Петко Петков: Ще опитаме най-после да вземем точки 25 септември 2020 | 11:35

Етър гостува на столичния ЦСКА 1948 с амбиция да спечели първите си точки в първенството. Двубоят е днес от 21:00 ч., като любопитното е, че домакините са водени от легендата на Етър и доскорошен главен мениджър на тима Красимир Балъков. Наставникът на „виолетовите” Петко Петков преди това води именно ЦСКА 1948. Столичният рефер Васимир Маруан Ел-Хатиб ще ръководи срещата. Негови помощници са Иво Колев и Костадин Танчовски, а четвърти съдия е Никола Попов също от София.

Добрата новина за етърци е, че карантината им бе вдигната и поне наличните футболисти тренираха пълноценно през седмицата. Новото попълнение португалският външен халф Алдаир със сигурност ще е в групата за мача.

„Получихме разрешение да тренираме и водихме нормален тренировъчен процес. За съжаление загубихме още един играч за мача – Огнянов си изкара  червен картон. Така вече футболистите, на които не можем да разчитаме, са седем”, коментира Петко Петков. Той ще разчита на същата група от предишния мач, допълнена с юноши, като вместо Огнянов ще вземе Алдаир.

„Ясно е, че ще ни е тежко в този мач, но не се отказваме и ще се опитаме най-после да вземем точки”, заяви Петков. Той сподели, че мачът за него не е по-особен, въпреки че е водил ЦСКА 1948, а и тимът вече се е променил доста. „Много пъти съм бил в такава ситуация – днес си в един клуб, после излизаш срещу него, в професионалния футбол е така. В ЦСКА 1948 има доста промени, привлякоха немалко класни играчи. Ще подходим с необходимия респект, но в никакъв случай не и страх”, добави Петко Петков.

На 1 октомври предстоят отново тестове за коронавирус за целия отбор и ако те са отрицателни, тимът ще бъде много по-пълен за следващото домакинство на ЦСКА-София. Продължава да се работи и по селекцията.

Борислав Марков  Борислав Марковвлиза
86' Яни Пехливанов  Яни Пехливановизлиза
Калоян Митев  Калоян Митеввлиза
Серкан Юсеинизлиза Серкан Юсеин  84'
Ивайло Климентоввлиза Ивайло Климентов
Галин Ивановизлиза Галин Иванов
Марио Топузоввлиза Марио Топузов
81' Алдаир Ферейра  Алдаир Ферейраизлиза
Иван Михайлов  Иван Михайловвлиза
78' Милчо Ангелов  Милчо Ангеловжълт картон
Георги Русевизлиза Георги Русев  75'
Андон Гущероввлиза Андон Гущеров
Денислав Александровизлиза Денислав Александров
Даниел Младеноввлиза Даниел Младенов
Галин Ивановгол Галин Иванов  72'
65' Свилен Щерев  Свилен Щеревжълт картон
Георги Русевгол Георги Русев  62'
46' Кольо Станев  Кольо Станевизлиза
Свилен Щерев  Свилен Щереввлиза
45' Милчо Ангелов  Милчо Ангеловдузпа