Нефтохимик измъкна драматично дербито с Хебър (снимки) 05 ноември 2020 | 21:12
Волейболният шампион Нефтохимик 2010 (Бургас) записа много драматична втора поредна победа в първата осмица от редовния сезон в Суперлигата на България. Бургазлии, които бяха водени от помощник треньора си Теди Дремсизов, заради отсъствието на наставника Николай Желязков, който е болен, надделяха много трудно у дома над Хебър (Пазарджик) с 3:2 (26:24, 25:20, 23:25, 23:25, 15:10) в голямото дерби на 2-ия кръг, играно тази вечер в зала "Младост".

Това бе втора победа за Нефтохимик над Хебър в рамките на един месец, след като шампионите биха "тигрите" от Пазарджик с 3:0 гейма за Суперкупата на страната на 10 октомври в София.

Така Нефтохимик са начело във временното класиране с 2 победи от 2 мача и 6 точки. От друга страна това бе първи мач за пазарджиклии, след като срещата им от първия кръг срещу Добруджа 07 (Добрич) бе отложен заради множество заболели в тима от коронавирус.

В следващия 3-и кръг шампионите ще гостуват на ЦСКА, а Хебър е домакин на Пирин (Разлог). Срещите са съответно следващата неделя (15 ноември) от 17,00 часа и в петък (13 ноември) от 18,30 часа.

Първата част на срещата започна равностойно до 3:3, след което шампионите от Нефтохимик дръпнаха с 5:3 след атака по правата на Денис Карягин и отлична блокада на Мирослав Градинаров. Последваха силна атака и бомбен ас на канадския диагонал на Хебър Брадли Гънтър и 5:5. "Тигрите" от Пазарджик успяха да поведат при 9:7 след две грешки на бургазлии. Разликата се запази до техническото прекъсване, което дойде при 12:10 за Хебър след атака в аут на Карягин. Домакините съумяха да изравнят при 15:15 след атака на Миро Градинаров и грешка на Пламен Шекерджиев и дори излязоха напред в резултата при 16:15 след страхотна контра на разпределителя Георги Братоев. Преднината за шампионите леко нарасна до 18:16 след ас на Валентин Братоев, което накара треньорът на Хебър Атанас Петров да вземе тайм-аут. Пазарджиклии стигнаха до ново равенство при 20:20, но Нефтохимик веднага си върна предимството при 22:20 след успешна блокада на Градинаров и бърза контра през центъра на Николай Николов. Хебър изравни за пореден път при 23:23 след атака на Гънтър и блок на Шекерджиев. Двата тима продължиха да се борят за всяка топка и точка, но в крайна сметка Нефтохимик измъкна гейма след 26:24 след нови две атаки през центъра на Ники Николов.

В началото на втория гейм Нефтохимик поведе бързо с 3:1 след две поредни атаки на Миро Градинаров. Хебър изравни при 5:5 след две отлични изяви на Брадли Гънтър. Равностойната игра между двата тима продължи до техническото прекъсване, което дойде при минимална преднина от 12:11 за "тигрите" след грешка на Илия Петков от домакините. Мощна атака на Градинаров и аут на Николай Къртев и 13:12 за бургазлии. Играта отново продължи точка за точка до 16:15, след което последва грешка на разпределителя на Хебър Иван Станев - 17:15 и прекъсване за Атанас Петров. Разликата стана 18:15 след грешка в атака на Брадли Гънтър. Въпреки усилията на пазарджиклии, Нефтохимик запази предимството си до 20:17 след контра на Денис Карягин. Резултатът стана 22:18 след пусната топка на Карягин. Шампионите без особени проблеми спечелиха гейма при 25:20 в своя полза след нова успешна атака на Карягин и поведоха с 2:0.

И третия гейм тръгна по-добре за домакините, които поведоха с 4:2 след нови отлични изяви на Денис Карягин. Последваха атака на Брадли Гънтър и технично отиграване на Александър Ляфтов и 4:4. Нефтохимик отново дръпна със 7:4, но последва моментален обрат и 8:7 за Хебър. Играта продължи да бъди много равностойна, като двата отбора си размениха по няколко мини обрата, за да се стигне до 12:11 за Нефтохимик след атака през центъра на Илия Петков. Разликата леко нарасна до 15:13 след аут на Гънтър, но "тигрите" веднага изравниха при 15:15 след успешна блокада и ас на Пламен Шекерджиев. Хебър успя да поведе при 19:17 след атака на Гънтър и грешка на Карягин от шампионите. Независимо от прекъсването за Теди Дремсизов, последваха контра блок-аут на Гънтър и отлична блокада на Николай Къртев и 21:17 за Хебър. Нефтохимик успя да спаси 3 геймбола като от 20:24 стигна до 23:24, но все пак момчетата на Атанас Петров взеха гейма с 25:23 след атака в аут на Ники Николов.

Четвъртата част бе равностойна до 4:4, след което Нефтохимик поведе с 6:4 след атака на Илия Петков и грешка след неразбирателство в състава на Хебър. Двата тима отново продължиха да играят равностойно до техническата пауза, която дойде при минимална преднина за шампионите - 12:11. Атака на Брадли Гънтър и ас на Иван Латунов направиха резултата 13:12 в полза на пазарджиклии. Разликата леко нарасна до 17:15 след поредна успешна атака на Брадли Гънтър, което накара Теди Дремсизов да поиска прекъсване. Въпреки това, преднината на Хебър продължи да расте до 19:15. Постепенно домакините успяха да спасят пасива си до 19:21 след няколко добри изяви на Вальо Братоев и Денис Карягин. Хебър, все пак, успя да запази предимството си и спечели гейма с 25:23 след блок-аут на Гънтър, с което вкара мача в тайбрек.

Петият решителен гейм стартира малко по-добре за Нефтохимик, които поведоха с 4:1 след пусната топка на Георги Братоев, блок на Денис Карягин и аут на Николай Къртев от гостите. Хебър веднага изравни при 4:4 благодарение на Брадли Гънтър. Атака на Карягин, ас на Ники Николов и блокада на Георги Братоев - 7:4 за шампионите и прекъсване за Атанас Петров. Размяната на полетата пък дойде при 8:6 за Нефтохимик след грешка от сервис на Гънтър. Разликата стана 10:6 след ас на Георги Братоев и грешка в атака на Александър Ляфтов, а след това до 12:7 след нова директна точка от сервис, този път на Карягин. В крайна сметка Нефтохимик спокойно спечели тайбрека с 15:10 след грешка от сервис на Шекерджиев, а с това и мача с 3:2.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 3:2 (26:24, 25:20, 23:25, 23:25, 15:10)

НЕФТОХИМИК 2010: Георги Братоев, Мирослав Градинаров, Валентин Братоев, Денис Карягин, Николай Николов, Илия Петков - Теодор Салпаров-либеро (Стефан Георгиев)
Треньор: ТЕДИ ДРЕМСИЗОВ
ХЕБЪР: Иван Станев, Брадли Гънтър, Пламен Шекерджиев, Александър Ляфтов, Стойко Ненчев, Николай Къртев - Петър Каракашев-либеро (Мартин Симеонов, Иван Латунов, Спас Байрев)

06 ноември 2020 | 15:32

Мачът беше горе-долу равностоен. Вальо Братоев - гола вода. Ляфтов провали три поредни точки в тайбрека. Стойко Ненчев и Къртев - слаби. Градинаров вече не може да издържа цял мач. Станев под всякаква критика. Посредствен мач. Рейтинг: 7 9

Фен на Хебър (Гост) 15 отговор
06 ноември 2020 | 13:35

Е с Братоев не играехме много по-различно. Точно тогава започна тенденцията да се вдига на Брадли всяка топка, не малко мачове Хебър измъкна след като смени Братоев с Агонцев и играта се подобри. Иначе играта на Иван Станев и всички останали ме озадачава. В първия сезон Станев беше страхотен, разиграваше Брадли и Ляфтов, че и Мартин Симеонов трупаше добър актив, както и центровете Рагин, Стойко и Чалъков. В момента Хебър представлява един отбор с много класни играчи който не може да направи една изчистена волейболна комбинация и се съмнявам проблема да е в играчите. Рейтинг: 9 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Пз (Гост)
06 ноември 2020 | 16:23

Миналата година всички ВАЖНИ мачове ги спечелихме като само Братоев игра - и на 2та финала ги смачкахме. След треньорската му контузия преди мача с Нафтата у нас всичко тръгна надолу. Рейтинг: 3 1

пфф (Гост)
08 ноември 2020 | 09:43

Липсва игра с центровете. Докато подаваха топки само на Брадли и Ляфтов не вървеше. В третия гейм като почна да играе с центровете Агонцев и взеха два гейма от Хебър. Абсолютна треньорска немощ. Като виждаш, че не му тръгва мача на Станев - смени го. С всеки играч е така. Само Шекерджиев седеше добре на игрището. Рейтинг: 0 0

Хебър? (Гост) 14 отговор
06 ноември 2020 | 11:36

Гледам статистиката и един извод се набива. Трябва да си намерят разпределител. Ванката много слабо разпределяне и 0 точки, Любо по-добро разпределяне но и той 0 точки. Много предвидими - всичко трудно на Брадли - половината от всички атаки 57 от 120 общо. Братоев се лигавеше от време на време, но разигра всички, направи 9 точки от които 6 блока най-добър блокировач от двата отбора и той донякъде прави разликата. Не разбрах що го махнаха от Пазарджик. С него имаха победи във всички мачове където игра. Рейтинг: 10 2

... (Гост)
08 ноември 2020 | 09:45

Защото се изпокарас всички в отбора. Има и моменти, в които с Ляфтов са стигали до бой. Накрая изборът е бил или Брадли и Ляфтов, или Братоев. Рейтинг: 1 1

Баце Киро (Гост) 13 отговор
06 ноември 2020 | 09:45

Нафтата се подигра за пореден път с тигарчетата.Вижте само какъв е коефициента за 3:2. Рейтинг: 8 1

06 ноември 2020 | 05:57

Хебър и те играят без треньор бе.Алексиев и тодоров са на курорт,а Станев толкова си може Рейтинг: 14 5

Kadre (Гост) 9 отговор
06 ноември 2020 | 01:31

Момчета, треньора ви е пълен. МУХЛЬО. СТРАХЛЬО. Няма как да управлява този отбор Рейтинг: 20 0

abv (Гост) 8 отговор
06 ноември 2020 | 00:35

Този отбор - Салпаров, Николов , Братоеви, Жани Желязков, Илия Петков - на плейофи да да му вземеш 2 победи последователни и да го отстраниш- мисия невъзможна! Максимум - 1 победа, ако играеш на 300 %. Ама 2 последователни или 3 - никакъв шанс. Рейтинг: 10 5

abv (Гост) 7 отговор
05 ноември 2020 | 23:11

Нефтохимик играха на 50 % , без треньор и диагонал, с контузен посрещач и с мега брак и пак не можаха да ги победят. Смятай, ако всичко им е наред от-до, гейм не можеш да им вземеш. Рейтинг: 16 3

Въпрос (Гост)
05 ноември 2020 | 23:40

Желязков и синът му с covid ли са? Ако да, отборът защо не е карантиниран? Кой позволи мачът да се играе? Рейтинг: 15 1

Nerazzurro (Гост)
06 ноември 2020 | 00:13

Информирай се малко преди да задаваш такива въпроси. : Рейтинг: 3 6

Да (Гост)
06 ноември 2020 | 00:47

Да, и двамата са с Ковид. Днес им е излязал положителен теста, а до вчера са били в залата! Рейтинг: 12 1

123 (Гост) 6 отговор
05 ноември 2020 | 23:05

За красиви победи с 3-2 явно дават целия комплект точки на победителите. Това е ново правило, въведено от журналистите Рейтинг: 5 4

сашо йовков (Гост) 5 отговор
05 ноември 2020 | 22:26

щом градинаров и братоеви скъсаха от бой хебър,значи за нищо не стават Рейтинг: 12 6

Къде си фен (Гост) 4 отговор
05 ноември 2020 | 22:22

Сменяй отбора, сменяй града. Рейтинг: 9 2

ХАха (Гост)
05 ноември 2020 | 23:03

Тоя фен ли плачеше за Ванката Станев и се чудеше що са взели Братоев? Явно голям разбирач е. Рейтинг: 9 4

! (Гост) 3 отговор
05 ноември 2020 | 21:37

Смятай 36 грешки за Нафтата, не се получаваше сервиса чак до тайбрека, без тренер и пак ги бихме.Ако ни влиза началният удар трудно ще ни вземат и гейм. Хебър с тези изказвания, че нямало да загубят един гейм......само могат да амбицират другите. 6загубени от Нафтата и 2 от Левски. Рейтинг: 14 0

многознайко (Гост)
05 ноември 2020 | 22:44

Изказването е на кмета, който волейбол е играл само на телевизионна игра. Какъв е тоя зор да се обижсат играчи, все едно някой от вас, тюфлеци, го е изиграл тоя мач. Рейтинг: 6 4