Дузпа шокира Тотнъм в края и го лиши от победа (видео) 27 септември 2020 | 17:59
Тотнъм изпусна трите точки в домакинството на Нюкасъл, след като Калъм Уилсън изравни от дузпа за крайното 1:1 в 97-ата минута. Наказателният удар бе даден за игра с ръка след разглеждане с ВАР. Лукас Моура бе дал преднина на Тотнъм в 25-ата минута.

Раздразнението на Жозе Моуриньо ще бъде още по-голямо от факта, че неговият отбор доминираше през цялата среща и създаде редица положения, но така и не стигна до втори гол. Това се оказа фатално, тъй като в края на двубоя Ерик Дайър отклони топката с ръка в наказателното поле, а според новите правила при почти всяко подобно докосване се свири дузпа.

Под погледа на Гарет Бейл, който беше на трибуните, отборът на Моуриньо започна на високо темпо и още в самото начало бе близо до откриване на резултата. Вратарят на гостите Карл Дарлоу направи прекрасно спасяване след удар от фаул на Ло Селсо. Стражът се справи блестящо и при добавката на Хари Кейн, който стреля отблизо.

Удар с глава на Кейн също бе отразен от Дарлоу в десетата минута. “Шпорите” имаха сериозно предимство и създаваха положения. Вратарят на Нюкасъл ги спасяваше до 25-ата минута. Тогава Лукас Моура откри резултата след отлична работа на Кейн. Голмайсторът на Тотнъм, който направи 4 асистенции преди седмица срещу Саутхамптън, отново изработи гол. Той намери отлично Моура на далечната греда и резултатът бе открит.

След половин час игра далечен удар на Сон нацели гредата, а малко по-късно Дайър беше близо до попадение. Той бе оставен непокрит, но ударът му с глава мина покрай вратата. Сон удари за втори път гредата четири минути преди почивката. Превъзходството на лондончани не се отразяваше на резултата и те не стигнаха до втори гол до почивката.

През второто полувреме събитията продължиха да се развиват по същия начин - Тотнъм създаваше положения, но не ги реализираше. Кейн и Моура не се възползваха от първите ситуации след почивката. Удар на Ло Селсо пък отиде право във вратаря Дарлоу.

Хари Кейн не можеше да намери мерника си, а Нюкасъл постепенно започна да поглежда към противниковата врата. Бергвайн, който се появи в игра на мястото на Сон на почивката, също имаше възможност, но стражът на гостите се справи и с неговия удар. Дарлоу се изяви отлично и при удар от фаул на Ламела.

В последните минути мнозина започнаха да си задават въпроса дали “шпорите” няма да съжаляват за тези пропуски. Малко преди края защитата на домакините за малко сама да си усложни ситуацията. Бен Дейвис в опит да изчисти нацели Хьойберг, но за негово щастие топката излетя покрай вратата.

Драмата се разви в добавеното време. Ерик Дайър отклони топката с ръка след опит за центриране на Анди Каръл. Ситуацията бе разглеждана дълго с ВАР, а главният съдия дори отиде да я погледне лично на екрана. След това решението бе дузпа. Калъм Уилнъс не пропусна и донесе точката на Нюкасъл.

Калъм Уилсън  Калъм Уилсъндузпа
82' Джамал Люис  Джамал Люисжълт картон
Лукас Моураизлиза Лукас Моура  79'
Ерик Ламелавлиза Ерик Ламела
Джовани Ло Селсоизлиза Джовани Ло Селсо  77' Мигел Алмирон  Мигел Алмиронизлиза
Танги Ндомбелевлиза Танги Ндомбеле  Анди Керъл  Анди Керълвлиза
74' Джеф Хендрик  Джеф Хендрикизлиза
Джейкъб Мърфи  Джейкъб Мърфивлиза
69' Мат Ричи  Мат Ричиизлиза
Джамал Люис  Джамал Люисвлиза
53' Жоелинтон  Жоелинтонжълт картон
Хюн-Мин Сонизлиза Хюн-Мин Сон  46'
Стивън Бергвайнвлиза Стивън Бергвайн
44' Джонджо Шелви  Джонджо Шелвижълт картон
Лукас Моура
25'
90'
Калъм Уилсън

Добави коментар Коментари (24)

1913 (Гост) 24 отговор
28 септември 2020 | 01:51

Ръката беше вдигната, настрани от тялото и така спря топката. Това е дузпа. Съдията не я видя, но ВАР му помогна. Това е идеята на ВАР. Защо толкова хора критикуват ВАР? Те по същество казват, че ако съдията не е видял грешното си решение, това е добре. Как ще е добре? Нали въведоха ВАР, за да няма такива грешки. Има ли игра с ръка според правилника, има и дузпа. Има ли дори 1 см. засада, това пак е засада, а гола би бил нередовен. Срещу ВАР говорят хора, който ги е яд, че не са победили чрез грешно отсъждане. Това е нередно. ВАР е прецизен и хората трябва да свикнат с него. Рейтинг: 4 6

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

aa (Гост)
28 септември 2020 | 08:58

Ти идиот ли си, илиникога не си скачал в живота си , дори не говоря да си спортувал. Или правиш другите на идиоти.. Дайър скача да удари топката с глава, , тя го прехвърля и от главата на Креръл се удря откъм гърба в ръката на Дахър. Оссвен тоа тя не е някъде пред вратата и насочена към вратата за да е спряла пъта на топката към гола. Тази и подобни дузпи са ПЪЛНО МАЛОУМИЕ и развалят тоя спорт . Не казвам че има умисъл срещу Тотнъм , защото подобна дузпа бе свирена за Палас срещу Юнайтед . Сигурно има вече и други. Хората се отвръщават защото това НЕ Е СПОРТ. В спорта правилата трябва да СЛУЖАТ НА СПРАВЕДЛИВОСТТТА а не да са самоцел. ВЛиза ли това в главата ти или не Рейтинг: 10 2

Ghh (Гост)
28 септември 2020 | 08:59

Тия ни ги обяснявай когато свирят на всички отбори така,...вара работи избираемо,...справка миналогодишния шампион.... Рейтинг: 8 2

До аа (Гост)
28 септември 2020 | 09:51

Напротив! Крайно време беше дасе спре с глупостта неумишлена игра, удар от близо. Ръката си е ръка. Няма как да знаеш как би се получила ситуцията ако топката мине. Дузпата за Юнайтед от събота е точен пример. Най-вероятно топката отиваше на същото място където и без играта с ръка, просто малко по-ниско, но ръка има. След като си се разперил като ветропоказател си носиш последствията. Иначе става субективно, единият прецелин, че е умишлено, другия не. Така правилата са много по ясно и точни! Рейтинг: 2 7

??? (Гост)
28 септември 2020 | 10:23

Севиля-Интер как беше? Удря се в ръката и спира пас към нападателя на Интер в пеналта, обаче ТРЯБВАШЕ да даде втора дузпа и втори жълт и мачът свършваше - ДОРИ НЕ ГЛЕДА на ВАР! Рейтинг: 0 0

!!! (Гост)
28 септември 2020 | 11:20

Това идва от различните начини на тълкуване и правила. Едно нещо се свири и гледа от ВАР в Англия, същото нещо не се гледа в Италия. Рейтинг: 0 0

1913 (Гост)
28 септември 2020 | 11:51

аа, глупако, аз не съм казвал да му дават жълт картон. Такъв нямаше. Умисъл нямаше. Дузпа имаше. Има правилник и той се изпълнява, няма значение за кой отбор е. Проблема е разни отбори и треньори, които съжаляват, че не били победили нечестно. Първоначално съдията не видял нарушението, обаче после се поправил и им взел победата. Аз нищо нередно не виждам във ВАР, освен че всички отсъждания са справедливи. Рейтинг: 1 6

aa do 1913 (Гост)
28 септември 2020 | 12:08

По-полека с обидите ако обичаш. Не съм казал че има субективно отношение към тотнъм и съм дал пример и с ЮНйтед. и съм написал че сигурно има и фруги но не се седя по цял ден пред телевизора да гледам мачове. Още веднъж за да разжереш- ПРАВИЛАТА НА ВСЯКА ИГРА СА ТАЙИВА ЗА ДА ПОБЕДИ ПО-ДОБРИЯТ И ДА ИМА ПО- МАЛКО СЛУЧАЙНОСТИ !!! ТоВА Е СМИСЪЛЪТ ОТ ПРАВИЛА: идва от думата право- правила. Та когато започнат да се интерпретират правилата така правото отива по дяволите. Казвам че тази тенденция е неправилна, недобра за спорта футбол и ще отблъсне много хора защото толерира крещяqща несправедливост. Прочети няколко пъти ако трябва това и сдни и помисли преди да пишеш или говориш. Рейтинг: 5 0

aa do ?? (Гост)
28 септември 2020 | 12:10

Със сигурност има доста такива дузпи в последно време, не съм ги гледал всичките. Написах че по принцип тая тенденция е пълно малоумие и разваля играта Рейтинг: 4 0

sd (Гост) 23 отговор
27 септември 2020 | 22:29

ДАИАР ПОМИ.АР ВАН ОТ ТОТНАМ КУ4Е АНГЛИИСКО Рейтинг: 1 2

ЧОРБАРА (Гост) 22 отговор
27 септември 2020 | 20:54

Аз мразя велбъж но ми се искаше да бият тотнъм, но курвата в черно видя че Карагерен ще създаде много рискови ситуации и реши мача като го изгони, нека сега папкат пишлето на съдията Рейтинг: 3 4

Д (Гост) 21 отговор
27 септември 2020 | 19:42

Защо смени Сон тоя идиот?! Рейтинг: 3 8

edin (Гост) 20 отговор
27 септември 2020 | 19:41

Интересни нови правила. Жалко, че не се прилагат за Ювентус. Те си карат още по старите, когато техен играч докосне топката с ръка, няма дузпа. В противен случай, се свири веднага. Рейтинг: 14 2

Ало, комплекса (Гост)
27 септември 2020 | 20:35

Какво общо има Ювентус с тази конкретна статия за този конкретен мач между Тотнъм и Нюкасъл? Или ти просто да си кажеш, да ти олекне преди лягане? Рейтинг: 8 1

. (Гост) 19 отговор
27 септември 2020 | 19:23

Крайно време беше защитниците да се наказват като скачат като балерини и си разперват ръцете. Това дали е умишлено или не, няма никакво значение. Ръката му е разперена не е до тялото променя траекторията на движение на топката. Това във волейбола може и да спаси някоя топка, но тук не става. Рейтинг: 8 10

Минчо Празников (Гост) 18 отговор
27 септември 2020 | 19:12

Знаете ли как Моуриньо е забелязал, че горната греда на вратата в северна Македония е по-ниска? Ами, като е паркирал автобуса пред вратата тавана му е закачил в нея. Рейтинг: 10 19

ХО (Гост) 17 отговор
27 септември 2020 | 18:48

Кой гледа още англииски футбол,там всичко се решава от съдията и ВАР... Рейтинг: 20 4

6666 (Гост) 16 отговор
27 септември 2020 | 18:38

Жозето с много яко коментар след мача. "няма да давам коментар, защото не искам глоба... Човек на мача е вратаря на Нюкасъл, защото другия, който трябва да посоча, не е футболист" Рейтинг: 51 0

009 (Гост) 15 отговор
27 септември 2020 | 18:33

Не знам как можеш да приемеш за нормално това, което се прави в Англия с ВАР. Всеки мач дузпа, всеки мач я отменен гол я нещо безумно. Пълна пародия. За Тотнъм само добро и в този мач. Просто визията на Моу почва да си личи и отбора играя много добре. Не виждам проблем за топ 4 този сезон стига ВАР да не подпира обичайните си любимци от Манчо и Арсенал Рейтинг: 29 10

Глупак (Гост)
27 септември 2020 | 19:07

Какъв Арсенал те преследва, тъпако? Сума ти статистики показват, че е от най-ощетените отбори от съдийски решения, със и без ВАР. Рейтинг: 3 18

Аснл (Гост)
27 септември 2020 | 23:28

Тоя пък,Арсенал подпиран отбор!?Ти коя Висша лига следиш?Малко болка и веднага градския съперник да ос*реш.Смешен си! Рейтинг: 2 3

000888 (Гост) 14 отговор
27 септември 2020 | 18:22

Днес наистина бяхме като отбор. Много скоро ще сме в топ 3 Рейтинг: 12 1

6666 (Гост)
27 септември 2020 | 18:26

А дано. Ама да не стане пак трнденция на съдиите да свиркат както днес. Някои игри с ръце не се гледат, други - да. Рейтинг: 12 2

топ 3 (Гост)
27 септември 2020 | 18:28

хахахахахах топ 3 хахахахах човек стегни се Рейтинг: 3 13

МанЮ (Гост) 13 отговор
27 септември 2020 | 18:14

Хаха гледай ги идиотите по-долу. Сякаш някой му дреме достатъчно за този средняшки отбор Тотнъм за да свири срещу тях. С или без съдии, никога няма да помиришите титла. Рейтинг: 10 36

abe (Гост)
27 септември 2020 | 18:19

по-средняшки отбор от твоя в момента няма. ако не бяха супер многото пари и интереси към тоя тумор, който е Ман Юн, никой нямаше да ви подпира и щяхте да сте 10ти всеки сезон Рейтинг: 30 7

6666 (Гост)
27 септември 2020 | 18:21

Ако можеше и ти да не миришЕм зловонието на нещастния ти живот щеше да е много по-добре Рейтинг: 7 2

do abe (Гост)
27 септември 2020 | 18:24

Ако леля ти имаше топки щеше да ти е чичо. Рейтинг: 3 2

Ghh (Гост) 12 отговор

Това е дъното...безсрамници..а в дивма са морално разложени типове с дебилните си тълкувания...жалко,долно...цинично!Тотнъм на тия трябваше да им сложат 5 на тия криваци... Рейтинг: 24 3

6666 (Гост) 11 отговор
27 септември 2020 | 18:13

Аз ако бях на мястото на Хари Кейн след този червен картон /а и всички англичани от Тотнъм в националния/ бих отишъл на Еврото и там да кажа, че се отказвам или да играя симулативно. Гаврата на ФА е пълна просто. Айде че вкараха идиотски оравила, ама си защитават и малоумията Рейтинг: 25 1

КОРУПЦИЯ (Гост) 10 отговор
27 септември 2020 | 18:12

Няма да гледам повече това корумпирано първенство Рейтинг: 21 3

Вижоще

Англия

Кавани успя да се забърка в скандал малко след звездното си представяне, рискува три мача наказание 30 ноември 2020 | 09:45
Клоп разясни какво е състоянието на Тиаго и Александър-Арнолд 30 ноември 2020 | 16:26
Фулъм шокира Лестър на неговия стадион (видео) 30 ноември 2020 | 21:38
Ман Юнайтед вече оглежда испански национал за центъра на защитата 30 ноември 2020 | 15:12
Кавани коментира драмата около него 30 ноември 2020 | 18:44
Талант на Спортинг отказва да преподпише заради Ливърпул, твърдят в Португалия 30 ноември 2020 | 13:07
Робъртсън: Защо моето влизане бе отсъдено като дузпа, а тези срещу Рашфорд и Траоре - не 30 ноември 2020 | 17:23
Кавани надушва головете, сигурен е Бруно Фернандеш 30 ноември 2020 | 16:04
Нападател на Борусия (Мьонхенгладбах) е привлякъл погледите в Манчестър 30 ноември 2020 | 15:32
Де Хеа минава прегледи днес, под въпрос за ПСЖ 30 ноември 2020 | 12:16
Артета не е притеснен за поста си 30 ноември 2020 | 11:36
Раул Хименес е със счупен череп, претърпял е операция 30 ноември 2020 | 11:27
Лампард: Не ни достигна малко магия 30 ноември 2020 | 10:26
Моуриньо: Тотнъм е пони в надбягването с големите коне в Премиър лийг 30 ноември 2020 | 10:18
Нуно Еспирито Санто: Разтревожени сме за Раул 30 ноември 2020 | 08:50
Арсенал с най-слаб старт от 39 години 30 ноември 2020 | 02:49