5:0! Бенфика се подигра със Спортинг в последния мач на Бруно Фернандеш (видео) 05 август 2019 | 01:04
Бенфика завоюва Суперкупата на Португалия след гръмка победа с 5:0 над градския си съперник Спортинг (Лисабон). Два гола на Пици и по едно попадение на Рафа Силва, Алекс Грималдо и Чикиньо нокаутираха "зелено-белите".

Звездата на Спортинг Бруно Фернандеш държеше да вземе участие в мача преди да продължи кариерата си в Англия. Последните информации са, че халфът е предпочел офертата на Тотнъм пред тази на Манчестър Юнайтед. На "Естадио Алгарве" обаче португалският национал беше беда сянка на самия себе си и няма да запомни с добро прощалния си двубой с екипа на лъвовете".
Спортинг започна по-силно и на няколко пъти футболистите на Марсел Кайзер обстрелваха вратата, пазена от Одисеас Влаходимос. Ударите им обаче бяха неточно и само веднъж гръцкият страж трябваше да се намесва. В 40-ата минута Рафа Силва технично отклони топката след центриране на Пици и матира Ренан Рибейро.

През второто полувреме за Спортинг стана страшно. В 60-ата минута Рафа Силва и Пици си размениха ролите, а защитата на "зелено-белите" само изгледа как резултатът става 2:0. Виновник за гола беше Жереми Матийо. Бившият футболист на Барселона загуби топката в наказателното поле и грешката му доведе до лесно попадение за Бенфика.
Само 4 минути по-късно Грималдо направи 3:0 с майсторско изпълнение на пряк свободен удар. Последва красив гол на Пици, отново след комбинация с Рафа Силва, а в последната минута резервата Чикиньо довърши Спортинг с добавка отблизо.

Бенфика се изравни със "зелено-белите", като спечели Суперкупата за осми път в историята си, но двата столични клуба са далеч зад Порто, който е вдигал отличието цели 21 пъти.

Добави коментар Коментари (5)

Сини п*дераси от различни (Гост) 5 отговор
11 август 2019 | 12:33

Цигането от пазарджишкото гето, Мечо Телкийски от Пловдив и сега малката Урсулка. Неслучайно хората казват "сини п*дераси от различни раси". Рейтинг: 1 0

05 август 2019 | 02:41

Тотнъм дори не са пращали оферта за Фернандеш, за какво им е като още не са продали Ериксен а и по всичко изглежда че няма и да ги правят Рейтинг: 15 1

05 август 2019 | 01:32

Пос︆︆ет︆︆ет︆︆е на︆︆й-д︆︆об︆︆ри︆︆я с︆︆е︆︆к︆︆с са︆︆й︆︆т за за︆︆по︆︆з︆︆на︆︆нс︆︆тв︆︆а >︆︆>︆︆> w︆︆w︆︆w.︆︆B︆︆r︆︆e︆︆d︆︆h︆︆o︆︆t.︆︆C︆︆o︆︆m Рейтинг: 1 5

Други

Огромен расистки скандал разтърси Португалия 17 февруари 2020 | 00:09
Играч на Аякс ще продължи кариерата си в САЩ 17 февруари 2020 | 22:58
Порто с изявление във връзка с расисткия скандал в Португалия 17 февруари 2020 | 12:02
Ференцварош с огромна крачка към титлата, Миланов не помогна на МОЛ Фехервар 15 февруари 2020 | 22:33
Втора поредна победа за отбора на Димитър Велковски 15 февруари 2020 | 22:57
В Кипър задържаха президент на футболен клуб и съдия заради уреждане на мачове 12 февруари 2020 | 21:59
Аарон Винтер: Аякс е най-доброто училище за футбол в целия свят 16 февруари 2020 | 13:39
Жил Висенте се завърна към победите, Краев с жълт картон 15 февруари 2020 | 00:40
ЛАСК ликува в дербито с РБ Залцбург след голеада 14 февруари 2020 | 22:44
Бивш играч на ЦСКА вкара победен гол в Унгария, но вижте как го отпразнува (видео) 13 февруари 2020 | 18:17
Проблем с очите спира времено кариерата на халф на Бенфика 13 февруари 2020 | 11:16
Аякс мачка за Купата на Холандия (видео) 13 февруари 2020 | 03:10
Порто не допусна изненада, предстои финал срещу Бенфика (видео) 13 февруари 2020 | 01:50
Селтик бие 5:0, Рейнджърс допусна късен обрат 13 февруари 2020 | 01:25
Хаджиев и Академия Пушкаш с огромна крачка към четвъртфиналите 12 февруари 2020 | 23:17
Бенфика потрепери, но е на финал (видео) 12 февруари 2020 | 07:19