Самп срази Фиорентина на "Артемио Франки" (видео) 02 октомври 2020 | 23:43
Сампдория сложи край на лошото начало на сезона в Серия "А", записвайки първа победа. Това се случи в третия кръг в гостуването на Фиорентина. "Моряците", които преди това бяха с две загуби на сметката си, се наложиха с 2:1 на "Артемио Франки" и взеха първи три точки. Фабио Куалярела откри резултата от дузпа в 42-ата минута, след това Душан Влахович изравни в 72-ата, но в 83-ата Валерио Вере донесе успеха на гостите.

Фиорентина стоеше по-добре в началото. В 13-ата минута мощен шут на Душан Влахович бе спасен с усилие от Емил Аудеро. След това и Джакомо Бонавентура стреля опасно от фаул, но покрай вратата.

В края на полувремето обаче и гостите надигнаха глава и в 38-ата минута пропуснаха страхотна възможност. При едно разбъркване Микел Дамсгаард шутира отблизо, но в последния момент защитник изчисти пред голлинията.

В 42-ата минута Сампдория получи дузпа, след като Федерико Чекерини задържа съперников играч в наказателното поле, а Фабио Куалярела не сгреши от бялата точка за 0:1.

Фиорентина можеше да се върне в мача в 48-ата минута, когато Федерико Киеза показа класа в наказателното поле, освободи си пространство за удар, който обаче бе блокиран от защитник на голлинията.

"Моряците" пък отговориха с чудесна възможност за Антонио Кандрева в 55-ата минута, който от добра позиция в пеналта стреля покрай вратата.

"Виола" възстанови равенството по малко куриозен начин. В 72-ата минута Никола Миленкович по-скоро опита далечен удар, но всъщност се получи извеждащ пас за Влахович, който отблизо овладя и вкара за 1:1.

Гостите можеха да си върнат преднината в 76-ата минута, когато Мортен Торсби при едно разбъркване след корнер отбеляза гол, но след намесата на ВАР той бе отменен заради игра с ръка на негов съотборник.

Самп все пак стигна до успеха в 83-ата минута. Вратарят Аудеро прати дълга топка в предни позиции, която намери Валерио Вере, той успя да я овладее и хладнокръвно да отбележи за 1:2.

Така Сампдория вече има първи три точки в актива си и излезе на 13-ата позиция. Фиорентина пък допусна втора поредна загуба и също има 3 точки до момента.

Рикардо Сапонаравлиза Рикардо Сапонара
84' Албин Екдал  Албин Екдализлиза
Antonio Palumbo  Antonio Palumboвлиза
Томазо Ауджело  Томазо Ауджелоизлиза
Васко Реджини  Васко Реджинивлиза
83' Валерио Вере  Валерио Верегол
Гаетано Кастровилиизлиза Гаетано Кастровили  82'
Алфред Дънканвлиза Алфред Дънкан
73' Албин Екдал  Албин Екдалжълт картон
Душан Влаховичгол Душан Влахович  72'
70' Лоренцо Тонели  Лоренцо Тонелижълт картон
69' Mikkel Damsgaard  Mikkel Damsgaardизлиза
Патрик Кутроневлиза Патрик Кутроне
42' Фабио Куалярела  Фабио Куаляреладузпа
25' Мортен Торсби  Мортен Торсбижълт картон
0
42'
Фабио Куалярела
Душан Влахович
72'
83'

Наказаха Конте заради скандала със съдията в събота 26 януари 2021 | 14:48
Папу Гомес се сбогува с Аталанта и пристигна в Севиля (снимки) 26 януари 2021 | 16:53
Пирло предупреди: Юве може да последва съдбата на Байерн и Реал М 26 януари 2021 | 19:56
Поредни неприятности за Балотели 26 януари 2021 | 11:03
Талисманът на Милан, който все още не е губил с екипа на тима 26 януари 2021 | 18:18
Идването на Манджукич доведе до изходящ трансфер на Милан 26 януари 2021 | 13:47
Гатузо има 10 дни да оправи нещата, президентът вече е говорил с друг треньор 26 януари 2021 | 13:35
Спряган за “Анфийлд” потегля в друга посока 26 януари 2021 | 11:27
Кокорин взе номер 91 във Фиорентина 26 януари 2021 | 04:12
Стефано Пиоли: Манджукич е под въпрос за двубоя с Интер 25 януари 2021 | 22:39
Конте: Милан не е само Ибрахимович 25 януари 2021 | 21:57
Евдокия Попадинова донесе първа победа на Наполи (видео + снимки) 25 януари 2021 | 19:46
Джеко в конфликт с Фонсека? 25 януари 2021 | 18:14
"Контра": Какво научихме от дербито Ман Юнайтед - Ливърпул? 25 януари 2021 | 18:02
Ювентус и Марсилия разменят играчи 25 януари 2021 | 16:24