Тотнъм с историческа победа на "Олд Трафорд", голям срам за Ман Юнайтед (видео) 04 октомври 2020 | 20:23
Тотнъм постигна знаменита победа на “Олд Трафорд“ и нанесе една от най-срамните загуби на Манчестър Юнайтед в историята. Лондончани разпиляха “червените дяволи” и ги победиха с 6:1. Срещата бе решена до почивката, когато “шпорите” имаха аванс от три гола и бяха с човек повече.

Двубоят започна прекрасно за Ман Юнайтед и още в 30-ата секунда домакините получиха дузпа. Бруно Фернандеш откри резултата от бялата точка, но до седмата минута гостите бяха постигнали пълен обрат след попадения на Ндомбеле и Сон. След половин час игра Антони Марсиал получи червен картон при спорна ситуация, в която си размениха удари с Ерик Ламела.

След този момент отборът на Жозе Моуриньо се развихри и до края на първото полувреме Кейн и Сон направиха резултата 1:4. През втората част лондончани намалиха темпото, но все пак стигнаха до още два гола, дело на Орие и Кейн от дузпа.

Манчестър Юнайтед записа една от най-големите си загуби на “Олд Трафорд“, като на своя стадион е допуснал девет гола в рамките на два мача през този сезон. “Червените дяволи” допускат четири гола в рамките на първо полувреме първи път от създаването на Висшата лига. За последен път това се е случвало в шампионатен мач през ноември 1957 г., а съперникът отново е бил Тотнъм.

Това е втора загуба за тима от три срещи в първенството. Тимът на Солскяер демонстрира, че има проблеми в доста аспекти от играта си, но особено големи са те в защита. Днес наставникът пусна Ерик Байи на мястото на Линдельоф като партньор на Хари Магуайър в центъра на отбраната, но това не подобри ситуацията.

Тотнъм пък записа втора победа като гост и тя отново бе убедителна. При предишното си гостуване тимът вкара пет гола на Саутхамптън. “Шпорите” обаче сбъркаха и при двете си домакинства, при които записаха загуба и равенство.

След като спечели предишния си мач във Висшата лига с дузпа в добавеното време, Ман Юнайтед имаше нужда от 30 секунди в следващата си среща, за да получи нова дузпа. Антони Марсиал навлезе в наказателното поле и бе спънат от Давинсон Санчес. Бруно Фернандеш бе точен от бялата точка и откри резултата.

Вихреното темпо в началото на двубоя доведе до втори гол още в четвъртата минута. Той обаче бе във вратата на домакините. Разбъркване в наказателното поле и поредица от грешки на играчи на “червените дяволи“ позволи на Ндомбеле да стреля от отлична позиция.

Головата фиеста продължи и в седмата минута Тотнъм вече водеше. Хари Кейн изпълни бързо фаул, като пусна топката напред към Хюн-Мин Сон, а кореецът се оказа по-бърз от защитата на съперника. Той мина покрай Байи и след това технично прати топката в мрежата. За Кейн това беше шеста асистенция в първенството от началото на сезона, а за Сон - пети гол.

Тимът на Солскяер опита да отговори и в 20-ата минута Рашфорд удари греда след отличен пробив, но страничният съдият бе вдигнал засада. Грийнууд също отправи изстрел, но покрай вратата.

Контраатаките на ”шпорите” обаче носеха по-голяма опасност. Дългите подавания зад защитата и бързината на Сон бяха проблем за домакините, за който те нямаха решение. Сон пропусна прекрасна възможност за нов гол в 25-ата минута. Той бе изведен сам срещу Де Хеа, но нетипично за него не успя да овладее добре топката. Малко по-късно играчите на гостите отправиха поредица от удари към Де Хеа, но вратарят и бранителите като по чудо успяха да се справят и да отразят изтрелите.

След половин час игра интригата в двубоя до голяма степен приключи след две ситуации. Съдията показа спорен червен картон на Марсиал. Ерик Ламела първо удари французина и то с лакът в гърлото, макар и не силно. Реакцията на Марсиал бе удар в лицето на аржентинеца, който не го нарани особено. Ламела падна на тревата с доста забавена реакция.
Малко след тази ситуация защитата на Ман Юнайтед отново сбърка. Де Хеа подаде на Байи в наказателното поле, той опита да намери Матич, но Кейн се хвърли и спечели топката. Кълбото мина през Сон и се върна в капитана на лондончани, който направи резултата 1:3.

Мачът продължи да бъде открит, отборът на Моуриньо играеше с настроение и с още по-голяма увереност след този развой, а съперникът им бе объркан. Сон стигна до втория си гол в мача в 37-ата минута, когато бе намерен отлично от Орие и прати топката между краката на Де Хеа. До почивката Кейн се размина с още едно попадение.

“Червените дяволи” допускат четири гола в рамките на първо полувреме във Висшата лига за първи път в историята си.

Солскяер опита да промени нещо, като на почивката извади Бруно Фернандеш и Матич и пусна Фред и Мактоминей. На терена обаче нещата не изглеждаха различни. Тотнъм стигна до пети гол в 51-ата минута. Серж Орие, който изигра много силен мач, бе изведен отлично от Хьойберг и прати топката покрай Де Хеа.
След това попадение играчите на Моуриньо сякаш се успокоиха и намалиха темпото. Те вероятно решиха, че са стигнали до достатъчно сериозен аванс и в следващия период се задоволяваха с това да задържат топката. Въпреки това от време на време стигаха до възможности за нов гол. В 72-ата минута след грешка на Фред Сон изведе Кейн сам срещу Де Хеа, но испанецът направи прекрасно спасяване.

До края на мача гостите стигнаха до още едно попадение. Пол Погба влезе неразумно в краката на Бен Дейвис и събори бранителя. Хари Кейн бе точен от отсъдената дузпа. Ман Юнайтед допусна шест гола за трети път в историята си във Висшата лига.

Люк Шоужълт картон Люк Шоу  84'
79' Хари Кейн  Хари Кейндузпа
73' Хюн-Мин Сон  Хюн-Мин Сонизлиза
Бен Дейвис  Бен Дейвисвлиза
69' Танги Ндомбеле  Танги Ндомбелеизлиза
Деле Али  Деле Аливлиза
Мейсън Грийнуудизлиза Мейсън Грийнууд  68'
Дони ван де Беквлиза Дони ван де Бек
Ерик Байижълт картон Ерик Байи  63'
51' Серж Орие  Серж Ориегол
Неманя Матичизлиза Неманя Матич  46' Ерик Ламела  Ерик Ламелаизлиза
Скот Мактоминейвлиза Скот Мактоминей  Лукас Моура  Лукас Моуравлиза
Бруно Фернандешизлиза Бруно Фернандеш
Фредвлиза Фред
37' Хюн-Мин Сон  Хюн-Мин Сонгол
32' Ерик Ламела  Ерик Ламелажълт картон
30' Хари Кейн  Хари Кейнгол
Антони Марсиалчервен картон Антони Марсиал  28'
7' Хюн-Мин Сон  Хюн-Мин Сонгол
4' Танги Ндомбеле  Танги Ндомбелегол
Бруно Фернандеш
2'
4'
Танги Ндомбеле
7'
Хюн-Мин Сон
30'
Хари Кейн
37'
Хюн-Мин Сон
51'
Серж Орие
79'
Хари Кейн

Добави коментар Коментари (227)

Ники (Гост) 227 отговор
11 октомври 2020 | 16:11

След като спечели предишния си мач във Висшата лига с дузпа в добавеното време, Ман Юнайтед имаше нужда от 30 секунди в следващата си среща, за да получи нова дузпа. Рейтинг: 1 0

yorval=BMG!! (Гост) 226 отговор
05 октомври 2020 | 12:53

Редно е да поотбележим неопровержимия факт, че вече нема трезвомислещ човек на тази Планета, който да смята тия ливади от Ман40ФФ-ците за нещо повече от црно-кафйеникаф типичен селски сбирщайн. Между другото, забелязах, че при 2-то голче на СОН мина между крачетата на защитника и фратар4ето де х-Я!!! А бе тия са тотална щета, лошото е, че фйенчетата им не го признават. И тук е моментът да честитя тази грандиозна пабеда на големия подръжник на готините пилета от Ландън Сити - Mr. PR, който определено е заслужил адмирациите за хубаво поднесеното ни шоу! Рейтинг: 4 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

14/88 (Гост) 225 отговор
05 октомври 2020 | 12:34

Ако Локо Пловдив метне Юнайтед, ще ги навре в 10-ти коловоз! Рейтинг: 2 1

neutral (Гост) 224 отговор
05 октомври 2020 | 10:10

Марсиал сам си е виновен, да беше се сгромолясал при удара на Ламела вместо да го "гали" по бузката. Моят треньор в юношеските години казваше, че централния нападател няма работа в собственното наказателно поле - или ще направи дузпа или ще си вкара автогол. Оказва се, че има и по-лошо - оставяш отбора си в намален състав и то в момент когато отбора ти не е в добра кондиция. Рейтинг: 7 0

САФ (Гост) 223 отговор
05 октомври 2020 | 08:58

Тъп съдия ! Навремето щеше да направи подпирането по към края, да не мобилизира противника от рано .. Явно вече една дузпа не е достатъчна .. Абе добре пак че Мо е мишка и не ги накара да натискат като А Вила за повече голов, че резила щеше да е пълен ! Рейтинг: 5 4

! (Гост)
05 октомври 2020 | 09:03

Моу не искаше да гони Оле. Логично е . Докато Оле е там един противник по-малко. Ако му бе врътнал 11-12 гола което си беше реално Оле щеше да си тръгне преди пресконференцията след мача и по всяка вероятност ще намерят по-добър. Макар че Юнайтед са способни да намерят и полош вариант, такива идиоти няма Рейтинг: 10 1

Алкохоликът от Лудогорец (Гост) 222 отговор
05 октомври 2020 | 08:24

Напълно заслужена загуба! Манчестър Юнайтед не е това,което беше.Истината е,че допуснахме страшно много грешки.Първата грешка е тази,че трябваше да се извърши смяна на поколенията много по-рано.Съра от 2010 година някъде спря да обновява отбора и го карахме на инерция.След него нещата просто рухнаха.През 2014 тръгнахме да правим това обновяване,но как?Назначихме треньор пред пенсия,закупихме играчи с по един силен сезон/като изключим ди Мария/.Направихме групата грешка да изгоним Рууни,който беше лидера на отбора след оттеглянето на Гигс,Скоулс,Видич,Рио и на другите ветерани.През 2017 година назначихме Жозе Моуриньо-страхотен треньор,на когото обаче не му дадохме нужната подкрепа.Когато трябваше да се избере между Моу и Погба и Марсиал,ръководството избра Погба и Марсиал,което беше грешка!Купихме Лукаку,само и единствено за да не отиде в Челси,който също беше тъп ход.Дадохме луди пари на Алексис Санчес,което беше също голяма грешка.А защо взехме Санчес?За да не отиде в Манчестър Сити.След идването на Солскяер се получи една заблуда,че ние сме станали отново голям отбор,че сме отново силни и че ще се борим за титлата.Особено след подновяването на сезона поради коронавируса,някои фенове на отбора летяха в облаците.Истината обаче беше тази,че след подновяването на сезона дузпите/някои от тях дори подарени/ ни класираха в топ 4.Малко се съмнявам да има някакви рокади,въпреки голяма загуба от Тотнъм,но истината е че трябват рокади и то сериозни!Виновни за цялата работа не са треньорите,а играчите и ръководството.Удуърд отдавна трябваше да бъде sacked,а редом с него и други високопоставени лица в борба.Не виня Солскяер,той е най-малко виновен в цялата работа.Проблема в Манчестър Юнайтед са ръководството и играчите.Точно като Барселона сме в момента!Олето всеки мач допуска важни грешки,като една от тях е да не играят Мата и Игало от 1 минута,но не той е главният виновник за това!Когато Моу и ван Гаал бяха треньори,нима беше различно?Ок,при Моу беше наистина малко по различно,но при ван Гаал не беше.Този трансферен прозорец е пропилян,точно като този сезон,нищо че сме едва в 3-4 кръг.Както се беше изразил Моу-има играчи които са като вирус в съблекалнята.Сами се сетете кои са тези играчи.Ще подскажа...и двамата а французи.Каквото и да се случи нататък,без коренни промени в ръководството и без смяна на почти целият отбори нищо добро не ни чака.Днес Манчестър Юнайтед е една институция,която се използва за печелене на пари.Днес футболистите на Манчестър Юнайтед са едни нихилисти,заплатаджии,които не ги интересува нищо друго освен заплатата и изобщо парите.Иначе за тези,които викаха,че Моу е свършил с треньорската професия-Тотнъм тази година ще са с купа или трофей,а ние ще сме без! Рейтинг: 12 0

Esokur (Гост) 221 отговор
05 октомври 2020 | 08:04

Жалко за Ман Юнайтед, защото напоследък показаха страхотно, как се гради отбор, но съдията имаше главната роля за този резултат, защото при изравняването имаше фал в нападение на Ламела! При 1-2 отново имаше удари от двама играчи без топка, но Ман Юнайтед останаха с човек по-малко, докато не изгониха Ламела!!! Мауриньо беше излезнал с доста атакуваща формация и резултата от този дисбаланс на играчите беше мигновен 1- 3 за Тотнъм отново след грешка на защитник... После другото беше подигравка и тема на размисъл за босовете на Ман Юнайтед!!! Рейтинг: 4 3

?? (Гост)
05 октомври 2020 | 08:48

Какъв съдия бил имал главна роля , ти съвсем си откачил.Те започнаха с дузпа в 1 та минута и след това бяха РАЗМАЗАНИ ! Ако Тотнъм играеха като Нахерн до края резултатът щеше да е 100 процента двуцифрен.. Излагаш се с такива коментари Рейтинг: 10 2

05 октомври 2020 | 04:46

И В ТОЗИ МАЧ ЛИ МОУРИНЬО ПАРКИРА АВТОБУСА ??? Е*АТИ УНИЖЕНИЕТО! БРАВО НА ТОТНЪМ И ЖОЗЕ !! Рейтинг: 13 0

Левскар В.К. (Гост) 218 отговор
05 октомври 2020 | 02:02

обаче имат една заучена атака, която им се получава всеки път. Многоходова комбинация с едно докосване в бързо темпо. С нея вкараха на Локото втория гол, а сега и на Манчестър мисля петия гол. Само, че накрая Орие вместо да подаде както с Локото като вкараха втория, не помня кой бе тогава в същата позиция, но подаде, а сега направо я стреля и тя влезе. Тва е като по учебник атака в която предпоследния пас е връщане рязко назад, а от там директен дълъг пас по крилото ,което тотално разлюлава всяка една защита Рейтинг: 17 0

Страдащ фен на лиВАРпул (Гост)
05 октомври 2020 | 03:28

Напълно си прав,и аз го забелязах.но тази заучена атака съм я гледал и преди години от други добре сработени отбори Рейтинг: 12 0

... (Гост) 217 отговор
05 октомври 2020 | 01:58

За всички, които си мислят, че е трябвало да изгонят и Ламела: вгледайте се внимателно в повторенията! Ламела удря Марсиал, но не по лицето, а под лицето. За това заслужава жълт, но не и червен картон. А Марсиал удря шамар по лицето, след който Ламела определено преигра, но червения е чист. Винаги за шамари се дава червен, колкото и безобидни да са. Имало е много други такива случаи. ВСЕКИ път е показван червеният цвят. Единствената грешка на съдията е, че не извади жълт на Ламела. Рейтинг: 11 0

Хейтъра (Гост)
05 октомври 2020 | 02:43

Еми тази грешка я няма, защото Ламела получи жълт картон. Рейтинг: 4 0

мачкай (Гост) 216 отговор
04 октомври 2020 | 23:50

ей балъци загубата ни нарани определено,ама айде гледайте си вашите смешни отбори,защото ще ви припомня че който се смее последен се смее най добре.Лично аз виждам лоша подготовка във всички топ отбори но рано или късно ще влезем в ритъм и пак ще ревете кат мишки че сме имали много дузпи защото са ви минавали кат малки гари.Три мача са това има още 33 горе главата ДЯВОЛИ не се давайте на хейтърите тях още много ги боли от нас Рейтинг: 8 16

Жозе (Гост)
05 октомври 2020 | 09:15

След тоя сезон отивате да играете с КПР. Изпадате, тва исках да кажа,жалък дузпаджийски отбор. Рейтинг: 4 2

Тони Стораро (Гост) 215 отговор
04 октомври 2020 | 23:19

За краката ти безкраини Рейтинг: 15 2

Ло (Гост) 214 отговор
04 октомври 2020 | 22:49

Момчета не обичам англиският футбол но със треньори като солскяер и артета с два дена стаж като треньори какво очаквате . За мен е учудващо толкова некадърни треньори в англиската виша лига. Та наши треньори като мъри херо Илияна Илиев са десет класи над тези . И Барселона прави грешка в момента какво е постигнал куман като треньор до колкото си спомням където е бил провали първите 5.6срещи добре и после надолу . Та даже прехваленият гуардиола в Барселона супер играчи тогава всеки можеше даги води в баирен Мюнхен бързо го разкриха в Англия пръсна два тира пълни с пари мисля за една титла от първенството на англи може да греша не знам може да са две в европейските турнири нищо. До тук е бил треньор само на големи отбори ако отиде в отбор с по малки възможности веднага ще се пукне балона надуван около него Рейтинг: 9 7