Жиру изригна с 4 гола, Челси разкъса Севиля (видео) 02 декември 2020 | 23:51
Лондонският Челси си осигури първото място в класирането на Група "F" на Шампионската лига, след като разби с 4:0 като гост Севиля. В герой за "сините" от западен Лондон се превърна французинът Оливие Жиру, който реализира и четирите попадения (8, 54, 74, 83-д). Така Челси събра 13 точки и е недостижим на върха в групата, а Севиля също е с гарантирано място в следващия етап от надпреварата, но ще влезе него от позицията на втори с 10 точки. Трети е Краснодар с 4 точки, а на дъното остана след срещите тази вечер Рен с 1 точка.
Гостите успяха да изненадат испанския си противник с ранен гол. В 8-ата минута Кай Хавертц напредна в половината на Севиля и намери Оливие Жиру в опасна близост до вратата на Алфонсо Пастор Вакас, а френският нападател с техничен удар с левия крак опъна мрежата - 0:1.
До края на първото полувреме на два пъти севилци имаха претенции за дузпа - и в двата случая заради игра с ръка в наказателното поле на футболисти на Челси - първо в 18-ата, а после и в 37-ата минута. И двата пъти, след намесата на ВАР, решението на съдията бе, че няма основание за 11-метров наказателен удар.
По подобие на първата част, гостите реализираха попадение малко след началото на второто полувреме, като негов автор отново бе Жиру. В 54-ата минута французинът получи пас от Матео Ковачич в наказателното поле и отново майсторски преодоля противниковия страж, като този път находчиво копна леко топката и го прехвърли.
Това далеч не беше последната дума на Жиру днес. В 74-ата минута Н'Голо Канте центрира отдясно и Жиру този път с глава изпрати топката за трети път тази вечер във вратата на Севиля, оформяйки хеттрик.
34-годишният френски ветеран обаче не спря дотук. В 83-ата минута той реализира четвърто попадение - с безпощаден шут от бялата точка. Дузпата бе отсъдена за нарушение именно срещу Жиру, който бе задържан с ръце в наказателното поле от противников футболист.
Три минути преди края реферът се поколеба дали да не отсъди още една дузпа за Челси, но този път крайното му решение бе, че няма основание за такава и резултатът остана непроменен. Така Челси влезе с гръм и трясък във фазата на директните елиминации като победител в своята група, а световният шампион от Мондиал 2018 с "петлите" Жиру дълго ще помни тази специално за него вечер.

Хаким Зиеш  Хаким Зиешжълт картон
85' Жоржиньо  Жоржиньоизлиза
Billy Gilmour  Billy Gilmourвлиза
84' Оливие Жиру  Оливие Жируизлиза
Тимо Вернер  Тимо Вернервлиза
83' Оливие Жиру  Оливие Жирудузпа
Серхи Гомесжълт картон Серхи Гомес  82'
Иван Ракитичизлиза Иван Ракитич  75'
Оливер Торесвлиза Оливер Торес
74' Оливие Жиру  Оливие Жиругол
67' Матео Ковачич  Матео Ковачичизлиза
Жул Кундевлиза Жул Кунде
54' Оливие Жиру  Оливие Жиругол
43' Кристиан Пулишич  Кристиан Пулишичжълт картон
Усама Идрисижълт картон Усама Идриси  41'
37' Матео Ковачич  Матео Ковачичжълт картон
Неманя Гуделжълт картон Неманя Гудел  15'
8' Оливие Жиру  Оливие Жиругол
10 Извършени фалове 15
8'
Оливие Жиру
54'
Оливие Жиру
74'
Оливие Жиру
83'
Оливие Жиру

Добави коментар Коментари (24)

Наблюдателен (Гост) 24 отговор
03 декември 2020 | 16:33

Когато Жиру и Пулишич са титуляри ЧЕЛСИ мачка, Но Лампито не може да го схване Рейтинг: 4 0

До А? (Гост) 23 отговор
03 декември 2020 | 11:08

Кой разцепи испанците е? До миналият сезон имахте 5 испанци в титулярите. Тъпите дървари само ряпат и се блъскат. На светлинни години са британските дървари от играчите от Пиринеите. Няма значение дали са испанци и португалци сравнени с дървари като Англия , Ейре, Шотландия. Ръгбисти малоумни. Затова Ла Лига винаги ще е пред вас като футбол. Въпрос на ген Рейтинг: 4 7

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Тея Па (Гост) 22 отговор
03 декември 2020 | 11:05

Ако Севиля играе с титулярите ще ви бие ве. Молете се да не срещнете на четвъртфиналите. Само че Челси ще отпадне още на осминафинал. И не се излагайте да сравнявате дървената с Ла Лига. Ранклистата на УЕФА, а и последните 20 години показват категорично кое първенство е най-силно с разлика. Юнайтед и те ли биха титулярите на Севиля миналият сезон ?А по-миналият?Уулвс и те ли? А Мидълзбро на финала на Лига Европа 4-0 ? Смешковци в мач без значение резервите на олигарха победили шест кратния носител на Лига Европа с 6 пъти по-малък бюджет и голяма работа станало хахахха .Ще видим кой докъде ? Рейтинг: 2 10

... (Гост)
03 декември 2020 | 11:54

говориш пълни глупости дете.МАЧ БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ??ТИ НЕ РАЗБИРАШ ОТ ФУТБОЛ!НАЙ-МАЛКОТО ПАРИТЕ СА ВАЖНИ,НО СИ ПРОСТИЧКА И НЯМА ДА РАЗБЕРЕШ Рейтинг: 12 0

ЛалутаАрми (Гост) 21 отговор
03 декември 2020 | 09:31

Хубава победа за Челси.Този мач и МЮ-ПСЖ бяха много големи двойки.И Севиля и МЮ имаха контузени футболисти. Рейтинг: 9 0

Мангалчестър ВАРюнайтед (Гост) 20 отговор
03 декември 2020 | 09:12

А ние май,в Лига Европа.. Рейтинг: 9 2

Е? (Гост) 19 отговор
03 декември 2020 | 08:49

Смешни диемаджии! Севиля е класирана отдавна, снощи си"играйка" в мач без значение, ква лекция кви пет лева хахаха Рейтинг: 2 17

Челси (Гост)
03 декември 2020 | 08:54

Все така да играят, ахаххаххаха ахахаххах!!! Рейтинг: 15 1

А? (Гост)
03 декември 2020 | 08:58

Що, Челси не се ли бяхя класирали? Разцепиха испанските мажоретки! Рейтинг: 26 2

Челси (Гост) 18 отговор
03 декември 2020 | 08:26

Мачкай рибата, червените сливи да мълчат!? Рейтинг: 13 2

ERNETPARI (Гост) 17 отговор
03 декември 2020 | 06:46

КАК ДА СПЕ ЧЕЛИТЕ 999$ НА МЕСЕЦ ЧРЕЗ ИНТЕРНЕТ И ЗАПОЧНЕТЕ РАБОТА ОТ ВКЪЩИ. 100% РАБОТЕЩА СИСТЕМА. ВИЖТЕ ТУК. -----------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 1

Йордан (Гост) 16 отговор
03 декември 2020 | 03:04

Севиля явно не са за ЛЕ. Просто не са голям отбор и нямат манталитет за голям турнир. Не може в решаващ мач за 1-во място така да играят, и то у дома. Жиру им наниза 4 гола, което пък говори много за класата му, дори и на тези години. Рейтинг: 12 7

. (Гост)
03 декември 2020 | 03:19

Как не са за ЛЕ,като имат 6 титли там. Искаш да кажеш,че не са за ШЛ Рейтинг: 30 0

Й (Гост)
03 декември 2020 | 03:21

Да, за ШЛ има впредвид че не стават. Но стават за ЛЕ. Рейтинг: 17 2

. (Гост)
03 декември 2020 | 07:39

Севиля са класирани за осминафиналите след 4 кръг, това е повече доказателство че са за ШЛ от всички теории на света Рейтинг: 7 2

Тоch by touch (Гост) 15 отговор
03 декември 2020 | 03:03

Тез пак li 32 та фанаха Рейтинг: 1 1

Казино 777 (Гост) 14 отговор
03 декември 2020 | 01:38

То човек да го исрам да се покаже. Пак ще се подновява абонамента за Лига Европа Рейтинг: 12 1

Испанско м.а.н.г.о (Гост) 13 отговор
03 декември 2020 | 01:29

Без Реал и Парцелона, Ла Лига е на нивото на португалското. Състезание с два коня. Рейтинг: 21 6

. (Гост)
03 декември 2020 | 03:18

Ревал или чарашафи им е никнейма Рейтинг: 5 0

Аз (Гост) 12 отговор
03 декември 2020 | 01:22

Абе пичага, стига с тия резерви и титуляри бе, жиру я има 200-300 минути общо тоя сезон я не.Колко ника ще смениш, за да го напишеш тоя коментар 15 пъти? Рейтинг: 23 1

... (Гост)
03 декември 2020 | 01:51

Жиру я има,я няма 20-30 мин. ако ме питаш мен. Рейтинг: 16 1

... (Гост) 11 отговор
03 декември 2020 | 01:14

Какво ми говорите за резервния вратар на Челси бе хахахахах. Бил 80 милиона и какво? Това е най-слабия трансфер в историята на клуба. Тоя ако дойде да рита пред блока ми, ще бъде последен избран... Видяло се в Лондон... Какво се е видяло в Лондон? 0:0, скучен мач, почти без положения, като Севиля имаха минимално предимство и всичко това, когато Челси бяха с ключови контузени играчи и още несработен отбор. В момента Челси просто мачка наред. Севиля и с титулярите да бяха, със сигурност нямаше да бият, а на Челси даже и 0:0 им стигаше предвид головата разлика. Рейтинг: 21 3

Liverpool (Гост) 10 отговор
03 декември 2020 | 00:51

Видя се в Англия когато бяха с първият състав колко сте силни, все пак нямат резервен вратар за 80 милиона, а половината момчета на испанците играеха сефте официален мач, Челси са слаби! Рейтинг: 7 46

Шампионска Лига

Десетима от Аталанта рухнаха под натиска на Реал в края (видео+галерия) 24 февруари 2021 | 23:53
Бесният президент на Аталанта: Побиха ме тръпки от срамния червен картон 26 февруари 2021 | 19:15
Куртоа: Не очаквах да имам толкова спокоен мач 25 февруари 2021 | 03:00
Гуардиола критичен към нападателите след успеха над Борусия (М) 25 февруари 2021 | 01:56
Гасперини: Съдията развали мача 25 февруари 2021 | 01:31
Зидан: Най-важен е резултатът 25 февруари 2021 | 01:03
19-ата поредна победа засили Ман Сити към четвъртфиналите (видео) 24 февруари 2021 | 23:50
Жиру: Което е добре за отбора, е добре и за мен 24 февруари 2021 | 07:50
Осакатен Реал Мадрид с тежък тест в Бергамо 24 февруари 2021 | 05:23