Гарет Бейл изстреля Тотнъм на второто място (видео) 01 ноември 2020 | 23:10
Гарет Бейл се появи като резерва за Тотнъм и вкара победния гол за успеха с 2:1 срещу Брайтън в среща от 7-ия кръг на Премиър лийг. Първото попадение на уелсеца след завръщането му от Реал Мадрид прати "шпорите" на второ място в класирането с 14 точки - две по-малко от шампиона Ливърпул.

Двубоят на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" можеше да има и друга развръзка, защото Брайтън създаде немалко положения пред вратата на домакините. Мачът ще се запомни и с поредните грешни съдийски решения, свързани с намеси на ВАР. Преди почивката "чайките" не получиха дузпа, а през второто полувреме техният изравнителен гол трябваше да бъде отменен заради нарушение при отнемането на топката, но това не стана.

Тотнъм навлезе в добра форма в последните седмици, но преди броени дни допусна изненадваща загуба от Антверп в Лига Европа. След нея Моуриньо разкритикува футболистите, които получиха шанс срещу белгийците, а днес съставът беше съвсем различен. От титулярите в четвъртък само Юго Лорис и Серхио Регилон започнаха и днес. Другите трима бранители бяха Тоби Алдервейрелд, Ерик Дайър и Мат Дохърти, а Хюн-Мин Сон, Танги Ндомбеле и Ерик Ламела действаха зад Хари Кейн.

Брайтън пристигна в Лондон с една-единствена победа през сезона. Отборът на Греъм Потър показва приятен футбол, но не постига резултати и това се превръща в много неприятна тенденция. На вратата срещу "шпорите" застана Роберт Санчес вместо Матю Райън, а Леандро Тросар зае позицията на централен нападател, подкрепян от Адам Лалана и Паскал Грос.
Тотнъм можеше да поведе в 3-ата минута, но малко не стигна на Кейн да засече острото центриране на Ламела. В 12-ата минута голмайсторът на "шпорите" беше фаулиран в наказателното поле и домакините получиха дузпа. Нарушението бе на Лалана, който не прецени добре скока си при опита да стигне до топката. Хари Кейн стреля безпощадно и откри резултата с шестия си гол през кампанията.

До гола Тотнъм владееше топката в 75% от игровото време. След това обаче тимът на Моуриньо доброволно отстъпи инициативата и Брайтън все по-често започна да затруднява защитниците на домакините. В 23-ата минута Тросар имаше претенции за дузпа, след като беше задържан от Дохърти, но сигнал за наказателен удар не последва. Повторенията ясно показаха нарушението на бранителя, но дори и след преглеждане на ситуацията с ВАР реферът Греъм Скот не промени първоначалното си решение.
Гостите стигнаха и до няколко статични положения, от които не се възползваха. В 35-ата минута силен удар на Тросар беше блокиран, а в края на полувремето Ив Бисума шутира неточно от добра позиция.

В началото на второто полувреме и Хари Кейн поиска дузпа, но истината е, че в тази ситуация нападателят симулира. В 56-ата минута Брайтън изравни с гол на Тарик Лампти след асистенция на Паскал Грос. В зародиша на атаката обаче имаше нарушение срещу Пиер-Емил Хьойберг, което съдията подмина. Той получи сигнал и прегледа повторение на ситуацията, но въпреки това зачете попадението.
Тотнъм се принуди да потърси промяна на хода на срещата. В 68-ата минута Ламела нацели греда, а в 71-ата страничният стълб попречи на Хари Кейн да изведе "шпорите" напред в резултата.

Моуриньо пусна Бейл и уелската звезда имаше нужда от съвсем малко време, за да покаже какво може. В 73-ата минута той се оказа непокрит в наказателното поле след центриране отляво на Регилон и с глава прати топката в мрежата. Това беше първи гол за Бейл в английския елит след повече от 7 години. За последно той се бе разписвал за Тотнъм през май 2013-а срещу Съндърланд.
Домакините отново се върнаха да пазят резултата и не допуснаха никакви сериозни грешки. Брайтън хвърли много усилия да се добере до равенството, но не успя и с едва 5 точки е в непосредствена близост до зоната на изпадащите.

Следващият двубой на Тотнъм е срещу Лудогорец в Лига Европа, а после идва ред на гостуването на Уест Бромич.

Бен Дейвисвлиза Бен Дейвис
79' Тарик Лампти  Тарик Ламптиизлиза
Акексис Мак Алистър  Акексис Мак Алистървлиза
74' Леандро Тросар  Леандро Тросаризлиза
Дани Уелбек  Дани Уелбеквлиза
Гарет Бейлгол Гарет Бейл  73'
Ерик Ламелаизлиза Ерик Ламела  70'
Гарет Бейлвлиза Гарет Бейл
65' Соли Марч  Соли Марчизлиза
Бернардо  Бернардовлиза
Танги Ндомбелеизлиза Танги Ндомбеле  64'
Джовани Ло Селсовлиза Джовани Ло Селсо
56' Тарик Лампти  Тарик Ламптигол
45' Дан Бърн  Дан Бърнжълт картон
Хари Кейн
13'
56'
Тарик Лампти
Гарет Бейл
73'

Добави коментар Коментари (12)

някой си (Гост) 12 отговор
02 ноември 2020 | 22:27

По-пресилена дузпа скоро не бях виждал! Голяма подпирачка им направиха на Тотнъм! Рейтинг: 0 4

!! (Гост)
02 ноември 2020 | 23:31

Такаа подпирачка че пуснаха нередовен гол на Брайтън. А дузпата колкото и да ти се иска е 100% Рейтинг: 4 0

ha (Гост) 11 отговор
02 ноември 2020 | 09:11

За първи път виждам такава дузпа! Кейн изобщо не скача за топката, а и е извън наказателното топката. Фаул в атака и отвъд пеналтерията, но са дали дузпа..... Рейтинг: 6 13

Bren (Гост)
02 ноември 2020 | 10:06

И аз снощи така се качих на жена ти и тя не искаше нарушение. Даже й хареса! Прав си! Рейтинг: 6 9

.. (Гост)
02 ноември 2020 | 11:00

Фитболът се изроди последните години, това го има предимно в Англия.. преди с репутация за мъжка и свободна игра, сега се свирят дузпи всеки мач за галене. Домакинствата на Пул, Юнайтед, Тотнъм и Челси са дефакто започват от дузпата за домакините. За Юнайтед особено ситуацоята е крайна, не мисля че в остороята на футбола някой е виждал подобно нещо. Рейтинг: 0 6

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

!! do hi (Гост)
02 ноември 2020 | 12:48

1. Това е фаул, както и да го погленеш, голяма тъпотия от Лалана и Кейн се възползва. 2. Положението бе гледано на ВАР и пределно ясно се видя че краката на Кейн са вътху линията която е часто от наказателното. Тъпотиите си ги запази за себе си Рейтинг: 5 0

do .... (Гост)
02 ноември 2020 | 12:51

Да слагаш под еднин знаменател домакинствта на Ман Ю , Ливърпул от една страна и на Тотнъм от друга що се касае дузпи е просто злоба. Фактите ясно показват КЪДЕ се свирят дузпи. Само ще припомян несъществуващата дузпа за Нюкясъл срещу Тотнъм 2 97 мин с която Тотнъм загубиха 2 точки Рейтинг: 7 0

Баси Кефа (Гост) 10 отговор
02 ноември 2020 | 03:19

Ливърпул и Тотнъм в борба за титлата.Папа Клоп срещу Лукавия,очакваме и ПепаМрън МрънГуардиола да се включи..................... Рейтинг: 16 12

02 ноември 2020 | 11:56

Абе пич,недей така с лошо.Що комплексираш и без това комплексираните .62-ма фена на Лондонския ''гранд'' Рейтинг: 0 7

pr (Гост) 7 отговор
01 ноември 2020 | 23:48

Не съм писал отдавна но днес няма да се въздържа- След като Греъм Скот има възможност и отиде на монитора да види фаула срещу Хойберг 10 пъти от всички възможни ъгли и не го окачестви като фаул като зачете гола няма никакво извинение и не трябва повече да му се поверяват мачове в Прем Л. Просто неговите понятия за тези неща са изкривнеи. Иначе Спърс не играха добре и както някой вече е написал с големи проблеми в изнасянето на топката . А е пълно с класни играчи. Ламела игра силно , Дохърти нещо напоследък не е много убедителен а започна силно. Регелион е страхотна покупка , както и Хойберг. Сисоко трябваше да бъде сменен, по-добре Уинкс или по-рано Ло Селсо. Трябва да се върти състава защото много мачове предстоят. не трябва Сон , Кейн, Хойберг, Тоби да играят Лига Европа. Другите трябва да се справят ако искат да се борят за място. Ако не могат тогава довиждане. Деле например е гола вода и не се и опитва да направи нещо. Бих дал и повече игрово време на новия нападател , бразилеца Рейтинг: 35 3

Livo (Гост)
02 ноември 2020 | 00:51

Моу уважава Муса Сисоко който е без сбъркан пас и няма слаб мач.Силен отбор се изгражда със скромни и работливи футболисти,пръдльовци тип Ериксен,Деле Али и Даниа.к.а новия Р.КарлушРоуз нямат място в отбор със сериозни амбиции. Рейтинг: 21 3

вуйче (Гост)
02 ноември 2020 | 00:05

Добре е, че хората не слушат твоите наставления. Рейтинг: 7 14

009 (Гост) 6 отговор
01 ноември 2020 | 23:45

две важни победи срещу подредени отбори и то с пестелива игра. в двата силни мача с нюкасъл и чуковете играха силно и някак си изтъървахме победи, които заслужено ни правеха първи за момента. просто тотнъм играе много добре и има организация и мисъл в играта. евала на Жозе и момчетата дотук! Рейтинг: 25 0

spurs (Гост) 5 отговор
01 ноември 2020 | 23:23

Слабо играхме, не можем да изнасяме топката под преса. А това е работа на Ндомбеле и Сисоко , но и хората отпред трябва да се предлагат повече , да се движат. Слаб футбол. Преди хола на Брайтън чист фаул срещу Хойберг!! Но както и да е. 3 точки . Ако не беше дузпата срещу Нюкясъл сега щяqхме да сме 1 виа все още не играем постоянно Рейтинг: 25 4

RVD (Гост)
01 ноември 2020 | 23:37

И аз така мисля,но на повторенията се видя, че играча на брайтън докосна леко топката. За мен си е фаул заради опасна игра. Рейтинг: 9 4

Livo (Гост)
01 ноември 2020 | 23:44

Играча на Брайтън докосна топката но не я отне или изчисти и ако не беше съборил Хойберг същия я догонваше.Съдията трябва незабавно да бъде изпъден от всичко свързано с футбола,това не е грешка а явна некомпетентност или измама. Рейтинг: 23 3

RVD (Гост)
02 ноември 2020 | 00:32

Точно, дори си мисля, че беше за картон. Рейтинг: 13 0

Livo (Гост) 4 отговор
01 ноември 2020 | 23:22

На тоя съдия трепането му е малко,другия път когато отиде да гледа монитора заслужава някой да му разбие кухата кратуна в стъклото. Рейтинг: 34 4

02 ноември 2020 | 00:10

Толкова ти разбира главата.Шпагатът бе чист и навременен, присъщ на английския футбол.Играчът се удари в него, но това не повлия на играта за топката.Можеше и да прескочи, но потърси контакт и картон за противника.Много тънка ситуация, която незапознатите с указанията в ПЛ форумби експерти, като теб, коментират за удоволствие. Рейтинг: 6 20

да (Гост)
02 ноември 2020 | 01:22

В първия момент си мислех, че има нарушение за опасно влизане отзад, но след повторението съм на друго мнение. Вижда се, че играча на Брайтън играе с топката и не е зад футболиста на Тотнъм. Водещия крак, с който се отнема топката, няма контакт с противника. При почти всеки ''чист шпагат'' има някакъв контакт между двамата играчи, но това не повод да се отсъди нарушение. Единствено, ако посягането е отзад, може да се отсъди опасна игра. Рейтинг: 3 11

100% фаул срещу Хойбйерг (Гост)
02 ноември 2020 | 02:13

"Водещия крак, с който се отнема топката, няма контакт с противника." През 90те това имаше значение, но сега ако при шпагат вторият ти крак се вреже в защитника - това е нарушение. Рейтинг: 15 0

01 ноември 2020 | 23:19

Много добро и решително включване на Бейл от пейката. При добра кондиционна форма на на целия отбор на Тотнъм, това според мен е оптималния им облика. Звездното тио отпред и тройка вътрешни халфове Ло Селсо, Сисоко и Хьойберг. Тежки два поредни мача, но за всеки свързан с Тотнъм, вярвам предпочита такива 6 точки, отколкото един размазващ двубой последван от нелеп хикс, както вече стана на няколко пъти. Интересно ще ми е да видя пробяганите километри от Регилон. Не се спря цял мач! Рейтинг: 47 0

01 ноември 2020 | 23:27

Хойберг се оказва най-важната и успешна покупка, все едно не е нов Рейтинг: 34 0

Nerazzurro (Гост)
01 ноември 2020 | 23:41

Моуриньо винаги е бил изключителен познавач когато става дума за вътрешни халфове, както и на последвалата работа с тях. Той взе Есиен в Челси, Мота в Интер, Модрич в Реал Мадрид. Все играчи, които се превърнаха в ключови фигури за куп титли на клубовете си. Аз го харесвах още при Светците Хьойберг и се радвам да видя колко бързо успя да се впише в Тотнъм. Особено на фона на големите проблеми с Ндомбеле. Лично аз обаче очаквам топ покупката ви да е очевидната такава. Просто му трябва още малко време на пича с номер 9, за да започне да ги прави всички отново луди калинки. Регилон също е много добра покупка. Друго си е когато има вече широчина на двата бека и на терена не е Орие през мач да прави неадекватна дузпа.. :D Рейтинг: 34 0

02 ноември 2020 | 00:01

Километрите на Регилон не са толкова много10,8, а статистиката му не е впечатляваща, но при него е важно полезното действие, а това се измерва от мениджъра.Иначе Хьойберг, който просто "залепна" в Тотнъм, покри всичко, което младият бек му остави зад себе си.Добро взаимодействие.И добре свършена работа от отбора, като се има предвид, че от жълтия картон за Н'Домбеле играха с човек по-малко, а броейки и Ламела-с двама.Все пак навременни и точни смени на Моуриньо. Рейтинг: 16 1