Италианците укротиха Левандовски, но изпуснаха положенията си (видео) 11 октомври 2020 | 23:35
Отборите на Полша и Италия завършиха 0:0 в среща от третия кръг на група 1 от Дивизия “А” на Лигата на нациите. Гостите имаха предимство в по-дълги етапи от двубоя, но изпуснаха три чисти положения чрез Федерико Киеза и Емерсон Палмиери на два пъти. В същото време отбраната в синьо успя да се справи с Роберт Левандовски, който няма да бъде запомнен с нищо. Така "скуадра адзура" остава начело в групата с точка повече от Нидерландия, а поляците се изравниха с "лалетата", които по-рано тази вечер направиха 0:0 с Босна и Херцеговина.

Световните шампиони от 2006 г. вече нямат загуба в 18 поредни срещи.
Италианският селекционер Роберто Манчини заложи на трио в атака Лоренцо Пелегрини, Федерико Киеза и Андреа Белоти. В средата на терена си партнираха Жоржиньо, Николо Барела и Марко Верати.

Поляците пък разчитат на голямата си звезда Роберт Левандовски, който очаквано поведе атаката.

Гостите натиснаха още с първия съдийски сигнал, а в 9-ата минута Пелегрени отправи първия опасен изстрел с глава, който обаче излезе в аут.

Две минути по-късно Белоти намери Киеза на празна врата, но новият играч на Ювентус не уцели вратата.

В 16-ата поляците организираха контраакция, при която Левандовски за малко да стреля, но в последния момент топката беше избита от Емерсон Палмиери.
Последваха нови атаки на играчите в синьо, като дори защитникът Франческо Ачерби обстрелва вратата.
В 30-ата минута обаче и на Джанлуиджи Донарума му се наложи да се намесва след засичане с глава.

Постепенно домакините изравниха играта след агресивна преса и по-твърди влизания. Положенията пред вратата на Лукаш Фабиански намаляха значително.

В 64-ата минута "скуадра адзура" стигна до второто си 100-процентово положение, но и то беше пропуснато. Тогава Емерсон Палмиери получи пас на 4-5 метра от голлинията, но изстрелът му с глава не намери целта.

Дойдоха нови силни минути за италианците, но отново пред Емерсон се откри отличен шанс и той пак не успя да реализира. Това се случи в 80-ата минута.

"Дружина полска" изпусна победата в 89-ата, когато шут на Карол Линети рикошира и залъга Донарума, но все пак кълбото мина от външната страна на вратата.

Карол Линети Карол Линети8 Мануел Локатели20 Мануел Локатели
90' Франческо Ачерби  Франческо Ачербижълт картон
83' Андреа Белоти  Андреа Белотиизлиза
Michal Karbownikвлиза Michal Karbownik
78' Андреа Белоти  Андреа Белотижълт картон

11 октомври 2020 | 23:59

Е как? Тазгодишния морален носител на Златната Топка вкарва на такива велики отбори като резервния състав на Финландия, как така не е могъл да вкара? Ха ха ха, големия футбалер дето всички го хвалят. Рейтинг: 3 1

Лига на нациите

Изтеглиха жребия за финалите в Лигата на нациите 03 декември 2020 | 18:43
Кроос: 0:6 срещу Испания не е най-горчивата ми загуба 25 ноември 2020 | 15:27
България завърши без победа и изпадна (видео) 18 ноември 2020 | 23:38
"Лалетата" обърнаха Полша, но това не беше достатъчно (видео) 18 ноември 2020 | 23:40
Селекционерът на Гърция е заразен с коронавирус 24 ноември 2020 | 13:38
Абсурд: властите в Швейцария спечелиха служебна победа на националния тим 26 ноември 2020 | 11:27
Сърбия оцеля с разгром срещу Русия и помощ от Унгария (видео) 18 ноември 2020 | 23:59
Късен гол прати Австрия в лига "А" (видео) 19 ноември 2020 | 00:10
Чехия взе съседския сблъсък и си осигури изкачване нагоре (видео) 19 ноември 2020 | 00:28
Албания надви Беларус в зрелищен мач и се изкачи в дивизия В (видео) 18 ноември 2020 | 19:15
Ирландия не изпадна за сметка на България, но критиките към Кени продължават 23 ноември 2020 | 10:28
Манчини посочи следващия Киелини или Бонучи 19 ноември 2020 | 09:58
Манчини: Класирахме се на втори важен турнир 19 ноември 2020 | 03:34
Ясна е финалната четворка в Лигата на нациите 19 ноември 2020 | 02:54
Това са бъдещите съперници на България в Лигата на нациите 19 ноември 2020 | 02:28
Саутгейт: Сами се простреляхме в крака 19 ноември 2020 | 02:02
Северна Ирландия и Румъния не се победиха (видео) 19 ноември 2020 | 00:55
Младите надежди на Англия се развихриха срещу Исландия (видео) 18 ноември 2020 | 23:50
Италия не сбърка срещу Босна и достигна финалите 18 ноември 2020 | 23:40
Белгия се разправи с Дания в голово шоу и ще играе на финалите (видео) 18 ноември 2020 | 23:40