Интер издрапа до домакинско реми срещу Парма (видео) 31 октомври 2020 | 20:58

Интер и Парма завършиха наравно 2:2 на "Джузепе Меаца" в най-интересния двубой от днешната програма на 6-ия кръг в Серия "А". "Дуковете" поведоха с два гола на Жервиньо (46', 62'), но "нерадзурите" успяха да стигнат до ремито след попадения на Марсело Брозович (64') и Иван Перишич (90+2'). Така "Змията" продължава да няма домакинска победа над този съперник от април 2013 година насам, като оттогава насам последваха четири равенства и едно поражение. Също така тимът има само един успех в последните си шест мача във всички турнири, като за този период направи четири ремита и загуби градското дерби с Милан.

Новите имена в състава на Антонио Конте след нулевото реми с Шахтьор (Донецк) бяха цели шест. В защита се появявиха Андреа Ранокия и Александър Коларов, а в халфовата линия - Роберто Галярдини и Матео Дармиан. Малко по-напред играеше Кристиан Ериксен, а Иван Перишич си партнираше в атака с Лаутаро Мартинес. Гостите пък бяха разположени в 5-3-2 с Жервиньо и Андреас Корнелиус като нападатели.

Интересното е, че в последния момент се наложи четвъртият съдия Пичинини да ръководи мача, тъй като главният рефер Пайрето е получил мускулна травма. Още във втората минута Перишич излезе на добра позиция, но стреля над вратата. Малко след това Лаутаро също отправи удар, който обаче не беше проблем за Луиджи Сепе. Последва продължителен натиск на Интер, но без сериозни опасности пред противниковата врата. В 43-ата минута Ашраф Хакими пропусна да се разпише с глава.

Още в самото начало на втората част Ернани направи прехвърлящ пас към Жервиньо, който от въздуха прати топката в противниковата мрежа. В 52-ата минута Ранокия също се разписа, но неговото попадение не беше признато поради засада. Десет минути по-късно влезлият на почивката Роберто Инглезе пусна перфектен извеждащ пас за Жервиньо, който стреля покрай Самир Ханданович и отбеляза втория си гол в мача. Само две минути след това обаче резервата Брозович върна интригата в мача. Неговият шут мина между краката на Ботонд Балог и завърши в мрежата на Сепе. В 67-ата Перишич имаше претенции за дузпа след борба за топката с Балог, но съдията отсъди само корнер. В 73-ата след центриране на корнер Ранокия стреля с глава от упор, но Сепе съумя да избие топката. Три минути по-късно Хакими също нанесе удар с глава, но топката отиде право в обятията на вратаря. В 82-ата резервата Артуро Видал също опита късмета си безуспешно. В 86-ата Брозович отправи далечен изстрел, излязъл в аут. В добавеното време Коларов центрира от фаул, а Перишич с глава чукна топката, за да възстанови равенството. В последните секунди на мача Видал можеше да се превърне в герой за "нерадзурите", но ударът му с глава мина покрай вратата. Интер е на петото място в класирането с 11 точки, отстъпвайки на Наполи и Сасуоло по голова разлика. Парма пък е 15-и с пет пункта в своя актив.

ИНТЕР - ПАРМА 2:2

0:1 Жервиньо (46')
0:2 Жервиньо (62')
1:2 Брозович (64')
2:2 Перишич (90+2')

Интер:
Ханданович, Де Фрай, Ранокия, Коларов, Хакими, Барела, Галярдини, Дармиан, Ериксен, Перишич, Лаутаро

Парма: Сепе, Граси, Якопони, Галиоло, Пецела, Ернани, Балог, Куртич, Куцка, Корнелиус, Жервиньо

Иван Перишичгол Иван Перишич  90'
84' Алберто Граси  Алберто Грасиизлиза
Гастон Бругман  Гастон Бругманвлиза
Николо Барелаизлиза Николо Барела  78'
Раджа Наинголанвлиза Раджа Наинголан
Ашраф Хакимиизлиза Ашраф Хакими
Ашли Йънгвлиза Ашли Йънг
74' Жервиньо  Жервиньоизлиза
Марсело Брозовичгол Марсело Брозович  64'
62' Жервиньо  Жервиньогол
Кристиан Ериксенизлиза Кристиан Ериксен  59'
Артуро Видалвлиза Артуро Видал
Роберто Галярдиниизлиза Роберто Галярдини
Марсело Брозовичвлиза Марсело Брозович
46' Андреас Корнелиус  Андреас Корнелиусизлиза
Роберто Инглезе  Роберто Инглезевлиза
Жервиньо  Жервиньогол
23' Ернани  Ернанижълт картон
0
46'
Жервиньо
62'
Жервиньо
Марсело Брозович
64'
Иван Перишич
90'

Добави коментар Коментари (19)

profe (Гост) 19 отговор
01 ноември 2020 | 08:15

Не ми харесва играта на Интер. Някак еднообразна и без идейна. Едни постоянни центрирания и квото стане в мелето. Няма кой да организира играта в центъра и оттам, няма качествени атаки, а някакви хаотични блъскания напред. Рейтинг: 3 0

1908 (Гост) 18 отговор
01 ноември 2020 | 00:29

Джузепе Марота: Чиста дузпа! Треньорът ще говори за играта. Не търсим алиби, защото това не е в нашият стил, ако не вкарваш рискуваш да губиш точки. Казвайки това, наше задължение е също да протестираме срещу съдийските решения. Тук е единственото ни място за протести, тъй като няма друг начин да бъдем чути. Осъзнаваме, че ВАР се намесва само при явна и очевидна грешка, но днес имаше явна и очевидна дузпа. Така че или съдията трябва да я види, или трябва да се използва ВАР. Ако ВАР се използва частично, това вреди на всички и създава усещане за неравенство. След 6 кръга е редно да направим този коментар. Всички във футбола подкрепят технологиите, които трябва да ограничат грешките, никой не смята, че могат да бъдат премахнати изцяло. Въпреки това, когато има подобни инциденти, те трябва да бъдат изяснени и да се използва технологията. Наясно сме, че този съдия не беше определен да ръководи мача днес, наложи му се заради травмата на Лука Пайрето. Пичинини, обаче, не отсъди чиста дузпа за нас и в двубоя срещу Беневенто. Не съм тук за да се оплаквам, а да поискам спазване на правилата, тъй като е правилно от съдиите също да се изисква да бъдат по-внимателни, защото треньори и директорите често биват призовавани да внимават. Искам да кажа много ясно, че щях да се намеся, за да кажа всичко това, дори ако бяхме победили, това не е алиби за резултата. Комуникацията между съдии и клубове трябва да се случва по-често. Не обвинявам никого, просто вярвам, че ако имаше повече поводи за обсъждане на тези ситуации и споделяне на мнения, щеше да има по-малко напрежение и това щеше да улесни живота на съдиите. Досега през този сезон не сме имали истинска среща. Рейтинг: 5 5

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Юве (Гост)
01 ноември 2020 | 00:38

И къде беше Марота,когато в три поредни мача на Ювентус,се свиреха червени картони,дузпи и се отменяха голове.В последния ни мач,две дузпи-несвирени.И какво правим тогава! Рейтинг: 9 6

1908 (Гост) 17 отговор
31 октомври 2020 | 23:25

Само се хейти и никаква мисъл.. Ливърпул дадена Клоп време Виж докъде Стигнах имаха по-големи издънки от нас Рейтинг: 0 5

Интер (Гост) 16 отговор
31 октомври 2020 | 22:39

От началото на сезона не видях отбор който да ни надиграе. Мача с Лацио беше може би най-слабия до сега, но като цяло има игра, но няма резултати.Все си мисля, че каръка ще свърши и нещата ще наредят. Интер ще е шампион тая година. Рейтинг: 3 8

Ахааа (Гост)
31 октомври 2020 | 22:49

Точно тъй ще да е! Рейтинг: 8 0

Интер (Гост)
31 октомври 2020 | 22:51

Ами погледни, само за този мач колко пропуска има. Едно знам аз, има ли положения, рано или късно ще почнат да влизат. Рейтинг: 4 5

J. Zanetti 4 EVER (Гост)
31 октомври 2020 | 22:55

А докато започнат да влизат, колко точки ще изпуснем? Добре , че и останалите отбори губят точки, та не сме толкова назад! Рейтинг: 4 2

J. Zanetti 4 EVER (Гост) 15 отговор
31 октомври 2020 | 22:10

С Конте толкова! Нищо против Парма, но такива отбори трябва да ги бием на ходом! Отбора е ОК, като футболисти, но с Конте на пейката се притеснявам дали ще завършим и в четворката! Рейтинг: 5 8

31 октомври 2020 | 21:23

Въпреки че и аз леко симпатизирам на Интер да си го кажем че този отбор е хроничен неудачник. А тези които държат Конте просто не разбират от футбол. Рейтинг: 9 6

1908 (Гост) 11 отговор
31 октомври 2020 | 21:16

все пак не мога да разбера защо втори пореден мач не се гледа вар и то все в мачове на Интер имаше чиста дузпа срещу Перишич 70-та минута при две на едно и даже не се гледа и вар след това след тоя гол се чака 2 минути да се види дали не е от Засада и съдията не даде и 30 продължение Рейтинг: 4 6

La Beneamata (Гост) 10 отговор
31 октомври 2020 | 21:14

Уволнявай! Рейтинг: 15 3

Napolitano (Гост) 9 отговор
31 октомври 2020 | 21:12

По всичко изглежда, че резултатите и играта на Интер са зависими от Лукаку, а Ювентус е зависим само от Роналдо. В тази ситуация имаме леко предимство за Скудетото с 6 равностойни нападатели, но разбира се, не трябва да се описва и Милан, които също имат добра ротация в атака. Рейтинг: 16 3

Napolitano (Гост)

отписва* Рейтинг: 1 2

Nerazzurro (Гост)
31 октомври 2020 | 21:27

Приятел, не е за подценяване и фактът, че Интер, Юве, Лацио и Аталанта през 3 дни играят сериозни мачове и под голямо напрежение, а сезонът едва започна. А миналият приключи месец преди този. В ЛЕ спокойно може да вадите вие и Милан вторите отбори и да разпределите силите по най-удачния начин. Важното е, че го правите и се възползвате от това. Може би когато приключи целият този интензивен период от мачове през 3 дни, Интер, Юве, Лацио и Аталанта ще покажат малко повече постоянство. Ще видим. Не съм ви гледал всички мачове досега през сезона, но съм впечатлен от вашата атака и защитата на Милан. Изглеждате решителни и двата отбора да водите битки не просто за ШЛ, а и за титлата. Онова, което Интер не демонстрира въобще откакто е започнала кампанията. Рейтинг: 14 1

Асен (Гост)
31 октомври 2020 | 21:32

И двамата сте прави! Наполи и Милан са в битката за титлата тази ггодина. А ние си имаме един уж голям професор и разбирач, който за 12млн на година трябва да разбере къде са ни проблемите!! Че тва не се търпи.. адска мъка е за гледане. Рейтинг: 11 1

До Nerazzuro (Гост)
31 октомври 2020 | 21:54

Донякъде си прав, но имам известни уточнения. Наполи на практика нямат втори отбор, защото на всеки пост имат по 2 равностойни играчи, дори вратарите въртим. А групата ни в ЛЕ хич не е лека - Сосиедад до вчера бяха първи в Испания, играят много висока преса, силен отбор. АЗ също са много компактни и бързи на контра. Не можеш да ги подцениш, иначе си аут. Що се касае до Лацио и Аталанта - нямат достатъчно широчина в съставите си и играят с една схема, която всички вече научиха. Интер събраха много класни футболисти, но предимно халфове и бекове, липсва ви по един класен централен защитник и нападател. Ювентус не ми се коментира - там свършат ли подаръците, свършват и победите... Рейтинг: 4 4

1908 (Гост) 8 отговор
31 октомври 2020 | 21:10

Mnogo slabo.. Mnogo. Рейтинг: 4 0

Juve.10 (Гост) 7 отговор
31 октомври 2020 | 21:08

Нищо няма да ви пиша днес.И без мен сте си за оплакване.Само едно нещо ще попитам:Ако голяма Перишич с подобни линии на засадата ,беше за Ювентус,дали щяха да го пуснат или като посдните ни три мача,щяхме да видим съдията с. Вдигната рака ,както обикновенно?????? Рейтинг: 7 11

Асен (Гост)
31 октомври 2020 | 21:13

Не ви знам вашите мачове, но на Перишич не бе вдигната чиста дузпа Задържан, което не му позволи да оотскочи за топка, която му идваше удобно. Чиста дузпа, каквато не дадоха и в Украйна. Това не оправдава тия недъзи на терена... Рейтинг: 10 6

V8 (Гост)
31 октомври 2020 | 21:17

Бе тъпан, видя се и в реално време, че са на една линия. Рейтинг: 10 4

1908 (Гост)
31 октомври 2020 | 21:19

само да те питам а дузпата на Перишич дали в мач на Ювентус щеше да бъде подмината че играхме слабо играхме Ама каквото види съдията трябва да го свири нали Рейтинг: 4 5

Juve.10 (Гост)
31 октомври 2020 | 21:20

И на нас не ни дадоха две ,срещу Верона ,ама на нас може ,нали.И не говорех за дузпата,била тя дузпа или не,за тези линиики,които за някой отбори ги пускат от рамото ,ама не точно ,а за други от рамото ,ама по назад. Рейтинг: 7 10

Асен (Гост)
31 октомври 2020 | 21:29

Чета ти изключително грозните коментари всеки път по адрес на Интер и си ми ясен като бял ден! Обентикност никаква! Най-задната част на Перишич е рамото му, което е на една линия с това на защитника на Парма. Линията ако искат да я пуснат и от аута. На една линия се! Видя се в игровата ситуация, вижда се и на стоп кадъра. Кво спориш за гол, който на стоп кадър се вижда, че е чист????? Рейтинг: 8 6

31 октомври 2020 | 21:45

Ми кът съм ти ясен,що го почваш този разговор?Вижда се ,кого бутат и кого режат. Рейтинг: 5 4

skunk (Гост) 6 отговор
31 октомври 2020 | 21:03

Трагедия. И то срещу един от отборите в най слаба форма от началото на първенството. Не може да имаш такива играчи и всеки мач една и съща чикиджийска игра. Центриране след центриране и нищо. Няма движение без топка, няма двойни подавания, няма острота в атаката. За мен Конте не показва нищо друго, освен че е слаб треньор. Дълго време се съмнявах, но този сезон го доказа тотално. Даже децата в детската градина разбраха каква е играта на Интер и дори и най слабите отбори се противопоставят. Днес видях един беззъб отбор, който се надява на проблясък на някой от бековете и след центриране някой да засече.... Конте.... Конте.... до никъде няма да я докараш така, язък за хвърлените пари. Рейтинг: 11 1

Nerazzurro (Гост) 5 отговор
31 октомври 2020 | 21:01

Ако тези ритнитопковци начело с вожда им на пейката - Антонио Перуката имат някаква минимална чест, ще си дарят седмичните заплати на някой дом за деца в Милано. Рейтинг: 24 2

V8 (Гост)
31 октомври 2020 | 21:04

И БОЙ ТРЯБВА ДА ЯДАТ!! Рейтинг: 17 0

Вижоще

Италия

Милан 0:1 Аталанта 23 януари 2021 | 19:29
Секунди не стигнаха на Гълъбинов и компания да шокират отново Рома на "Олимпико" (видео) 23 януари 2021 | 18:02
Пиоли: Манджукич е готов, ще намира ритъма си с мачове 22 януари 2021 | 20:11
Конте: Победата над Ювентус ни показа, че сме на правилния път 22 януари 2021 | 19:26
Официално: Служебна загуба с 0:3 за Рома срещу Гълъбинов и компания 22 януари 2021 | 18:40