Лудогорец с антирекорд в Европа 06 ноември 2020 | 13:45
Шампионът на България Лудогорец е много далеч от най-добрите си дни. "Орлите" се върнаха на първа позиция в efbet Лига, но по-скоро благодарение на грешните стъпки на своите конкуренти, тъй като "зелените" продължават да не впечатляват с играта си. Разградчани направо разочароват с представянето си, а както обичат да казват шефовете от "Хювефарма Арена": "Истината се вижда в Европа", където през тази кампания Лудогорец записва антирекорди.

Хегемонът през последните десет години в България стартира груповата фаза на Лига Европа с три поредни загуби - нещо което не се бе случвало никога досега на клуба, който последните шест-седем години представя родния футбол в европейските клубни турнири. Лудогорец се оказа безпомощен срещу Антверпен (видео+галерия) Шампионите, които играят за пети път в груповата фаза на втория най-важен клубен турнир на Стария континент, допускат три гола средно на мач. Хеттрик на Ману не се оказа достатъчен - Лудогорец загуби в луд мач в Австрия (видео) По-притеснителното е, че във всичките двубои срещу Антверп (1:2), ЛАСК (3:4) и Тотнъм (1:3) положенията пред Пламен Илиев са доста повече и само неговите намеси или късметът помагат на "орлите" да не допускат още повече от получените девет гола на този етап в групите.
Безличен Лудогорец не успя да се противопостави на Тотнъм (видео+снимки)
Интересното е, че миналата година разградчани бяха разбити с 0:6 от Еспаньол в същата фаза на турнира, като завършиха кампанията с десет допуснати гола. Три мача преди края на групите, от тях две гостувания, Лудгорец е на път да запише антирекорд. Разбира се, че има девет точки на разположение, които Лудогорец може да спечели на теория. Промените и подновяването на състава обаче не се отразяват положително на този етап. Ясно е, че ще е необходимо време, но в момента "орлите" не изглеждат отбор, който да притеснява даден противник в Европа, а играта във фаза защита на "зелените" е катастрофална.  Не случайно и Георги Терзиев обяви: "Защита се играе отборно от всички, а не само четиримата защитници и вратаря, тъй като виждате какво се случва в евротурнирите".

Единствено в Шампионската лига "орлите" са получавали повече попадения в груповата фаза след три мача. Това се случи през сезон 2016/2017 година, когато Пари Сен Жермен, Арсенал и Базел вкараха десет гола на "орлите" - шест от тях обаче бяха дело на "топчиите". Тогава Лудогорец играеше съвсем различен и много по-качествен футбол от демонстрирания през последните месеци. Въпреки това тогава след три мача Лудогорец имаше една точка, а сега няма спечелена такава, подобно на Дъндолк, Риека, Зоря, Стандарт Лиеж, Карабах и Гент.

Представянето на Лудогорец в групите на Лига Европа и Шампионската лига:

Сезон 2013/2014 година - Лига Европа (излиза от групата)
Лудогорец - 16 точки от 18 възможни срещу ПСВ Айндховен, Динамо Загреб и Черноморец Одеса, девет точки след три мача и завършва с 2 допуснати гола
Сезон 2014/2015 година - Шампионска лига
Лудогорец - 4 точки от 18 възможни срещу Реал Мадрид, Ливърпул и Базел, три точки след три мача и завършва с 14 допуснати гола
Сезон 2016/2017 година - Шампионска лига (излиза от групата)
Лудогорец - 3 точки от 18 възможни срещу ПСЖ, Арсенал и Базел, точка след три мача и завършва с 15 допуснати гола
Сезон 2017/2018 година - Лига Европа (излиза от групата)
Лудогорец - 9 точки от 18 възможни срещу Хофенхайм, Брага и Истанбул ББ, седем точки след три мача и завършва с 5 допуснати гола
Сезон 2018/2019 година - Лига Европа
Лудогорец - 4 точки от 18 възможни срещу Байер Леверкузен, АЕК Ларнака, Цюрих, точка след три мача и завършва със 7 допуснати гола
Сезон 2019/2020 година - Лига Европа (излиза от групата)
Лудогорец - 8 точки от 18 възможни срещу ЦСКА Москва, Еспаньол и Ференцварош, шест точки след три мача и завършва с 10 допуснати гола
Сезон 2020/2021 година - Лига Европа
Лудогорец - 0 точки от 9 възможни срещу Тотнъм Антверп и ЛАСК (Линц) с 9 допуснати гола
Иван Йордановвлиза Иван Йорданов
79' Мат Дохърти  Мат Дохъртижълт картон
Доминик Янковизлиза Доминик Янков  75'
Мавис Чиботавлиза Мавис Чибота
72' Джовани Ло Селсо  Джовани Ло Селсоизлиза
Танги Ндомбеле  Танги Ндомбелевлиза
65' Гарет Бейл  Гарет Бейлизлиза
Стивън Бергвайн  Стивън Бергвайнвлиза
62' Джовани Ло Селсо  Джовани Ло Селсогол
61' Лукас Моура  Лукас Моураизлиза
Пиер-Емил Хьойберг  Пиер-Емил Хьойбергвлиза
33' Лукас Моура  Лукас Моурагол
Анисе Абелжълт картон Анисе Абел  15'
13' Хари Кейн  Хари Кейнгол
0
13'
Хари Кейн
33'
Лукас Моура
Клаудиу Кешерю
50'
62'
Джовани Ло Селсо

Добави коментар Коментари (68)

7:1 (Гост) 68 отговор
09 ноември 2020 | 16:06

На никой не му пука за това безмислено отборче, 9те му титли и мачове в Европа. Утре да изчезне, ще е се едно не го е имало. Като Литекс мухахах Рейтинг: 3 0

Вуте от СУСУРЛЕВО (Гост) 67 отговор
08 ноември 2020 | 21:16

Папарков трябва да води отбора ...... , тоя Генчев е още пишлегар ..... Рейтинг: 1 0

ONLINEPARI (Гост) 66 отговор
07 ноември 2020 | 10:37

СПЕ ЧЕЛЕЕТЕ ДО 699$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. -------------------------------------- B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 3

tireto (Гост) 65 отговор
07 ноември 2020 | 01:50

neznam kak uspqvat da postignat tozi vazhod i padenie naistina Рейтинг: 1 2

tireto (Гост) 64 отговор
07 ноември 2020 | 01:49

kakto preimenuvanuto,vzemat tocka na Roma i se usirat v sledvastiq ....xd Рейтинг: 1 2

tireto (Гост) 63 отговор
07 ноември 2020 | 01:47

ima revansi vse pak,nisto ne e svarsilo vse oste Рейтинг: 0 2

tireto (Гост) 62 отговор
07 ноември 2020 | 01:45

ako ocakvas tda se poprabis vs Tottenham trqbva da si prekaleno gupav Рейтинг: 1 2

tireto (Гост) 61 отговор
07 ноември 2020 | 01:44

greskata im e ce se nasraha vs antwerp y lask Рейтинг: 0 2

Тутракан (Гост) 60 отговор
06 ноември 2020 | 23:15

Като голям фен на Лудогорец, вчера ми беше по- приятно да гледам ЦСКА!!! Рейтинг: 3 6

Разград (Гост)
07 ноември 2020 | 07:18

Ще се оправим споко,всеки отбор има спад в играта,а и тая година подменихме тотално отбора.Важното е да станем за 10 -ти пореден път шампиони и догодина атакуваме ШЛ отново. Рейтинг: 5 4

doricheli (Гост) 59 отговор
06 ноември 2020 | 21:40

Лудогорец лигра изключително меко и без спортна злоба.Пак нямаше изградена тактика....тръгнаха да се надиграват с отбор не по чергата им. Ами "паркирай автобуса"пред вратата отначало и 80- тата мин. вкарай Кешеру и Каули. Рейтинг: 6 3

tireto (Гост)
07 ноември 2020 | 01:54

ne...trqbvase s ataka kato ce te sa Granda da natisnem NIE Рейтинг: 0 3

07 ноември 2020 | 01:56

strah loze pazi kazvat ama vse pak si domakin,trqbvase da igraqt kakto Loko igra Рейтинг: 0 3

ha (Гост) 58 отговор
06 ноември 2020 | 20:53

Делиорманските мангали ми напълниха душата! Нашите оранжеви мангали направо сраха и ми напълниха устата! Рейтинг: 21 4

ha (Гост) 57 отговор
06 ноември 2020 | 20:44

Утайка, и днес ли прекара целия ден в тази коака : Рейтинг: 6 1

.... (Гост) 56 отговор
06 ноември 2020 | 20:41

Съвсем естествени процеси от купуване на мачове. Няма нищо по логично всеки да те отупва и нивото да пада. Рейтинг: 4 10

Да ама Полиграфа хвана (Гост)
06 ноември 2020 | 20:52

ДРУГИ да продават и купуват мачове. И те се видяха. Това, според теб "естествен" процес ли е? Рейтинг: 12 2

ha (Гост) 55 отговор
06 ноември 2020 | 20:15

Кои са тия дето: 2015 ГРЪМКО СЕ КЛЕХА С ПУБЛИЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ че няма да припознават Литекс и няколко месеца по-късно пребиха с камъни ония, които я спазиха? А? Рейтинг: 23 3

Стоян (Гост)
07 ноември 2020 | 07:21

Цял свят ги знае като Франкенщаѝн тях споко. Рейтинг: 7 0

Бенкере (Гост) 54 отговор
06 ноември 2020 | 19:24

Двамата централни само припкаха дори незнаеха накъде, трагедия ..... Рейтинг: 6 4

Аве прав си, ама? (Гост)
06 ноември 2020 | 19:51

Терзиев не е кой знай какъв защитник, но беше прав! Един отбор не се брани само с четиримата си защитници и вратаря. И то срещу Тотнъм! Иначе са си слаби защитници, щом Тони Тасевски им счупи кръстовете. Ами халфовете, къде са? Въздууух, въздух нямат! Рейтинг: 15 1