Борусия (М) извади късмет срещу надъхан съперник (видео) 05 декември 2020 | 18:51
Натоварената програма на Борусия (Мьонхенгладбах) си казва думата и днес тимът едва стигна до точка при визитата си на Фрайбург - 2:2. Така след десет мача “жребците” остават извън топ 6, като са със само една победа в последните четири кръга в германския елит.

Тимът на Фрайбург изигра може би най-силния си мач досега, отправи цели 22 удара към вратата, вкара два гола, удари две греди, но в края пак не стигна до победата. За последно съставът триумфира в първия кръг от сезона и затова сега е на крачка от опасната зона.

Лукас Хьолер разтресе гредата на Ян Зомер в 16-ата минута, но гостите имаха шанса да поведат. Това се случи в 23-ата, когато Брийл Емболо прониза вратаря по диагонала. Фрайбург изравни в 32-ата чрез Филип Лайнхарт.

Четири минути след подновяването на играта Винченцо Грифо изведе домакините напред от дузпа, но секунди по-късно Аласен Плеа изравни с ювелирно изпълнение.

До края по-добрите възможности бяха за футболистите в червено и в 78-ата страничният стълб попречи на Грифо да забие трети гол.

Гуус Тилвлиза Гуус Тил
79' Аласан Плеа  Аласан Плеаизлиза
Патрик Херман  Патрик Херманвлиза
76' Аласан Плеа  Аласан Плеажълт картон
Лукас Хьолеризлиза Лукас Хьолер  74'
Роланд Шалайвлиза Роланд Шалай
Ермедин Демировичизлиза Ермедин Демирович
Нилс Петерсенвлиза Нилс Петерсен
64' Stefan Lainer  Stefan Lainerизлиза
Валентино Лазаро  Валентино Лазаровлиза
Hannes Wolf  Hannes Wolfизлиза
Маркус Тюрам  Маркус Тюрамвлиза
53' Денис Закария  Денис Закарияизлиза
Ласло Бенес  Ласло Бенесвлиза
50' Аласан Плеа  Аласан Плеагол
Винченцо Грифодузпа Винченцо Грифо  49'
45' Флориан Нойхаус  Флориан Нойхаусжълт картон
Филип Лийнхартгол Филип Лийнхарт  32'
Кевен Шлотербекжълт картон Кевен Шлотербек  25'
23' Брийл Емболо  Брийл Ембологол
0
23'
Брийл Емболо
Филип Лийнхарт
32'
Винченцо Грифо
49'
50'

05 декември 2020 | 19:05

Пореден срам за Йорваля! Изпадащият Фрайбург унизи Гладбах и ги остави извън Топ 6 Рейтинг: 3 1

Поздрави от Интер (Гост) 5 отговор
05 декември 2020 | 19:01

Курррвата на Интер Милано отново без победа дори и срещу мъртъв отбор с 1 победа,като Фрайбург! Рейтинг: 4 0

Гладбах е СЕДМИ (Гост) 4 отговор
05 декември 2020 | 18:59

Гладбах се сурррна на 7 то място,което приляга напълно на един средняк,какъвто безспорно е малката Борусия. Жалко за Йорваля,сигурно е пред самоубийство Рейтинг: 5 1

Аз (Гост) 3 отговор
05 декември 2020 | 18:58

Изпадащият Фрайбург,който имаше 1 победа в 10 мача от началото на Бундеслигата се иззгаврри с Борусия М! Отпаданаето на Гладбах от ШЛ явно е пречупило и без това безхарактерният отбор на жребчетата Рейтинг: 3 2

Баварец (Гост) 2 отговор
05 декември 2020 | 18:56

И Изпадащият Фрайбург унижи отпадналата от ШЛ малка Борусия! Срам! Рейтинг: 4 0

yor!val!=MGGA! (Гост) 1 отговор
05 декември 2020 | 18:54

Ето започва сложната и мъчна, яко решителна за по-доброто ни класиране среща с много опасния клуб Фрайбург на Кр. Щрайх, който хич не си и поплюва да се прекланя пред големите имена и съответно двубоят ще се окаже доста оспорван откъдето и да го погледне човек. В първите 20-на мин БМГ го раздава леко споко и кротко, без да се натяга пестейки донякъде силици за решаващия ШЛ-мач в средата на седмицата с Кралския РМ, поради което налице е тотална домакинска доминация с цели 2 чисти удара към ЯнЗОМЕР, но безуспешни засега, като това на Хьолер излезнал сам с/у ЗОМЕР в 14та мин. беше много опасно и направо убиващо достатъчно количество нервни клетки, след като удара му намира левия стълб на кийпъра. Все пак само 7 мин. по-късно в 22:33 мин. кълбето посещава вратата на домакините след една доста бавна, вяла и лежерно проведена контра, която тръгва от половината на БМГ с МГ, намерил успоредно на десния фланг Брийл ЕМБОЛО, който продължава леко надясно в посока към Ларс Щиндл; като междувременно се пренасочва фронтално към центъра пред бокса точно, там получава обратно топката от кептъна Щиндл и след лъжливо движение наляво нанася диагонален удар в противоположния ъгъл за повеждането с 1:0 за гостите. Тоз резултат обаче не се задържа никак дълго и след оказания в следващите 10-ина мин. тотален натиск от ФЦ Фрайбург, при което след един много добре изпълнен корнер в 33 мин. СантаМария получава топката и с гръб към вратата изпълнява умело една елегантна задна ножица в диагонална посока към дузпата, и топката облизва главата на централно връхлитащия Линхарт за заслуженото изравнителное попадение за домакините. Да отбележим, че само в рамките на това 1ПВ ударите към вратата са 10:4 за Фрайбург, както и спечелените единоборства 60:40, докато владението на топката е за гостуващите жребчета на Мейн-Гладбах, но кво от това, като то не винаги се оказва решаващо за крайната пАбеда; важни са точните удари, респ. голчетата и само те значат нещо в случая. Затуй очаквам с нетърпение 2ПВ, за да разбера какво хубаво ще могат да сътворят 2та състава, все пак всезнайно е, че в продължение на последните 13 тежки години БМГ /при сменени общо 4 треньора/ не е печелила мач с/у кУравите местни юнаци на Кристиян Щрайх. В 49-та мин. съдията справедливо дава дузпа за домакините за нелепо извършения фал на Лайнер с/у левия халф Хьофлер. И само минутка по-късно идва очакваният подходящ отговор на БМГ след блестящо изпълнения диагонален удар от 20м на АЛАСАН ПЛЕА и жестоката ефективност на Мейн-ГЛАДБАХ като от нанесените удари на жребчетата към вратата, половината се оказват чисти попадения. В случая, реализираната ефикасна комбинация тръгва от Ларс ЩИНДЛ през ЕМБОЛО към Ханнес Волф, като голмайсторът ПЛЕА получава продължената хитро топка от офанзивния ни плеймейкър ФЛО НОЙХАУС за тоз великолепен и отличен пърформънс. Просто АЛАХСАН ПЛЕА прави тези дни каквото си иска с кълбото и това е много крассиво и яко ефективно, след като не спира да бележи в много важните мачове на Мейн-ГЛАДБАХ ФАКТ. Междувременно, Марко Розе е заменил лекуващия доскоро тежката си контузия Денис Закария с Ласло БЕНЕШ с цел ротиране на състава и запазването му за срядата с Кралските РЕАЛни воини. Започва якото надлъгване в последните 20-ина минутки. И в 78-та мин. Винценцо Грифо /бивш играч на БМГ!/ нацелва пак левия стълб на Ян ЗОМЕР с острия си диагонален удар ниско долу по земята. 7:3 удари общо към вратата в полза на ФрайБурго, т.е. пак отбелязваме известно надмощие за тях, но от значение е ефективноста. В 84-та мин. ХЕРМАН изпуска сам с/у вратаря Мюлер, а десетина секунди по-късно Нилс ПЕТЕРСЕН на свой ред също така се излага с/у Ян ЗОМЕР две сто-процентови възможности биват пропилени. Малко след това следват в 87-та минута 2 удара от разстояние на ФЛО НОЙХАУС и Гюнтер в обратната посока, но вратарите са точно на местата си. А пък в 88:22 имаме тройно спасяване от Ян ЗОМЕР цели 3 удара в долния му ляв ъгъл, които той успешно отразява по блестящ н/н. В 90-та мин. Херман отново изниква сам с/у домакинския вратар Мюлер, но бие на см от дясната му греда в чист аут, сорри. И като цяло имаме много жестоко оспорван двубой, независимо от неблагоприятно получилото се и за 2-те страни в крайна сметка определено СПРАВЕДЛИВО равенство - 2:2 и след като обобщим количеството общо удари към вратата - 21:12 за домакините от ФЦ Фрайбург воден от Кр.ЩрайХ. А след броени минути, точно 56-та Винисиус дж. фкарва повеждащото попадение за Кралския РЕАЛен КЛАБ, изпреварвайки чакащо левашки вратарчето на Севиля Ясния БуНу облизвайки съвсем леко фалцово кълбето, за да мине то по земята съвсем близко до бутонките и напраздно протегнатите му напред лапички. Смех и хубаво ШОУ за нас зрителите, малко, но от сърдце. Но най-хубавото, и най-готиното явление през следващата седмица е обстоятелството, че покрай яко необходимата пАбедка за РЕАЛците, тъй желана за по-нататъшното им особено важно класиране напред в ШЛ, цял СВЯТ говори и обсъжда шансовете им с/у моя любим молто-симпатико Т-Е-А-М от Северен Рейн Борусия МьонхенГладбаХ, доказан железен ФАКТ. Рейтинг: 0 6