Наполи стовари гнева си върху Аталанта (видео) 17 октомври 2020 | 17:55
Отборът на Наполи постигна убедителен успех с 4:1 при домакинството си на Аталанта, с което беше открит 4-ият кръг в Серия “А”. Така “партенопеите” се върнаха към победния път след служебната им загуба с 0:3 от Ювентус заради неявяването им за мача с тях.

Играчите на Дженаро Гатузо показаха, че случилото се не е повлияло негативно на тяхното самочувствие и вкараха четири гола още преди почивката. В 23-ата минута Ървинг Лозано протегна крак при пас на Джовани Ди Лоренцо, а топката с подскоци влезе в противниковата мрежа за 1:0. Едва четири минути по-късно мексиканецът отново се разписа, като го стори с прецизен удар от границата на наказателното поле. След още три минути другото крило на домакините в мача - Матео Политано, също беше точен с топовен шут отдалече. В 43-ата удар от вратата на Давид Оспина стигна до Виктор Осимен, който пък от голяма дистанция реализира първия си гол с екипа на тима. След попадението си нападателят показа бяла фланелка с призив да бъде спряно полицейското насилие в родната му Нигерия. През втората част неаполитанците предоставиха инициативата на гостите, които обаче стигнаха само до почетен гол в 69-ата минута, когато изведеният от Кристиан Ромеро Сам Ламерс прокара топката покрай Оспина. С днешната победа Наполи вече има осем точки, след като му беше извадена една от актива, и така се изкачи на третата позиция. Аталанта засега остава на второто място с 9 пункта на своята сметка.
Андреа Петанявлиза Андреа Петаня
81' Робин Госенс  Робин Госенсизлиза
Кевин Малкюивлиза Кевин Малкюи
69' Сам Ламерс  Сам Ламерсгол
63' Йосип Иличич  Йосип Иличичизлиза
Руслан Малиновски  Руслан Малиновскивлиза
Матео Политаноизлиза Матео Политано  60'
Фаузи Гуламвлиза Фаузи Гулам
55' Алехандро Гомес  Алехандро Гомесизлиза
Сам Ламерс  Сам Ламерсвлиза
46' Дуван Сапата  Дуван Сапатаизлиза
Мохика  Мохикавлиза
Хосе Луис Паломино  Хосе Луис Паломиноизлиза
Берат Джимсити  Берат Джимситивлиза
45' Робин Госенс  Робин Госенсжълт картон
Виктор Осименгол Виктор Осимен  43'
38' Рафаел Толой  Рафаел Толойжълт картон
Ървинг Лозано
23'
27'
Матео Политано
30'
Виктор Осимен
43'
69'

17 октомври 2020 | 20:51

Наполи тая година изглеждат много сериозни. Доста добри трансфери направиха. Вече изглеждат уверени и обиграни. Силни на всички постове, сработени и с дълга пейка. Неучастието им в ШЛ би трябвало да им помогне и да са в битката за титлата поне до зимата. Рейтинг: 13 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

3,14 (Гост) 3 отговор
17 октомври 2020 | 20:12

Форць НАПОЛИ! Рейтинг: 2 3

хм...да (Гост) 2 отговор
17 октомври 2020 | 18:59

Не знам дали сте чели но сл. загуба е факт...даже им отнемат и точка. А ако бяха толкова наперени и сигурни да бяха пътували а не да си стоят в къщи като мишки... Рейтинг: 4 5

Нико (Гост)
18 октомври 2020 | 08:48

Нямам идея дали си чел, но има още 4 инстанции, а след третата минават в граждански съдилища, а там мача отива на преиграване. Разбира се, ако до преди това спортните не са на принципа, гарван, гарваново око не вади! Мача ще се преиграе, освен ако до зимата Наполи не са дръпнали с 10 точки пред втория и намерят политическо решение да им върнат точката, а да оставят сл. загуба, за да плашат малките отбори. Рейтинг: 1 2

Napolitano (Гост) 1 отговор
17 октомври 2020 | 18:45

Ще го стоварим и върху Ювентус, само чакаме да ни пренасочват датата на мача, корумпета долни... Рейтинг: 18 4

Napolitano (Гост)
17 октомври 2020 | 18:53

пренасрочат* Рейтинг: 1 3

Juve.10 (Гост)
17 октомври 2020 | 19:00

Ще ви пренасрочат всички ювентински чеповете.Да бяхте дошли и играли мача,вместо да се криете като мишки .Пе.дераси смотани.Отивай да метеш,кавал Рейтинг: 4 9

Дел Пиеро (Гост)
17 октомври 2020 | 19:02

Чакате от умрял писмо! Тази седмица отбори с по 4-5 болни играят мачовете си. Включително и Интер! М@нгалите от Наполи да не сте превилигировани? : Рейтинг: 6 6

17 октомври 2020 | 22:06

Ще го играем тъпунгери, не се притеснявайте, има още 4 съдебни инстанции, които знаят, че здравните власти са над ювентинската федерация. Рейтинг: 4 5

Италия

Конте: Такива победи ти дават увереност 18 януари 2021 | 01:24
Артуро Видал обясни скандалната целувка 18 януари 2021 | 11:18
Дел Пиеро: И преди Юве е изключвал така, но има нещо по-притеснително 18 януари 2021 | 11:55
Дзаниоло е с коронавирус в Рома 18 януари 2021 | 17:21
Милик все пак ще преподпише с Наполи, за да може да си тръгне веднага 18 януари 2021 | 17:07
От Интер отрекоха информацията на "Гадзета дело Спорт" 18 януари 2021 | 17:21
За пръв път от десетилетие футболните клубовете по света са похарчили по-малко пари за трансфери 18 януари 2021 | 18:16
Трансферът на Бенатия в Парма се отлага? 18 януари 2021 | 16:50
Киелини: Интер ни надигра и искаше повече победата 18 януари 2021 | 16:01
Милан вече мисли за лятната селекция с оферта за бразилец от Порто 18 януари 2021 | 15:17
Бивш защитник на Рома, Байерн и Ювентус пред завръщане в Италия 18 януари 2021 | 14:42
Решено: Парма уреди играч на Милан, чака го във вторник 18 януари 2021 | 13:27
Сменят името и емблемата на Интер 18 януари 2021 | 12:27
Започнаха прегледите на Марио Манджукич 18 януари 2021 | 10:32
Ювентус се насочва към нападател от Испания 18 януари 2021 | 06:22
Петаня с контузия на прасеца 18 януари 2021 | 05:05