Сусо спаси Милан от загуба, "росонерите" загубиха още двама за Юве 08 ноември 2018 | 23:56
Италианският гранд Милан и Бетис завършиха 1:1 пред пълните трибуни на "Естадио Бенито Вилямарин" в срещата от 4-ия кръг на група "F" на Лига Европа. Ло Селсо даде аванс на домакините в 12-ата минута, но гол на Сусо в 61-ата минута донесе точката на "росонерите". Двата състава си размениха по едно полувреме, като през първата част "зелено-белите" бяха по-добри и заслужено водеха на почивката, докато през второто полувреме "червено-черните" стигнаха до равенство след точно изпълнение на фаул. В последните минути Пепе Рейна трябваше да показва класа и да спаси тима си от поражение, което щеше да прати италианците на трето място в групата.

Тимът от Севиля остана на върха с 8 точки, докато Милан и Олимпиакос имат по 7 точки, след като гърците разпиляха с 5:1 Дюделанж.

Съставът на Гатузо приема аутсайдера в групата на 29 ноември, а в последната среща гостува в Атина, където най-вероятно щеше се реши класирането на 1/16-финалите.

Лошите новини за Милан нямат край. Матео Мусакио беше изнесен на носилка, а Ханан Чалханоглу пък получи мускулна травма, като и двамата са аут за сблъсъка с Ювентус от Серия "А" в неделя вечер, а най-вероятно и за следващите няколко седмици. Няколко часа по-рано стана ясно, че Лукас Билия е аут за 4 месеца. Освен това Гонсало Игуаин, Давиде Калабрия, Джакомо Бонавентура са под въпрос за "бианконерите".  Дженаро Гатузо направи шест промени в състава от загубата с 1:2 на "Сан Сиро" срещу Бетис. Рейна, Сапата, Бакайоко, Лаксалт и Борини отново стартираха от първата минута, докато Мусакио, Родригес, Чалханоглу, Кесие, Сусо и Кутроне смениха Бонавентура, Игуаин, Романьоли, Калабрия, Кастийехо и Билия.
Домакините имаха само три промени от историческия успех с 2:1 в Милано. Федал, Тело и Хоакин започнаха вместо Леон, Сидней и Бараган.

Страхотна атмосфера на трибуните приветства двата тима.
Срещата започна равностойно, но при бърза атака Бетис стигна до гол още в 12-ата минута. Точен беше Ло Селсо, който засече центриране отляво и във втори пореден мач се разписа във вратата на Милан. Голът беше негов трети през този сезон в групите на ЛЕ.
Попадението даде още повече увереност на домакините, които се разминаха и с втори гол, докато футболистите на Гатузо изпитваха затруднения и чак в края на първата част стигнаха до вратата на противника.
През второто полувреме обаче "росонерите" излязоха преобразени и започнаха да търсят изравнително попадение. След няколко добри атаки Сусо изравни. Той беше точен след изпълнение на фаул, който беше извършен от Ло Селсо.
Милан започна да вярва в обрат, като Борини пропиля една възможност, а след това Кесие се сблъска лошо с Мусакио, който остана на терена и беше изнесен на носилка. Преди това обаче беше обездвижен вратаа му със специална шина (след срещата стана ясно, че не е сериозна травмата му). Малко след това и Чалханоглу беше заменен принудително поради мускулна травма, а Жуньор и Борини пропуснаха по един шанс, докато не дойде големият пропуск на Тело, който беше спрян от Рейна.
Така 180 минути преди края на груповата фаза двата тима ще трябва да се борят за първите две места.

БЕТИС - МИЛАН 1:1
1:0 Ло Селсо (12)
1:1 Сусо (61)

БЕТИС (3-5-2): Пау Лопес, Марк Бартра, Федал, Серхио КаналесАнтонио Санабрия, Тело, Вилиам Карвальо, Хоакин, Хуниор Фирпо, Джовани Ло Селсо, Аиса Манди

МИЛАН (3-5-2): Рейна, Мусакио, Сапата, Родригес, Лаксалт, Чалханоглу, Бакайоко, Кесие, Борини, Сусо, Кутроне

Алесио Романьоли13 Алесио Романьоли
90' Андреа Бертолачи  Андреа Бертолачижълт картон
89' Хакан Чалханоолу  Хакан Чалханоолуизлиза
Андреа Бертолачи  Андреа Бертолачивлиза
88' Тиемуe Бакайоко  Тиемуe Бакайокожълт картон
82' Матео Мусакио  Матео Мусакиоизлиза
Алесио Романьоли  Алесио Романьоливлиза
78' Матео Мусакио  Матео Мусакиожълт картон
76' Диего Лаксалт  Диего Лаксалтизлиза
Иняцио Абате  Иняцио Абатевлиза
Антонио Санабрияизлиза Антонио Санабрия  74'
Лорен Моронвлиза Лорен Морон
73' Рикардо Родригес  Рикардо Родригесжълт картон
Хоакинизлиза Хоакин  67'
Андрес Гуардадовлиза Андрес Гуардадо
62' Сусо  Сусогол
Джовани Ло Селсо
12'
62'
Сусо

Добави коментар Коментари (9)

/ (Гост) 9 отговор
09 ноември 2018 | 09:25

миланистите вече започнаха с оправданията преди мача със затворниците, където ще бъдат разнебитени от съдиите. Рейтинг: 0 0

/ (Гост) 8 отговор
09 ноември 2018 | 09:20

зле, зле, алееее Рейтинг: 0 0

Samo Juventus (Гост) 7 отговор
09 ноември 2018 | 09:01

ДОРИ В ШЛ МРАСНИТЕ МАН.ГАЛИ ОТ НАПОЛ ИИ РОМА ИГРАЯТ СИЛНО И ПЕЧЕЛЯТ И СЧУПЕНИЯ КИТАИСКИ ПРИНТЕР А ТИЯ СА ИЗЛАГАТ В ЛИГА ЕВРОПА ВС ВТОРИ ГИ БИЕ ОТДАВНА Е ЗАКРИТО ТВА МИЗЕРНО ОТБОРЧЕ ДАЖЕ НЗ КОИ ГИ ПУСНА ДА ИГРАЯТ В ЕВРОПА САМО ИЗЛАГАТ КАЛЧОТО СРАМ Рейтинг: 0 0

Някой си (Гост) 6 отговор
09 ноември 2018 | 00:42

Добре де, мама му стара,защо подвеждате хората, дето не са гледали мача с тва заглавие ?!? Толкова ли е трудно да напишете нещо обективно? Примерно: Хубав и оспорван мач с поделено надмощие и много положения! А да, сетих се - като не е гръмко, няма кой да го чете! Карай да вървят кликовете... Рейтинг: 0 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Мишки (Гост) 5 отговор
09 ноември 2018 | 00:31

Милан са скапаняци.Цялото второ полувреме съдията ги бута и им се наложи да се търкалят и симулират като ку рви за да запазят резултата .В неделя Ювентус ще ги отпори от бой. Рейтинг: 0 0

Някой си (Гост)
09 ноември 2018 | 00:58

Мишо, или си гледал някой друг мач, или живееш в твой си паралелен, където омразата е водеща ! Мача бе мн хубав. За Бетис бе първото,а Милан изненадаха приятно второто - преобразиха се, пресираха високо, атакуваха опасно и тотално надиграха Бетис. Справка - изражението по лицата на испанските фенове. А относно търкалянето, видя ли само ръкоплясканията на публиката при тежката контузия?!? Бетис бяха страхотни спортсменството , играчите и феновете, евала за което ! И да, най-много вероятно Юве ще бият в Неделя, но не, най-вероятно шанс да се избавиш от злобата няма ! Рейтинг: 0 0

Лига Европа

"Контра": Защо Лудогорец не прескочи групата си в Лига Европа? (видео) 09 ноември 2018 | 20:15
Антони Здравков: Можем да съжаляваме, че не взехме победата (видео) 09 ноември 2018 | 00:26
Дяков: Бяхме една идея по-добри от съперника 09 ноември 2018 | 00:05
Sky Sports определи Попето за играч на мача след Спартак - Рейнджърс 10 ноември 2018 | 01:22
Гатузо: Показахме характер 09 ноември 2018 | 01:15
Треньорът на АЕК: Някои футболисти на Лудогорец трябваше да получат картони 09 ноември 2018 | 00:19
Всички резултати от двубоите в Лига Европа 08 ноември 2018 | 23:57
Нов безличен мач и Лудогорец е аут от Лига Европа (видео+галерия) 08 ноември 2018 | 23:54
Симеон Славчев с цял мач при победа на Карабах 08 ноември 2018 | 23:45
Късен обрат зарадва Краснодар (видео) 08 ноември 2018 | 23:07
Севиля за малко да си изпати в Турция, но си тръгна с победата (видео) 08 ноември 2018 | 22:31
Леверкузен пребори ФК Цюрих, но всички си тръгнаха щастливи (видео) 08 ноември 2018 | 23:57