Нафтата удари Септември (Симитли) и записа първа победа през сезона 20 ноември 2020 | 16:17
Нефтохимик успя да постигне първа победа през настоящия сезон, след като се наложи с 2:1 над Септември (Симитли) в мач от 14-ия кръг на Втора лига. Даниел Иванов (71’) и Симеон Вешев (90+2’) донесоха победата на гостите от Бургас, а  Боби Хазуров (90+4’) вкара единствения гол за Септември.
Янтра 1:1 Локо (Сф) (видео)
Двата тима не успяха да си отбележат през първата част и трябваше да изчакат до 71-ата минута, когато Дани Иванов даде аванс на Нефтохимик. До края на срещата резултатът изглеждаше, че ще запази такъв, но последните минути на срещата предоставиха истинско голово зрелище, като двата тима успяха да си разменят по един гол в заключителните секунди на мача.

С тази своя победа Нефтохимик изпреварва отбора на Янтра (Габрово) и се изкачва с едно място нагоре в класирането, заемайки 15-ото място. Това бе и първа победа за бургазлии, които бяха са записали 4 равенста и 7 загуби до днешния мач. Септември (Симитли) от своя страна продължава лошата си серия, която се увеличи до 4 поредни загуби. Към момента отборът се намира на 10-ото място с 15 точки и актив от 5 победи и 7 загуби.

Стартови състави:

Септември (Симитли): 1. Тейлър, 77. К. Михайлов, 14. Карадачки, 3. Мунин, 5. Гогов, 27. Петров, 9. Динев, 88. И. Михайлов, 6. Петров, 17. Карапетров, 11. Василев.

Нефтохимик: 1. Рахнев, 92. Ташев, 14. Чанев, 27. Костов, 6. Чахов, 21. Филипов, 22. Цонков, 23. Димов, 20. Иванов, 7. Вешев, 11. Жеков

Снимка: Facebook "ПФК Нефтохимик Бургас 1962"

Добави коментар Коментари (9)

ТОТО (Гост) 9 отговор
22 ноември 2020 | 13:49

ТОТО Е.МАЧЕ СЪМНИТЕЛЕН Рейтинг: 3 0

Цоньо (Гост) 8 отговор
21 ноември 2020 | 09:49

Глътка въздух за Нафтичката, айде дано малко, по-малко тръгнем нагоре!!! Рейтинг: 1 4

Втора лига

Фийни: Станислав Манолев служи за пример на останалите момчета 25 февруари 2021 | 11:48
Футболисти на Созопол и Литекс изгърмяха задълго със спрени права, БФС наказа куп играчи 23 февруари 2021 | 15:25
Нефтохимик взе португалец 22 февруари 2021 | 15:27
Георги Иванов: Доволен съм от точката 22 февруари 2021 | 17:08
Фийни: Наказанието на Бодуров е прекалено голямо, очаквам да сме на ниво срещу Янтра 20 февруари 2021 | 13:17
Тодор Живондов: Най-важното е да имаме постоянство 19 февруари 2021 | 16:51
Иван Колев: Някои преследват целите с футболни достойнства, а други - с театрални изпълнения 22 февруари 2021 | 17:05
Локо (София) стъпи накриво в Горна Оряховица и остави Пирин сам на върха (видео+галерия) 22 февруари 2021 | 16:54
Созопол пробва нов футболист срещу Янтра 22 февруари 2021 | 16:04
Берое ще играе контрола със Септември в сряда в Стара Загора 22 февруари 2021 | 14:27
Илиян Иванов: Очаквам много труден мач и срещу Ботев (Луковит) 22 февруари 2021 | 12:21
Лудогорец 2 се добра до точката срещу Добруджа 21 февруари 2021 | 16:01
Резултати и голмайстори от 19-ия кръг на Втора лига 21 февруари 2021 | 15:52
Фийни: Труден мач, но съм доволен от трите точки 21 февруари 2021 | 14:12
Лаптопа: Не си личеше, че Пирин е първи, а ние предпоследни 21 февруари 2021 | 14:03
Пирин не сбърка в Габрово и оглави временно Втора лига (видео) 21 февруари 2021 | 13:50