Матей Казийски с 20 точки, но Верона падна от Тренто, след като водеше с 2:0 06 декември 2020 | 23:58

Българската волейболна звезда Матей Казийски и тимът на Блу Волей (Верона) претърпяха драматично поражение в италианската Суперлига. Воденият от бившия национален селекционер Радостин Стойчев отстъпи на Итас Трентино (Тренто) с 2:3 (25:23, 26:24, 22:25, 20:25, 10:15) в мач от 13-и кръг, изигран в "AGSM Форум".

Във втори кръг Верона надигра Тренто с 3:0 гейма.

Волейболистите на Радостин Стойчев са десети с 10 точки (3 победи, 7 загуби), трентинци са осми с 12 точки (4 успеха, 5 поражения) и мач по-малко.

Матей Казийски за пореден път бе най-резултатен за тима си, като реализира 20 точки (1 ас). Аспарух Аспарухов влезе за кратко в игра и се отчете с 1 точка (1 блокада). Мадс Йенсен завърши с 16 точки (1 ас, 1 блокада). За съперника Рикардо Лукарели и Нимир Абдел-Азиз бяха над всички с по 23 точки (1 ас, 4 блокади) (4 аса). Марко Подрашчанин добави 18 точки (1 ас, 2 блокади)

Следващият двубой за Верона е срещу Консар (Равена) на 9 декември (сряда), Тренто излиза срещу Модена.

Добави коментар Коментари (5)

Сарко (Гост) 5 отговор
25 декември 2020 | 20:10

Радо, Радоооо Ти не си в час бе ! Как ще разчиташ само на Матей бе Неграмотни.!? Къде ти е стратегията бе Отворкоооо ? Рейтинг: 0 0

реалнафантазия (Гост) 4 отговор
08 декември 2020 | 12:56

Ситуацията ми напомня на националният ни отбор последните години, когато играеше Матей - разчиташе се един играч да ни вади мачовете, знаем какво ни каза Алекно тогава. Е, не ставаше, колкото и да е класен Матей, а сега тук на всичкото отгоре е и на години... интересно Радо какво ще измисли,така не става... Рейтинг: 1 3

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Jo (Гост) 3 отговор
08 декември 2020 | 11:15

Коментара за разпределителя е за трите ма4а от шампионската лига които изигра Тренто.Ясно лие пи4. Рейтинг: 3 1

Jo (Гост) 2 отговор
07 декември 2020 | 17:43

Матей игра два гейма и приклю4и.Тренто игра три ма4а през седмицата и пак биха и то без основния разпределител.Аспарухов без да играе на тез години е загубен или става само за спаринг на тренировка.Растеж 0.Заслуга на треньора. Рейтинг: 8 5

Д-р вунов (Гост)
07 декември 2020 | 18:32

Пич прав си в голяма част от коментара. С една забележка -снощи Джианели игра след 3 седмици отсъствие а Азиз си игра на поста диагонал.Това беше шанса на вуната нещо да постигне снощи затова и с такава стръв се пусна в мача. В първите 2 гейма успя да се възползва от това че Тренто не са играли в този състав от доста време.Но след това всичко си дойде на място Матей просто клекна в тайбрека. Рейтинг: 3 1

СТЕФАния МАГрини (Гост) 1 отговор
07 декември 2020 | 12:12

Странни епитети след поредната загуба ...Това било "драматично поражение " ,докато в аналогичен мач на Равена с Алекс Грозданов срещу Лубе просто "измъчили" .....Та за сведение на българските тъпомери superlega се състои от 12 отбора. .В сряда предстои един мач който ще покаже как ще се развива класирането в групата на отборите борещи се да не изпаднат...."pepo" тъпото, как си мило...????? Рейтинг: 8 5

мухаха (Гост)
08 декември 2020 | 18:06

Айдее, родната ясновидка Стефана пак се разпали. Леко само да не напрайш некой инфаркт, че нема място по болниците за прости създания като тебе ;- Рейтинг: 0 0