Леверкузен развали приказката на Борусия (М) (видео) 08 ноември 2020 | 21:02
Съставът на Борусия (Мьонхенгладбах) не успя да продължи по същия начин след онова 6:0 над Шахтьор (Донецк) в Шампионската лига във вторник. В последен двубой от 7-ия кръг в Бундеслигата “жребчетата” загубиха с 3:4 при визитата си на Байер (Леверкузен). Гостите повеждаха на два пъти и водеха с 2:1 малко преди края на първото полувреме, но в крайна сметка силите им не стигнаха. Тимът посреща паузата на седма позиция след втората си загуба. В същото време за Леверкузен това е четвърти пореден триумф на домашна сцена, с което “аспирините” застигнаха третия Борусия (Дортмунд) и са само на една победа разстояния от лидера Байерн (Мюнхен).

Тази вечер футболистите на Гладбах нямаха и шанс, защото два техни големи пропуска набързо бяха наказани от домакините с попадения.

Борусия стартира уверено на “БайАрена” и в 18-ата минута Ларс Щиндъл беше точен от дузпа, спечелена от Брийл Емболо. Байер обаче изравни след ювелирно изпълнение на Лукас Аларио в 27-ата.

Гостите отново поведоха, след като в 30-ата Щиндъл се възползва от неволно подаване на младия играч на Леверкузен Флориан Виртц - 1:2.

Дойде 35-ата минута, в която Рами Бенсебаини от състава на Марко Розе стреля в гредата. Така, вместо гостите да дръпнат с 3:1, резултатът стана 2:2 в 41-вата, когато Аларио наказа неразчетено излизане на вратаря Ян Зомер. Аржентинецът вече има повече попадения от Ерлинг Холанд за първенство.

През втората част се повтори същото нещо. В 67-ата Ханес Волф не съумя да реализира от няколко метра при отсъствието на вратаря на Леверкузен Лукас Храдецки. Буквално в следващата атака в 68-ата “аспирините” за първи път поведоха в резултата. Точен беше Леон Бейли, който в четвъртък реализира на два пъти при успеха с 4:2 над Апоел (Беер Шева) в Израел в дуел от Лига Европа.

След това Гладбах не можа да отговори и в 82-ата авансът на домакините дори се увеличи до 4:2 след точен изстрел на Юлиан Баумгартлингер.

Когато всичко изглеждаше решено, в добавеното време Валентино Лазаро реализира трето попадение за Борусия с атрактивно изпълнение от въздуха. Това обаче се оказа всичко за тази среща.

Аласан Плеа14 Аласан Плеа
90' Валентино Лазаро  Валентино Лазарогол
Карим Беларабивлиза Карим Белараби  Патрик Херман  Патрик Херманвлиза
75' Кристоф Крамер  Кристоф Крамеризлиза
Ласло Бенес  Ласло Бенесвлиза
74' Stefan Lainer  Stefan Lainerизлиза
Аласан Плеа  Аласан Плеавлиза
Леон Бейлигол Леон Бейли  68'
63' Брийл Емболо  Брийл Емболоизлиза
Валентино Лазаро  Валентино Лазаровлиза
Ларс Бендержълт картон Ларс Бендер  51'
46' Флориан Нойхаус  Флориан Нойхаусизлиза
Hannes Wolf  Hannes Wolfвлиза
Брийл Емболо  Брийл Емболожълт картон
45' Рами Бенбасини  Рами Бенбасинижълт картон
Лукас Алариогол Лукас Аларио  41'
30' Ларс Щиндъл  Ларс Щиндългол
0
18'
Ларс Щиндъл
Лукас Аларио
27'
30'
Ларс Щиндъл
41'
Леон Бейли
68'
Юлиан Баумгартлингер
82'
90'
Валентино Лазаро

Добави коментар Коментари (9)

От Байерн с любов (Гост) 9 отговор
08 ноември 2020 | 23:24

Ако съм на мястото на Йорвала до сега щях да съм се гръмнал.Гладебах ще станат шампиони след 100 години,а требъл ще вземат след 300 години. Рейтинг: 7 3

yorval=&=BMG!! (Гост) 8 отговор
08 ноември 2020 | 22:48

Не съм се скрил, нема и от какво да се притеснявам и опасявам, щото жребчетата от Мейн-ГЛаДБаХ опитаха да се представят добре, но умората и може би някаква неуместна еуфория и недостатъчната за този оспорван двубой концентрация им докара това донякъде напълно заслужено поражение от вице-кузенци, след като не успяха да наложат волята си над тях, независимо от целия потенциал заложен в техните редици, все пак малко не им достигна до едно хубаво равенство. Някои от основните единици изневериха на добрата си форма, не можаха да дадат това, на което са способни, а и късметът им в някои ситуации определено им изневери, но това е животът и шпортът, нейсе, ще го преодолеем. Все пак това ще им послужи за добър урок и надявам се да им бъде нещо като сорта - обеца на ухото. Още повече, че специално този път Ян ЗОММЕР не бе на нужното обичайно високо ниво, не показа своята лична класса и хладнокръвие в така нужните моменти и добри рефлекси и се остави на 2 пъти да сбърка и да бъде преодолян левашки от вицекузенските халфове, така че наистина 2 от головете им, за мое огромно съжаление, отиват на негова сметка и са чист падарък. Все пак в края на краищата, въпреки неочакваната дори за мен лоша загуба няма да спре полетът им и само ще забави за месец-2 повторното влизане на Мейн-ГЛаДБаХ в челната 4ка. Рейтинг: 0 10

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Голарио (Гост) 7 отговор
08 ноември 2020 | 22:45

Любим съперник, селската Борусия не истинската от Дортмунд са ни клиенти ежегодно. Бой след бой! Рейтинг: 6 3

il4o (Гост) 6 отговор
08 ноември 2020 | 21:34

Страхотен мач с много и красиви голове. Последните години двата отбора правят зрелищни мачове помежду си. Тва ще вземе да стане голямо дерби! : Рейтинг: 5 0