Волфсбург и Хофе превърнаха “заспал” мач в една от най-големите драми в последно време (видео) 08 ноември 2020 | 18:38
Отборът на Волфсбург надви Хофенхайм с 2:1 на свой терен в двубой от 7-ия кръг на Бундеслигата и продължава да е единият от двата тима без поражение в шампионата този сезон. Мачът изглеждаше решен след голове на Ренато Щефен (5’) и Ваут Вегхорст (26’) и всички чакаха последния съдийски сигнал. Стигна се обаче до един от най-драматични финали от доста време насам. В 84-ата Вегхорст пропусна да вкара за 3:0 от дузпа. Три минути по-късно гостите върнаха шансовете си след попадение на Саргис Адамян, а в добавеното време и те спечелиха наказателен удар. Последва обаче нов пропуск, като този път стражът Коен Кастеелс спаси изстрела на Мунас Дабур. Остана дори време за нова спорна ситуация за евентуална нова дузпа в полза на Хофе, но такава не беше отсъдена.

Хофенхайм продължава да показва различни лица в първенството и в Лига Европа. В четвъртък съставът от Зинсхайм беше разгромил Слован (Либерец) с 5:0 и е лидер в групата си с пълен актив, но в Бундеслигата е със само една точка от пет кръга насам. По-рано през кампанията Хофенхайм дори беше разгромил Байерн (Мюнхен) с 4:1.

“Вълците” нанесоха два удара по съперника след попаденията на Щефен и Вегхорст и си улесниха задачата. Дълго време Хофе не намираше начин да реализира, като отлични намеси имаше вратарят Кастеелс.

В 84-ата Волфсбург си заслужи правото да изпълни дузпа, но нидерландският таран на тима шутира в аут.

Съперникът най-накрая успя да сътвори нещо и в 87-ата Адамян върна едното попадение. Голямата драма предстоеше в добавеното време. Тогава стражът на Хофе Оливер Бауман се включи в атака за изпълнение на ъглов удар. Центрирането дори отиваше към него, но скочилият до рамото му Максенс Лакроа игра с ръка и реферът посочи бялата точка. Дабур обаче загуби спора с Кастеелс, който уцели ъгъла и изби в корнер. След неговото изпълнение се стигна до ново разбъркване и претенции на Хофенхайм за дузпа, но такава не беше отсъдена.

Marin Pongracicвлиза Marin Pongracic
87' Саргис Адамян  Саргис Адамянгол
86' Melayro Bogarde  Melayro Bogardeизлиза
Joao Klauss  Joao Klaussвлиза
82' Кевин Фогт  Кевин Фогтжълт картон
74' Диадие Самасеку  Диадие Самасекуизлиза
Адмир Мехмедивлиза Адмир Мехмеди
59' Флориан Грилич  Флориан Гриличизлиза
Саргис Адамян  Саргис Адамянвлиза
Ишак Белфодил  Ишак Белфодилизлиза
Мият Гачинович  Мият Гачиновичвлиза
Джон Антъни Бруксжълт картон Джон Антъни Брукс  48'
45' Себастиан Руди  Себастиан Рудижълт картон
30' Кристоф Баумгартнер  Кристоф Баумгартнержълт картон