Обявиха часа и съдията на Базел - ЦСКА-София 25 септември 2020 | 11:49
Станаха ясни началният час и съдията на мача БазелЦСКА-София на 1 октомври. Тогава двата отбора излизат един срещу друг в Швейцария за решителен плейоф в Лига Европа. Победителят влиза директно в групите.

Двубоят на стадион "Сейнт Якоб Парк" ще започне в 21:30 часа българско време, а главен съдия ще бъде словакът Иван Кружляк. Реферът е с богат опит в Европа.

Миналия сезон Кружляк ръководи три двубоя от груповата фаза на Шампионската лига - Галатасарай срещу Брюж, Ливърпул - Генк и Бенфика - Лион, както и три европейски квалификации.

Бил е главен съдия на финала на европейското първенство до 17 години през 2012 година между Холандия и Германия, спечелен от "лалетата" с дузпи.

Кружляк е известен с това, че не понася протестите на футболистите и по този повод често им раздава картони. В юношеска квалификация между Латвия и Дания показва цели пет жълти картона заради спорове с него.

През сезон 2015/2016 словакът е свирил и среща на Базел от групите на Лига Европа – 2:2 с Фиорентина в груповата фаза.

Друг любопитен факт за него е, че става съдия много млад - на 23 години. Преди това е бил вратар, но контузия го отказва рано от футбола.
Николай Николаеввлиза Николай Николаев
85' Тиаго Родригес  Тиаго Родригесизлиза
Стефано Белтраме  Стефано Белтрамевлиза
Георги Минчевизлиза Георги Минчев  74' Ахмед Ахмедов  Ахмед Ахмедовжълт картон
Анте Аралицавлиза Анте Аралица
69' Тиаго Родригес  Тиаго Родригесгол
67' Пламен Гълъбов  Пламен Гълъбовжълт картон
66' Жул Кейта  Жул Кейтаизлиза
Георги Йомов  Георги Йомоввлиза
Юнус Санкаре  Юнус Санкареизлиза
Ахмед Ахмедов  Ахмед Ахмедоввлиза
64' Тиаго Родригес  Тиаго Родригесжълт картон
60' Амос Юга  Амос Югаизлиза
Жеферсон  Жеферсонвлиза
Греъм Кери  Греъм Кериизлиза
Енрике Рафаел  Енрике Рафаелвлиза
Милош Петровичжълт картон Милош Петрович  44'
Момчил Цветановгол Момчил Цветанов  38'
36' Жул Кейта  Жул Кейтажълт картон
Георги Минчевжълт картон Георги Минчев  35'
Юрген Матейавтогол Юрген Матей  32'
7' Брадли Мазику  Брадли Мазикужълт картон
0
32'
Юрген Матей
Момчил Цветанов
38'
69'
Тиаго Родригес

Добави коментар Коментари (14)

ЧОРБАРА (Гост) 14 отговор
26 септември 2020 | 20:41

Този съдия е обратен фалц, пускаме му Соу или някой друг ръждив куряга да му разбие зъбната и Базел ще ги целуваме студени, но жалко че и на герена има едни такива курвета трябва и тях да ги клатят а те много обичат, но няма начин ще ги клатим сините курвета Рейтинг: 0 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

г-н Домусчиев (Гост) 13 отговор
26 септември 2020 | 11:44

В България и Европа аз държа всички съдии на синджир! Който не вярва да почете надолу коментарите и да се убеди! Рейтинг: 2 0

Бфнф (Гост) 12 отговор
25 септември 2020 | 17:41

Заради кой мач ка аков беше наказан да не води 3 срещщ, май заради мач на тирето и еди кой си, забравих името,,, ама тирето би и този смешен съдия го бяха изхвърлил за три мача, сега плачат срещу него..... Цска ум.ре Рейтинг: 3 9

Dunav (Гост)
25 септември 2020 | 18:49

Русе Рейтинг: 0 1

ох (Гост) 11 отговор
25 септември 2020 | 16:14

Когато съдии не са разни Сватби, Николй Йордановци, Станислав Тодоровци, Чинковци, Кабаковци и цялата друга делиорманска и гувежда паплач шансове за успех за нас винаги има. Рейтинг: 16 13

09.09.2016 (Гост)
25 септември 2020 | 16:19

Ловешка мастийо, изхвърлянето на Лудогорец от Кабака срещу Литекс 2017 беше наречено "КРАЯТ НА СЪДИЙСТВОТО У НАС". Рейтинг: 9 18

Евстати (Гост)
25 септември 2020 | 18:16

А може би имаш предвид един мач на Лудогорец срещу Септември на трети март 2018та и една дузпичка за делиорманците свирена в края на мача, която я видя само главния съдия Рейтинг: 7 1

??? (Гост) 10 отговор
25 септември 2020 | 16:07

"Победителят влиза директно в групите.".....това казва всичко за журналята... Рейтинг: 8 1

26 септември 2020 | 11:40

Не се газирай толкова ,че след мачовете ще те е срам да си показваш грозната муцуна навън! Рейтинг: 2 1

PFC_Lafchis_1991 фен на: ---
26 септември 2020 | 17:00

Пирински орел, успех! Рейтинг: 1 1

реалист (Гост) 7 отговор
25 септември 2020 | 15:17

Ще видите след мача как отново ще се оправдаят със съдията. Или с някой футболист. С.С 100% ще изръси някоя простотия. Рейтинг: 13 13

daа (Гост) 6 отговор
25 септември 2020 | 14:47

А приятелките от Подуене от колко часа са ??? Рейтинг: 42 4

Ludogorets (Гост) 5 отговор
25 септември 2020 | 14:02

Все някой е виновен.Винаги роптаете.А защо като "честни"не кажете нещо за засадата при първия гол?Не че нямаше да бият.Кога сте за правдата? Рейтинг: 10 11

Само ЦСКА (Гост)

Вярно е, че първият ни гол бе след явна засада. Няма ВАР с-ма, засадата не е видяна - гола е зачетен. Дали щеше да бъде отменен и какво можеше да се случи може само да се гадае. Можеше да не бъде зачетен голаи не трябваше да е заради засадатаи да ги бяхме отнесли след това с 5:1 например!? Топка е, върти се. Има равновесие и в Европа, преди два сезона Копенхаген ни вкараха с гол от засада като беше още по очевадна. Миналия сезон отсъдиха дузпа за"нарушение"на Албентоса срещу Зоря Луганск-грешно решение на съдиите и след реализирана дузпа резултата стана 1:1 като този гол стигна..и още и още. Рейтинг: 18 2

25 септември 2020 | 16:21

продължение от горния ми коментар: Този сезон също отсъдена неправилно дузпа срещу Сиренс.. Футбол е, емоции! В един момент си ощетен а в друг си с доза спортен късмет. Рейтинг: 10 2

ЦЕСЕКАР (Гост)
25 септември 2020 | 16:23

Добре, при първия гол имаше засада, а сега понеже ти си много "честен", кажи нещо за дузпата на ЦСКА-Лудогорец срещу Кейта! Рейтинг: 13 4

CSKA (Гост) 4 отговор
25 септември 2020 | 12:30

Този съдия е послушко на Киро Гела... сменяйте веднага! Рейтинг: 10 12

с (Гост)
25 септември 2020 | 12:44

еее... цяла седмица Геловите създания думкаха че Кабаков е рефер на ЦСКА и накрая Кабаков спести дузпа срещу Кейта... но никой от тях не каза нищо. Няма лошо, четем и си спомняме... Рейтинг: 16 10

25 септември 2020 | 12:04

А бе,не знам защо кучето ми на 30 април всяка година се тръшка по гръб,плези език и почва да вие на умряло?! Всяка година привечер в 19:14 го прави. По часовник е точно! Рейтинг: 14 5

Форумния мишЛЕЕФСКИ (Гост) 1 отговор
25 септември 2020 | 12:03

А НИЕ ВСЕКИ ДЕН ЯДЕМ НА ШИШИ КРИВАК! Рейтинг: 14 6

ЦСКА

Засега Али Соу няма да ходи в Галатасарай 26 януари 2021 | 10:28
Петър Жеков: Бием два пъти Лудогорец и сме шампиони 26 януари 2021 | 05:48
ФИФА обяви шокираща сума за България и написа: Държавата има собствен клубен отбор 26 януари 2021 | 12:18
Нова оферта за Али Соу, желанието на нападателя е ЦСКА-София да я откаже 26 януари 2021 | 12:34
Майкъла: ЦСКА може да построи нов стадион за две години, топката вече е в полето на клуба 06 януари 2021 | 09:55
Антов: Важното е, че победихме, към момента не знам да има оферти за мен 18 декември 2020 | 21:28
Тибо Вион: Имаме достатъчно време да изпреварим Лудогорец и да станем шампиони 26 януари 2021 | 14:01
Нова трансферна сага по оста Лудогорец - ЦСКА-София 25 януари 2021 | 18:58
Треньорът на ЦСКА-София обясни къде е Кейта и как ще се процедира с ганаеца Худа (видео) 25 януари 2021 | 18:01
Акрапович: Събличанията са тотална глупост, не сме несериозен отбор, имаме план “В” и “С” (видео) 25 януари 2021 | 17:37
ЦСКА-София се разправи с още един втородивизионен тим (видео+галерия) 25 януари 2021 | 16:56
Бай Добри на 76! 25 януари 2021 | 11:23
Акрапович каза защо ЦСКА-София не иска контроли с топ отбори, не е заради контузии 25 януари 2021 | 10:53
Джером Синклер: Избрах Ливърпул пред Арсенал, трансферът в ЦСКА стана много бързо (видео) 24 януари 2021 | 14:00
Акрапович: Отказах на Босна преди да поема ЦСКА - не дължа нищо на Локо (Пд), на мен ми дължат 24 януари 2021 | 12:53
Майкъла: Запалянковщина! Бруно не е предател, от Пловдив пеша ще тръгнеш за "Армията" 24 януари 2021 | 12:30