Краснодар се пребори за престижна точка на "Стамфорд Бридж" (видео) 09 декември 2020 | 00:20
Челси и Краснодар завършиха 1:1 в последния кръг в група "Е" на Шампионската лига. Гостите откриха в средата на първото полувреме чрез Реми Кабела, който се възползва от подаване на Виктор Клаесон, но малко по-късно Жоржиньо изравни от дузпа.

Мачът днес беше без значение за Челси, защото отборът на Франк Лампард не само имаше гарантирано място на осминафиналите, но и си осигури първата позиция в групата с гръмката победа над Севиля (4:0). Краснодар същи изпълни целта си още преди седмица. "Биковете" спечелиха прекия двубой с Рен и по този начин станаха единственият руски отбор, който ще играе в евротурнирите и напролет.

Очаквано, Челси излезе без голяма част от титулярите си, които получиха почивка преди важното гостуване на Евертън. На вратата застана Кепа Арисабалага. Испанецът е със статут на резерва на Едуард Менди и това беше един от редките му шансове през сезона да играе. Сесар Аспиликуета, Антонио Рюдигер и Андреас Кристенсен започнаха в защита, а пред тях действаше Жоржиньо.

Атаката водеха Тами Ейбрахам и младокът Фаустино Ааньорин, а четиримата в средата на терена бяха Емерсон, Матео Ковачич, Кай Хавертц и Били Гилмор.
За разлика от Лампард, наставникът на Краснодар Мурад Мусаев заложи на оптимален състав. Вандерсон, Маркус Берг и Виктор Клаесон сформираха триото в предни позиции, а зад тях действаше Реми Кабела. Тони Вилена и Кристофер Олсон бяха двамата вътрешни халфове, а защитата пред Матвей Сафонов включваше Игор Смолников, Александър Мартинович, Кайо Панталеао и Кристиан Рамирес.

Футболистите на Краснодар бяха доста по-мотивирани, най-малкото за да вземат реванш за тежката загуба с 0:4 у дома, когато в дълги период от мача играха равностойно, но в последния четвърт час рухнаха и получиха три гола.
Тази вечер "биковете" бяха освободени от всякакво напрежение и показаха, че не са за подценяване. Те създдоха първата голова ситуация, но шведският национал Клаесон стреля покрай вратата. В 24-ата минута Клаесон хитро отклони към непокрития Кабела и французинът откри резултата.

Отговорът на Челси не закъсня. Само три минути по-късно Ейбрахам беше повален в наказателното поле от Кайо Панталеао и реферът Павел Краловец отсъди дузпа, която Жоржиньо реализира с лекота.
"Сините" можеха да направят пълен обрат в 30-ата минута, но Тами Ейбрахам шутира в аут от удобна позиция. В самия край на полувремето пропуск направи и Кай Хавертц.

След почивката мачът беше равностоен. В 64-ата минута Вандерсон накара Арисабалага да прави важно спасяване. Ейбрахам се отчете с още един пропуск, но и намесата на Евгений Городов си струваше.
Оливие Жиру и Тимо Вернер влязоха като резерви за Челси, а германецът имаше възможност да донесе победата на своя тим, но стреля неточно.

След това равенство Челси приключи груповата фаза с 14 точки и само два допуснати гола. Севиля зае второто място с 13 точки, а Краснодар е трети с 5. На дъното остана Рен само с 1 точка.

Егор Сорокин2 Егор Сорокин
90' Маркус Берг  Маркус Бергизлиза
Евгений Марков  Евгений Марковвлиза
Сесар Аспиликуетажълт картон Сесар Аспиликуета  82'
Фаустино Аньоринизлиза Фаустино Аньорин  80' Реми Кабела  Реми Кабелаизлиза
Оливие Жирувлиза Оливие Жиру  Магомед-Шапи Сулейманов  Магомед-Шапи Сулеймановвлиза
Жоржиньодузпа Жоржиньо  28'
24' Реми Кабела  Реми Кабелагол
19 Извършени фалове 9
24'
Реми Кабела
Жоржиньо
28'

Добави коментар Коментари (1)

Сини боляри (Гост) 1 отговор
09 декември 2020 | 17:08

Не гледах мача, но ми стана ясно, че щом Челси не са били, Тами Ейбрахам е бил титуляр... Рейтинг: 4 0

Шампионска Лига

Десетима от Аталанта рухнаха под натиска на Реал в края (видео+галерия) 24 февруари 2021 | 23:53
Бесният президент на Аталанта: Побиха ме тръпки от срамния червен картон 26 февруари 2021 | 19:15
Куртоа: Не очаквах да имам толкова спокоен мач 25 февруари 2021 | 03:00
Гуардиола критичен към нападателите след успеха над Борусия (М) 25 февруари 2021 | 01:56
Гасперини: Съдията развали мача 25 февруари 2021 | 01:31
Зидан: Най-важен е резултатът 25 февруари 2021 | 01:03
19-ата поредна победа засили Ман Сити към четвъртфиналите (видео) 24 февруари 2021 | 23:50
Жиру: Което е добре за отбора, е добре и за мен 24 февруари 2021 | 07:50
Осакатен Реал Мадрид с тежък тест в Бергамо 24 февруари 2021 | 05:23