Реал Мадрид пропусна да разгроми Фенербахче на Audi Cup (видео) 31 юли 2019 | 20:20
Реал Мадрид спечели първата си победа в предсезонната подготовка, след като срази с 5:3 Фенербахче в атрактивен сблъсък за третото място на приятелския турнир Audi Cup. Срещата се игра на “Алианц Арена” в Мюнхен, като вчера “белия балет” отстъпи на Тотнъм с 0:1, а турският гранд бе унищожен от домакина Байерн (Мюнхен) с 1:6.

Карим Бензема реализира хеттрик, а бившият играч на Левски Гари Родригес реализира първия гол в мача в 6-ата минута. В 12-ата Бензема изравни, а в 27-ата вкара втори гол. Набил Дирар изравни в 34-ата. В 53-ата Бензема беше точен още веднъж - за 3:2. В 59-ата "фенерите" пак имаха повод за радост, след като Озан Туфан изненада резервата Андрий Лунин с далечен изстрел за 3:3. Oще в следващата си атака обаче "лос меренгес" си възстановиха аванса, благодарение на попадение на Начо Фернандес. В 79-ата минута и Мариано Диас постави името си сред голмайсторите - 5:3.
Това бе второ участие за Мадрид на турнира Audi Cup след второто място през 2015 година, докато Фенербахче бяха дебютанти. За Реал Мадрид победата е едва първа досега в контролите - 1:3 от Байерн, 3:7 от Атлетико (Мадрид) и 2:2 с Арсенал (5:4 при дузпите).

Фенербахче пък можеше да получи много повече голове от 11-те, които инкасира срещу Байерн и Реал, като вече е в серия от четири мача без успех в летните проверки - 1:1 с Волфсбург, 1:2 от Херта и вчерашния разгром от Байерн, като преди това “фенерите” имаха две победи с по 2:0 над Болуспор и Бурсаспор.
Карим Бензема и Еден Азар отново оформиха атаката на “лос бланкос”, подпомагани от Винисиус Жуниор и Иско. Серхио Рамос отстъпи място на Начо Фернандес и капитанската лента отиде на ръката на Марсело.

Турският тим заложи на Мурики в атака, подкрепян от Макс Крузе и бившия играч на Левски Гари Родригес.
“Фенерите” започнаха вихрено и бързо откриха резултата. Гари Родригес нахлу отляво и нанесе силен удар към вратата на “белите”. Кейлор Навас не реагира добре, заблуден и от Марсело. В осмата топката беше избита от голлинията на Реал след нова чудесна възможност пред истанбулския тим. В десетата костариканският страж направи впечатляващо спасяване след мощен шут на Туфан.
Минута по-късно “лос меренгес” стигнаха до изравняване. Винисиус центрира, Рейес не се намеси добре и Бензема реализира отблизо - 1:1. В 14-ата вратарят Алтай спаси нов удар на Бензема. В 27-ата френският нападател на Реал направи пълен обрат. Тони Кроос центрира от статично положение, Рейес изпусна отново Бензема и номер 9 реализира с глава с чудесно насочване към далечната греда.
Алваро Одриосола беше на неправилното място в 34-ата минута и спомогна за втория гол на Фенербахче. Набил Дирар беше оставен сам, десният бек на Реал опита да блокира изстрела и се получи коварен рикошет, с който Навас беше прехвърлен за 2:2. До края на полувремето защитата на мадридския тим продължи да показва слабости, но нов гол не падна.
Много бързо след почивката Реал стигна до трето попадение. Голмайсторът пак беше Бензема, който в 53-ата минута беше точен с глава за 3:2.
След още четири минути Иско пропусна да направи 4:2 от няколко метра. От това се възползва съперникът, който в 59-ата изравни чрез Туфан за 3:3. Още в следващата атака обаче Мадрид пак поведе, след като Мариано Диас стреля с левия крак по земя пред дъгата на наказателното поле, а Начо се оказа най-съобразителен и довкара отбитата от вратаря топка за 4:3.
Двата отбора си размениха по едно положение, преди в 79-ата минута центриране отдясно към Васкес да не бе засечено от него с хубаво воле по диагонала. Стражът на Фенербахче отклони топката, но точно на пътя на връхлитащия Мариано, който на празна врата не сбърка за 5:3. До края на срещата можеше да падне и шести гол във вратата на турците, но Начо и два пъти Мариано пропуснаха изгодни ситуации в малкия пенал.
През второто полувреме Зидан направи куп промени в състава си, започнати още на почивката със смяната на Кейлор Навас с Лунин и на Еден Азар с Лукас Васкес. Впоследствие на терена се появиха още Даниел Карвахал, Мигел Гутиерес, Мариано Диас, Лука Модрич, Кубо и Валверде. Реално, от титулярите цял мач изигра единствено Начо.
Реал Мадрид: Навас; Одриосола, Варан, Начо, Марсело; Винисиус, Кроос, Валверде, Иско; Бензема, Азар
Фенербахче: Алтай; Рейес, Мурат, Жаилсон, Дирар; Алер, Туфан, Ферди, Родригес; Крузе, Мурики

Добави коментар Коментари (50)

Чудя се (Гост) 50 отговор
01 август 2019 | 11:22

Как Барса позволи Кубо да подпише в Мадрид, не стига че е бил в Ла Масия ами и спонсора им са японци. Непонятно. Рейтинг: 2 0

Mitko CHUMPILEV (Гост) 49 отговор
01 август 2019 | 10:30

На Рамос сина му ли е това на снимката до него ? тоя Рамос с китайка ли е бил женен ? Рейтинг: 1 0

до Рамос (Гост) 48 отговор
01 август 2019 | 09:15

а бе тъпако ,явно не си гледал видеотоот съблекалнята, от финала срещу Ювентус.Голям рязбирач си клавиатурен плъх ,кой си ти да казваш кой да се маха.Отбора ще.привлече още 1 2 класни попълнения и ще мачка догодина ,а това са просто контроли ,идиот Рейтинг: 0 0

Ramos (Гост)
01 август 2019 | 16:26

да ти го набия бе педро, толкова ми дреме за мнението ти. И аз защитавах алжирската дрисня до последно,вярвах че има нещо наум но той посто играе роля. вживява се в ролята на клинт истууд но не само е гологлав а и пощови няма Рейтинг: 0 0

RMfen (Гост) 47 отговор
01 август 2019 | 08:13

Реал Мадрид пропусна да разгроми Фенербахче/?????? 5-3 ??? Рейтинг: 2 0

хаха (Гост) 46 отговор
01 август 2019 | 06:41

Браво нА реал победиха отбор който миналата година едвам не изпадна от А групата на Турция :D тия реал са мн зле с тоя зидан...каква грешка че го върнаха :D Рейтинг: 4 6

Krasimir (Гост) 45 отговор
01 август 2019 | 05:22

Продължавам да твърдя,че Бензема трябва да бъде разкарам въпреки 3-те гола днес.Мариано ми се понрави много повече.Типичен централен нападател с демараж,удар,игра с глава и т.н.Ще видите Бензема в испанското първенство.Един по-добър мач и после 5-6 ще се спъва в топката.Хареса ми и Валверде между другото. Рейтинг: 7 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

AIR DEMBELE (Гост)
01 август 2019 | 10:58

Какво толкова ти харесва тя Валверде : по-слаб треньор в Барса не е имало, всички искат да се маха , а на тебе много ти харесвал ... Рейтинг: 0 1

ЛалутаАрми (Гост)
01 август 2019 | 11:02

Шматка Валверде е наш футболист от уругвайски произход и е много надежден.Кой ти говори за вашия тренер в наща тема.Като цяло си малък шматарок. Рейтинг: 1 0

Lissa (Гост) 44 отговор
01 август 2019 | 01:52

Пос︆︆ет︆︆ет︆︆е на︆︆й-д︆︆об︆︆ри︆︆я с︆︆е︆︆к︆︆с са︆︆й︆︆т за за︆︆по︆︆з︆︆на︆︆нс︆︆тв︆︆а >︆︆>︆︆> w︆︆w︆︆w.︆︆B︆︆r︆︆ed︆︆h︆︆ot.︆︆Co︆︆m Рейтинг: 0 2

U/R (Гост) 43 отговор
01 август 2019 | 01:17

Даже Фенербахче са по добър отбор от нас .Там поне са турци, а при нас само циганиииии. Рейтинг: 5 3

Ramos (Гост) 42 отговор
01 август 2019 | 00:14

супер, на умряло куче вадим нож! плешивия комплексар много заплете интригите, флегмите в средата и скъпите недуразомения ни е...ха майката. дори да е така, 4 ШЛ и доста трофеи, заслужава си и 10 години да страдаме и да бъдем обект на хейт и завиждане. НО неща Зидан, ако ще да станем шампиони требъли и др. Този човек си загуби достойнството като се завърна, а никаква чест не му прави как допънително се гаври с отбора. да се маха, омръзна ми да го слушам как зърка пред журналята, да мишкува в коридорите и в съблекалнята да не стъпва, голям само на приказки и то пред къртици които предават всичко на медии и съперници! Рейтинг: 5 3

barcelona (Гост) 41 отговор
31 юли 2019 | 23:44

Ревал Мадрид едвам биха смешниците Фенербахче хахахаха! Рейтинг: 4 4

01 август 2019 | 00:09

ако ти си оригиналния капут barcelona, дето петни името на едноименния клуб сега си прав но престани с евтините провокации. поне измисли нещо смешно. Рейтинг: 2 2

Савааа (Гост) 40 отговор
31 юли 2019 | 23:27

Реал,тотнъм, байерн и .....фенербахче. Турците се явяват боксова круша.Ако искаха стойностен турски отбор там, трябваше да пратят Лудогорец. Те щяха да играят като равни с другите. Рейтинг: 7 9

Sicknes33 (Гост) 39 отговор
31 юли 2019 | 23:10

От всичко в реал сами тва момче кубо е лъч надежда зидан да пуска младите о трябват защитник в центара реал са като решето всяко центриране гол това момче също не е лошо хареса ми вълверде кроос мнг зле азар мнг зле добре че пусна Марино той също е добър марсело зле одрискания направо в сегунда да варви яко залага на младите зидан може този сезон да не вземе нищо ама догодина ще жъне яко ги обиграе и одегорд като доиде брахим винисиус кубо Мариано валверде йович пр мнг талант има Рейтинг: 4 4

Audi Cup

Тотнъм вдигна Audi Cup на "Алианц Арена" след дузпи срещу Байерн (видео) 31 юли 2019 | 23:50
Реал М се изправя срещу Фенербахче с мисълта за първа победа в редовното време за това лято 31 юли 2019 | 13:20
Зидан отговори на въпросите за Бейл и Хамес 31 юли 2019 | 01:56
Ковач: Извиних се на Пеп 31 юли 2019 | 16:33
Бейл пак накара Зидан да се изчерви 31 юли 2019 | 15:48
Байерн и Тотнъм кръстосват шпаги за трофея на Audi Cup 31 юли 2019 | 13:20
Почетино: Нямам думата за трансферите в Тотнъм 31 юли 2019 | 11:35
Байерн напълни мрежата на Фенербахче и ще се бори за трофея на Audi Cup (видео+галерия) 30 юли 2019 | 23:23
Тотнъм пресече пътя на Реал Мадрид за финала на Audi Cup (видео+галерия) 30 юли 2019 | 20:50
Байерн (Мюнхен) и Фенербахче в дебютен сблъсък 30 юли 2019 | 07:30
Реал Мадрид и Тотнъм откриват Audi Cup 30 юли 2019 | 06:19
Бейл остана извън групата на Реал Мадрид за Audi Cup 29 юли 2019 | 22:30
Байерн Мюнхен ще проведе още един подготвителен лагер 29 юли 2019 | 19:08
Куртоа е поредният контузен в Реал Мадрид 29 юли 2019 | 18:52