Роналдо се завърна в игра и вдъхнови Юве за победа навръх клубния рожден ден (видео) 01 ноември 2020 | 17:53
Ювентус победи с убедителното 4:1 при гостуването си на Специя от 6-ия кръг на Серия “А”. Суперзвездата Кристиано Роналдо (59', 76' - дузпа) се завърна в игра с два гола, а останалите попаденията за "Старата госпожа" отбелязаха Алваро Мората (16') и Адриен Рабио (68'). За новака пък точен беше Томазо Побега (32'). Така торинци отпразнуваха подобаващо 123-ия рожден ден на клуба.

Андреа Пирло бе направил три промени след загубата с 0:2 от Барселона в Шампионската лига. Джанлуиджи Буфон застана на вратата, а в халфовата линия започнаха Артур и Уестън Маккени. Както наставникът предупреди на пресконференцията си, Роналдо стартира на пейката, след като дълго време беше под карантина заради коронавирус. Домакините пък играха в 4-3-3, като за тях отсъстваше родният нападател Андрей Гълъбинов поради контузия.
В 6-ата минута Алваро Мората отправи изстрел, който мина покрай вратата. Десет минути по-късно обаче испънецът се разписа на празна врата след пас на Маккени. Веднага бе вдигнат флагът за засада, но за разлика от мача с Барселона, намесата на ВАР помогна голът да бъде признат. В 18-ата Федерико Киеза стреля, но неточно. В 23-ата Мората отново прати топката в противниковата мрежа, но този път наистина се намираше в положение на засада и попадението не беше зачетено.
В 29-ата Киеза направи добър пробив, но неговият шут беше блокиран от Юлиан Шабот. В 31-ата Мбала Нзола излезе на удобна позиция, но се подхлъзна и не успя да нанесе удар. Само минута по-късно обаче след изстрел на Побега топката рикошира и се озова във вратата на Буфон за 1:1. В 44-ата Мората нахлу в наказателното поле и поднесе топката на Маккени точно пред голлинията, но Шабот направи решаваща намеса и я изби в корнер.
В 56-ата минута Роналдо се появи на терена. Още в 59-ата португалецът заобиколи Иван Проведел и върна преднината на Юве в резултата. В 64-ата Буфон отрази удар с глава на Шабот, а при добавката Кевин Агудело се разписа. Попадението обаче не беше признато заради засада. В 68-ата резервата Рабио получи дълъг пас от Киеза, преодоля Шабо и покачи на 3:1 в полза на гостите. В 72-ата Побега стреля от воле, но Мерих Демирал протегна крак и изби топката в корнер. В 76-ата "бианконерите" получиха дузпа за фаул на Паоло Бартоломей срещу Киеза. Роналдо пък я превърна в гол чрез изпълнение на "Паненка" за крайното 4:1 за италианския шампион.
Така Ювентус излезе на второ място в класирането с актив от 12 точки, докато Специя е 16-и с 5 пункта на сметката си.

СПЕЦИЯ - ЮВЕНТУС 1:4

0:1 Мората (16')
1:1 Побега (32')
1:2 Роналдо (59')
1:3 Рабио (68')
1:4 Роналдо (76' - дузпа)

Специя: Проведел, Ферер, Шабот, Терци, Бастони, Бартоломей, Ричи, Побега, Верде, Нзола, Фариас

Ювентус: Буфон, Демирал, Бонучи, Данило, Куадрадо, Бентанкур, Артур, Маккени, Киеза, Мората, Дибала
Nahuel Estevezжълт картон Nahuel Estevez  87'
77' Алваро Мората  Алваро Моратаизлиза
Деян Кулушевски  Деян Кулушевскивлиза
Леонардо Бонучи  Леонардо Бонучиизлиза
Джанлука Фработа  Джанлука Фработавлиза
Паоло Бартоломейжълт картон Паоло Бартоломей  76' Кристиано Роналдо  Кристиано Роналдодузпа
Юлиан Шаботизлиза Юлиан Шабот  74'
Кристиан Дел'Орковлиза Кристиан Дел'Орко
Томазо Побегаизлиза Томазо Побега
Nahuel Estevezвлиза Nahuel Estevez
Диего Фариасизлиза Диего Фариас  73'
Емануел Джесивлиза Емануел Джеси
69' Адриен Рабио  Адриен Рабиожълт картон
67' Адриен Рабио  Адриен Рабиогол
62' Уестън Маккени  Уестън Маккениизлиза
Аарън Рамзи  Аарън Рамзивлиза
Родриго Бентанкур  Родриго Бентанкуризлиза
Адриен Рабио  Адриен Рабиовлиза
59' Кристиано Роналдо  Кристиано Роналдогол
56' Пауло Дибала  Пауло Дибалаизлиза
Кристиано Роналдо  Кристиано Роналдовлиза
Юлиан Шаботжълт картон Юлиан Шабот  50'
Даниеле Вердеизлиза Даниеле Верде  46'
Кевин Агуделовлиза Кевин Агудело
Томазо Побегагол Томазо Побега  32'
14' Алваро Мората  Алваро Моратагол
0
14'
Алваро Мората
Томазо Побега
32'
59'
Кристиано Роналдо
67'
Адриен Рабио
76'

Добави коментар Коментари (20)

Милан (Гост) 20 отговор
02 ноември 2020 | 06:56

И да добавя за пряк свободните.За последните две години в юви Роня има един единствен гол от пряк свободен,за същия период Меси има около 10.Откриите разликите Рейтинг: 1 7

Милан (Гост) 19 отговор
02 ноември 2020 | 06:54

До Глупеси.Ето ти истински факти за 10-15 години не за 5 мача.Най-много дузпи в историята на Примера Роня и то в много по малко мачове.Най много дузпи в историята на ШЛ пак Роня.Най много дузпи от две години насам от как Роня е в юви пак той.Случакйнос????неее.Другги факти.Най много голове процентно мач/гол от всички действащи футболисти и то с разлика Меси.Най-много асистенции,успешни дръбъла и създадени полжения от всички действащи футболисти пак Меси.Най-много ЗТ и ЗО е пак Меси.Айде лягай си пубер нещастен Рейтинг: 2 6

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Duzpensi (Гост) 18 отговор
01 ноември 2020 | 22:53

4 гола от 4 дузпи = Дузпенси. 45 пряк свободни > 0 гола = Дузпенси. 6 мача в Ел Класико 0 гола = Дузпенси. Дузпенси капитан на Барселона, Загуби с 0:3 от Рома, 0:4 от Ливьрпуул, 2:8 от Байерн. Малко факти. Рейтинг: 7 5

01 ноември 2020 | 19:00

Мората се очертава страхотна придобивка и с Роналдо ще са доста опасна двойка ... само трябва да го научат да стои на ръба на засадата, а не отвъд него. Рейтинг: 46 0

ha (Гост) 15 отговор

Пеналдо затова избяха от Испания! В каЛчото може да се наслади на бавен футбо и дузпи на корем..... Идеално първенство за пенсиониране. Рейтинг: 4 36

01 ноември 2020 | 18:36

Колкото и да ми е неприятно,ще се наложи да си призная,че ставаме зависими от Роналдо.Няма го Киелини и няма лидер в отбора,освен Роналдо.Дибала ,поредната дупка на терена с Бонучи и Бетанкур,даже и Демирал мога да включа при двойкаджиите.За пореден път Мората и Рабиьо с чудесен мач .Ако всички са добре,резултатите ще дойдат.Форца Юве Рейтинг: 33 4

Kriso (Гост)
01 ноември 2020 | 19:45

Като се има в предвод на колко години са Бонучи и Киелини, направо сме цъфнали и вързали : Рейтинг: 7 0

Juve.10 (Гост)
01 ноември 2020 | 20:05

Аз много се надявам ,да видя някой ден двайка централни,ДеЛихт и Демирал.Бонучи винаги е бил много слаб защитник,но имаше до себе си Киелини и Барзали.Сегс като ги няма ,му лъсват проблемите.А Киелини е чудесен защитник,но е нон-стоп контузен. Рейтинг: 13 1

Пердо (Гост)
01 ноември 2020 | 20:09

Аре не се обяснявай а идвай да ми духаш.. Рейтинг: 3 3

Роналдо > меси дебелия (Гост) 12 отговор
01 ноември 2020 | 18:35

Единия се връща след ковид и бележи , а другия си размъква деблия задник по терена и ламти за пари ... Рейтинг: 35 7

2222 (Гост) 11 отговор
01 ноември 2020 | 18:16

Завръша се срещу НЕВЕРОЯТНИЯ гранд специя. Ако ще 1 година да не си тренирал срещу тях всеки ще вкара гол Рейтинг: 10 36

01 ноември 2020 | 18:13

Меси беше най големия през изминялото десетилетие. За жалост обаче не го виждам същия на 36-7 години. В това отношение Ибрахимович и Роналдо са топ. Спортисти за подръжание определено. Рейтинг: 43 7

xXx (Гост)
01 ноември 2020 | 18:51

Добрата форма на Ибрахимович се отразява добре на Роналдо. В Реал тази роля играеше Меси. Рейтинг: 2 11

ha (Гост)
01 ноември 2020 | 18:54

Те затова са в Италия! Толквоа бавен футбол се играе само на Апенините. Рейтинг: 4 25

01 ноември 2020 | 17:38

Когато си бил извън терена за 3 седмици, не си тренирал с отбора изобщо, но 2 минути след като те пускат в игра през второто полувреме на мача вкарваш, за да може отборът ти да поведе в резултата. А, и си почти на 36 години. Рейтинг: 72 6