Челси се подигра с Динамо в Киев (видео) 14 март 2019 | 21:48
Челси разгроми Динамо (Киев) с 5:0 като гост и с общ резултат 8:0 се класира за четвъртфиналите в Лига Европа. Лондончани не разчитаха на аванса си от първата среща, а играха агресивно още от началото, въпреки че Маурицио Сари даде почивка на някои от звездите си.

Жиру откри резултата в петата минута, а през второто полувреме оформи хеттрика си, когато направи 4:0. Французинът вече има девет гола в турнира и е едноличен голмайстор. Освен него се разписаха Алонсо и Хъдсън-Одой.

Надеждите на Динамо за някакво чудо приключиха още в петата минута, когато Челси поведе на Олимпийския стадион в Киев. Оливие Жиру откри резултата след ъглов удар. Защитата на домакините не се справи добре, Лофтъс-Чийк отклони топката, тя попадна във французина и той я прати в мрежата. За Жиру това бе седми гол в турнира през този сезон.

Лондончани имаха преимущество от началото, а след гола заиграха още по-освободено. В 11-ата минута Лофтъс-Чийк получи топката в наказателното поле, размина двама защитници и стреля, но ниският му удар бе спасен от Бойко.

Динамо опита да запази честта си и направи няколко атаки, като Хармаш дори прати топката в мрежата зад Кепа, но попадението бе отменено поради засада. Украинците обаче не можеха да се справят със съперника, когато той атакуваше. В 33-ата минута Жиру отбеляза втория си гол в мача. Той бе изведен отлично от Маркос Алонсо. С това попадение французинът поведе при голмайсторите в Лига Европа, като вече има осем.

Последваха още добри атаки на гостите, които не спряха да търсят гола, въпреки огромния си аванс. Секунди преди почивката Хъдсън-Одой комбинира с Жиру и след това центрира, а Алонсо отблизо направи резултата 0:3.

В началото на второто полувреме Динамо се хвърли напред с надеждата да зарадва феновете си поне с един гол и бе много близо да го направи. Сидорчук обаче пропусна великолепна възможност. От границата на малкото наказателно поле той стреля два пъти. Първо Кепа спаси, а след това топката се отби от гредата. Секунди по-късно попадение на домакините отново бе отменено поради засада.

След добрия период на тима от Киев Челси отговори. Малко преди да бе изтекъл час игра Оливие Жиру оформи своя хеттрик. След ъглов удар, изпълнен от Вилиан, той се извиси и с глава заби топката в мрежата, а защитата на съперника го гледаше отблизо. Малко по-късно страхотен удар на Алонсо бе отклонен от Бойко в гредата.

Тимът на Сари не спря до тук и в 78-ата минута 18-годишният Хъдсън-Одой също се разписа. Той бе изведен великолепно от Жиру, напредна и с прецизен удар прати топката покрай вратаря на домакините.

Evgeniy Smyrniyвлиза Evgeniy Smyrniy
78' Калъм Хъдсън-Одой  Калъм Хъдсън-Одойгол
74' Вилиан  Вилианизлиза
Педро Родригес  Педро Родригесвлиза
73' Сесар Аспиликуета  Сесар Аспиликуетажълт картон
69' Давиде Дзапакоста  Давиде Дзапакостаизлиза
Сесар Аспиликуета  Сесар Аспиликуетавлиза
Сергей Сидорчукизлиза Сергей Сидорчук  65' Н'Голо Канте  Н'Голо Кантеизлиза
Tche Tcheвлиза Tche Tche  Жоржиньо  Жоржиньовлиза
Vitalii Mykolenkoжълт картон Vitalii Mykolenko  61'
59' Оливие Жиру  Оливие Жиругол
45' Маркос Алонсо  Маркос Алонсогол
33' Оливие Жиру  Оливие Жиругол
5' Оливие Жиру  Оливие Жиругол
3
5'
Оливие Жиру
33'
Оливие Жиру
45'
Маркос Алонсо
59'
Оливие Жиру
78'

15 март 2019 | 01:07

И︆︆ск︆︆аш л︆︆и да с︆︆е на︆︆ме︆︆ри ж︆︆ен︆︆а за ед︆︆на н︆︆о︆︆щ? Д︆︆об︆︆ре до︆︆шл︆︆и на >︆︆>︆︆> w︆︆w︆︆w.︆︆S︆︆e︆︆x︆︆y︆︆d︆︆r︆︆o︆︆m.︆︆C︆︆o︆︆m Рейтинг: 0 0

Заслужава си да видиш (Гост) 2 отговор
14 март 2019 | 23:53

CИГYPHИ MA4OBE >>> W W W (Гост) 1 отговор
14 март 2019 | 21:36

W W W. P r o g n o z i t e 1 x 2. C o m Рейтинг: 0 0

Лига Европа

Азар иска първо да спечели Лига Европа с Челси, след това ще мисли за Реал 19 март 2019 | 16:32
Два от фаворитите се сблъскаха на 1/4-финалите в Лига Европа 15 март 2019 | 14:00
“Контра”: Разместиха ли се позициите на фаворитите след жребия в Лига Европа? 15 март 2019 | 20:00
Крайни резултати в реваншите от 1/8-финалите на Лига Европа, ето кои отбори продължават напред 15 март 2019 | 00:38
УЕФА и клубовете дискутират бъдещето на евротурнирите 18 март 2019 | 15:27
Челси подаде жалба за расистки обиди в Киев 18 март 2019 | 17:37
Бенфика се справи с Динамо (Загреб) след продължения 15 март 2019 | 01:09
РБ Залцбург изпоти Наполи, но се сбогува с Лига Европа (видео) 14 март 2019 | 21:51
Феновете на Айнтрахт с рекордна офанзива за Милано 13 март 2019 | 16:32
Лаказет получи зелена светлина от УЕФА, ще играе срещу Рен 12 март 2019 | 19:49
Тръпишовски: Такова нещо се случва веднъж в живота 15 март 2019 | 11:56
Жюлиен Стефан: Вторият гол на Арсенал беше от чиста засада 15 март 2019 | 11:23
Емери: Лига Европа е отлична възможност за Арсенал да спечели трофей 15 март 2019 | 11:12
Лучано Спалети: Ранният гол ни извади от равновесие 15 март 2019 | 09:39
За историята: 15 хил. дадоха домакински комфорт на Айнтрахт на “Меаца” 15 март 2019 | 08:56
Бомбата е факт! Славия (Прага) изхвърли Севиля след невероятна драма с продължения (видео) 15 март 2019 | 00:30
Арсенал заличи пасива с класическа победа (видео) 14 март 2019 | 23:58
Айнтрахт изхвърли осакатения Интер насред Милано за радост на рекордната гостуваща агитка (видео) 14 март 2019 | 23:53
Обамеянг отново ще се прави на супергерой 12 март 2019 | 15:07