Челси и Славия (Прага) си вкараха 7 гола, до изненада не се стигна (видео) 18 април 2019 | 23:52
Челси и Славия (Прага) направиха истинско голово шоу в реванша помежду си от 1/4-финалите на Лига Европа. Английският тим спечели с 4:3, подобно на снощното зрелище между Манчестър Сити и Тотнъм в Шампионската лига. Тук обаче нямаше късна драма и тимът от “Стамфорд Бридж” се класира за полуфиналите, където ще се изправи срещу Айнтрахт (Франкфурт).

Педро Родригес вкара два гола и имаше заслуга за другите два във вратата на Славия. Всъщност, и четирите попадения за Челси паднаха още до почивката, дошла при 4:1. След нея два бързи гола на Петер Шевчик донякъде върнаха интригата, но чехите нямаха сили за подвиг.
Маурицио Сари даде почивка на Жоржиньо, но в по-голямата си част съставът на Челси включваше обичайните титуляри. Атаката водеше Оливие Жиру, а по крилата нападаха Еден Азар и Педро Родригес, който беше замесен във всички голове на “сините” от Лондон.

Славия (Прага) пристигна с амбицията да затрудни максимално съперника си, на когото не отстъпваше по нищо в първия мач. Чехите започнаха в предни позиции с Лукаш Масопуст, а най-близо до него действаше Ибрахима Траоре.
Около 2000 фенове на Славия подкрепяха мощно любимците си на “Стамфорд Бридж”, но те получиха гол още в 5-ата минута. Жиру подаде с едно докосване на Педро, който технично прехвърли Ондрей Колар и откри резултата. Гостите се стъписаха и след още пет минути си вкараха автогол. Симон Дели имаше нещастието да прати топката в собствената си врата, но и да не го беше направил, това щеше да стори Педро. Испанецът засече отличен пас на Азар, а топката рикошира в лицето на Дели и влетя в мрежата.

Не след дълго дойде време и за Оливие Жиру да се разпише. Французинът заби своя 10-и гол в Лига Европа след асистенция на Педро. Пасът беше наистина перфектен и Жиру с лекота вкара на празна врата. При този резултат Славия върна едно попадение благодарение на капитана си Томас Сучек, който направи Кепа Арисабалага безпомощен след центриране от корнер на Петер Шевчик. Още в следващата атака неудържимият Педро Родригес реализира за 4:1. Бившият футболист на Барселона беше точен с добавка, след като Колар спаси удар на Жиру.

В 51-ата минута Шевчик изненада Кепа с изстрел извън наказателното поле, а в 55-ата повтори изпълнението си и намали на 3:4. Още два гола бяха необходими на чехите, за да сторят немислимото, но Сари взе мерки. Наставникът на Челси смени Азар с Вилиан, а Жоржиньо се появи на мястото на Рос Баркли. Домакините заиграха по-концентрирано в защита и не допуснаха нови опасности пред вратата си.

С успеха днес Челси изравни постижението на Атлетико Мадрид от 15 поредни мача без загуба в Лига Европа. Отборът на Сари има шанс да играе на финала срещу лондонския си съперник Арсенал, но преди това ще има нелеката задача да елиминира Айнтрахт.

Сесар Аспиликуета Сесар Аспиликуета28 15
Андреас Кристенсен Андреас Кристенсен27 Майкъл Нгадеу-Нгаджуи13 Майкъл Нгадеу-Нгаджуи
влиза
85'   излиза
  влиза
Кепа Арисабалагажълт картон Кепа Арисабалага  83'
78' Petr Sevcik  Petr Sevcikизлиза
Мирослав Щох  Мирослав Щохвлиза
Емерсонжълт картон Емерсон  75'
73'   жълт картон
Рос Барклиизлиза Рос Баркли  70'
Жоржиньовлиза Жоржиньо
Еден Азаризлиза Еден Азар  65'
Willianвлиза Willian
54' Petr Sevcik  Petr Sevcikгол
53' Tomas Soucek  Tomas Soucekжълт картон
52' Lukas Masopust  Lukas Masopustизлиза
Peter Olayinka  Peter Olayinkaвлиза
51' Petr Sevcik  Petr Sevcikгол
Н'Голо Кантежълт картон Н'Голо Канте  33'
Педро Родригесгол Педро Родригес  27'
26' Tomas Soucek  Tomas Soucekгол
3
3 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
4
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
Педро Родригес
5'
9'
Simon Deli
Оливие Жиру
17'
26'
Tomas Soucek
27'
51'
Petr Sevcik
54'
Petr Sevcik

Добави коментар Коментари (1)

ПЕЧЕЛЕТЕ ДО 200 $ НА ЧАС (Гост) 1 отговор
19 април 2019 | 10:35

ПЕЧЕЛЕТЕ ДО 200 $ НА ВСЕКИ ЧАС и НАД 14 000 $ ВСЯКА НЕДЕЛЯ !!! АБСОЛЮТНО БЕЗПЛАТНО , ЗА ПОДРОБНОСТИ ВИЖ ===> easymoneybg_ucoz_com -ЗАМЕНЕТЕ ДОЛНАТА ЧЕРТА С ТОЧКА . Рейтинг: 0 0

Лига Европа

Съперник на Лудогорец смени треньора преди гостуването в Разград 07 октомври 2019 | 21:11
Нова велика евровечер! Лудогорец съсипа Ференцварош насред Будапеща (видео+галерия) 03 октомври 2019 | 21:40
Новият треньор на Еспаньол: Не можем да захвърлим работата си в Европа 08 октомври 2019 | 14:08
Всички резултати и голмайстори от Лига Европа 04 октомври 2019 | 00:18
Лацио може да обжалва тежко наказание за расизъм 16 октомври 2019 | 11:48
Жалба в УЕФА след инцидента на мача между Дюделанж и Карабах 04 октомври 2019 | 12:55
Станислав Генчев: Ние сме с 2-3 класи над Ференцварош и резултатът го показва 03 октомври 2019 | 22:06
Радост за Лацио след обрат срещу Рен (видео) 03 октомври 2019 | 23:52
Футболистите на Лудогорец подивяха в съблекалнята (снимка) 03 октомври 2019 | 23:14
Слован ще приеме Уулвс пред празни трибуни заради расизъм 10 октомври 2019 | 10:53
Двама от Лудогорец в идеалния състав на Лига Европа 04 октомври 2019 | 12:25
Треньорът на Еспаньол: Беше трудно до първия гол 04 октомври 2019 | 12:21
Емери: Трябва да даваме шансове на младите 04 октомври 2019 | 03:21
Фонсека: Направихме много технически грешки 04 октомври 2019 | 02:42
Солскяер доволен от равенството в Холандия, поиска дузпа 04 октомври 2019 | 02:04
Без победител в скандинавското дерби 04 октомври 2019 | 00:27
Доминация на ПСВ в Норвегия 04 октомври 2019 | 00:15
Хетафе е безпогрешен в Европа 04 октомври 2019 | 00:11
Айнтрахт измъкна победата в Гимараеш (видео) 04 октомври 2019 | 00:09
Севиля не сбърка у дома (видео) 03 октомври 2019 | 23:52