
Полузащитникът на Тотнъм Райън Сесеньон премина под наем в германския Хофенхайм, като споразумението е за един сезон, съобщава сайтът на "шпорите". Тотнъм привлече Сененьон от Фулъм миналото лято, където той беше голямата звезда на "котиджърс". Тогава Шпорите платиха за него 35 милиона евро.
През актуалния сезон 20-годишният англичанин е попаднал едва един път в групата на Жозе Моуриньо. В миналата кампания също не беше особено използван, като вкара 1 гол, подаде за още един в 12 мача.
S-E-S-S-E-G-N-O-N #TSG Hoffenheim have signed 20-year-old @RyanSessegnon from Premier League club @SpursOfficial. The England Under-21 international has joined on loan until 30th June 2021.#WelcomeRyan pic.twitter.com/AV931TWRel
— TSG Hoffenheim EN (@tsghoffenheimEN) October 5, 2020
"След контузиите на Ермин Бичакчич и Стафи (Константинос Стафилидис), които ще бъдат извън терена за няколко месеца, ние бяхме принудени да търсим спешно и качествено подсилване на нашия отбор, коментира още директорът.
"Хофенхайм е отбор, който много успешно създава млади играчи. Надявам се, че ще натрупам опит в едно от най-силните първенства в света и нямам търпение да играя с новия ми отбор в Лига Европа, заяви самият Сесеньон пред сайта на Хофе.
Още по темата
Германия
















Няма коментари.