Уулвърхамптън нямаше проблеми в Ереван 08 август 2019 | 21:19
Уулвърхамптън разгроми с 4:0 като гост Пюник в първи мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Раул Хименес вкара два гола, а по веднъж се разписаха Мат Дохърти и Рубен Невеш. Португалецът се разписа от дузпа в добавеното време.

Това беше и най-убедителната победа на англичаните като гост в евротурнирите.
Мачът в Ереван беше генерална репетиция за "вълците" преди старта на сезона в Премиър лийг срещу Лестър. В предишния кръг отборът на Нуно Ешпирито Санто нямаше проблеми със северноирландския Крусейдърс и очакванията бяха за лесна победа и при визитата в Армения. В атаката на гостите започнаха Раул Хименес и Диого Жота, а в състава на Пюник личеше името на бишвия футболист на Левски Денис Махмудов.

Именно македонецът отправи първия по-опасен изстрел към една от двете врати, но топката мина над напречната греда. След четвърт час игра Сергей Шевчук центрира, а Максим Жестоков нанесе удар с глава, преминал встрани от целта. Уулвърхамптън видя, че съперникът не е за подценяване и заигра по-сериозно. В 29-ата минута Жота изведе спринтиращия Дохърти, който влезе в наказателното поле и технично пусна топката покрай Андрия Драгоевич - 0:1.
Веднага след гола "вълците" имаха нов шанс пред вратата на Пюник, но Диого Жота не се възползва от перфектния пас на Жоао Моутиньо. Малко преди почивката обаче английският тим удвои преднината си. Точен беше Раул Хименес. Мексиканецът беше намерен напълно непокрит от Жота в наказателното поле и с шут под гредата матира Драгоевич.

Втората част започна с нов гол за "вълците" и той отново беше дело на Хименес. Диого Жота се отличи с трета асистенция, а послдвалият изстрел на Хименес не остави шансове на стража на Пюник.
До края Уулвърхамптън намали оборотите. Ешпирито Санто извади Жота, а в игра се появи новото попълнение Патрик Кутроне, привлечен от Милан. В последната минута именно Кутроне беше повален в пеналта и Рубен Невеш оформи крайния резултат.

Рубен Невеш8 Рубен Невеш
90' Рубен Невеш  Рубен Невешдузпа
71' Жоао Моутиньо  Жоао Моутиньожълт картон
Раул Хименес  Раул Хименесизлиза
Рубен Невеш  Рубен Невешвлиза
63' Мат Дохърти  Мат Дохъртиизлиза
Патрик Кутроне  Патрик Кутроневлиза
Диого Жота  Диого Жотаизлиза
Джонатан Кастро  Джонатан Кастровлиза
46' Раул Хименес  Раул Хименесгол
42' Раул Хименес  Раул Хименесгол
32' Ромен Саис  Ромен Саисжълт картон
29' Мат Дохърти  Мат Дохъртигол
29'
Мат Дохърти
42'
Раул Хименес
46'
90'

09 август 2019 | 09:10

А дано, ама надали. Като заклет фен на Уулвс много ми се иска, но не сме достатъчно силни. И все пак като си помисля кои отбори се класираха за финала миналата година и че ги бихме и двата... Рейтинг: 1 0

Сашо (Гост)
10 август 2019 | 21:34

Казах го на майтап, но знае ли човек. Уулвърхямптън са си доста симпатично отборче. Миналият сезон го доказаха във висшата лига. Рейтинг: 0 0

Лига Европа

Всички резултати от срещите в Лига Европа 16 август 2019 | 00:17
Това са плейофните двойки за влизане в групите на ЛЕ 16 август 2019 | 00:24
Антони Иванов вкара на АЕК, но отборът му отпадна 15 август 2019 | 22:53
Айнтрахт пожали Вадуц в реванша, но си уреди среща със Страсбург 15 август 2019 | 23:23
Марко Рус е скъсал ахилес 16 август 2019 | 11:04
Ужасна трагедия! Делегатът на мача между Аполон (Лимасол) и Аустрия (Виена) почина преди срещата 15 август 2019 | 21:19
Шюрле отново блести за Спартак (Москва) в Лига Европа 15 август 2019 | 21:34
Партизан устиска минимална загуба в Турция и стигна до плейофите 15 август 2019 | 22:16
Рейнджърс върви напред след ново шоу с Мидтиланд 15 август 2019 | 23:44
Уулвърхамптън не прости на Пюник 15 август 2019 | 23:59
Еспаньол среща Зоря след нова класика срещу Люцерн 15 август 2019 | 23:59
Арарат-Армения и Георги Пашов с историческо постижение в ЛЕ (видео) 14 август 2019 | 22:04
АЗ Алкмаар приема Мариупол в Хага след срутването на клубния стадион 12 август 2019 | 23:11
Каменюка: Чака ни труден реванш срещу ЦСКА 12 август 2019 | 11:41
Хютер похвали своите след 5:0 09 август 2019 | 08:40
Резултати от третия предварителен кръг в Лига Европа 09 август 2019 | 01:05
ЦСКА-София ще срещне очакван съперник, ако отстрани Зоря 08 август 2019 | 23:59
Айнтрахт вече чака Локо Пд или Страсбург 08 август 2019 | 23:41
Фейенорд и ПСВ са близо до плейофите 08 август 2019 | 23:38
Шюрле пропусна дузпа, но помогна за победа на Спартак (М) 08 август 2019 | 22:26