Манчестър Сити влезе в четворката (видео) 05 декември 2020 | 18:58
Манчестър Сити се изкачи до топ 4 на Висшата лига след безпроблемен успех над Фулъм. Отборът на Пеп Гуардиола спечели с 2:0 на "Етихад", но пропусна да победи с по-голям резултат. Двете попадения паднаха до средата на първото полувреме. Рахийм Стърлинг откри още в шестата минута, а Кевин Де Бройне от дузпа удвои аванса на домакините.

В мач номер 700 в кариерата на Гуардиола испанецът не направи нито една смяна. То се случва за първи път за Манчестър Сити от април 2005 г.

Отборът на Гуардиола започна вихрено и още в третата минута можеше да поведе. Първата опасна ситуация обаче пред Едерсон, а отговорът на Сити бе подаване на Жезус към Стърлинг. Английският национал не успя да преодолее Ареола, но го направи в петата минута. Тогава той бе изведен отлично от Де Бройне и този път не сгреши.

"Гражданите" имаха огромно предимство, не даваха топката на съперника и поставяха под сериозен натиск защитата на лондончани. Планът на Скот Паркър тимът му да бъде компактен и да опитва да направи нещо на контраатаки се провали още в началото след ранно получения гол.

Вратарят на гостите Алфонс Ареола имаше много работа, а в 14-ата минута предотврати втори гол. Той направи блестящо спасяване след удар на Де Бройне. Белгиецът контролираше мача с великолепните си подавания, а играчите на Фулъм не знаеха как да го опазят.

Де Бройне отбеляза втория гол в мача в 26-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Стърлинг. За разлика от мача с Ливърпул, когато пропусна от бялата точка, този път той хладнокръвно прати топката в мрежата. Това бе гол номер 400 за Ман Сити във Висшата лига, откакто Гуардиола е начело на клуба.

Тимът на Скот Паркър рядко играеше с топката, а още по-рядко стигаше до вратата на съперника. След половин час игра обаче Джон Стоунс направи опит да върне гостите в мача. Защитникът върна назад към Едерсон, който бе излязал напред и не бе на вратата си. За негово щастие топката мина покрай вратата. В другата половина на терена Ареола продължаваше да прави спасявания. Французинът отрази удар на Стърлинг.

След почивката нищо не се промени, въпреки че лондончани направиха някакъв опит. Де Бройне имаше две възможности да увеличи аванса на "гражданите", но не бе достатъчно точен. В 50-ата минута той получи подаване от Жезус, но стреля в гредата. По-късно пък той бе изведен сам Ареола, но не успя да го преодолее, тъй като вратарят излезе добре и блокира удара.

След почивката нищо не се промени, въпреки че лондончани направиха някакъв опит. Де Бройне имаше две възможности да увеличи аванса на "гражданите", но не бе достатъчно точен. В 50-ата минута той получи подаване от Жезус, но стреля в гредата. По-късно пък той бе изведен от Марез сам Ареола, но не успя да го преодолее, тъй като вратарят излезе добре и блокира удара.

Тимът на Гуардиола намали темпото в средата на полувреме и даде възможност на гостите да поиграят с топката. След този период последваха нови положения пред вратата на Фулъм. Жезус се измъкна зад защитата, но бе настигнат и не успя да отправи удар. Рубен Диас не успя да уцели вратата от добра позиция.

Лондончани дори стигнаха до удар в 81-ата минута. Влезлият като резерва Абубакар Камара стреля от дистанция, но топката мина покрай вратата. В крайна сметка Сити се задоволи със скромното 2:0.

Джон Стоунс Джон Стоунс5 Йоахим Андерсен5 Йоахим Андерсен
Рубен Диаш Рубен Диаш3 Oluwatosin 'Tosin' Adarabioyo16 Oluwatosin 'Tosin' Adarabioyo
Абубакар Камара47 Абубакар Камара
83' Рубен Лофтъс-Чийк  Рубен Лофтъс-Чийкизлиза
Том Киърни  Том Киърнивлиза
72' Боби Рийд  Боби Рийдизлиза
Абубакар Камара  Абубакар Камаравлиза
68' Харисън Рийд  Харисън Рийдизлиза
Рахийм Стърлинг
5'
Кевин Де Бройне
26'

Добави коментар Коментари (7)

йънгбойски клуж (Гост) 7 отговор
06 декември 2020 | 13:50

Да бе да ливърпул юнайтед обръщалката купува мачовете сити са най добрия отбор в Англия в момента Рейтинг: 0 0

фен (Гост) 6 отговор
06 декември 2020 | 07:50

Махайте го тоя ХАРЕМ от висшата лига. Купуват мачове и съдий наред! Рейтинг: 1 0

ТИХОО! (Гост) 5 отговор
05 декември 2020 | 21:09

ТОКУ ЩО ИЗЛЯЗОХА ОТ ЧЕТВОРКАТА! МАН Ю ПРЕД ТЯХ! ЧЕЛСИ ШАМПИОН! ЛИВЪРПУЛ 5ТИ!!! :Д :Д Рейтинг: 1 1

ha (Гост) 4 отговор
05 декември 2020 | 18:11

Ей, Тотнъм също бяха класен отбор преди година, а сега само рейсаджийски истории, страх и самохвалство от Преводача. Рейтинг: 3 1

... (Гост) 3 отговор
05 декември 2020 | 17:56

Ако Рубен не започне да играе и да си размърда малко дупето да бяга,не виждам как ще намери място в Челси.Гледах почти цялото полувреме.Той не си дава зор да бяга,нищо че е офанзивен халф и негова грешка при първия гол.Загуби и единоборство с Де Бройне 1в1,при положение,че е 1.90,90 кг.Не го разбирам,но бъдещето му е в негови ръце.Ако не се вдигне,ще бъде продаден на подобен тип отбор.. Рейтинг: 0 0

05 декември 2020 | 17:29

Срещу Ман Юнайтед същото положение няма дузпа за Бромич, тука има дузпа за Сути!! Смешна история тая година в Премиер лига! Рейтинг: 3 4

Англия

Жребият отреди: грандиозен сблъсък в 1/8-финалите на Лига Европа 26 февруари 2021 | 14:20
Клоп не мисли за това дали Алисон ще играе в неделя, за Жота има шанс 26 февруари 2021 | 15:47
Гуардиола: Уест Хам е кандидат за Шампионската лига 26 февруари 2021 | 16:54
Предстоят исторически мачове между Юнайтед и Милан 26 февруари 2021 | 16:54
Грийлиш се завръща още през следващата седмица 26 февруари 2021 | 15:54
Ново разкритие покрай спора за правата върху загиналия Сала 25 февруари 2021 | 16:53
Тухел: Жиру заслужава да бъде титуляр всеки път, но няма да кажа дали ще е така срещу Ман Юнайтед 26 февруари 2021 | 16:57
Артета: Брендън Роджърс е кандидат за Мениджър на годината 26 февруари 2021 | 16:23
Дейвид Мойс близо до нов договор с Уест Хам 26 февруари 2021 | 15:41
Абрамович лично одобрил привличането на Холанд 26 февруари 2021 | 14:46
Разкриха "наказателна клауза" в договора на Кавани с Манчестър Юнайтед 26 февруари 2021 | 13:18
Освен Холанд, Ман Сити иска още един играч на Борусия (Дортмунд) 26 февруари 2021 | 12:22
Джордан Хендерсън бе опериран, ще играе отново през този сезон 26 февруари 2021 | 11:15
Гуардиола за изключителна серия на Сити: Тайната е, че имаме много пари 26 февруари 2021 | 10:07
Погба ще отсъства за по-дълго, пропуска дербитата с Челси и Ман Сити 26 февруари 2021 | 09:47
Барселона също пожела Макс Аарънс 26 февруари 2021 | 06:23