Монтана не успя срещу Аркада 19 ноември 2020 | 21:42

Волейболистите на Монтана не успяха да се противопоставят на румънския шампион Аркада (Галац) в турнира за Купата на ЦЕВ. Воденият от Даниел Пеев отстъпи на домакините с 0:3 (18:25, 20:25, 23:25) в първия 1/16-финален мач от втората по сила евронадпревара.

В мача-реванш, на 24 ноември (вторник) родните представители приемат Аркада в зала "Младост", като ще трябва да запишат чиста победа с 3:0 или 3:1 гейма. Така ще се стигне до т.нар. "златен" гейм, който ще им позволи да продължат към 1/8-финалите.

Стартов състав

Монтана: Радослав Попов, Максим Сапожков, Александър Кордев, Златан Йорданов, Стефан Чавдаров, Максим Крескин, Мартин Божилов - либеро.

Първите две части започнаха равностойно, след което домакините се мобилизираха и поведоха. Волейболистите на Серджу Станчу оформиха аванс от 2:0 гейма.

Третата част започна добре за момчетата на Даниел Пеев, които показаха съвсем различна игра. Монтанчани поеха инициативата и запазиха темпото почти до края. Румънците успяха да наваксат изоставането и да се върнат в играта. Аркада записа чист успех след 25:23 и крайното 3:0 гейма.

Най-резултатен бе Радослав Попов с 10 точки (1 блокада), 9 точки добави Максим Сапожков (2 блокади). За съперника Нийлс Клапвийк бе над всички с 14 точки (1 блокада).

Добави коментар Коментари (6)

Ъъъ (Гост) 6 отговор
20 ноември 2020 | 13:05

Тоя Дани Пеев до кога ще го хранят в Монтана ,какви са тия дето е докарал пълна скръб ,няма ли поне един играч от Монтана Рейтинг: 0 0

Фейс (Гост) 5 отговор
20 ноември 2020 | 11:00

По добре да бяха закарали някой дечица от Монтана на екскурзия а не тия на кмета отборчето Рейтинг: 6 1

* (Гост) 4 отговор
20 ноември 2020 | 10:54

Много слаби разпределители. Измъчихте топката. Нямаше игра. Мъка мъка мъка! Рейтинг: 5 0

20 ноември 2020 | 08:52

Добре, че са те.......Иначе щяха да ви бият на по 15 точки на гейм. Рейтинг: 4 5

Волейбол

Цецо Соколов пропуска 3 мача, Динамо (Москва) ще разчита на българина за първия финал за Купата на CEV 06 март 2021 | 18:46
Пламен Константинов и Локомотив (Новосибирск) с 15-а победа в Русия (видео) 06 март 2021 | 17:16
Тодор Скримов и Енисей не спряха Факел 06 март 2021 | 15:10
ЦСКА с трета поредна победа 06 март 2021 | 17:43
Лоша новина за Цецо Соколов 05 март 2021 | 16:18
Верона ще е домакин на Суперфиналите в Шампионската лига 26 февруари 2021 | 21:46
Дунав (Русе) разгроми Славия 06 март 2021 | 18:15
Слободан Ковач ще води “новия” СКРА Белхатов 06 март 2021 | 17:36
Владо Николов: Страхотно представяне! 06 март 2021 | 13:58
Съдийски оценки от последните кръгове на Национална волейболна лига 06 март 2021 | 11:52
Даниел Пеев: За да спечелиш срещу отбор като Хебър, трябва да играеш значително по-чисто 06 март 2021 | 11:42
Драган Иванов: Играчите на Хебър са достатъчно рутинирани 06 март 2021 | 10:49
Владо Николов: Надявам се някой ден синовете ми да играят заедно за България 06 март 2021 | 10:33
Волейболистките на ЦСКА взеха реванш от ДКС (Варна) (снимки) 05 март 2021 | 23:45
Хебър даде само гейм на Монтана (снимки) 05 март 2021 | 23:34
България U17 директно на Eвроволей 2021 след страхотна победа над Сърбия (видео + снимки) 05 март 2021 | 22:58