по-активният и пропусна няколко великолепни възможности. След центриране в 53-ата минута намеса на Габриел в последния момент отклони топката към Лено, който успя да я овладее преди тя да премине голлинията. По-късно отново бранителят на Арсенал бе на точното място, като този път спря удар на Боуен.

Домакините не успяваха да се справят с атаките на Уест Хам, който в 67-ата минута удари греда. След центриране на Масуако Антонио стреля с глава, а топката се отби в горната греда. Лено изпусна кълбото, но защитници на Арсенал на два пъти успяха да блокират опити на съперници да насочат топката към мрежата.

Отборът на Артета правеше отчаяни опити да намери решението, което ще им донесе победата, но съперникът им изглеждаше с по-ясни идеи. Мениджърът на Арсенал намери правилния ход, като пусна в игра Нкетиа, а той му се отблагодари с победен гол в 85-ата минута. Нападателят завърши отлична комбинация на домакините, която завърши с асистенция на Себайос и удар на Нкетиа.

Никола Пепе Никола Пепе19 Андрий Ярмоленко7 Андрий Ярмоленко
90' Артур Масуаку  Артур Масуакуизлиза
Фелипе Андерсон  Фелипе Андерсонвлиза
Букайо Сакаизлиза Букайо Сака  89'
Давид Луисвлиза Давид Луис
88' Пабло Форналс  Пабло Форналсизлиза
Себастиан Але  Себастиан Алевлиза
Едуард Нкетиагол Едуард Нкетиа  85'
83' Jarrod Bowen  Jarrod Bowenизлиза
Андрий Ярмоленко  Андрий Ярмоленковлиза
Александре Лаказетизлиза Александре Лаказет  77'
Едуард Нкетиавлиза Едуард Нкетиа
Вилианизлиза Вилиан  64'
Никола Пепевлиза Никола Пепе
45' Микейл Антонио  Микейл Антониогол
40' Райън Фредерикс  Райън Фредериксжълт картон
Александре Лаказет
25'
45'
Микейл Антонио
Едуард Нкетиа
85'

Добави коментар Коментари (14)

DL (Гост) 14 отговор
20 септември 2020 | 13:36

MMmmmmdddddaaaaa zapazi si evriniq komentar be batko,sadiqta vi podprq.....ehaaa kolko origanalno go izmisli bravooo bravo moito momche Рейтинг: 0 3

Аснл (Гост)
20 септември 2020 | 23:16

Яж ми хуя пумияр недоклатен! Рейтинг: 1 0

THE KING 14 (Гост) 13 отговор
20 септември 2020 | 12:06

Много слаб мач за нас, особено през 2-то полувреме. Заслужавахме най-много точка след такова представяне. Уест Хям изигра доста добър мач и незаслужено загуби. Можем много повече от показаното, и дано Артета го напомня след всеки такъв мач. Рейтинг: 2 0

Eeki (Гост) 12 отговор
20 септември 2020 | 04:29

BreLarter, evaluatek enslaved same team van klitora tesi i zadnika besni Рейтинг: 0 3

mda (Гост) 11 отговор
20 септември 2020 | 02:38

добре ви подпря съдията тоя мач. Като в добрите стари времена, когато додрапвахте до 4ката и чат-пат взимахте ФА. Тва ви е нивото. Иначе са ви големи устите и имате претенции да играете наааай-хубавият футбол в Англия. Рейтинг: 10 49

Арсенал (Гост)
20 септември 2020 | 08:42

Ти да не се обърка с Манчестър Юнайтед? Рейтинг: 17 3

20 септември 2020 | 11:38

Пич, в добрите стари времена съдийте се скъсваха да ни режът. Помна милион примери, така че няма какво повече да говоря с теб. И да, Арсенал играеше най атрактивният футбол в Англия години наред. Рейтинг: 10 2

hehe (Гост)
20 септември 2020 | 13:24

денисче, ела наживо да те видя колко си отворен. знаем много добре кви мишки сте феновете на Арсенал. Да, когато беше златната ера на Венгер и се борехте с манафите, играехте прекрасно и съдиите ви режеха безобразно, заради дългата ръка на Манафспор. В последните 10 години на Венгер обаче, съдиите се скъсваха да ви бутат срещу уж по-слабите отбори и така се докопвахте до топ 4. Вчера спокойно можеше да свирят една дузпа срещу вас. След като свирят такива срещу Лийдс и срещу Юнайтед, тази игра с ръка е дузпа. И картон. Нищо, късметът ще свърши скоро. Наистина играете по-добре с Артета, но голям късмет ви гони в последните 3-4 месеца. Рейтинг: 1 3

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Арсенал (Гост) 10 отговор
20 септември 2020 | 01:18

Кат бихме Фулъм никой не рева! Кат бихме Сити, Челси и Ливърпул, Пул два пъти за 1 месец и никой не рева, ся ревете, нормално е, не може всеки мач да унищожаваме, Уест Хям са коварен съперник за всеки, а това е Англия, там всеки може да бие всеки! Някой очакваше ли толкова трудно начало за Пул или днес Йнайтед да падне 1:3???? Важни са трите точки, пиши го бегал и тва е! Рейтинг: 40 2

xaxa (Гост)
20 септември 2020 | 06:58

Ти си голям филмар пич.Съгласен съм с тезата за 3-те точки,но ако смяташ,че сте унищожили някои с играта си изключение Фулам значи си мн заблуден.Скоро късмета ви ще свъши и знаеш какво ще стане. Рейтинг: 1 21

Тоа па... Сити, Челси и два пъти Ливърпул късмет ли е уе, палячкооооввв Рейтинг: 12 0

Карула (Гост) 9 отговор
20 септември 2020 | 01:15

Ти освен да се придвижи по основата линия.,друго не можеш да видиш Рейтинг: 0 0

Име (Гост) 8 отговор
20 септември 2020 | 01:08

Артета си го каза преди 4-5 месеца.. "Няма магия която да направи добър отбор. Трябват играчи. Качествени играчи"... В момента побеждаваме на магия. Има 2ма 3 ма които се отличават пред останалите, но до там.. Скоро няма да е достатъчно.. Не се ли купят играчи "качествени играчи' ще влезем в същия коловоз в който се движим от 15 години.. Рейтинг: 10 0

локо (Гост)
20 септември 2020 | 09:31

Ние не сме излизали от този коловоз, забравили на кое място завършихме миналия сезон. Тези две победи срещу слаби съперници не значат нищо. Още следващия мач ще се види че прогрес няма. Рейтинг: 1 1

Брасняря (Гост) 7 отговор
20 септември 2020 | 01:01

Смешен вдигай си боклуците докато е време.,ши аре въз оди снимай Рейтинг: 0 2

Късмет (Гост) 6 отговор
20 септември 2020 | 00:50

Арсенал твърдо заслужаваше да загуби този мач. Не мога да повярвам.. Рейтинг: 3 17

20 септември 2020 | 00:13

Макар и да спечелихме този мач,определено играта на отбора беше под всякаква критика. Видно е че с играчи като Колашинац,Холдинг,Себайос,Сака няма как да се получат нещата....па макар и последните двама да изработиха победния гол! Като прибавиш към това и сумати играчи които направят един мач след това три никакви ги няма,липсата на типичен дефанзивен,както и такъв офанзивен халф.И накрая като завършиш с това че Артета до 87 мин. настояваше да играе по един и същ начин и най вероятно щеше да загуби мача,става ясно че следващите два мача за шампионата ще са много трудни за гледане! Рейтинг: 4 16

Tony Arsenala (Гост)
20 септември 2020 | 01:22

Сака е на 19 и миналия сезон имаше най-много асистенции в отбора. Днес изработи и двата гола. Холдинг е стабилен като цяло, а и беше купен за 2 милиона Рейтинг: 7 0

Armour (Гост)
20 септември 2020 | 14:53

Не казвам че няма потенциал в Сака и да знам че направи най много асистенций миналия сезон....но точно там е проблема.Нали знаеш на кое място завърши Арсенал,докато чакаме такива като Сака да се развият или такива като Холдинг които да излязат евтино,няма как да искаме Арсенал да сред големите отбори в борба за трофей! Рейтинг: 0 0

Арсенал (Гост) 2 отговор
20 септември 2020 | 00:11

Слаб мач, но важни три точки!!! Бейерин е по зле от Саня. Саня поне целеше защитата, оня дори и опити не прави. Наистина Тиърни липсваше,както и нови попълнения. Играч на мача-Дани Себайос!!! Рейтинг: 11 0

локо (Гост) 1 отговор
19 септември 2020 | 23:25

Лака е същия като Жиру, даже втория е по добър. Тиърни липсва. Дърводелеца Колашниц все още е в отбора. Когато уволниха Емери, Анчелоти беше свободен и със сигурност щеше да приеме раотата. Вместо това назначиха бивш средно ниво футболист без нито един ден като треньор на поста. Рейтинг: 3 42

Англия

Уудуърд: Видяхме много върхове с Оле, ще продължим да го подкрепяме всяко лято 04 декември 2020 | 09:49
Артета и Клоп набелязали халф на Брайтън 04 декември 2020 | 10:57
Дани Ингс поднови тренировки, възможно е да играе още в понеделник 04 декември 2020 | 12:21
Груби грешки и 3:3 между ЛАСК и Тотнъм (видео) 03 декември 2020 | 21:52
Союнджу е получил усложнение на контузията си в мача на Лестър срещу Зоря 04 декември 2020 | 10:28
Саутхaмптън поднови договора на Ян Беднарек 04 декември 2020 | 11:46
Моуриньо: Срещу отбори като ЛАСК и Лудогорец някои играчи не се чувстват на място 04 декември 2020 | 02:54
Лестър допусна нова загуба (видео) 03 декември 2020 | 22:16
Рашфорд под въпрос за гостуването на Ман Юнайтед на Уест Хам 03 декември 2020 | 17:11
За първи път от 266 дни: над 10 000 гледаха на живо футбол в Англия 03 декември 2020 | 17:00
Висшата лига подпомага клубовете от долните дивизии с 250 млн. паунда 03 декември 2020 | 15:56
Артета: Ще бъде странно да играем отново пред фенове 03 декември 2020 | 13:38
Вайналдум: В момента практически не тренираме 03 декември 2020 | 13:26
Тотнъм може да вземе Шкриняр, ако предложи 45 милиона 03 декември 2020 | 13:03
Хименес се възстановява бързо и може да бъде изписан през следващата седмица 03 декември 2020 | 12:05
Артета очаква много труден трансферен прозорец за Арсенал 03 декември 2020 | 11:06