Юнайтед показа класа в края за първата си победа през сезона (видео) 23 септември 2020 | 00:08
Манчестър Юнайтед победи Лутън с 3:0 в среща от третия кръг на турнира за Купата на Лигата в Англия. Хуан Мата откри резултата от дузпа в 43-ата минута, в 88-ата Маркъс Рашфорд завърши с попадение красива многоходова атака на гостите, а в добавеното време се разписа и Мейсън Грийнууд. "Червените дяволи" отчасти се реваншираха за слабата игра и загубата от Кристъл Палас преди няколко дни, но "шапкарите" също имаха своите шансове в двубоя.

Мениджърът на Юнайтед Оле Гунар Солскяер заложи на голяма част от резервите си. Атаката водеше Одион Игало, а зад него действаха Хуан Мата, Дони ван де Беек и Джеси Лингард. На вратата бе Дийн Хендерсън, а партньор на Хари Магуайър в центъра на защитата беше Ерик Байи. Фред и Неманя Матич получиха шанс в средата на терена.
Лутън вече елиминира в предишните кръгове Норич (3:1) и Рединг (1:0), а освен това направи отличен старт на сезона в Чемпиъншип, като взе 6 точки от мачовете с Барнзли и Дарби Каунти. След няколко дни на тима на Нейтън Джоунс предстои важен сблъсък с Уотфорд и той избра да запази силите на повечето си основни футболисти.

Домакините не можеха да разчитат на Дан Потс, Брендън Галоуей и Юнън О'Кейн. Тримата в атака бяха Казенга ЛуаЛуа, Дани Хилтън и Аандрю Шини. След контузия се завърна централният защитник Том Локиър.
За последно двата отбора се бяха срещали през 1992 година и завършиха 1:1, но като цяло Юнайтед спечели 8 от предишните си 10 мача срещу този съперник.

"Червените дяволи" са триумфирали с Купата на Лигата 5 пъти. През миналия сезон тимът отпадна на 1/4-финалите от градския си съперник Манчестър Сити.
Двубоят стартира с очаквано надмощие на Юнайтед, а домакините бяха доста плахи. Първото сериозно положение създаде Мата след пас на Лингард, но Джеймс Шей се прояви с атрактивно спасяване. Домакините отговориха с удар на Хилтън, попаднал в страничната мрежа.

Въпреки видимо по-голямата си класа, гостите се затрудняваха да стигат до голови ситуации, а след средата на полувремето футболистите на Лутън започнаха да играят с повече самочувствие. В 34-ата минута "шапкарите" поискаха дузпа, повторенията показаха, че Брендън Уилямс е действал по правилата. Към този етап от двубоя домакините имаха повече отправени удари - 6:4.
В 41-ата минута Мата отново стреля опасно, но след рикошет топката излезе в корнер. Две минути по-късно защитник на Лутън наивно фаулира Уилямс в наказателното поле и Манчестър Юнайтед получи дузпа. Зад топката застана Хуан Мата, който спокойно откри резултата.

Втората част на "Кениуърт Роуд" беше по-интересна. В 63-ата минута Игало сътвори необясним пропуск от ситуация, която можеше да сложи край на интригата. Десетина минути по-късно вратарят на домакините спаси удар на Ван де Беек.
Влизането на Рашфорд, Грийнууд и Бруно Фернандеш внесе много повече скорост в атаките на Манчестър Юнайтед, но преди те да покажат какво могат, Лутън беше близо до изравняването. В 81-ата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле на "червените дяволи" и Хендерсън отрази два последователни удара.

В 88-ата минута трите резерви на Юнайтед комбинираха с по едно докосване и Рашфорд с плътен удар покачи на 2:0. Точка на спора сложи Мейсън Гриуннуд в добавеното време, когато получи пас от Бруно Фернандеш, влезе в наказателното поле и с фалцов изстрел матира Шей.
Следващият съперник на "червените дяволи" ще е един измежду Брайтън и Престън. Преди това тимът ще гостува именно на Брайтън в 3-ия кръг на Премиър лийг.

23 септември 2020 | 11:58

Такова заглавие сте пляснали, че все едно сезонът е започнал преди 1 месец и чак сега МЮ побеждава, а не е минал само 1 мач. Рейтинг: 0 0

23 септември 2020 | 10:21

Това не е класа. На това му се вика на умряло куче нож да вадиш! Лутън няма как да са мерило дори за резервите ни. Дано този мач ги посъбуди, че нещата не изглеждат добре! Рейтинг: 4 1

Manchester United (Гост) 20 отговор
23 септември 2020 | 06:44

Лутън няма как да са ни мерило,но все пак продължаваме напред в турнира и с оглед на възможностите ни с момента мисля,че Кепитал one къп или както се казва днес Карабао къп трябва да ни е приоритет или поне един от приоритетите.Мата трябва да бъде титуляр според мен,а Игало също трябва да започва по-често от първата минута.GGMU!!! Рейтинг: 7 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

поп Грую (Гост) 19 отговор
23 септември 2020 | 01:20

показали класа срещу Лутън ахаххаах падам, тая година пак ще са с кожения трофей Рейтинг: 10 10

Милиарди (Гост) 18 отговор
23 септември 2020 | 01:01

Юнайтед за последните 10 години са пръснали над 1.250млр. Евро за футболисти, добре ли е? Рейтинг: 7 7

Glory (Гост) 17 отговор
23 септември 2020 | 00:57

Фен съм на Юнайтед от 97-ма година. И наистина ако не бяха тея дузпи направо незнам къде щяхме да сме, дори и Копенхаген заслужаваха да ни отстранят ама пак ни дадоха дузпа и бях сигурен, че само така ще ги бием! Рейтинг: 6 12

ххахах (Гост)
23 септември 2020 | 00:59

Нищо де, тоя сезон си свършвате шести и ще се леят парииии Рейтинг: 7 10

к (Гост)
23 септември 2020 | 06:51

Фен си на докерите от градчето на 30 километра и никога не си сам. Нещастно лузърче. Гледай мачове от времето на големите ви победи през 80-те и ще видиш какво е подпиране от съдиите. Дечица, не сте виждали мачове от тогава, а сега ревете за глупости и все друг ви е винивен. Рейтинг: 11 5

123 (Гост) 16 отговор
23 септември 2020 | 00:39

Ама много сте ми интересни тия дето мрънкате за дузпите дето получават Юнайтед, ама иначе когато друг отбор например повторената дузпа на Палас бие дузпа винаги е правилно отсъждане според вас. Колко елементарни сте някои хора не е истина Рейтинг: 25 4

Хахах (Гост)
23 септември 2020 | 00:42

Ей дадоха една дузпа срвщу вас и си намери кво да повърнеш, ще страдате мнооого, само гледай, калъвки всеки сезон, всеееки! Рейтинг: 10 15

да (Гост)
23 септември 2020 | 11:06

Много ясно, че ще повторят дузпата с Паллас...Изглежда, само Де Хеа не е разбрал за новото правило и позицията на вратаря...Ако си забелязал, преди всяко изпълнени на дузпа, съдиите отиват и обясняват на вратарите за позицията им на голлинията, за да няма неразбрали за новото правило. Рейтинг: 1 0

mm (Гост)
23 септември 2020 | 11:16

Пич, миналия сезон са свирени около 20 дузпи за Манчо-най-много от всички отбори във ВЛ.А дузпа срещу Ман Ю се свири веднъж на високосна.Почти съм сигурен, че всеки втори мач юе има дузпа във ваша полза. Рейтинг: 2 1

Арсенал (Гост) 15 отговор
23 септември 2020 | 00:34

Не виждам кога тея палячовци от Юнайтед ще спечелят нещо... Има шанс междудругото, но трябва да пръснат едни 200млн паунда и да оберат най доброто на пазара, инак ник'ъв шанс! Рейтинг: 7 7

Manchester United (Гост)
23 септември 2020 | 06:42

Тази година Арсенал пак ще се бори за Лига Европа,нали знаеш?Късметът ви свърши,още следващият кръг Ливърпул ще ви бие с няколко гола и се връщате там където ви е мястото вече 4 години-в борбата за Лига Европа! Рейтинг: 6 1

Арсенал (Гост)
23 септември 2020 | 12:47

А вие за какво ще се борите? За поредната дузпа? Мноо жалък отбор, все чакат на трансфери, докато Артета спечели две купи с Нкетия, Уилок и Сака... ти чувал ли си ги тея тримата, тренирайте си играчите с които разполагате или дайте 120млн паунда за Санчо, некадърници! Рейтинг: 0 2

23 септември 2020 | 00:23

Ясно е, че Лутън не е фактор, но Баи трябва да е до Магуайър в по-сериозните мачове вместо Линдельоф, много по-бърз, по-добре се позиционира и е готов да си счупи нещо само и само топката да не влезе във вратата Рейтинг: 17 0

Англия

За първи път от 266 дни: над 10 000 гледаха на живо футбол в Англия 03 декември 2020 | 17:00
Рашфорд под въпрос за гостуването на Ман Юнайтед на Уест Хам 03 декември 2020 | 17:11
Лестър допусна нова загуба (видео) 03 декември 2020 | 22:16
Груби грешки и 3:3 между ЛАСК и Тотнъм (видео) 03 декември 2020 | 21:52
Хименес се възстановява бързо и може да бъде изписан през следващата седмица 03 декември 2020 | 12:05
Артета очаква много труден трансферен прозорец за Арсенал 03 декември 2020 | 11:06
Моуриньо: Срещу отбори като ЛАСК и Лудогорец някои играчи се чувстват не на място 04 декември 2020 | 02:54
Висшата лига подпомага клубовете от долните дивизии с 250 млн. паунда 03 декември 2020 | 15:56
Артета: Ще бъде странно да играем отново пред фенове 03 декември 2020 | 13:38
Вайналдум: В момента практически не тренираме 03 декември 2020 | 13:26
Тотнъм може да вземе Шкриняр, ако предложи 45 милиона 03 декември 2020 | 13:03
Лампард: Оливие Жиру е пример за младите в Челси 03 декември 2020 | 10:50
Солскяер: Разочароващо е, че не успяхме да се класираме, но съдбата ни остава в наши ръце 03 декември 2020 | 10:20
Солскяер призна, че може би е трябвало да замени Фред на почивката 03 декември 2020 | 09:43
Оливие Жиру влезе в историята на Челси 03 декември 2020 | 05:17
Бразилска магия пречупи Ман Юнайтед (видео) 02 декември 2020 | 23:54