След като на 5 пъти получи помощ от гредите, Ман Юнайтед победи с дузпа в 100-тната минута (видео) 26 септември 2020 | 16:20
Манчестър Юнайтед постигна първа победа в Премиър лийг през този сезон, след като стигна до обрат с 3:2 като гост на Брайтън. "Червените дяволи", които преди седмица изиграха много слаб мач у дома срещу Кристъл Палас, отново не очароваха с играта си и в големи периоди от двубоя бяха по-слабият отбор. Брайтън заслужено поведе с гол на Неал Мопе (40') след много технично изпълнена дузпа. Манчестър Юнайтед обаче стигна до пълен обрат след автогол на Люис Дънк (43') и попадение на Маркъс Рашфорд (55'). В 95-ата минута Соли Марч изравни, но това не беше всичко и в 100-тната минута Бруно Фернандеш реализира дузпа, с която донесе първата победа на Манчестър Юнайтед в Премиър лийг през този сезон.
"Чайките" нямаха никакъв късмет днес, след като на пет пъти гредите спираха удари на играчите на домакините. В сряда двата отбора отново ще излязат един срещу друг на същия стадион в двубой от 1/8-финалите на Купата на лигата.

Греъм Потър заложи почти на същия състав, който преди седмица победи с 3:0 Нюкасъл като гост. Имаше само една принудителна промяна заради червения картон на Ив Бисума. Адам Лалана започна вместо него.

Оле Гунар Солскяер направи три промени в сравнение с мача с Кристъл Палас. Аарън-Уан Бисака замени Тимъти Фосу-Менса отдясно на отбраната. Неманя Матич започна вместо Скот Мактоминей в халфовата линия, а Мейсън Грийнууд стартира за сметка на Даниел Джеймс по десния фланг. Съставът бе същият, който през юни победи с 3:0 Брайтън на "Амекс Стейдиъм".
Първият шанс за гол бе на сметката на домакините. В 10-ата минута Тросар отправи много хубав изстрел от границата на наказателното поле. Де Хеа трудно щеше да стигне до топката, но за негов късмет тя срещна лявата греда.
Брайтън продължи да стои по добре на терена на "Амекс", да владее повече топката и да действа на по-висока скорост. В 21-вата минута Тросар отново бе оставен да стреля от границата на наказателното поле, но този път топката облиза външната страна на дясната греда. В 30-ата топката за трети път срещна гредата на вратата, пазена от Давид де Хеа. Този път след удар с глава на Уебстър.
В 33-тата минута най-сетне гостите разиграха добре. Марсиал изведе Рашфорд, който веднага продължи към Грийнууд. Последният завърши хладнокръвно, но попадението бе отменено правилно заради засада на Рашфорд.
В 39-ата минута Бруно Фернандеш препъна Лампти в наказателното поле - дузпа за Брайтън. Мопе изпълни по изключително техничен начин 11-метровия наказателен удар в стил Паненка - 1:0. Само три минути след това обаче гостите изравниха. Фернандеш центрира от свободен удар към далечната греда, където бе Матич. Сърбинът върна топката в малкото наказателно поле, а там Магуайър засече отблизо. В мелето кълбото рикошира в Люис Дънк и влезе във вратата на Райън за 1:1. В крайна сметка попадението бе записано като автогол на капитана на "чайките".
В самото началото на втората част главният рефер Крис Кавана отсъди втора дузпа за домакините. Конъли излезе очи в очи с Де Хеа и падна след лек контакт с Погба, който бе зад гърба му. Французинът на три пъти посягаше с ръка към своя съперник, но съприкосновението бе доста леко. След като изгледа повторение на монитора, Кавана отмени решението си.
В 52-рата минута Рашфорд отбеляза гол, който правилно бе отменен заради засада, но три минути след това английският национал направи официално пълен обрат, след като получи страхотен извеждащ пас от Фернандеш, финтира на два пъти Бен Уайт и стреля в ъгъла.
В 58-ата минута Конъли отново нахлу и падна в наказателното поле, след като изглеждаше, че бе задържан от Магуайър. Кавана този път не посочи бялата точка, а и ВАР не се намеси. Капитанът на Юнайтед пък поиска втори жълт картон за играча на Брайтън, което също не се случи.

Две минути след това Марч получи в наказателното поле и стреля чудесно по диагонала, но за четвърти път топката срещна гредата на вратата на Де Хеа, след което се разходи по голлинията, но така и не влезе.
В 76-ата минута за пети път гредите спряха Брайтън и за трети път след удар на Тросар, който нацели рамката със силен удар.
До края Соли Марч пропусна две чудесни възможности да изравни, а Юнайтед бранеше резултата, прибран в своята половина.
В продължението Тросар получи шанс да стреля от упор от няколко метра, но Де Хеа изби и съхрани аванса на гостите, но само до 95-ата минута. Тогава Соли Марч бе оставен сам на далечната греда и засече с глава отблизо за 2:2.
Секунди след това Хари Магуйър стреля с глава, а Марч изчисти от голлинията, след което Крис Кавана даде последния съдийски сигнал. Това обаче не бе краят на този луд мач, защото "червените дяволи" скочиха, че е имало игра с ръка на Мопе при изстрела на капитана на гостите. Повторенията и ВАР доказаха това и съдията посочи бялата точка. Бруно Фернандеш за пореден път изпълни безкомпромисно дузпата и донесе победата на Манчестър Юнайтед в стотната минута.

Соли Марчгол Соли Марч  90' Антони Марсиал  Антони Марсиализлиза
Алиреза Джаханбахшжълт картон Алиреза Джаханбахш  Дони ван де Бек  Дони ван де Беквлиза
Бен Уайтжълт картон Бен Уайт  74'
65' Пол Погба  Пол Погбаизлиза
Фред  Фредвлиза
55' Маркъс Рашфорд  Маркъс Рашфордгол
43' Люис Дънк  Люис Дънкавтогол
Леандро Тросаржълт картон Леандро Тросар  42'
41' Неманя Матич  Неманя Матичжълт картон
Неал Мопедузпа Неал Мопе  40'
22' Бруно Фернандеш  Бруно Фернандешжълт картон
Неал Мопе
40'
Люис Дънк
43'
55'
Маркъс Рашфорд
Соли Марч
90'
90'
Бруно Фернандеш

Добави коментар Коментари (173)

Реалист (Гост) 173 отговор
27 септември 2020 | 19:28

Има само един въпрос, който всички коментатори тука трябва да си зададете преди да пишете врели некипели... Имаше ли РЕАЛНО дузпа в последните секунди на мача или не? Ама честно! Ако има игра с ръка протегната напред към топката след удар по посока на вратата и това се случва в наказателното поле, има ли дузпа или не? Един помощен въпрос: Ако топката загуби от ускорението си и смени траекторията си на летеж, има ли основание за наказателен удар или не? Всичко останало, като това в коя минута на мача се случвало и че бил свирен края на мача е излишно! Нали за това се въведе ВАР! За да няма ощетени в подобни ситуации и справедливостта да възтържествува! Или греша?! Рейтинг: 2 2

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

haahah (Гост) 172 отговор
27 септември 2020 | 15:34

7 страници хейт. Май още ви боли, а? Хахахаххахахахаххахахахахаххахахахахахахаххахахахахахахахаххааххахахахахахахахахахаххахаасдахдахсдахсдхадхахахахах Рейтинг: 3 0

Kzl (Гост) 171 отговор
27 септември 2020 | 14:05

Дарете дуспа, спасете говнайтед. И така вече 30 години. Рейтинг: 4 5

Оле каза (Гост) 170 отговор
27 септември 2020 | 13:02

Стига мрънкахте,гледайте си вашите отборчета дето за никакъв уй не стават Рейтинг: 9 3

pff (Гост) 169 отговор
27 септември 2020 | 11:54

на тия нещастници дори изравнителният гол им е нередовен... чист фал на дебила магуайър. да изсъхнат дано Рейтинг: 3 7

Всичко се връща (Гост) 168 отговор
27 септември 2020 | 10:41

Съдбата забавя,но не прощава.След толкова години футболни престъпления Видов ден вече е на лице.Очакват ви дълги години на посредственост.Колкото повече,толкова по-добре. Рейтинг: 6 3

Khan (Гост) 167 отговор
27 септември 2020 | 10:22

Съжалявам всички фенове на Man Unt и дори не го казвам с хейт, просто отбора наистина е пълна скръб. Рейтинг: 4 2

Обективен (Гост) 166 отговор
27 септември 2020 | 06:24

Ей с такива измъчени победи лузъра скъса с 30г девственост,нека им е гадно сега Рейтинг: 6 11

Livo (Гост) 165 отговор
27 септември 2020 | 00:58

От 85та следя английското първенство това е най слабия Ман Юн който съм виждал,даже с Блякмор,Маклеър,Стив Брус и Пол Паркър бяха по добри................. Рейтинг: 17 0

Женьо (Гост) 164 отговор
26 септември 2020 | 23:31

Къде са ви лордовете, сър този сър онзи, пълни смешници станахте, още от 1996 година съм фен със покана на този отбор Рейтинг: 2 4

чиста далавера (Гост)
26 септември 2020 | 23:37

А верно футбола стана мръсна игра Рейтинг: 4 0

фактите (Гост) 163 отговор
26 септември 2020 | 22:55

Тези,които не знаят понеже са малки...Юнайтед почти винаги побеждаваха така в равностойните мачове.В продължение на над 20г. Рейтинг: 25 11

SAF (Гост)
26 септември 2020 | 23:18

Равностойни мачове просто нямаше, всички се наакваха още в съблекалнята. Единствен Арсенал от време на време равностойно се опъваше. Двете легенди на Пул и Арсенал трябваше да дойдат в МЮ за да станат шампиони на Англия - факт. Рейтинг: 17 9

фактите (Гост)
27 септември 2020 | 10:39

Фактите се видяха снощи.Винаги сте били,сте и ще си останете средняк.Този път и съдиите,и ФА,дори и лордовете няма да ви помогнат!Ма..на..фи бок..луш..ки! Рейтинг: 3 3

SAF (Гост)
27 септември 2020 | 17:47

Тоя "средняк", по вашите думи, вкара 5 гола без много да се напъва, а някои тук броят 5-те греди на "чайките" които дори не влизат в статистиката като точни удари- факт. Рейтинг: 2 1

Фърги Тайм Бейби....Цвърк (Гост) 162 отговор
26 септември 2020 | 22:52

Хахахахахахаха Рейтинг: 11 0

1912 (Гост) 161 отговор
26 септември 2020 | 22:36

Правило 14.7.3.1 от Наредбата за провеждане на Първенството в Премиършип : "Ако някой мач на говнайтед не е завършил с правилен резултат, и, ако случайно е свирен край, всички се връщат на терена и мачът се доиграва, до постигане на ПРАВИЛНИЯ резултат." Хубаво е и нашите тюфлеци от БФС да си вземат пример от английската Наредба за мачовете на ТИРЕ - София ! Рейтинг: 11 14

red wave (Гост)
26 септември 2020 | 23:03

Телешко варено, нещо по - умно не можа ли да съчиниш. Изглежда като видиш червен екип и тотално оглупяваш. Рейтинг: 11 2

1912 (Гост)
26 септември 2020 | 23:19

Какво телешко, бе, ТЪПАК ! Кьорав ли си, че съм от Ботев ! Рейтинг: 2 8

26 септември 2020 | 23:30

Сори брат, зле съм с годините без очила, но това не променя нещата. Рейтинг: 8 1

САФ (Гост) 160 отговор
26 септември 2020 | 22:30

Ето това вече е истинския Юнайтед! Игра до гол и дузпа ако се налага .. браво Рейтинг: 22 1