Холанд отново се развилня в ШЛ (видео) 05 ноември 2020 | 00:04
Борусия (Дортмунд) оглави класирането в група "F" на Шампионската лига след убедителна победа с 3:0 при гостуването си на Брюж. Всички голове паднаха още до почивката, като на два пъти се разписа Ерлинг Холанд, а преди това резултата откри Торган Азар.

Брюж беше считан за аутсайдер в групата, но още на старта изненада Зенит като гост (2:1), а след това направи равенство с Лацио (1:1) и показа, че ще се бори за едно от първите две места. В първенството на Белгия обаче тимът върви колебливо и не спечели нито един от последните си три мача, а през уикенда стигна само до 2:2 срещу Мехелен.

Преди визитата в Белгия Борусия записа три поредни мача без допуснат гол, което не се случва често. "Жълто-черните" оглавиха класирането в Бундеслигата, заедно с Байерн (Мюнхен), а в Шампионската лига се наложиха трудно над Зенит и компенсираха загубените точки срещу Лацио.

Старши треньорът на Брюж Филип Клеман не можеше да използва контузения защитник Матей Митрович. Самън Дели обаче се възстанови и започна от първата минута. Еманюел Денис и Ноа Ланг водеха атаката.
Борусия пристигна без Матс Хумелс, а отсъствието на Нико Шулц, Дан-Аксел Загаду и ветерана Марсел Шмелцер направи проблемите в защита наистина сериозни. Аут за двубоя днес беше и Емре Джан. Фавър върна в центъра на отбраната Томас Дилейни, който партнираше на Мануел Аканджи. Джовани Рейна, Юлиан Брант и Торган Азар действаха зад изнесения в предни позиции Холанд.

Джейдън Санчо остана резерва, а сред титулярите на Борусия имаше трима белгийци - Азар, Аксел Витсел и Тома Мюние.
Двата отбора се бяха срещали за последно в групите на ШЛ през 2018 година и тогава Борусия спечели с 1:0 като гост, а мачът на "Сигнал Идуна Парк" завърши 0:0.

Днес обаче имаше повече голове. Каквито и планове да са имали домакините, те рухнаха много бързо. Борусия бързо показа, че е по-добрият отбор и на почивката вече водеше с 3:0. Резултата откри Азар в 14-ата минута след центриране на Дилейни и грешка на Миньоле, който не успя да избие топката. Тя стигна до неговия сънародник в състава на гостите и миг по-късно вече бе в мрежата му.
В 18-ата минута защитата на Брюж отново показа колебания и това бе наказано. Сериозна заслуга за гола имаше Витсел, който насочи топката с глава към Холанд и въпреки че Миньоле спаси първия изстрел на норвежеца, при добавката той беше безмилостен.

В 23-ата минута Рууд Вормер можеше да върне интригата, но Роман Бюрки отрази неговия изстрел. Нямаше кой да помогне на домакините малко по-късно, когато Холанд се разписа за втори път. Младокът бе намерен на празна врата от Мюние и реши всичко в полза на Борусия. В края на полувремето Брюж пропиля още една възможност. Ударът бе на Едуард Собол, но Бюрки внимаваше.
Второто полувреме беше лесно за Борусия. Чистите голови положения бяха малко и пред двете врати. Германците определено пестяха сили, а домакините не искаха да допуснат още по-тежко поражение.

Денис единствен от домакините се опита да създаде проблеми на защитата на германците, но не срещна никаква подкрепа от съотборниците си.
В следващия кръг двата отбора ще се срещнат отново, но вече в Дортмунд. Борусия е начело в групата с 6 точки, пред Лацио с 5 и Брюж с 4, а на дъното е Зенит с 1 точка.

Симон Миньоле Симон Миньоле88 Роман Бюрки1 Роман Бюрки
Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenco Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenco77 Тома Мюние24 Тома Мюние
Крепин Диата Крепин Диата11 Джовани Рейна32 Джовани Рейна
Dennis Emmanuel Bonaventure Dennis Emmanuel Bonaventure42 Ерлинг Холанд9 Ерлинг Холанд
Charles Katelaere Charles Katelaere90 Jude Bellingham22 Jude Bellingham
Michael Krmencik Michael Krmencik9 Reinier Jesus Carvalho20 Reinier Jesus Carvalho
Сиебе Шрийверсвлиза Сиебе Шрийверс
84' Ерлинг Холанд  Ерлинг Холандизлиза
Reinier Jesus Carvalho  Reinier Jesus Carvalhoвлиза
Тома Мюние  Тома Мюниеизлиза
Матеу Морей  Матеу Морейвлиза
77' Джовани Рейна  Джовани Рейнаизлиза
Феликс Паслак  Феликс Паслаквлиза
Ноа Лангизлиза Ноа Ланг  76'
Charles Katelaereвлиза Charles Katelaere
72' Томас Дилейни  Томас Дилейниизлиза
Jude Bellingham  Jude Bellinghamвлиза
Юлиан Брант  Юлиан Брантизлиза
Марко Ройс  Марко Ройсвлиза
Рууд Вормеризлиза Рууд Вормер  71'
Едер Балантавлиза Едер Баланта
32' Ерлинг Холанд  Ерлинг Холандгол
18' Ерлинг Холанд  Ерлинг Холандгол
14' Торган Азар  Торган Азаргол
12 Извършени фалове 7
14'
Торган Азар
18'
Ерлинг Холанд
32'

Шампионска Лига

Десетима от Аталанта рухнаха под натиска на Реал в края (видео+галерия) 24 февруари 2021 | 23:53
Бесният президент на Аталанта: Побиха ме тръпки от срамния червен картон 26 февруари 2021 | 19:15
Куртоа: Не очаквах да имам толкова спокоен мач 25 февруари 2021 | 03:00
Гуардиола критичен към нападателите след успеха над Борусия (М) 25 февруари 2021 | 01:56
Гасперини: Съдията развали мача 25 февруари 2021 | 01:31
Зидан: Най-важен е резултатът 25 февруари 2021 | 01:03
19-ата поредна победа засили Ман Сити към четвъртфиналите (видео) 24 февруари 2021 | 23:50
Жиру: Което е добре за отбора, е добре и за мен 24 февруари 2021 | 07:50
Осакатен Реал Мадрид с тежък тест в Бергамо 24 февруари 2021 | 05:23