Милан се дъни, освиркват играчите на "Сан Сиро" 19 октомври 2017 | 23:59
Отборът на Милан прекъсна победната си серия в Лига Европа. "Росонерите" не успяха да се разпишат за първи път през този сезон в турнира, като завършиха 0:0 с АЕК (Атина) на стадион "Сан Сиро". Миланският гранд отново разочарова своите тифози, след като записа три поредни загуби в Серия "А". Италианците бяха в серия от шест поредни победи в надпреварата, в които бяха отбелязали 18 попадения.

В герой за гостите се превърна вратарят
Гианис Анестис, който през второто полувреме спаси тима си от гол в няколко ситуации. Преди почивката той нямаше никаква работа, тъй като домакините изиграха поредна слаба първа част.

Въпреки равенството, "червено-черните" останаха на върха в група "Д" с актив от 7 точки. АЕК вече има пет точки, докато Риека след победата с 3:1 над Аустрия (Виена) в Австрия, записа първите си три точки.

Наставникът на италианците Винченцо Монтела бе направил четири промени от дербито с Интер, което тимът му загуби с 2:3. Лукас Билия, Франк Кесие, Фабио Борини и Алесио Романьоли бяха заменени от Давиде Калабрия, Хакан Чалханоолу, Патрик Кутроне и Мануел Локатели.
Милан - АЕК@@@Още в 8-ата минута гол на Патрик Кутроне бе отменен поради засада. Домакините имаха проблеми да пробият защитата на гърците през първите 45 минути, а в 29-ата минута след грешка на Матео Мусакио, Джанлуиджи Донарума бе близо да си вкара автогол.

Втората част стартира с опасност за гостите, но Лопес стреля високо с глава в 51-ата минута. Играчите на Монтела започнаха да увеличават натиска, като първо силен изстрел на Локатели бе избит в 54-ата минута от Анестис.

Милан - АЕК@@@Андре Силва с глава не уцели вратата при центрирането от ъглов удар, а Чалханоолу пропусна в 57-ата минута. Никола Калинич се появи на мястото на Силва, но в следващите минути Анестис заслужи званието играч на мача. Стражът първо парира удар от фаул на Чалханоолу, след което спря Кутроне, който излезе сам срещу него в 70-ата минута, а десет минути след това стори същото и срещу Сусо, чийто удар от няколко метра бе париран с дясната ръка.

Милан - АЕК@@@Резервата на АЕК Анастасиос Бакасетас нанесе силен удар от фаул, който Донарума изби, а в 90-ата минута отново Анестис спаси. Той запази вратата си суха след остро центриране от фаул на Чалханоолу, което бе засечено с глава от капитана Леонардо Бонучи.

Милан - АЕК@@@Така 26-годишният вратар отговори на гръцките медии за критиките към него, след като в местното първенство допусна колебания напоследък. В последните секунди на петминутното продължение гостите имаха добрата атака, но все пак срещата завърши 0:0, а тифозите на "Сан Сиро" освиркаха играчите на тима.

Милан - АЕКРавенството бе второ между двата клуба в Европа, като в досегашните четири мача, "росонерите" имаха две победи, едно равенство и една загуба, но всичките срещи досега бяха на ниво Шампионска лига.

Италианският гранд имаше серия от четири поредни победи от четири домакинства срещу гръцки тимове в евротурнирите, като винаги бяха отбелязвали минимум две попадения.

Този път това не се случи, като ситуацията около Винченцо Монтела става все по-сложна. Треньорът записа една победа в последните пет мача, която дойде в 96-ата минута срещу Риека (3:2), въпреки преднината от два гола на "Сан Сиро", а също така и три загуби - 0:2 от Сампдория, 0:2 от Рома и 2:3 от Интер. В последните три домакинства във всички турнири Милан няма победа, а клубът похарчи над 200 милиона евро за селекция. Осем кръга след старта на калчото пък "росонерите" изостават на 12 точки от първото място, на седем от четвъртото място, а в класирането заема 10-то място.

След две седмици АЕК и Милан се срещат в битка за първото място в групата на Олимпийския стадион в Атина.

Андре Силва Андре Силва9 Марко Ливая10 Марко Ливая
Патрик Кутроне Патрик Кутроне63 Лазарос Христодулопулос7 Лазарос Христодулопулос
Никола Калинич Никола Калинич7 Константинос Галанопулос25 Константинос Галанопулос
Фабио Борини Фабио Борини11 Анастасиос Бакесетас14 Анастасиос Бакесетас
Франк Кесие Франк Кесие79 Серхио Араухо11 Серхио Араухо
90' Петрос Манталос  Петрос Манталосизлиза
Константинос Галанопулос  Константинос Галанопулосвлиза
Сусоизлиза Сусо  83'
Фабио Боринивлиза Фабио Борини
79' Марко Ливая  Марко Ливаяжълт картон
76' Марко Ливая  Марко Ливаяизлиза
Анастасиос Бакесетас  Анастасиос Бакесетасвлиза
Джакомо Бонавентураизлиза Джакомо Бонавентура  73' Петрос Манталос  Петрос Манталосжълт картон
Франк Кесиевлиза Франк Кесие
64'   излиза
  влиза
Андре Силваизлиза Андре Силва  62'
Никола Калиничвлиза Никола Калинич
Мануел Локателижълт картон Мануел Локатели  37'
28' Андре Симоеш  Андре Симоешжълт картон

03 ноември 2017 | 00:03

Поне не си бъркат отзад като ромите в мача им от първенството оня ден. Има го на запис след първия гол мисля. Рейтинг: 0 0

milano (Гост) 11 отговор
20 октомври 2017 | 12:17

Няма да го махнат за6тото нямат вазможност да назна4ат нов трениор Рейтинг: 1 0

U/R (Гост) 10 отговор
20 октомври 2017 | 11:03

Този не става за треньор, ама в Рома ще го вземем да ни вдига самолетите! ХАХАХХАХА Рейтинг: 1 0

20 октомври 2017 | 11:11

Като цяла в момента са трагични, но точно за Милан да кажеш, че са евроидиоти е дебилно. Сигурно си сополанко, което помни мачове от преди макс 5 години назад. Милан реално не е играл в Европа дълго време, а като играеше се съобразяваха с тях. ОСвен това..в момента са си първи в групата, макар и това да е само ЛЕ. Евроидиоти са останалите италиански отбори, най-вече Рома и Наполи :) Рейтинг: 7 0

20 октомври 2017 | 02:18

Аз не разбирам каква е тая мъка на големите отбори, то от километри си личи .че Монтела е пътник като Интер миналата година държаха Де Бур докъто не осра целия сезон още в началото и от ЛЕ отпадна и в шампионата изостана толкова ,че само чудо да ги класира за ШЛ какво чакат от Милан не ми е ясно да погребат 200млн и да ритат и догодина максимум ЛЕ ли ,то се вижда ,че Анчелоти се връща въпроса е защо чакаха ,а не го върнаха още след като напусна Байерн всякаш нарочно отбора да стигне дъното за да може уж после следващия треньор да го вдигне на крака Рейтинг: 12 0

anonimen (Гост) 4 отговор
20 октомври 2017 | 01:22

не че искам да обиждам отбора на Милан ама само кретени играят там :Д Рейтинг: 9 8

nsn (Гост) 3 отговор
19 октомври 2017 | 23:44

i pak nqma da biqt Рейтинг: 0 2

Не_Ми_Дреме (Гост) 2 отговор
19 октомври 2017 | 23:37

Тея мухльовци-футболистите на Милан играят така,че да си уволнят треньора....Същите М@рши като онези кретени от Байерн Мюнхен къде уволниха Анчелоти... Рейтинг: 11 4

Вариант за Шампионската лига през уикендите 18 март 2020 | 14:25
Чеферин обяви кога и в какъв формат да очакваме завръщането на евротурнирите 04 април 2020 | 22:25
Отложиха финалите в ШЛ и Лига Европа 23 март 2020 | 19:53
Първенствата трябва да приключат до 30 юни! Ако това не стане, ще има промени за българските евроучастници 17 март 2020 | 20:09
ШЛ и Лига Европа ще бъдат доиграни след справянето с COVID-19 17 март 2020 | 14:39
Ето формата, който УЕФА ще предложи за определяне на победителите в ШЛ и ЛЕ 16 март 2020 | 10:50
УЕФА може да вземе иновативно решение в опит да завърши Шампионската лига и ЛЕ 14 март 2020 | 12:08
УЕФА спря Шампионската лига и Лига Европа 13 март 2020 | 12:26
Всички резултати и голмайстори от Лига Европа 12 март 2020 | 23:53
Базел сякаш обезсмисли реванша, който обаче отново ще е във Франкфурт (видео) 12 март 2020 | 21:49
Манчестър Юнайтед си свърши работата още в Австрия с разгром над ЛАСК (видео+галерия) 12 март 2020 | 21:47
И двата мача Айнтрахт - Базел ще се играят във Франкфурт 12 март 2020 | 19:43