Тотнъм вдигна Audi Cup на "Алианц Арена" след дузпи срещу Байерн (видео) 31 юли 2019 | 23:50
Тотнъм е новият носител на трофея Audi Cup! Тази вечер "Шпорите" победиха домакина Байерн Мюнхен насред "Алианц Арена" след изпълнение на дузпи. В редовното време срещата приключи при резултат 2:2, като англичаните поведоха с попадения на Ерик Ламела (19) и Кристиан Ериксен (59), но германците успяха да се върнат в мача след точни изстрели на Ян-Фите Арп (62) и Алфонсо Дейвис (82). При дузпите лондончани показаха по-здрави нерви и спечелиха с 6:5 точни изстрела.

Маурисио Почетино бе избрал за този двубой Лукас Моура да бъде на върха на атаката, а зад гърба му действаха Деле Али, Ерик Ламела и Жорж-Кевин Нкуду.

Нико Ковач пък противопоставя доста по-непознати имена. Ян-Фите Арп бе на върха на атаката, а Александър Ноленбергер и Сарпийт Синг стартираха на двете крила. Корентен Толисо и Райън Йохансон  действаха в средата на терена.

В началните десетина минути Тотнъм повече задържаше топката, но без да се стигне до някакви реални голови опасности пред Мануел Нойер.

"Шпорите" все пак поведоха в резултата с първата си по-добра възможност. Нкуду напредна по лявото крило и пусна успоредно на голлинията, а Ерик Ламела с шпагат засече топката във вратата за 1:0.

В 35-ата минута Синг отправи един от първите по-опасни удари към вратата на Тотнъм, но той не намери очертанията и мина над напречната греда.

Синг имаше още по-добра възможност в 42-ата минута, като този път шутът му бе по земя и премина на сантиметри от гредата.

Минута след това Ноленбергер опита диагонален изстрел, но и той не намери целта.

На полувремето и в двата тима имаше промени, но по-интересни бяха те в състава на Тотнъм, където се появиха Хари Кейн, Кристиан Ериксен и Хеунг-Мин Сон.

В 56-ата минута Сон имаше първата си възможност в мача. Той се освободи пред наказателното поле и отправи силен удар, който доста затрудни вратаря Свен Улрайх.

Само две минути след това кореецът имаше още по-добър шанс, но и този път ударът му бе спасен от Улрайх.

В 59-ата минута Тотнъм удвои преднината си. Кейн се освободи от прекия си пазач в пеналта и намери Ериксен, който с едно докосване прати топката във вратата за 2:0.

Байерн обаче успя бързо да върне интригата. В 62-ата минута Арп получи пас на скорост, надбяга прекия си пазач и хладнокръвно реализира за 2:1.

В 67-ата минута Улрайх се отличи с поредна блестяща намеса след изстрел отблизо на Кейн.

В 70-ата минута в игра и за Байерн влезе тежката артилерия в лицето на Роберт Левандовски, Кингсли Коман и Томас Мюлер.

За съжаление на домакините, Коман трябваше да напусне терена принудително само шест минути по-късно, след като неволно бе настьпен от Фойт при един фаул на границата на наказателното поле.

В 82-ата минута Байерн стигна до изравняване на резултата. Алфонсо Дейвис получи пред наказателното поле, освободи си пространство и със страхотен бомбен удар вкара за 2:2.

В 85-ата минута Левандовски бе намерен от Ренато Санчес в пеналта и опита удар от малък ъгъл, но добрата намеса на Газанига попречи да се стигне до нов гол.

В 87-ата минута и Байерн извади късмет след страхотен далечен удар на Ериксен, който премина над вратата.

Наложи се победителят да бъде решен с дузпи. Давид Алаба пропусна още при първия удар за Байерн, но Кристиан Ериксен също сгреши веднага след него. Междурвеменно Тоби Алдервейрелд, Хари Кейн, Хуенг-Мин Сон, Джак Ролс, Оливър Скип и Джафет Тананга бяха точни за "Шпорите". Тиаго Алкантара, Томас Мюлер, Ренато Санчес, Роберт Левандовски и Сарпийт Синг пък вкараха за Байерн. Решаващата дузпа обаче бе пропусната от Жером Боатенг и така успехът отиде на сметката на Тотнъм.

Това е първи триумф на Тотнъм в този приятелски турнир. Байерн обаче остава лидер по спечелени титли - 3.

Добави коментар Коментари (32)

topfan (Гост) 32 отговор
01 август 2019 | 13:45

едни вдигат Шампионска лига насред Алианц Арена, след драма с дузпи, други Ауди къп.. Рейтинг: 2 4

gg (Гост) 31 отговор
01 август 2019 | 10:16

взеха ни турнира Щорите, ама все пак ние сме най-великите, щото така си говоря аз. Оправяйте се вие. Рейтинг: 2 9

01 август 2019 | 09:30

Купа "Ауди" 2019 няма как да е мерило за състоянието на Байерн. Проблемът е, че Коман и Гнабри пострадаха, а не знаем какво е положението при тях. В момента това са единствените ни крила. Алфонсо Дейвис е на 18. Колкото и талантлив да е, наистина ли някой си мисли, че може да изнесе цял сезон като основен играч?! Вкара срещу Тотнъм и това е страхотно. Но както избягвам да си правя някакви генерални негативни изводи от подобни приятелски срещи, така избягвам и другата крайност. Въпреки че останах впечатлен от този Сингх. П.П: Ето, че още едно обещание на Ули не се изпълни, а именно да имаме готов отбор до началото на сезона. Суперкупата е след три дни, а ние сме доникъде. Рейтинг: 9 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

yorval фен на: ---
01 август 2019 | 19:38

Ето че и…поредната СвинскаЯ ЧУМА тръшна ЯКО БаварскитЙЕ прассенца… Туй в рамките на шегата, по 1 ‘Бира се…, а иначе – тоз същиЙОт мач не съм го гледал, щото е без значение и бехме ангажирани, НО: Отличното и яко положително впечатление, което остави младото индий4е - Сингхь специално го бях наблегнал и отразил в предния ми комент за щатската РЕАЛна загуба /1:3/, където той и япончето КУБО, което своевременно откраднахме от катунския сбирщайн, ни показаха наяве къде се корени бъдещето на съвременния фузбал-след Килъра, Мойс Кийн и Кай! /Ето го и въпросниЙОт мой цитат: „Слънчевият лъч за Баварците се оказа „неочаквания заподозрян“… индиецъ Сингхь – една истинска безгрешна стрела, който отпред действаше безотказно и страхотно качествено и наистина впечатляващо, с чийто /недадени+невлезнали/ 2 чисти попадения РЕАЛният резултат можеше за малко да набъбне на цела 5-ка.ФАКть“/ Рейтинг: 1 2

хахахахахах (Гост) 29 отговор
01 август 2019 | 08:44

кокошките сигурно са единствения "отбор" който са кефи на приятелски трофей Рейтинг: 3 14

!! (Гост)
01 август 2019 | 09:02

Представяш ли тогава какво животно сбъркано трябва да си ти след като те чукат кокошки.. хахахахаха Рейтинг: 16 2

делян шиши (Гост) 28 отговор
01 август 2019 | 07:19

ауди 20% собственост на арабите. тотнъм 100% собственост на евреин зад който стои англичанин. помашка работа, всичко е брачед. Рейтинг: 3 14

? (Гост) 27 отговор
01 август 2019 | 07:01

Интересен мач, само не разбрах, защо Байерн в първия мач пуснаха титулярите да унижават Фенербахче, а срещу Тотнъм започнаха с резервите? Рейтинг: 18 5

Lissa (Гост) 26 отговор
01 август 2019 | 01:49

Пос︆︆ет︆︆ет︆︆е на︆︆й-д︆︆об︆︆ри︆︆я с︆︆е︆︆к︆︆с са︆︆й︆︆т за за︆︆по︆︆з︆︆на︆︆нс︆︆тв︆︆а >︆︆>︆︆> w︆︆w︆︆w.︆︆B︆︆r︆︆ed︆︆h︆︆ot.︆︆Co︆︆m Рейтинг: 1 5

вуйче (Гост) 25 отговор
01 август 2019 | 00:29

Само не разбрах Мюлер, какво толкова обясняваше на посърналия Боатенг преди дузпата; може би как да я изтърве. Иначе приличен мач се получи.Видяха се много слабости, но и силни страни у двата отбора.Честита купа за еврейчетата!Заслужиха си я, но дано не си останат с нея. Новите в Байерн изглеждаха зле.Талантливи, но несработени, неориентирани или направо хаотични.Отборът има нужда от сработване.Дъртите маймуни показаха, че могат играта, но не могат да учат младите.Това ще е проблемът за Байерн този сезон.Успех на баварците и дано се превърнат в същата машина, която бяха преди некадърника Гуардиола. Рейтинг: 20 14

!! (Гост) 24 отговор
01 август 2019 | 00:14

5тата дузпа от редовните която по принцип е най-отговорна и трудна за Байерн я би Левандовски а за Тотнъм - Ролфс.. Феновете на Байерн чували ли са това име, толкова по темата кой с какъв отбор бил играл Рейтинг: 33 2

6666 (Гост)
01 август 2019 | 00:48

то, да ти кажа, до това лято май и повечето привърженици на Тотнъм не го бяхме чували:} Рейтинг: 21 3

kavali (Гост) 23 отговор
01 август 2019 | 00:11

Хвана ме яд че младите момчета се раздадоха и накрая това дърво Боатенг осRа всичко Рейтинг: 5 9

lol (Гост) 22 отговор
01 август 2019 | 00:08

Интересно как няма 1 коментар от фен на Байерн който да напише една добра дума за Тотнъм,,,, толкова ли са .....самовлюбени Рейтинг: 44 5

gg (Гост)
01 август 2019 | 00:28

За учудване ли е? Едно към едно с почитателите на Уийнърпул. С лека разлика - едните при поражение са кротки, докато другите беснеят та кислород не се усеща. Рейтинг: 25 4

Mag bayern (Гост) 21 отговор
01 август 2019 | 00:04

Не знам какъв мач сте гледали вие, но това което аз наблюдавах е как трето-девизионен немски отбор вторият отбор на байерн почти победи европейските вицешампиони. Рейтинг: 2 36

hahahahaha (Гост)
01 август 2019 | 00:13

Мале мале какви олигофрени били феновете на Байерн Рейтинг: 31 3

31 юли 2019 | 23:56

Майната им на дузпите.Хареса ми как отборът реагира през втората част и тоталното надиграване на Тотнъм. Рейтинг: 5 30

!! (Гост)

В края на мача вие бяхте по-офанзивни , преди това около 2 рия гол на Тотнъм можеше да е вече 3:0 и всичко приключило ако Сон беше вкарал чистото положение. Тогава както и повечето от 1 полувреме Тотнъм категорично надигра Байерн. Рейтинг: 30 1

М (Гост) 19 отговор
31 юли 2019 | 23:54

Тотнъм симпатични биха баварските швайни Рейтинг: 13 2

Спешен Паляк (Гост) 18 отговор
31 юли 2019 | 23:50

Ей Пу*ка Ма*на, вземи спри цигарите да не дойда да ви на*ба с Мама Гери горе!!! Рейтинг: 0 11

Вижоще

Европейски футбол

Свърши се! Кристиано пребори коронавируса 30 октомври 2020 | 19:16
Марадона за Меси и Барса: Знаех, че това ще завърши зле, и на мен ми се случи 30 октомври 2020 | 18:17
Стилиян възхитен от доброто начало на Астън Вила 30 октомври 2020 | 22:42
Уулвърхамптън надви Кристъл Палас и се изравни с лидерите 30 октомври 2020 | 23:57
Пирло също получи “Златен тапир” 30 октомври 2020 | 21:40
Гигс: Могат да минат 15-20 г. до нова титла на Манчестър Юн 30 октомври 2020 | 17:48
Шалке отново не победи 30 октомври 2020 | 23:23
Стойчо Младенов с изненадваща домакинска загуба в Казахстан 30 октомври 2020 | 21:21
Киеза: Надявам се да оставя моята следа в Ювентус 30 октомври 2020 | 21:10
Почина световен шампион с Англия 30 октомври 2020 | 20:19
Треньорът на Бенфика: Не искам да приличаме на сегашния състав на Барса, а на предишните им 30 октомври 2020 | 19:04
На “Камп Ноу” разчистват от хора на Бартомеу 30 октомври 2020 | 18:42
Мариано с дебютна повиквателна 30 октомври 2020 | 18:29
Тиаго Силва готов да играе за Челси след получената почивка 30 октомври 2020 | 18:28
Оправдаха боса на ПСЖ по дело за подкуп 30 октомври 2020 | 18:06
Още трима играчи на Лацио са със съмнение за коронавирус, Аталанта и Сасуоло обявиха за заразени 30 октомври 2020 | 17:37