Дори и без Ибра, Милан се справи с норвежци в голово шоу (видео) 24 септември 2020 | 23:23
Отборът на Милан направи нова крачка към груповата фаза на Лига Европа, след като победи с 3:2 лидера в норвежкото първенство Бодьо/Глимт в зрелищен мач от третия квалификационен кръг на турнира, изигран на “Джузепе Меаца”. Головете за “росонерите” отбелязаха Хакан Чалханоглу (16’, 32’) и Лоренцо Коломбо (50’), а тези на гостите бяха дело на Каспер Юнкер (15’) и Йенс Петер Хауге (55’).

Следващият съперник на Милан е португалският Рио Аве, отстранил Бешикташ след дузпи. С днешния успех Стефано Пиоли изравни серията на Карло Анчелоти от 16 поредни мача без загуба за гранда от Милано, докато поредицата от 20 срещи без поражение за Бодьо/Глимт бе прекратена и за първи път през тази година скандинавците бяха загубилият отбор. В стартовия състав Стефано Пиоли бе направил две промени след победата над Болоня. Голямата звезда Златан Ибрахимович, който е заразен с коронавирус, пропусна мача и така 18-годишният Коломбо за първи път бе титуляр в официален мач за тима. Алексис Салемакерс пък отново игра като ляво крило, както преди седмица, заради наказанието на Анте Ребич. Гостите пък бяха подредени в 4-3-3 и разчитаха на опасното си трио в атака, което има 38 шампионатни гола през сезона.
В шестата минута Чалханоглу пробва изстрел, който се оказа далече от целта. Малко след това Филип Зинкернагел нанесе първия точен удар в мача, който беше спасен от Джанлуиджи Донарума. В 12-ата минута Давиде Калабрия също не успя да се разпише. В 15-ата Хауге проби по левия фланг и подаде на Юнкер, който откри резултата в полза на Бодьо/Глимт. Тяхната радост не трая дълго, защото минута по-късно Чалханоглу шутира от границата на наказателното поле и изравни за "росонерите".
 Последва домакински натиск, като удари на Саму Кастийехо и Чалханоглу излязоха в аут. Между тях гостите допуснаха грешка, след която турчинът подаде на намиращия се на добра позиция Исмаел Бенасер, чийто изстрел обаче бе избит в корнер. В 26-ата минута Коломбо отправи опасен шут под напречната греда, но Хайкин съумя да го избие в корнер. В 32-ата Салемакерс и Тео Ернандес комбинираха добре, защитникът подаде на Чалханоглу, който пък прати топката към Коломбо, а за нападателя остана само да се разпише отблизо.
В 50-ата минута Чалханоглу отбеляза за втори път в мача, след като при изпълнение на корнер се включи от дълбочина и беше точен с мощен шут. Норвежците обаче не се предадоха и само пет минути по-късно Хауге върна едно попадение с топовен изстрел отдалече.
В 59-ата Зинкернагел отправи опасен удар, който мина малко над вратата. В 63-ата влезлият като резерва Даниел Малдини прати топката в противниковата мрежа, но се оказа, че е бил в засада. В 79-ата Салемакерс прехвърли противниковия вратар, но защитник изби топката от голлинията. В 84-ата Ола Солбакен проби в наказателното поле, но Калабрия успя да блокира изстрела му. Минута по-късно Улрик Салтнес игра с глава след центриране от фаул, но Донарума успя да избие опасния му удар. В добавеното време именно халфът пропусна отличен шанс да изравни резултата, след като неговият шут от много добра позиция мина над вратата.
МИЛАН - БОДЬО/ГЛИМТ 3:2

0:1 Юнкер (15')
1:1 Чалханоглу (16')
2:1 Коломбо (32')
3:1 Чалханоглу (50')
3:2 Хауге (55')

Милан: Дж. Донарума, Калабрия, Кяер, Габия, Ернандес, Кесие, Бенасер, Кастийехо, Чалханоглу, Салемакерс, Коломбо

Бодьо/Глимт: Хайкин, Сампстед, Мьо, Лоде, Бьоркан, Фет, Берг, Салтнес, Зинкернагел, Юнкер, Хауге
Сандро Тонали Сандро Тонали8 Morten Konradsen16 Morten Konradsen
90' Каспер Юнкер  Каспер Юнкеризлиза
Victor Okoh Boniface  Victor Okoh Bonifaceвлиза
83' Alfons Sampsted  Alfons Sampstedизлиза
Ola Solbakken  Ola Solbakkenвлиза
Исмаел Бенасеризлиза Исмаел Бенасер  80'
Сандро Тоналивлиза Сандро Тонали
69' Morten Konradsen  Morten Konradsenжълт картон
Саму Кастийехоизлиза Саму Кастийехо  65' Sondre Brunstad Fet  Sondre Brunstad Fetизлиза
Раде Круничвлиза Раде Крунич  Morten Konradsen  Morten Konradsenвлиза
Лоренцо Коломбоизлиза Лоренцо Коломбо  57'
Даниел Малдинивлиза Даниел Малдини
55' Йенс Петер Хауге  Йенс Петер Хаугегол
Хакан Чалханоглугол Хакан Чалханоглу  50'
Лоренцо Коломбогол Лоренцо Коломбо  32'
Хакан Чалханоглугол Хакан Чалханоглу  16'
15' Каспер Юнкер  Каспер Юнкергол
0
15'
Каспер Юнкер
Хакан Чалханоглу
16'
Лоренцо Коломбо
32'
50'
55'
Йенс Петер Хауге

Добави коментар Коментари (6)

Krum (Гост) 6 отговор
25 септември 2020 | 01:40

Страхотен мач за Милан. Играха супер, дори с много липсващи играчи. Красиви голове, бърза игра. Резултатът лъже. Рейтинг: 6 2

стойкас (Гост) 5 отговор
24 септември 2020 | 23:51

е.бати справянето....добре че няма реванши... Рейтинг: 5 4

chovek (Гост) 4 отговор
24 септември 2020 | 23:32

Важна победа за "Милан". Поздравления и за двата отбора за хубавия мач! Рейтинг: 6 0

Лига Европа

Двама от Тотнъм влязоха в отбора на кръга на Лига Европа 27 ноември 2020 | 23:31
Целеше ли Уинкс гола от над 49 метра, или попадението бе случайност? Отговорът на халфа 27 ноември 2020 | 10:29
Арсенал продължава без грешка (видео) 26 ноември 2020 | 22:23
Моуриньо за гола на Уинкс: Ако бях аз, нямаше да призная, и щях да се боря за наградата "Пушкаш" 27 ноември 2020 | 11:35
Наполи почете Марадона с успех в Лига Европа (видео + галерия) 27 ноември 2020 | 00:33
Дан Петреску: Мхитарян ми призна, че няма дузпа 27 ноември 2020 | 13:13
Спарта наказа Селтик с познат резултат, Минчев влезе в края (видео) 26 ноември 2020 | 22:14
Защитата на Динамо (Загреб) е най-стабилната в Лига Европа 27 ноември 2020 | 17:53
ПСВ направи голям обрат след кошмарно начало 27 ноември 2020 | 00:05
Динамо (З) на крачка от класиране след нов успех срещу Волфсбергер (видео) 26 ноември 2020 | 22:01
Всички резултати и голмайстори в Лига Европа 26 ноември 2020 | 23:56
Беззъбо, безидейно, безпомощно - Лудогорец разбит в Лондон (видео) 26 ноември 2020 | 23:48
Варди спаси Лестър от загуба в голово шоу (видео) 26 ноември 2020 | 22:40
ЦСКА (М) отново изпусна питомното (видео) 26 ноември 2020 | 22:33