Бразилска магия пречупи Ман Юнайтед (видео) 02 декември 2020 | 23:54
Пари Сен Жермен взе реванш от Манчестър Юнайтед за загубата в Париж. Французите спечелиха с 3:1 на "Олд Трафорд" в мач от група Н на Шампионската лига.

Отборът на Томас Тухел победи след три бразилски гола. Неймар откри резултата още в шестата минута и се разписа още веднъж в самия край на мача. Маркъс Рашфорд изравни в 32-ата минута за 1:1. Капитанът на ПСЖ Маркиньос отбеляза решителен гол в 69-ата минута, а секунди по-късно Фред бе изгонен заради втори жълт картон.

Победата на миналогодишния финалист заплете групата, тъй като ПСЖ, Ман Юнайтед и РБ Лайпциг са с актив от 9 точки преди последния кръг. Французите са на първо място, а втори са "червените дяволи", които следващата седмица гостуват в Германия.

ПСЖ започна активно и още в шестата минута поведе. Удар на Мбапе бе блокиран, но топката се озова в Немайр, който с диагонален изстрел прати топката покрай Де Хеа от сравнително малък ъгъл.

"Червените дяволи" правиха някакви опити да пресират, но след ранния гол гостите се чувстваха много комфортно на "Олд Трафорд". Те владееха топката в по-голяма част от времето и продължаваха да създават неприятности на защитата на домакините. В 16-ата минута силен изстрел на Флоренци бе избит от Де Хеа.

Тимът на Солскяер не успяваше да създаде нищо в предни позиции, а в 23-ата минута можеше да остане с човек по-малко. Фред замахна с глава към Паредес, който се свлече на терена. Ударът не засегна сериозно италианеца, но намерението бе очевидно. Съдията разгледа ситуацията на монитора извън терена, а преценката му бе жълт картон за бразилеца.

Постепенно Ман Юнайтед взе инициативата и с известен късмет стигна до изравняване. Хубав удар на Марсиал бе отразен от Навас. Топката обаче стигна до Рашфорд, който си освободи пространство за изстрел. Ударът му бе отклонен от Данило и топката неспасяемо се насочи към мрежата.

След почивката "червените дяволи" изглеждаха различно. Французите се изнесоха по-напред в търсене на нов гол, а това отвори пространства за контраатаки на домакините. Отборът на Солскяер организира две великолепни атаки и като по чудо не стигна до гол.

В 49-ата минута прекрасна комбинация между Кавани и Рашфорд изведе Марсиал на идеална позиция за изстрел. Французинът обаче направи огромен пропуск, като стреля над вратата.  Малко по-късно Марсиал изведе Кавани, който прехвърли Навас, но топката се удари в горната греда. Кълбото отиде в Бруно Фернандеш, който отклони към Марсиал, а неговият удар бе блокиран от Маркиньос.

Изглеждаше, че Ман Юнайтед има предимство, но в следващите минути двубоят тотално се промени. Отлично центриране на Флоренци намери Маркиньос непокрит, но ударът му с глава се удари в гредата. Малко по-късно Неймар намери влезлия като резерва Мичел Бекер. Младият нидерландец стреля, а Де Хеа направи блестящо спасяване.

Натискът на ПСЖ все пак доведе до гол. Защитата на домакините не успя да изчиститопката след ъглов удар, тя стигна до Бакер, след негов опит за удар се отклони към Маркиньос, който я насочи към мрежата преди Де Хеа да стигне до нея.

Ситуацията стана още по-тежка за "червените дяволи", тъй като в 70-ата минута Фред получи жълт картон. Картонът бе доста спорен, но бразилецът можеше да бъде изгонен още преди почивката, а след това направи още няколко опасни влизания.

Солскяер пусна в игра Погба, а след известен период на стъписване Юнайтед отново пое контрола върху срещата. Десет минути преди края Погба отправи много хубав удар от въздуха, но топката мина малко над вратата. Удар с глава на Бруно Фернандеш пък се озова в ръцете на Навас.

Опитът на англичаните да натиснат в последните минути отвори много пространства за бързите нападатели на съперника. Минута преди края Мбапе се откъсна и напредна. Той стреля по диагонала, а топката мина покрай лявата греда, а Неймар чакаше топката непокрит в наказателното поле.

Бразилската звезда стигна до своя втори гол в 91-ата минута и напълно си го заслужи. Той развинти няколко играчи на домакините преди да изведе Мбапе в предни позиции. Килиан намери Рафиня, който пък поднесе топката на Неймар, за да може той да я прати в опразнената врата.

Неймар  Неймаргол
Единсон Каваниизлиза Единсон Кавани  79' Алесандро Флоренци  Алесандро Флоренциизлиза
Дони ван де Беквлиза Дони ван де Бек  Тило Керер  Тило Керервлиза
Антони Марсиализлиза Антони Марсиал
Мейсън Грийнуудвлиза Мейсън Грийнууд
78' Марко Верати  Марко Вератиизлиза
Рафиня  Рафинявлиза
Маркъс Рашфордизлиза Маркъс Рашфорд  74'
Пол Погбавлиза Пол Погба
Фредчервен картон Фред  70'
69' Маркиньос  Маркиньосгол
65' Леандро Паредес  Леандро Паредесизлиза
Андер Ерера  Андер Ереравлиза
64' Мойс Кийн  Мойс Кийнизлиза
Мичел Бекер  Мичел Бекервлиза
59' Марко Верати  Марко Вератижълт картон
38' Леандро Паредес  Леандро Паредесжълт картон
Маркъс Рашфордгол Маркъс Рашфорд  32'
Фреджълт картон Фред  23'
6' Неймар  Неймаргол
19 Извършени фалове 10
6'
Неймар
Маркъс Рашфорд
32'
69'
Маркиньос
90'
Неймар

Добави коментар Коментари (92)

аззззз (Гост) 92 отговор
03 декември 2020 | 18:46

пресилен картон но и ПСЖ си бяха по добри на неимар тръгне ли ми играта няма кои да го спре този си прави квото си иска с тоя измислен капитан Магуайър ли е къв е измислен Рейтинг: 0 0

FF (Гост) 91 отговор
03 декември 2020 | 17:07

по скоро съдийска магия ,нямаше никакъв червен картон Рейтинг: 0 2

Фен на Ливърпул (Гост) 90 отговор
03 декември 2020 | 12:34

Съдията беше неадекватен, верно че Фред си беше за гоненер но какво да кажем за Неймар? Тоя противен изрусен ром е гадно копе,енцер постоянно провокирар ръчкар бута сер б,ъскар той е винаги за чирвен картон а дори и жъ,т не му беше показан! Юнайтед зас,ужаваха поне точка от мачар ПСЖ-то явно пак бута петро,ни кинти за да ги бутан напред Рейтинг: 3 6

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

АНОНИМЕН (Гост) 89 отговор
03 декември 2020 | 12:27

А пък на горкият ОЛЕ! - Всичко му е ясно на това футболно поле, но докле са тези двамка ЕД и ОЛЕ, някой ще ги хване зимна дрямка, а фенове милиони по-света чакат хубава игра, а Тя не идва, и живеем в голяма тъга, но не губете надежда, съхранете вашата МЕЧТА!? Рейтинг: 6 0

АНОНИМЕН (Гост) 88 отговор
03 декември 2020 | 11:59

Как да имат желание да играят, като на голяма част от футболистите, не им е сигурно, дали ще бъдат в състава и след Януарският трансферен прозорец или не. Марсиал откровено и много нагло демонстрира, и всичко съботира, показва нежелание да бъде в Ман. Юн. - да заминава!? Рейтинг: 5 2

АНОНИМЕН (Гост) 87 отговор
03 декември 2020 | 11:48

Свините ще си излеят подлите души, и злоба ще залее, като вирус, цялата Планета, радвайте се комплексари днес е вашият ден. Рейтинг: 0 3

Оо (Гост) 86 отговор
03 декември 2020 | 11:39

Оле марш от Юнайтед !! Рейтинг: 4 1

АНОНИМЕН (Гост) 85 отговор
03 декември 2020 | 11:38

Колко абсурдно звучат от устата Бербатов, кой футболист да вземе Юнайтед, за да се подсигури поне в защита, кой мислите че е въпросният, ами РАМОС! - о, Боже! опази! Рейтинг: 2 1

Galinski (Гост) 84 отговор
03 декември 2020 | 10:29

Съдията ги пречупи! Рейтинг: 4 9

United (Гост) 83 отговор
03 декември 2020 | 09:29

Като не вкараш ти вкарват! Марсиал отдавна плаче да е на скамейкта,защото е мързелив и без психика.Фред не е виновен, че го изгониха - виновен е Оле, че него смени при 5 смени.Тази вечер и Бруно беше зле-видно беше, че е уморен.Въпреки всичко имахме всички шансове да взеемем поне точка.Двата гола на ПСЖ рикушети и късмети, но го има в играта.Продължаваме към следващия мач, но Оле е крайно време да се държи като мениджър, а не да гледа екранчето пред него все едно е на кино!GGMU Рейтинг: 24 5

... (Гост)
03 декември 2020 | 10:39

Типична манафска логика. ПСЖ имали късмет, заради рикушети на 2 от головете им, а рикушетът за гола на рашко усложливо се пропуска. Рейтинг: 18 11

03 декември 2020 | 08:52

Този мач беше ясен Х ако Юнайтед бяха нормален отбор. Ключов момент е че съдиятат по някакво чуди не изгони Фред за удар без топка. Това нещо не се случва всеки ден. След това Оле все пак решава да задържи белязания с жълт картон Фред, който в оригинал изглежда като маймуна на амфети и влиза като касап при всяко удобно положение. 5 смени. 5 СМЕНИ ИМАШ ВЕ ЧОВЕК. Това беше най-посредственото мениджърско решение което съм виждал досега. Играеш за равен, имаш опции на скамейката, имаш 5 шибани смени и решаваш да си оставиш маймунката на терена да бъде изгонена. Отделно Фред е олигофрен, няма и грам психика. Защо забога продължаваш да пускаш Марсиал. Този човек така и не показа качества на нападател. Нито имах нюх за гол, нито има дрибъл, нито има позициониране, муден играч е, не си дава грам зор. Продължаваш да го пускаш и да се чудиш защо не върви играта. Малко ни биха на фона на тези проблеми. Виновници -> Оле, Марсиал, Фред. Ако си беше сменил Фред на полувремето, беше пуснал нормален нападател този мач щеше да бъде равен в най-лошия случай. Рейтинг: 35 0

Коте (Гост) 79 отговор
03 декември 2020 | 08:51

Мяооо, амбициите на хЮмнайтед стигат до прилично представяне в Лига Европа и оставане е премиър. Мър,мър,мърр. По добре тази група не можеше да се нареди. Рейтинг: 19 7

МЮ (Гост) 78 отговор
03 декември 2020 | 08:31

На Фред да му бяха дали директен червен за влизането с двата крака нямаше да се ядосам толкова.Според мен ПСЖ имаха късмет с картона защото преди него ги убихме от бой.Кофти, ме срещу Реал и Баерн имахме мачове в елиминациите които ни отстраняваха с картони ама какво да се прави.За вторият гол на ПСЖ си мисля, че никой не знаеше на къде рита топката ама какво да се прави добутаха в до вратата.За третия както казва съра като падаш с 2-1 си длъжен да излезеш напред и ако паднеш с 3-1 пак падаш.Според мен Ман Ю не заслужаваше да загуби мача определено игра по-добре и определено има място в турнира! Рейтинг: 11 14