Борусия (Д) надви Ливърпул в голов спектакъл (видео) 20 юли 2019 | 05:31
Европейският клубен шампион Ливърпул отстъпи с 2:3 на Борусия (Дортмунд) в приятелски мач, игран в Индиана. Двата отбора направиха истинско зрелище за зрителите, които видяха не само пет гола, но и още много интересни ситуации.

Мениджърът на мърсисайдци Юрген Клоп заложи срещу бившия си тима на състав, в който отсъстваха почти всички основни футболисти. Борусия започна с повечето от титулярите си, включително новите попълнения Матс Хумелс и Юлиан Брант.
 Резултата откри Пако Алкасер в 3-ата минута след кратко разбъркване. Топката някак беше отклонена към испанския нападател и той не сбърка. Жоел Матип можеше да изравни с глава, но топката премина малко над вратата. Пропуск направи и Райън Кент след великолепен пробив на Алекс-Окслейд-Чембърлейн. Младокът нанесе удар, но той не бе достатъчно силен и Марвин Хитц изби.

В 35-ата минута хубав пас на Фабиньо стигна до Хари Уилсън и той технично опъна мрежата. Заслуга за попадението има и Райън Кент, който пропусна топката и заблуди защитниците в жълто-черно.
 До почивката Симон Миньоле попречи на Марио Гьотце да върне аванса на Борусия (Д), но това стори Томас Дилейни в 53-ата минута. Датският национал се разписа отблизо след асистенция на Торган Азар. Само пет минути по-късно Якуб Бруун Ларсен наказа липсата на концентрация в отбраната на Ливърпул за 3:1.

При този резултат Клоп смени всичките си полеви футболисти, а в игра се появиха Върджил ван Дайк, Трент Александър-Арнолд, Андрю Робъртсън и Жоржиньо Вайналдум. "Червените" вдигнаха оборотите и в 75-ата минута получиха дузпа за нарушение в наказателното поле срещу Бен Уудбърн. Зад топката застана Райън Брюстър, който заби топката под гредата. Това беше негов четвърти гол по време на подготовката.
Ливърпул имаше няколко възможности да изравни, но Хитц и бранителите пред него внимаваха, нанасяйки първа загуба на мърсисайдци от началото на лятото.

За Борусия силно играха Джейдън Санчо Хумелс и Брант.

20 юли 2019 | 15:00

ПЕ ЧЕЛЕТЕТЕ ПО 899$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. --------------------------------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 6

javorrrrr (Гост) 12 отговор
20 юли 2019 | 14:04

Тоя сезон Лузърите ше вадят бая топки от мережата. Виждам ги макс 3-то място - за разнообразие да не е второ! Рейтинг: 9 31

ХАХА (Гост)
20 юли 2019 | 15:53

А за разнообразие пък що да не хванат първото,а.... Рейтинг: 18 1

До авторчето (Гост) 11 отговор
20 юли 2019 | 10:57

Олигофрени, момчето се казва РИАН Брюстър, РАЙЪН Кент е другия младок. Тъпи, ама тъпи... Рейтинг: 41 2

Тройчо (Гост)
20 юли 2019 | 11:02

На кой му пука?! И двамата са анонимници, за чието съществуване никой никога по няма да разбере. Рейтинг: 18 56

YNWA (Гост)
20 юли 2019 | 12:10

Не са анонимници, понеже ги коментираш, а те теб - НЕ. За мен важи същото,ама не се правя на готин.. 6>0, продажник! Рейтинг: 31 12

20 юли 2019 | 10:55

пЛяЙмЮкЪрИтЕ Данчо Фифата и Джеймс Магарето не са играли, били заети с това да отказват офертите от грандовете на континента, затова са загубили лузърите. Рейтинг: 12 27

YNWA (Гост)
20 юли 2019 | 12:16

Готиняга, Хендо и Милнър няма защо да преговарят с грандовете на континента, в слу1ай, 1е са в един от грандовете на континента и най-силен отбор в момента! Като гледам колко мразиш Ливърпул, препоръ1вам ти да не гледаш футбол следващите 5-7 години, 1е ще боли.. 6>0, продажник! Рейтинг: 22 8

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

сане (Гост) 9 отговор
20 юли 2019 | 10:26

байрен тоя път от кой падна? Рейтинг: 17 7

ицо (Гост) 8 отговор
20 юли 2019 | 10:25

Не ни трябват трансфери, ако отборът стане прекалено голям ще има сърдити, че не играят и т.н. Има достатъчно млади, които ще помагат ако се наложи, а ако толкова го закъсаме с контузии има трансферен прозорец януари също. Рейтинг: 25 2

жицо (Гост)
20 юли 2019 | 10:27

така е,тези ви стигат за второ,трето място и отпадане от барнзли за фа къп Рейтинг: 22 30

Мони (Гост)
20 юли 2019 | 14:02

Най-интересното е, че преди няколко седмици точно Клоп излизе с изявление, че Ливърпул трябва да купуват играчи за да са конкурентни на другите отбори, а сега изведнъж реши, че не му трябват трансфери. Може би просто осъзна, че този сезон така и така нищо няма да направят, поне да не харчат пари Рейтинг: 2 13

PARIONLINE (Гост) 7 отговор
20 юли 2019 | 10:23

ПЕ ЧЕЛЕЕТЕ ПО 699$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. -------------------------------------- P A R I N E O B U X - F R E E - B G Рейтинг: 0 7

АААаааа (Гост) 6 отговор
20 юли 2019 | 09:59

Резултати са без значение,в такива мачове.Предсезонните подготовки са за това,да се види в какво са футболистите,да се изпробват нови тактики,да се даде шанс на младите футболисти.Някои от тези футболисти като Брюстър,Уилсън може да помогнат на отбора,в тежките месеци.Все пак мисля че трябва да се направят някои класни попълнения в Ливърпул. Рейтинг: 28 5

Клоп (Гост)
20 юли 2019 | 10:29

добре,почвам да ги правя,професоре Рейтинг: 20 2

- (Гост)
20 юли 2019 | 12:28

Това даже не е предсезонна подготовка, това са рекламни мачове, част от маркетинговата стратегия. Рейтинг: 11 1

Ивайло Росенов (Гост) 5 отговор
20 юли 2019 | 09:56

Байерн падна от Арсенал, а ние с лекота над играхме силния отбор на Ливърпул. Нямам търпение да започне сезона : Рейтинг: 11 29

Силния Ливърпул (Гост)
20 юли 2019 | 10:02

С 6 деца!Миналия сезон не взехте титлата,водейки 10т.И аз искам Дортмунд да надвие Байерн,но не виждам как ще стане.Плюс това тези мачове са за обиграване и не показват нищо. Рейтинг: 32 8

123 (Гост)
20 юли 2019 | 10:38

Напротив. Такива мачове показват много, затова се играят. Например, че без Ван Дайк отзад сте хаос и паника. И то не заради вратаря, Моньоле извади всичко възможно. Че без Салах, Мане или Фирмино отпред сте беззъби. Имахте чудовищен късмет миналата година след каръка по-предната, с липсата на контузии. Но е факт, за разлика от Шити, скамейката ви не струва. Рейтинг: 20 20

гафиньо (Гост)
20 юли 2019 | 12:45

От стартовия състав на Ливърпул в този мач: Миньоле - 31 години Клайн - 28 години Матип - 27 години Окс - 25 години Фабиньо - 25 години Милнър - 33 години Ориги - 24 години Реално Ливърпул са играли с 4 юноши. Похвално, но нека не се преувеличава, че само с голобради момчета са излязли, след като хора като Матип и Фабиньо са си титуляри. И двата отбора бяха с експериментални състави, но въпреки това се получи хубав мач. А тези турнета са си наистина с маркетингова цел. Рейтинг: 8 7

AA (Гост)
20 юли 2019 | 13:40

Матип и Фабиньо по принцип не са титуляри. Рейтинг: 4 7

До YNWA (Гост)
20 юли 2019 | 19:32

Свали си розовите очила. Бях фен на Ливърпул преди съдиите да започнат да го подпират пролетта на 2019 - без значение кой е отборът, щом го подпират ми е противен. И се видя как служебно ви дадоха ШЛ, но той този турнир не е бил реален вече много отдавна, нищо ново. Борусия са адски непостоянни и също бяха с експериментален състав. И са отбор много по-млад от Ливърпул. Да, мачът е приятелски, но грешките ви в защита бяха като за В група. А отпред 5 паса нямаше, само индивидуални опити или пас да изведе някого сам срещу вратаря. Може да не те кефи, но това са кофти знаци. Хубавото е, че имате време да ги оправите. Рейтинг: 3 4

123 (Гост) 4 отговор
20 юли 2019 | 09:42

На младия състав му трябват десетки мачове за обиграване, дано Клоп му ги даде YNWA Рейтинг: 5 16

20 юли 2019 | 08:50

Както казах вчера за мача на Челси,тези резултати нямат никакво значение.Целта им е съвсем друга,подготовка,начин на игра на отбора,формация,физическо състояние на играчите и т.н.Дава се повече възможност на младите играчи да поиграят.Така ,че не правете големи заключения от тези мачове и резултатите.Пример е мача на Арсенал,биха Байерн 2:1,а в шампионската паднаха 2 пъти с по 5:1.Плюс това Дортмунд са достатъчно добър отбор и могат всеки да бият.Нямам намерение да хейтя който и да било,казвам го с най добри намерения. Рейтинг: 34 6