Зенит отново не издържа в края (видео) 04 ноември 2020 | 21:49
Зенит не можа да постигне победа и в третия си мач в Шампионската лига. Руският гранд стигна само до 1:1 у дома срещу Лацио. Тимът на Сергей Семак поведе с гол на Александър Ерохин в 32-ата минута, но в 84-ата Фелипе Кайседо изравни.

Днешният мач беше последен шанс за Зенит да остане в битката за едно от първите две места. Питерци започнаха с две късни загуби (1:2 от Брюж и 0:2 от Борусия Д), а междувременно отстъпиха лидерската позиция и в руското първенство.

Лацио имаше 4 точки преди гостуването в Санкт Петербург и дори равенство щеше да свърши работа на тима. През уикенда пък "орлите" обърнаха с 4:3 Торино след два гола в добавеното време и записаха втори пореден успех в Серия "А".

Наставникът на Зенит Сергей Семак отново беше лишен от възможността да използва трима ключови офанзивни футболисти - Малком, Сердар Азмун и Себастиан Дриуси. Затова и в предни позиции домакините стартираха само с Артьом Дзюба.
В средата на терена Семак заложи на Аалександър Ерохин, Вилмар, Бариос, Магомед Оздоев и Далер Кузяев, а тримата в центъра на защитата бяха Деян Ловрен, Дъглас Сантос и Ярослав Ракицкий.

Кадровите проблеми на Лацио бяха не по-малко. В Русия не пристигнаха Чиро Имобиле, Луис Алберто, Лукаш Лейва и Томас Стракоша. Още няколко футболисти не можеха да вземат участие в мача, но Симоне Индзаги сглоби достатъчно боеспособен състав.
В атака за италианците действаха Ведат Мурики и Хоакин Кореа, а в средата на терена започнаха Сергей Милинкович-Савич, Марко Пароло и Жан-Даниел Акпа-Акпро. По фланговете стартираха Мохамед Фарес и Адам Марушич.

За разлика от предишните си мачове в групата, Зенит се опита да подходи смело от самото начало. Домакините стигнаха до няколко поредни корнера, но защитата на Лацио се справи. Най-активен от Лацио беше Кореа, но Ракицкий и Ловрен много внимаваха за него.
В 13-ата минута Пароло стреля след центриране от ъглов удар, но не затрудни Михаил Кержаков. В 17-ата Оздоев опита да изненада Хосе Рейна с далечен шут, но топката излезе в аут. Малко по-късно Кержаков излезе предвидливо и пресече извеждащ пас към бързия Кореа.

Зенит постепенно напочна да намира слабите места в противниковата защита. В 32-ата минута Дзюба свали топката с глава към Ерохин, който беше непокрит и отблизо разстреля Рейна за 1:0. Това беше първи гол, отбелязан от футболист на руския шампион в тазгодишното издание на Шампионската лига.
В края на полувремето Лацио взе инициативата и за Зенит стана трудно. В 37-ата минута Мурики отправи удар с глава, но над вратата. После Ракицкий блокира шут на Милинкович-Савич и домакините се оттеглиха на почивката с гол аванс.

Зенит беше по-опасният отбор и в началото на втората част, когато ветеранът Юрий Жирков направи няколко добри рейда по левия фланг. В 56-ата минута Ерохин можеше да изскочи сам срещу Рейна, но не му достигна скорост.
След час игра Индзаги пусна Андреас Перейра и Фелипе Кайседо, а малко по-късно Семак смени Ерохин с енергичния Андрей Мостовой. Домакините по-рядко атакуваха и правеха всичко възможно да не допускат опасности пред вратата си.

В 62-ата минута Мостовой имаше възможност да вкара за 2:0 след хубава контра, но стреля в аут. Резервата на Лацио Данило Каталди отвърна с далечен удар, който също не попадна в очертанията на вратата.
Четвърт час преди края Кержаков се намеси отлично и попречи на Кайседо да изравни, но еквадорецът се поправи в 82-ата минута. Атаката се разви по левия фланг, Франческо Ачерби центрира към Кайседо и бившият футболист на Локомотив (Москва) не сбърка.

В оставащите минути домакините не посмяха да рискуват, за да не допуснат нов обрат и трета загуба в турнира. Лацио усети възможността да вземе максимума, но не завърши по най-добрия начин няколко потенциално опасни атаки.

Хосе Рейна  Хосе Рейнажълт картон
82' Фелипе Кайседо  Фелипе Кайседогол
Юрий Жирковизлиза Юрий Жирков  79'
Даниил Круговойвлиза Даниил Круговой
Вилмар Бариосжълт картон Вилмар Бариос  78' Фелипе Кайседо  Фелипе Кайседожълт картон
Александър Ерохинизлиза Александър Ерохин  61'
Андрей Мостовойвлиза Андрей Мостовой
59' Сергей Милинкович-Савич  Сергей Милинкович-Савичжълт картон
Ведат Мурики  Ведат Мурикиизлиза
Фелипе Кайседо  Фелипе Кайседовлиза
Мохамед Фарес  Мохамед Фаресизлиза
Андреас Перейра  Андреас Перейравлиза
52' Марко Пароло  Марко Паролоизлиза
Данило Каталди  Данило Каталдивлиза
Александър Ерохингол Александър Ерохин  32'
Далер Кузяевжълт картон Далер Кузяев  7'
5' Жан-Даниел Акпа-Акпро  Жан-Даниел Акпа-Акпрожълт картон
Александър Ерохин
32'
82'
Фелипе Кайседо

Добави коментар Коментари (2)

Biancocelesti (Гост) 2 отговор
04 ноември 2020 | 23:33

С тоя състав и на равен трябва да се радваме.Тоя съдия не знам какво правеше на терена,пълен клоун Рейтинг: 5 3

Laziali (Гост) 1 отговор
04 ноември 2020 | 22:15

Добър резултат въпреки проблемите. Кайседо много силно се включи. Мурики и Фарес много зле днес. Рейтинг: 9 3

Шампионска Лига

Десетима от Аталанта рухнаха под натиска на Реал в края (видео+галерия) 24 февруари 2021 | 23:53
Магическо изпълнение на Жиру осигури предимство на Челси срещу Атлетико (видео + галерия) 23 февруари 2021 | 23:54
Куртоа: Не очаквах да имам толкова спокоен мач 25 февруари 2021 | 03:00
Гуардиола критичен към нападателите след успеха над Борусия (М) 25 февруари 2021 | 01:56
Гасперини: Съдията развали мача 25 февруари 2021 | 01:31
Зидан: Най-важен е резултатът 25 февруари 2021 | 01:03
19-ата поредна победа засили Ман Сити към четвъртфиналите (видео) 24 февруари 2021 | 23:50
Жиру: Което е добре за отбора, е добре и за мен 24 февруари 2021 | 07:50
Осакатен Реал Мадрид с тежък тест в Бергамо 24 февруари 2021 | 05:23