Селтик пак е в играта (видео) 09 ноември 2018 | 00:22
След две поредни загуби в Лига Европа тимът на Селтик намери сили да надвие РБ (Лайпциг) с 2:1 и си върна шансовете за излизане от Група “В”. Двата отбора са с по 6 точки и ще трябва да определят кой ще последва Ред Бул (Залцбург), който е убедителен лидер с 12 точки след 5:2 над Розенборг и само чудо може да го измести от първата позиция. Норвежкият тим е последен без актив.

Шотландците извоюваха успеха в свой стил с голяма себераздаване. Двубоят беше двуостър с положения и пред двамата вратари, но в решителния момент и късметът помогна на Селтик, защото три минути преди края гостите удариха греда чрез Кевин Кампъл.

Иначе Киърън Тиърни изведе “детелините” напред в 12-ата минута с изстрел по диагонала, който се оказа труден за вратаря Ивон Мвого.

Германците създадоха няколко възножности и все пак успяха да изравнят в 78-ата минута, когато Жан-Кевин Огюстен се измъкна от защитата и забоде топката в мрежата за 1:1.

Тук си пролича духът на шотландците, защото в ответната атака те веднага си върнаха преднината. Точен беше френският талант Одсон Едуард.

Утехата за Лайпциг е, че отборът има предимство срещу Селтик в преките двубои, защото беше спечелил домакинството си с 2:0.

В следващия кръг на 29 ноември Селтик гостува на Розенборг, а Разенбалшпорт ще пътува до Австрия.

Одсон Едуардгол Одсон Едуард  79'
78' Жан-Кевин Огюстен  Жан-Кевин Огюстенгол
70' Норди Мукиеле  Норди Мукиелеизлиза
Диего Деме  Диего Демевлиза
63' Марсел Забитцер  Марсел Забитцержълт картон
55' Конрад Лаймер  Конрад Лаймержълт картон
Kieran Tierneyжълт картон Kieran Tierney  52'
46' Щефан Илзанкер  Щефан Илзанкеризлиза
Кевин Кампъл  Кевин Кампълвлиза
44' Марсел Халстенберг  Марсел Халстенбергжълт картон
Филип Бенковичжълт картон Филип Бенкович  35'
17' Жан-Кевин Огюстен  Жан-Кевин Огюстенжълт картон
16' Марсело Сарачи  Марсело Сарачиизлиза