Сасуоло си намери майстора в лицето на Интер (видео) 28 ноември 2020 | 17:55

Отборът на Интер постигна убедителна победа с 3:0 при гостуването си на Сасуоло, с което беше открит деветият кръг в Серия "А". Попаденията бяха дело на Алексис Санчес (4'), Влад Кирикеш (14' - автогол) и Роберто Галярдини (60'). Това беше първа загуба за "неровердите" през този сезон.

Антонио Конте беше направил три промени в своя състав. По фланговете започнаха Матео Дармиан и Иван Перишич, а Ромелу Лукаку бе получил почивка и така партньор на Лаутаро Мартинес в атака беше Алексис. Домакините пък бяха подредени в 4-2-3-1, като техният нападател беше Джакомо Распадори, който беше подпомаган от Джереми Бога, Филип Джуричич и Доменико Берарди.

Преди началото на мача двата тима запазиха минута мълчание в памет на починалия Диего Марадона. В 4-ата минута Кирикеш сгреши и топката му беше отнета. Лаутаро прехвърли Андреа Консили, но Кирикеш не му позволи да стреля. Все пак аржентинецът успя да подаде на Алексис, който отблизо откри резултата в полза на гостите. В 7-ата Консили отрази удар на Перишич, а в 11-ата Лаутаро опита прехвърлящ удар, който обаче излезе в аут. В 14-ата при изпълнение на корнер топката мина над всички играчи и се озова в Артуро Видал. Той нанесе силен удар паралелно на вратата, а топката се отби в тялото на Кирикеш и се озова в неговата врата. В 21-ата техничен удар на Джуричич облиза далечната греда. В 35-ата Самир Ханданович се справи с шут на Рожерио, а три минути след това и с изстрел на Джереми Толян. Кошмарното участие на Кирикеш в мача приключи в 42-ата минута, когато той беше принудително заменен заради контузия. Две минути след това Мануел Локатели стреля с глава в аут. В 54-ата минута Дармиан центрира към Лаутаро, но неговият удар прелетя над вратата. В 60-ата халф-бекът с нов пас намери Галярдини на границата на наказателното поле, а той със страхотен удар увеличи още повече преднината на "нерадзурите". В 67-ата Алексис опита воле, което обаче се оказа неточно. В 85-ата резервата Лукаку също се разписа, но попадението не беше зачетено заради явна засада.

Така Интер излезе на второ място в класирането с актив от 18 точки и задмина Сасуоло само по голова разлика.

САСУОЛО - ИНТЕР 0:3

0:1 Алексис (4')
0:2 Кирикеш (14' - автогол)
0:3 Галярдини (60')

Сасуоло: Консили, Толян, Кирикеш, Ферари, Рожерио, Лопес, Локатели, Берарди, Джуричич, Бога, Распадори

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Бастони, Дармиан, Барела, Видал, Галярдини, Перишич, Лаутаро, Алексис

Педро Обианг Педро Обианг14 Ашраф Хакими2 Ашраф Хакими
90' Матео Дармиан  Матео Дармианизлиза
Ашраф Хакими  Ашраф Хакимивлиза
85' Николо Барела  Николо Барелаизлиза
Стефано Сенси  Стефано Сенсивлиза
Иван Перишич  Иван Перишичизлиза
Кристиан Ериксен  Кристиан Ериксенвлиза
80' Иван Перишич  Иван Перишичжълт картон
79' Лаутаро Мартинес  Лаутаро Мартинесизлиза
Максим Лопесжълт картон Максим Лопес  66'
60' Роберто Галярдини  Роберто Галярдинигол
Марлонвлиза Марлон
14' Влад Кирикеш  Влад Кирикешавтогол
4' Алексис Санчес  Алексис Санчесгол