Ливърпул излезе на върха без победа, шампионите отново са в конфликт с ВАР (видео) 28 ноември 2020 | 16:25
Шампионът Ливърпул излезе еднолично на върха във временното класиране на Премиър лийг, след като завърши 1:1 Брайтън като гост в двубой от 10-ия кръг. Диого Жота (60') откри резултата, като това беше девети гол за португалеца в 14 мача с екипа на мърсисайдци. В добавеното време Паскал Грос изравни от дузпа, отсъдена след намесата на ВАР и оспорена бурно от мениджъра на гостите Юрген Клоп. Още два гола на шампионите бяха отменени заради засади след употребата на ВАР, като първата бе невидима за окото, но графиките на технологията доказаха, че Салах е бил може би с милиметри зад отбраната. Домакините пък пропуснаха и една дузпа през първата част.

Ливърпул отстъпваше по голова разлика на Тотнъм преди началото на кръга, но сега вече има една точки пред "шпорите", които утре имат тежко гостуване на Челси на "Стамфорд Бридж".

Лошата новина за мърсисайдци бе, че и този мач не мина без поредната контузия в състава. Този път универсалният Джеймс Милнър получи разтежение и напусна принудително терена 20-ина минути преди края.

В състава на домакините имаше две промени. Бившият играч на мърсисайдци Адам Лалана остана на пейката за началото. Вместо него започна Аарън Конъли. Жоел Велтман замени наказания Тарик Лампти

Шест корекции бе извършил Юрген Клоп в сравнение с мача с Аталанта през седмицата. Фабиньо, Андрю Робъртсън, Диого Жота и Роберто Фирмино се завърнаха сред титулярите. Натаниел Филипс бе партньор на Фабиньо в центъра на защитата. Жоел Матип остана извън групата, като информациите са, че този път той не е контузен, а просто е получил почивка, след като игра два пъти през седмицата. Садио Мане бе на пейката за началото, като Такуми Минамино зае неговото място.  Преди първия съдийски сигнал всички присъстващи на "Амекс Стейдиъм" почетоха с едноминутни аплодисменти паметта на големия Диего Армандо Марадона.

Още в първите три минути гостите организираха две много добре атаки. Първо Жота получи извеждащ пас от дълбочина и веднага опита да намери Салах на метри пред вратата, но пасът бе пресечен от Марч. След това Вайналдум изведе по прекрасен начин Салах, но ударът на египтянина премина встрани.

Брайтън изпитваше големи трудности да премине централната зона в началото, но в 10-ата минута го направи и стигна до чиста голова възможност. Мопе видя огромната дупка в центъра на защитата на Ливърпул и изведе Конъли сам срещу Алисон. Нападателят на Брайтън опита да завърши с техничен удар, но бе наточен, пращайки топката встрани от целта. Това бе страхотен шанс за домакините.

В следващите минути "чайките" заиграха с доста по-голямо самочувствие. В 19-ата Брайтън стигна до дузпа, след като Конъли проби отляво, а Неко Уилямс тичаше до него от дясната му страна, опитвайки се да го натисне с тяло. В крайна сметка ирландецът се възползва от ситуацията и потърси контакт с краката на десния бек. Мопе изпълни от бялата точка, но стреля встрани от дясната греда.
Две минути след това Мопе получи контузия и напусна принудително терена. На мястото му се появи Тросар. В 34-тата минута Ливърпул поведе след мълниеносна атака. Алисон изпълни аут силно напред, Фирмино овладя около центъра и веднага изведе ювелирно Салах, който напредна и стреля покрай Райън. Според графиката на ВАР обаче египтянинът е бил в положение на засада в тази ситуация и попадението бе отменено. За второто полувреме в игра за Ливърпул се появи Джордан Хендерсън. Неко Уилямс бе заменен, което означаваше, че Милнър се върна отдясно на отбраната, а капитанът на мърсисайдци зае мястото му в халфовата линия.

Гостите започнаха втората част много по-активно, но в 55-ата минута "чайките" организираха добра контраатака, при която Уелбек се измъкна от Фабиньо и напредна отдясно, но ударът му в близкия ъгъл бе спасен от Алисон.

В 60-ата минута по-добрата игра на Ливърпул през втората част даде резултат. Жота получи късо подаване от Салах на границата на наказателното поле, след което влезе навътре, задържайки добре, и стреля много прецизно по земя от 13 метра в ъгъла.

Четири минути след това Клоп реши да замени Салах с Мане. Египтянинът видимо остана недоволен от мениджъра и подмина германеца, който се опита да го поздрави при излизането му от терена.

Драмата се разигра в добавеното време, когато Стюарт Атуел първо подмина една ситуация в наказателното поле на Ливърпул, но след намесата на ВАР прегледа повторение и реши да отсъди дузпа в полза на домакините. Това стана, след като Анди Робъртсън закачи леко крака на Уелбек. Нападателят не можеше да овладее топката, което направи левият бек след контакта, който по никакъв начин не попречи на бившия играч на Арсенал. Въпреки това Атуел отсъди дузпа. Паскал Грос я реализира в 93-тата минута за крайното 1:1. Юрген Клоп саркастично аплодира решението на рефера.

Бен Уайтжълт картон Бен Уайт  82'
74' Джеймс Милнър  Джеймс Милнъризлиза
Къртис Джоунс  Къртис Джоунсвлиза
Адам Лаланаизлиза Адам Лалана  71'
Алиреза Джаханбахшвлиза Алиреза Джаханбахш
64' Мохамед Салах  Мохамед Салахизлиза
Садио Мане  Садио Маневлиза
Аарън-Антъни Конълиизлиза Аарън-Антъни Конъли  63'
Адам Лаланавлиза Адам Лалана
60' Диого Жота  Диого Жотагол
46' Неко Уилиамс  Неко Уилиамсизлиза
0
60'
Диого Жота
Паскал Грос
90'

Добави коментар Коментари (147)

фактите (Гост) 147 отговор
29 ноември 2020 | 14:39

Ливърпул има вече 7 отсъждания в контра от ВАР.Най-ощетения отбор от системата и едноклетъчните чиновници на частната лондонска-манчестърска компания ФА!Така че спрете да плачете посредственяци!Няма да ви мачкаме като миналия сезон,а ще вземем титлата с финес и класа.С 5т. разлика.ЧАО,И НЕКА ВИ БОЛИ ОЩЕ ДЪЛГИ ГОДИНИ!ГАРАНТИРАНО ОТ КЛОП И ВЕЛИКИЯ-НЕПОВТОРИМ ЛИИИИВЪЪЪРПУУУУУУУЛ!Цървули такива! Рейтинг: 8 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Livo (Гост)
30 ноември 2020 | 00:29

Готина прогноза,обаче неточна,Ливърпул ще е шампион още март месец с фрапираща разлика пред останалите и без реален конкурент за титлата.............ай да видим кой кого Рейтинг: 2 0

Ливърбърд (Гост) 146 отговор
29 ноември 2020 | 13:38

Не подхожда на един наскоро европейски шампион,и все още актуален световен и национален да се оплаква от ВАР и контузени играчи! Не се наемам да коментирам кои изобщо са им слабите "резерви",колкото и много да са те!Поне се държат в челото на класирането! Рейтинг: 6 4

Livo (Гост)
29 ноември 2020 | 14:04

СТИГА СИ ПИСАЛ ГЛУПОСТИ БЕ,ИМА РЕГЛАМЕНТ КОЛКО ФУТБОЛИСТА МОЖЕ ДА КАРТОТЕКИРА ВСЕКИ ОТБОР И КОГАТО ТИ СЕ КОНТУЗЯТ РЕГИСТРИРАНИТЕ ФУТБОЛИСТИ МОЖЕШ ДА ПОЛЗВАШ МЛАДЕЖИ ОТ ШКОЛАТА...........ТОВА СЕ СЛУЧВWА В ЛИВЪРПУЛ В МОМЕНТА НИКОЙ НЕ Е ВИНОВЕН ЧЕ ПИКФОРД СТЧУПИ КРАКА НА ВВД А РИШАРЛИСОН КОНТУЗИ ТИАГО,НЯМА КАК ДА ИМАШ РАВНОСТОЙНИ РЕЗЕРВИ НА МЕСИ,РОНАЛДО.САЛАХ И Т.Н ТОВА ДА НЕ Е БАНИЦА С КЪСМЕТИ Рейтинг: 6 1

Livo (Гост) 145 отговор
29 ноември 2020 | 12:58

Ливърпул скоро няма да имат 11 здрави,обаче са първи.................ИВАХТИ ВЕЛИКАНСКИЯ ОТБОР Рейтинг: 5 2

До ревал: (Гост) 144 отговор
29 ноември 2020 | 10:26

Алавес... Рейтинг: 3 0

Ливърбърд (Гост) 143 отговор
29 ноември 2020 | 10:18

Ливърпул с излючение на двубоя с лисиците,просто играят слабо от началото на първенството! ВАР добър или лош,е еднакъв за всички!!! С един редовен гол,разчитат да спечелят,и треперят до края! Вкарват три,или четири и не оставят нищо на случайността! Пример Ман Сити! Рейтинг: 8 6

mda (Гост)
29 ноември 2020 | 11:53

и как да играят силно, след като от 2-3 месеца не е имало случай 15 еднакви човека да тренират заедно? Сити няма такива проблеми, тъй като имат 2 пъти по-малко контузии, да не говорим, че нямат сериозни контузии, а освен това Гуардиола за ен-ти път купи защитници за 100 млн тоя трансферен прозорец. За кви глупости говориш изобщо? Дано не им се случва на другите отбори, че тогава ще ги видя като имат 11 контузени от първия отбор. Оня ден Клоп имаше двама вратари в смените за ШЛ. Рейтинг: 6 0

В и К до mda (Гост)
29 ноември 2020 | 12:07

Перфектен коментар! Ако има нещо хубаво в настоящата ситуация с контузените е, че са толкова много и все на важни играчи, че само може да става по-добре в решаващите части от сезона. И въпреки всичко се държим в челото! Рейтинг: 2 0

Livo (Гост)
29 ноември 2020 | 12:55

За това има класиране,че да не се налага да вярваме на такива като теб. Рейтинг: 4 0

Livo (Гост)
29 ноември 2020 | 13:02

Слабо играели...Клоп едвам скалъпва 11 човека за мач,съдиите ги режат грозно и въпреки всичко са ПЪРВИ.ИСТИНАТА Е ЧЕ ЛИВЪРПУЛ ТАЯ ГОДИНА НЯМАТ НИКАКЪВ КЪСМЕТ А ТИ СИ НЯМАШ ХАБЕР ОТ ФУТБОЛ. Рейтинг: 5 1

Обективен (Гост) 142 отговор
29 ноември 2020 | 05:36

Що не погледнете статистиката да видите,че и точката за набедения гранд е много.В общи линии Циклоп да се хваща за палците,че голяма оран го чака. Рейтинг: 7 15

Aston Villa (Гост) 141 отговор
29 ноември 2020 | 02:10

Докерски мишоци спрете да ревете. Просто клоп се изчерпа както стана и в борусия. Не ви е ВАРа виновен, а това, че сте слаби. 7-2!!! Рейтинг: 9 21

Чемпиъншип (Гост)
29 ноември 2020 | 14:35

Ви зове!И само гледай в реванша да не ви качим на 10! Рейтинг: 3 0

Champ19ns. (Гост) 140 отговор
28 ноември 2020 | 23:34

Наистина този VAR е истинско чудовище за футбола според мен вече е крайно време да го премахнат от футбола все пак за мен той убива красотата от любимата ни игра. Рейтинг: 14 9

... (Гост)
29 ноември 2020 | 00:44

Ей смешник, това що не го написа миналия сезон, когато всички решения на ВАР бяха във ваша полза. Днес и дузпата е 100% и гола ви е нередовен. Ако нямаше ВАР, щяхте да поведете с 1:0 с гол от засада. Без значение колко е, има я! Пълни смешници сте, честно! ВАР по никакъв начин не трябва да се маха, а да се промени и да почне да се използва по-добре. И тук не става дума за тоя мач, а за много други, в които ВАР дори не се гледа при очевидни грешки на съдиите. Рейтинг: 14 15

UFO (Гост)
29 ноември 2020 | 02:11

До..... Преди когато си на една линия със защитника нямаше засада,сега гледат некакви нанометри което убива футбола не е само този мач,то е почти всеки.За дуспата да не говорим,че изобщо не може да се свири такава,а за миналия сезон Ливърпул беше ощетяван двойно повече от този сезон. Рейтинг: 10 10

mda (Гост)
29 ноември 2020 | 11:56

не е проблемът във ВАР, а в правилата и съдиите. Очевадно е, че искат да се дискредитира технологията, за да може да се върнем към времената, когато беше лесно за съдиите направо да убият някое отборче с решенията си, ако случайно се опъне на Ман Юн, Ювентус, Реал, Барса, Арсенал и подобни отборчета, които са прекалено големи, разбираш ли и много парички играят там... Рейтинг: 1 0

Champ19ns. (Гост) 139 отговор
28 ноември 2020 | 23:29

Така,значи в момента нищо,че през настоящият сезон VAR е срещу нас,няма никакво значение все пак ние успяхме да станем най-накрая Шампиони на Англия,че и това можеше да не се случи заради пандемията,така че и на това трябва да сме доволни. Рейтинг: 9 3

Клоп (Гост) 138 отговор

Спокойно братя червени мангали другата титла след 30 години Рейтинг: 10 19

hehe (Гост)
29 ноември 2020 | 11:59

мангалите са малко по- на североизток, в предградията на един голям град, както и в Лондон + глорихънтърчетата като теб по целия свят Рейтинг: 3 0

28 ноември 2020 | 21:37

В Мюмюнхен имаме традиция след мач да ходим да ядем местна храна - обикновено дюнери Рейтинг: 12 3

Вижоще

Англия

Ман Сити 0:0 Уулвс 02 март 2021 | 21:14
Играч на Ман Юнайтед се отказва от Англия, ако отново бъде пренебрегнат 02 март 2021 | 11:17
Английски журналист твърди: Голямото желание на Мбапе е Ливърпул 02 март 2021 | 11:38
Барселона търси купувач на Гризман, цената е определена 02 март 2021 | 10:11
Солскяер: Този сезон е безпощаден 02 март 2021 | 16:51
Само два положителни теста в Премиър лийг за последната седмица 02 март 2021 | 10:37
Реал продава Варан на Юнайтед? 02 март 2021 | 17:01
От УЕФА твърдят, че няма да се наложи Великобритания да приеме изцяло Евро 2020 02 март 2021 | 15:05
Ливърпул може да остане без Салах за старта на следващия сезон 02 март 2021 | 14:22
Нюкасъл остава без двама от нападателите си за целия март 02 март 2021 | 14:11
Легенда на Ливърпул си отиде на 82 години 02 март 2021 | 12:01
Великобритания официално поиска Евро 2020 и обяви, че ще се бори с България за Мондиал 2030 02 март 2021 | 09:31
Анчелоти: В Евертън мечтаем за топ 4 02 март 2021 | 05:58
Гуардиола разкри как мотивира футболистите си 02 март 2021 | 04:28
Специя обяви нетрадиционно групата за Ювентус, Гълъбинов е вътре 02 март 2021 | 02:11
Евертън се изравни с Ливърпул по точки 01 март 2021 | 23:55