Португалия написа история и стана първият шампион в Лигата на нациите (видео + галерия) 09 юни 2019 | 23:35
Португалия е първият победител в турнира Лига на нациите на УЕФА! Настоящият европейски шампион прибави ново отличие в колекцията си, побеждавайки на финала в Порто състава на Холандия с 1:0. Срещата на “До Драгао” бе сравнително равностойна, но домакините създадоха повече голови положения и в крайна сметка успяха да стигнат и до успеха с попадение на Гонсало Гедеш в 60-ата минута. Така Португалия продължи добрата си серия да няма загуба в официален мач на свой терен от 2014 година насам. В същото време “Лалетата” все още нямат успех над Португалия като гост. С тази победа възпитаниците на Фернандо Сантош донесоха 6 милиона евро на своята федерация, докато в касата на Холандия ще влязат 4,5 милиона евро.

Португалия заложи в този мач на Кристиано Роналдо, Гонсало Гедеш и Бернардо Силва в атака. Триото в средата пък бе съставено от Вилиам Карвальо, Бруно Фернандеш и Данило Перейра.

В същото време Холандия разчиташе в нападение на Мемфис Депай, Райън Бабел и Стивен Бергвайн. В средата на терена пък действаха Жоржиньо Вайналдум, Френки де Йонг и Мартен де Роон.

Първата по-интересна ситуация бе в 4-ата минута, когато Бернардо Силва се опита да премине през двама играчи на Холандия и падна в наказателното поле, искайки дузпа, но съдията Алберто Ундиано Майенко въобще не се трогна и нареди играта да продължи.

Следващото положение отново бе пред вратата на Яспер Силесен. Бруно Фернандеш стреля от далечна дистанция, но стражът на Барселона уверено улови.

В следващите минути Холандия успя да изравни играта и да се изнесе в по-предни позиции, но гостите така и не можеха да стигнат до реална голова опасност.

В 28-ата минута събитията отново се пренесоха пред вратата на Силесен. При едно центриране от корнер Жозе Фонте стреля с глава, но в ръцете на вратаря.

В 30-ата минута дойде първата голяма възможност за домакините. Бруно Фернандеш отправи мощен удар и Силесен този път трябваше да показва страхотен рефлекс, за да опази вратата си. В следващите минути халфът отправи още два изстрела по посока на вратата, но без успех.

В 41-ата минута и Роналдо стигна до първата си голова възможност в мача. Той се освободи пред наказателното поле и шутира по посока на вратата, но Силесен бе на мястото си и спаси.

Холандия започна по-добре второто полувреме и в 50-ата минута стигна до интересно положение. Вайналдум изскочи очи в очи с вратаря, но не успя да го преодолее, а се оказа, че е и в засада.

Три минути по-късно "Мореплавателите" имаха отличен шанс. При едно центриране от корнер топката се озова в Жозе Фонте във вратарското поле, но защитникът не успя да се ориентира добре и да отправи голов удар, а прати кълбото в ръцете на вратаря.

Последва нова добра атака на Холандия, завършила с далечен изстрел на Куинси Промес, но Руи Патрисио се поряви с блестяща намеса под рамката.

В 60-ата минута резултатът бе открит. Бернардо Силва напредна с топка в крака, увлече двама защитници и върна към нахлуващия Гонсало Гедеш, който стреля от движение и успя да прати кълбото в мрежата за 1:0.

Гостите реагираха веднага и в 65-ата минута Мемфис Депай отправи изстрел с глава отблизо, но Руи Патрисио успя да спаси.

В 79-ата минута Де Роон получи топката и шутира отдалеч, но не успя да намери очертанията на вратата. Само минута след това Бруно Фернандеш тества бдителността на Силесен, но стражът уверено улови.

В 86-ата минута футболист на Португалия бе съборен в пеналта, но съдията бе много близо и отново не намери основание да отсъди дузпа.

До края гостите така и не успяха да организират сериозен натиск и домакините стигнаха до победата. Холандия пък остава на второто място.

ФОТОГАЛЕРИЯ

Добави коментар Коментари (92)

Iv4u (Гост) 92 отговор
10 юни 2019 | 16:44

Колко ви е яд само хахахахха Роня със два трофея а баба Меца с 0 хххаахаххаах преди Роня Португалия имаха 0 трофея, а сега 2, а преди бабя Меца Аржентина имаха 14 трофея, а ся 0 хахахахаахах пръснете се от яд хххаххаххахахаахах Рейтинг: 3 1

Матушева ТИШИНА (Гост) 91 отговор
10 юни 2019 | 10:58

Нали нямаше да играе в този турнир Крисито?? Ама Португалия стигна до полуфиналите без него и той реши да се върне... Това показва какъв смешен човек е.. И на финала се криеше като мишка.. Рейтинг: 5 9

тони (Гост) 90 отговор
10 юни 2019 | 10:52

Бразилия взима копа америка и касемиро взима ЗТ. Чичо Флорентино има абонамент там от години. Рейтинг: 3 0

... (Гост) 89 отговор
10 юни 2019 | 10:06

Дайте му ЗТ на Роналдо! Той я заслужава тази година! Изигра страхотни 2 мача срещу Швейцария и Атлетико М! Той просто бе без конкуреция и за поредна година направи разликата в големите мачове! Да, те бяха 2, но за сметка на това бяха най-големите! СИууууу за най-добрия в последните 20 години, че и повече... Рейтинг: 9 4

10 юни 2019 | 11:43

А как им викат на Ювентус? Добре, че взеха ЗТ за тази година и най-добър в последните 20 години, иначе нямаше да успеят да спечелят титлата на Италия. Той наклони везните във важните мачове със Сасуоло, Емполи и Фрозионе! Сиууууу за най-големия!!! Рейтинг: 5 4

До БФ (Гост) 88 отговор
10 юни 2019 | 09:37

Как да не е направил нищо за мореплавателите.Само погледни колко гола има за тях.Дане говорим кой ги закара там с тази тройка срещу Швеция.След това Унгария пак тройка.Полша.Хървацка.... Рейтинг: 4 1

Иво (Гост) 87 отговор
10 юни 2019 | 09:35

Ме ко цял живот на сигурно в Барса иначе в пълна дупка във важните мачове .Гледа като аутист в земята и немчуги и франсета ги праскаъ звездния отбор на Аржентина ... Роналдо е феномен .Поклон Рейтинг: 7 4

Валенсия преби Барса (Гост) 86 отговор
10 юни 2019 | 09:25

След напускането на Шави и Иниеста Барселона вече не всява страх. Купуват най-скъпите играчи, само Коутиньо и Дембеле струват 310 млн евро, но си изгубиха манталитета на убийци на терена. Рейтинг: 5 2

Истината (Гост) 85 отговор
10 юни 2019 | 09:09

Не съм фен, нито на Меси, нито на Роналдо, но хора.. какво го боготворите Роналдо? Не желаеше да поеме ангажимент към национала докато не стигнаха финалите и тогава реши да се включи, бе мислите ли, че е малко надменно, всякаш ако не бяха стигнали до таю, не заслужават присъствието му. Да не говорим, че направи един силен мач, който дори срещу Швейцария не бе от значение, все знае, че Португалия щяха да го вземат и без него, а на финала беше един ит най - слабите от 6те след защитата, много слабо изигран мач. Но не разбирам защо толкова го възхвалявате като той изобщо не е героя, а героите остават в сянка заради "звездата" която е. Жалко е това, радвайте се, че живеете в 21 век където заедно играят Меси и Роналдо, но не възхвалявайте единия, че отбора му го изнесе до финала, а да критикувате другия, че вечно ги дърпа той до финалите, а цял отбор не може да му се отблагодари с 1-2 гола когато са нужни на Аржентина. П. С. Жалко, че любимеца ми Робен се отказа от национала, можеше да се откаже след този финал. Рейтинг: 6 6

Тотю (Гост)
10 юни 2019 | 09:30

По кое съдиш че беше слаб.Помагаше в защита организираше ги в атака диктуваше им какво да правят.Наистина е малко за лидер. Рейтинг: 7 4

Тенгри (Гост)
10 юни 2019 | 09:33

Всичките му пасове бяха или грешни или много спорни, един фаул би и то топката излезе в тъч.. Рейтинг: 3 6

Тотю (Гост)
10 юни 2019 | 09:52

Да фаула го би сладкарската и зреши един пас.Но колко други дори осигурявания имаше не видя.Помагаше в защита организираше ги в атака диктуваше темпото просто се раздаде за отбора Рейтинг: 6 3

Нация на лигите (Гост) 84 отговор
10 юни 2019 | 09:04

Няма такива хейтъри като българите. Плюене, плюене. Кристиано Роналдо вече е с два трофея с националния на Португалия, а Меси с 0 - факт. Роналдо не се е отказвал от националния като Меси, а помоли федерацията за разбиране, понеже смени клубния си отбор и искаше да има повече време за адаптация в него - факт. В Португалия Кристиано Роналдо е боготворен от хората, а в Аржентина Меси не. Меси вкарва само на Камп Ноу, а Роналдо всява страх и вкарва във всяка държава и всеки град, където отиде. И във всеки отбор. Меси си играе само в Барса. Велик талант е Меси, но така и не излезе от испания, където защитниците му влизат само, за да му вземат автограф Рейтинг: 8 12

ФАКТ (Гост)
10 юни 2019 | 09:11

Бернардо Сила има 5 кипу тази година.. А Крисито с нищо не заслужава тази купа.. Отбора на Португалия го сърпа, а Меси дърпа целия отбор на Аржентина ФАКТ Рейтинг: 7 9

Нация на лигите (Гост)
10 юни 2019 | 09:14

Жалък коментар. Кой наниза 3 страхотни гола на Швейцария на полуфинал? Меси так води целия отбор на Аржентина напред, че на всеки турнир целият свят им се смее. Помня как Хърватия ги унижи в групите миналата година. Меси не пипна топката Рейтинг: 6 7

Бф (Гост)
10 юни 2019 | 09:24

Колко пъти Крисито е помогнал на Португалия за да ги закара на финал на Световното.. На европейското нищо не напрви, тука на финала дойде наа готово и беше най слабия играч.. А нали уж нямаше да играе за националния?? Рейтинг: 6 6

Гопето (Гост)
10 юни 2019 | 09:34

Хич не е помогнал. Изкара ги от групите с една камара голове срещу Унгария и ги класира на финала срещу отбора на Гарет Бейл, като направи гол и асистенция. Рейтинг: 4 3

... (Гост)
10 юни 2019 | 09:55

Е като ги закара на тези финали, ЗАЩО НЕ Е НАЙ-ДОБРИЯ на турнира? ЗАЩО Бернардо Силва бе избран за най-добър? ЗАЩО Гризман бе избран за най-добър на Европейското? Защото хората гледат, а само тук "разбирачите" приписват отборните отличия на най-незаслужилия! Рейтинг: 6 4

... (Гост) 83 отговор
10 юни 2019 | 08:56

Роналдо е най-велилия,а Меси почнах да го съжалявам Рейтинг: 4 6

barcelona (Гост) 82 отговор
10 юни 2019 | 08:48

Спечелили някаква купа в безсмислен турнир и ми ги хвалите! Поредния нагласен турнир за гелосания! Рейтинг: 6 11

Тотю (Гост)
10 юни 2019 | 08:53

Да да така е и мача на Пул продадох те.Лисицата като нестигала грозна казвала че е кисъл Рейтинг: 7 2

Хахаха (Гост)
10 юни 2019 | 09:07

Я кажи за Меси в Ливърпул? Къде беше по време на мача? А в Рим преди година? Май беше отишъл да види Колизеума Рейтинг: 7 5

... (Гост)
10 юни 2019 | 10:00

Ами пусни си мача в Ливърпул и виж сам къде е бил! Въпреки загубата с 4:0, Меси изведе 3 пъти сами срещу вратаря Коутиньо, Суарез и Алба и затова и има много по-висока оценка от тази на Роналдо, който уж победи във финала, а се оказа с НАЙ-НИСКАТА оценка от всички! Цял живот го носят на гръб- 2008 финала с Челси си изпусна дузпата, 2014 финала с Атлетико пак го носеха Рамос и Бейл, 2016 отново Рамос го носи, 2018 отново Бейл изкара финала... Медийния балон е носен цял живот от отбора си, затова и няма нито едно индивидуално отличие от голям форум! БАЛОН! Рейтинг: 4 5

делян шиши (Гост) 81 отговор
10 юни 2019 | 08:30

абе сигурно в Португалия много слънце пече, бая са опекани тия мангалета. По едно време много купувахме от там мангаленца да перем парички ама сега вдигнаха нивото покрай кристианчо и ми идват скъпо. Дано скоро спира с футбола кристиано мангалдо. Рейтинг: 0 6

Тотю (Гост)
10 юни 2019 | 08:35

А ония индианци от южна америка кадето се завиват с черги ниски и физиономия стъпка на от влак Рейтинг: 3 0

Тотю (Гост) 80 отговор
10 юни 2019 | 08:26

Втора купа с Португалия.13 финала 12 спечелени дерзайте Рейтинг: 8 3

asd (Гост) 79 отговор
10 юни 2019 | 06:14

тоя пак му нагласиха жребия да вземе некой трофей и фенките му да изпаднат в екстаз че видиш ли в Италия много трудно се вкарва нищо че имаше вкарани с 140 гола повече отколкото в Испанското Рейтинг: 3 7

Тотю (Гост)
10 юни 2019 | 08:31

Ха ха Колко ми е яд.Валенсия ни натура за купата.Пул ни направи евроиидиоти.И за капак Роналдо с нова купа Рейтинг: 9 0

Ciganofob (Гост) 78 отговор
10 юни 2019 | 05:43

ivailo banchev - kak si kopelqako s mazna i caisata fizionomia i pochti poveche pleshnal ot azis groznata, mazna i gnusna ciganka nad vegdite Рейтинг: 1 1

Вижоще

Лига на нациите

Лигата на нациите оставя вратите на Евро 2020 отворени за “трикольорите” 12 юни 2019 | 16:13
Фернандо Сантош: Това е огромно постижение за португалския футбол 10 юни 2019 | 01:31
Кристиано Роналдо: Заслужавам ли "Златната топка"? Не е моя работа да давам оценки 10 юни 2019 | 15:07
Дузпи донесоха малка радост на Англия (видео) 09 юни 2019 | 18:33
Ван Дайк: Тръгваме си с високо вдигнати глави 10 юни 2019 | 02:07
Бернардо Силва: Щастлив съм, това е първата ми титла с Португалия 10 юни 2019 | 02:34
Роналдо: Горд съм, че спечелихме в Португалия 10 юни 2019 | 05:22
Рубен Диас: Не бе никак лесно 10 юни 2019 | 03:00
Роналдо счупи каръка при фауловете 06 юни 2019 | 00:17
Кейн: Бяхме на сантиметри от победата 07 юни 2019 | 03:43
Роналд Куман: Трябваше да покажем най-доброто, а не успяхме 10 юни 2019 | 01:03
Кристиано спря автобуса на Португалия, за да прегърне болно дете (видео) 09 юни 2019 | 16:12
Куман: Знаем как да играем добър футбол 09 юни 2019 | 11:22
Фернандо Сантош: Кристиано има минимум още 3-4 години на високо ниво 09 юни 2019 | 11:08
Кой ще е първият шампион в Лигата на нациите? 09 юни 2019 | 07:42
Кейн: Цяло лято ще ме боли от двете загуби 08 юни 2019 | 20:05
Гарет Саутгейт: Може да направим някои промени 08 юни 2019 | 17:15
Кристиано Роналдо се прицели във втора титла с Португалия 08 юни 2019 | 14:14
Френки де Йонг: Ние никога не се отказваме 07 юни 2019 | 04:57